Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Pred 5 min. sem klical na zav. agencijo Vajza tukaj v MB, sam padem (po njenih besedah) v razred 72-90 kW in se mi vsa zadeva podraži iz 95.340 SIT na 146.410 SIT...pozabil sem pa vprašat če je ta zadeva z davkom ali ne.

lp vuk

A obstaja razred tudi nad 90kw :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstaja razred tudi nad 90kw :huh:

Tako mi je ta gospa/gospodična povedala....če se je ona zmotla sem se jaz tudi;lahko pa tudi zavrtiš telefon in vprašaš.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako vem to cifro?

Z Maxxximum-om sva šla na LPP, registrirala motorje in vprašala, koliko bo stalo v novem letu, ker je že gledala na en listek, koliko je zavarovanje. Pa nama je vljudno pomolila listek, na katerem je pisalo, da se s 1.1.2006 registrira po novih tarifah.... gor so bili pa razredi po kilovatih... ne me vprašat za ostale razrede, ampak pri razredu 72 kW plus je pisalo: 136.xxx SIT. Brez DDV.

A bo v redu ali moram prinesti podpis staršev, pa v šoli se morajo oglasiti kasneje, da mi boste verjeli?! :lol1: O:-)

Prav imaš, tiste xxx ti bom dopolnil 136.860 brez DDv. :kva2: Verjamem ti stari. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Triglavu moraš za 5% bonusa motor imet registriran 6 mesecev in en dan. Lahko tudi več :P , manj pa nikakor. :nono:

od kje tebi to???

kakor sem jaz spraševal, je bil pogoj 11 mesecev ali več! isto pri triglavu

Pa nama je vljudno pomolila listek, na katerem je pisalo, da se s 1.1.2006 registrira po novih tarifah....

a ni bilo rečena da s 15.1.2006 ???

jaz sem danes govoril z zavarovalnim agentom od triglava in sem ga spraševal kako bo po novem, pa mi je odgovorid, da je sicer slišal nekaj da se bo spremenilo in ccm v kw, ampak nič ni vedel ne kdaj , ne kaki razredi bodo, ne kake cene bodo!!

kako je možno da uradni agent nič ne ve o spremembah , če so spremembe oddaljene le še 2 dni po tvojih info?

sicer pa v naši "banana " republiki je vse možno :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstaja razred tudi nad 90kw :huh:

Glede na razpredelnico ki jo je pokazala teta na LPP, se pri 72kw začne najvišji razred... :whistle:

a ni bilo rečena da s 15.1.2006 ???

1.1. glede na info z LPP in od kolega ki dela na zavarovalnici.. republika banana torej .)

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kje tebi to???

kakor sem jaz spraševal, je bil pogoj 11 mesecev ali več! isto pri triglavu

Gricko!

Jaz tako plačujem. Oziroma moj zavarovalni agent to ureja. :OK: Naj ti pošljem zav. polico, da boš verjel? :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kje tebi to???

kakor sem jaz spraševal, je bil pogoj 11 mesecev ali več! isto pri triglavu

Jaz tako plačujem. Oziroma moj zavarovalni agent to ureja. :OK: Naj ti pošljem zav. polico, da boš verjel? :angry2:

tudi jaz sem fasal 5% bonus :yes: nekaj dni čez 6 mescev sem mel zavarovano :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nej bo po novem al po starem......... mopi bo na vsak način registriran :OK:

Sam če to z novimi razredi res drži,bo obremenitev družinskega proračuna nekoliko manjša :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LPP? Mi trenutno ne stegne .) :D

Pozdrav od Roberta

LPP - oddelek za registracije in tehnične preglede, če ti ta del ni bil jasen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tedybear a pol registreras motor za 1 leto al mnj?k mi k smo avto prodajal bi tut mogl met 11 mescev registreranga pa smo ga 14 dni prej odjavl pa ni blo nc s tistimi 5% ?razn ce je za avto drgacn pogoj al kako pol to gre??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klik

Prva "izven forunska" objava! :BUA:

Dobro so to izvedli! :angry2: Potiho!

