Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Dragi moji motoristični prijatelji. Kaj bi pa naredili, če bi obvavili cene zavarovanj in razredov dva meseca prej? Nič, oziroma bi že dva meseca nabijali in pisarili kakšna krivica se nam godi. Noben pa nobenega ne sili da ima motor. Jaz moram plačat celo za dva motorja, pa mi ne rečt da bi mogl naredit na eno tablico več motorjev. A mislite, da bom jaz doma, ko se bo hči okol vozila.

Kakor sem pa za sebe gledu, se mi bo pa izgleda zavarovane pocenilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi se dalo dobiti podtek, koliko nesreč smo lani povzročili motoristi, koliko jih je bilo takih, da je bilo udeleženo še kako drugo vozilo in koliko takih, da je bil poškodovan še kdo drug razen voznika motornega kolesa... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji motoristični prijatelji. Kaj bi pa naredili, če bi obvavili cene zavarovanj in razredov dva meseca prej? Nič, oziroma bi že dva meseca nabijali in pisarili kakšna krivica se nam godi. Noben pa nobenega ne sili da ima motor. Jaz moram plačat celo za dva motorja, pa mi ne rečt da bi mogl naredit na eno tablico več motorjev. A mislite, da bom jaz doma, ko se bo hči okol vozila.

Morda bi lahko napisali kakšno 'protestno' pismo, morda bi lahko predlagali bolj smiselne razrede, ... Sam sem pisal Zav. združenju, Zav. Triglav, Zav. Maribor in Agenciji za zavarovalni nadzor - vendar to sredi praznikov nima pravega smisla...

Kakor sem pa za sebe gledu, se mi bo pa izgleda zavarovane pocenilo.

Če je tvoj moped Triumph Trophy 1200, bi naj imel 78.1 kW in bi naj spadal v najvišji razred (nad 72kW), tako kot prej (nad 750ccm). Le da se bi naj ta razred podražil za 26%...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda bi lahko napisali kakšno 'protestno' pismo, morda bi lahko predlagali bolj smiselne razrede, ... Sam sem pisal Zav. združenju, Zav. Triglav, Zav. Maribor in Agenciji za zavarovalni nadzor - vendar to sredi praznikov nima pravega smisla...

Če je tvoj moped Triumph Trophy 1200, bi naj imel 78.1 kW in bi naj spadal v najvišji razred (nad 72kW), tako kot prej (nad 750ccm). Le da se bi naj ta razred podražil za 26%...

D.

V prometni in homologacijskem kartončku je napisan 72 kW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je*** mat***, kak me bojo upalili... :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2:

@ SymRu: na mojem obrazu bo bistveno bolj kisel nasmesek, kot je bil lani :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve v čem je finta pri cenah zavarovanja pri Triglavu in ostalih???? Namreč pri Triglavu je za 15k sit dražje, kot pri vseh ostalih, ki pa imajo enake cene+/- kakšen jur ali dva.Konkretno za mojega, Zav. Triglav 77k sit, vse ostale tam okoli 62k sit. Ne vem v čem je fora??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve v čem je finta pri cenah zavarovanja pri Triglavu in ostalih???? Namreč pri Triglavu je za 15k sit dražje, kot pri vseh ostalih, ki pa imajo enake cene+/- kakšen jur ali dva.Konkretno za mojega, Zav. Triglav 77k sit, vse ostale tam okoli 62k sit. Ne vem v čem je fora??

glede na to, da so prazniki itd: mogoče drugi še niso novih cen posredovali?

PS: Generali ima pa zastonj :devil:

PS2: tudi AO+ se bistveno razlikuje. Revolucija :photo:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste opazili da ima triglav AO+,za 30.000sit dražjo premijo od drugih :? :BUA:

Počak še kak dan, teden, mesec, bo hitro skor ista cena ...

PS: ko smo že pri AO+... kaj ni krivica tudi, da AO+ za v avtomobilu stane samo cirka 30 jurjev? Glede na to, da smo vsi 'enakovredni udeleženci v javnem prometu' in tudi 'enaki pred bogom'?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: ko smo že pri AO+... kaj ni krivica tudi, da AO+ za v avtomobilu stane samo cirka 30 jurjev? Glede na to, da smo vsi 'enakovredni udeleženci v javnem prometu' in tudi 'enaki pred bogom'?

Ni, ker se lahko odločim, da AO+ pač ne bom plačal.

Poleg tega AO+ krije MOJE poškodbe in na motornem kolesu je dejansko rizik, da se bom JAZ poškodoval, večji. Za razliko od obveznega, kjer je rizik, da bom z motornim kolesom naredil VELIKO škodo, manjši