Se pa vidi, da smo jebene stranke! Če se avtomobilska zavarovanja podražijo je precej več govora v medijih, vsaj kakšen mesec pred podražitvijo!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa vidi, da smo jebene stranke! Če se avtomobilska zavarovanja podražijo je precej več govora v medijih, vsaj kakšen mesec pred podražitvijo!

Krivica, ja, sja je motorjev tudi več kot pol milijona v sloveniji - praktično vsaka druga hiša ga ima ... in brez njega ne more. :)

Hja, pa sa jverjetno je marsikdo šel k Triglavu z zdravstvenim tudi z namenom, da se bo za popust pri moto-zavarovanju dilal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr Sym.....kva znaš ti učas bedarije tolčt.....kva ma to veze če nas je malo, ravno tako plačujemo in s tega vidika smo vsi stranke....kolkor pa jaz vem je pa treba vse stranke enakopravno obravnavat.....če ni celo nekje zakon ki izrecno prepoveduje brezpredmetno oz. nupravičeno diskriminacijo med strankami :? Torej koji klinc niso o tem javnosti obvestili dosti zgodaj....ne pa da je še folk ki je klicaril na zavarovalnice dobil odgovor da o tem nič ne vedo

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr Sym.....kva znaš ti učas bedarije tolčt.....kva ma to veze če nas je malo, ravno tako plačujemo in s tega vidika smo vsi stranke....kolkor pa jaz vem je pa treba vse stranke enakopravno obravnavat.....če ni celo nekje zakon ki izrecno prepoveduje brezpredmetno oz. nupravičeno diskriminacijo med strankami :? Torej koji klinc niso o tem javnosti obvestili dosti zgodaj....ne pa da je še folk ki je klicaril na zavarovalnice dobil odgovor da o tem nič ne vedo

točno tako!!

sym....a si ti vedno tako zajedliv??? tudi nasplošno v življenju??

včasih take govoriš, kot da se tebe ne tiče oz imaš preveč denarja!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako!!

sym....a si ti vedno tako zajedliv??? tudi nasplošno v življenju??

včasih take govoriš, kot da se tebe ne tiče oz imaš preveč denarja!?

se počasi se boš navadu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krivica, ja, sja je motorjev tudi več kot pol milijona v sloveniji - praktično vsaka druga hiša ga ima ... in brez njega ne more. :)

Podatki, ki so bili javno objavljeni na netu. Število registriranih vozil v RS, številke veljajo za 30.9.2005:

  • vseh: 1.219.947
  • osebnih vozil: 939.619
  • motornih koles: 22.497
  • kolesa z motorjem(!): 34.512
  • ...
  • traktorji(!): 85.314
  • priklopna vozila: 34.285
  • ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr Sym.....kva znaš ti učas bedarije tolčt.....kva ma to veze če nas je malo, ravno tako plačujemo in s tega vidika smo vsi stranke....kolkor pa jaz vem je pa treba vse stranke enakopravno obravnavat.....če ni celo nekje zakon ki izrecno prepoveduje brezpredmetno oz. nupravičeno diskriminacijo med strankami :? Torej koji klinc niso o tem javnosti obvestili dosti zgodaj....ne pa da je še folk ki je klicaril na zavarovalnice dobil odgovor da o tem nič ne vedo

Lej, ne gre za zajedljivost, gre zgolj za to, da niti meni, niti marsikomu drugemu ni čisto jasno, zakaj bi zavarovalnice 'morale nas vnaprej obveščati'? Glede na to, da želijo pač tudi zaslužiti ... jim ni nič treba ... cene določajo v glavnem sami...

Motorji se obravnavajo v glavnem kot luksuz ali športni rekvizit (kar povečini tudi so, pa naj kdo reče, kar hoče) ... nesreč je kar veliko, stroški zdravljenja so veliki, ljudje radi vnovčijo svoje premije...

Seveda nikomur na tem forumu ne paše sploh kaj plačati za registracijo in valjda ni nihče navdušen nad podražitvami...

A vseeno menim, da so očitki o 'krivici' in 'nedemokratičnosti' na tem mestu malce pretirani.

In še vedno menim, da obstaja možnost, da se z motociklističnimi zavarovanji dela zguba (podatkov pa o tem dejansko nimam, tako kot tudi tisti, ki očitajo, ne)...

No, ne bom več tukaj o tem, ker se potem o meni govori svašta samo zato, ker ne pljuvam čez državo. Država smo pač ljudje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LPP? Mi trenutno ne stegne .) :D

Pozdrav od Roberta

Robert, v Ljubljani je LPP-jev center za tehnične preglede eden večjih, bolj dostopnih pa še homologacije za avto in ostale reči se tam dajo narediti. Tudi skleniti zavarovanje, zato verjetno imajo kakšen košček informacij. Link - LPP tehnični

.....kva znaš ti učas bedarije tolčt.....kva ma to veze če nas je malo, ravno tako plačujemo in s tega vidika smo vsi stranke....kolkor pa jaz vem je pa treba vse stranke enakopravno obravnavat.....če ni celo nekje zakon ki izrecno prepoveduje brezpredmetno oz. nupravičeno diskriminacijo med strankami :? Torej koji klinc niso o tem javnosti obvestili dosti zgodaj....ne pa da je še folk ki je klicaril na zavarovalnice dobil odgovor da o tem nič ne vedo

Če povejo za avtomobilska zavarovanja, za motorna kolesa pa ne, to ni diskriminacija, temveč gesta dobre volje do spoštljivih 900.000+ strank. Saj ti nihče ne zagotavlja pravočasnega obveščanja o spremembah cen. In če sam nisi ugotovil iz dosedanjih postov in linkov, očitno še nihče stoprocentno ne ve, kdaj naj bi zadeva stopila v veljavo in ali bodo razredi točno takšni kot so bili tukaj predstavljeni (verjetno bodo). Lahko tudi, da se vsi fajn lažejo akr pa spet ne moremo dokazati.

No, ne bom več tukaj o tem, ker se potem o meni govori svašta samo zato, ker ne pljuvam čez državo. Država smo pač ljudje.

I love my country. It's the government that I hate... .) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, ne gre za zajedljivost, gre zgolj za to, da niti meni, niti marsikomu drugemu ni čisto jasno, zakaj bi zavarovalnice 'morale nas vnaprej obveščati'? Glede na to, da želijo pač tudi zaslužiti ... jim ni nič treba ... cene določajo v glavnem sami...

Mogoče zato, ker se obvezna zavarovanja in višine premij pri nas niti približno ne oblikujejo po tržnih načelih, ampak so določene s strani države oz. dogovorjene s strani zavarovalniške mafije, s čimer uporabnik izgubi smisel možnosti, da bi vse poslal v kurac in šel k drugemu ponudniku, s katrerega storitvami je bolj zadovoljen.

Monopolistične ali kontrolirane cene se pa vsaj zaradi nenapisanega pravila običajno objavljajo vnaprej. To počnejo celo največji monopolisti kot so Telekom, ELES ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Monopolistične ali kontrolirane cene se pa vsaj zaradi nenapisanega pravila običajno objavljajo vnaprej. To počnejo celo največji monopolisti kot so Telekom, ELES ....

To počnejo tam, kjer to zadeva večino populacije, da malo posenzorirajo vzdušje... za ušivih 20-40.000 motociklov se ne bo noben sekiral, tudi če se vsi do konca razburijo in še njihovi svojci in prijatelji in nerojeni otroci ...

Kdor se bo hotel legalno vozit, bo pač plačal... no, nekaj jih bo pred tem malce še pametovala o 'zapiranju mašine' itd pa o krivici ampak načeloma pa bo imel vsak pacient ob registraciji enak nasmešek na obrazu, kot doslej.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!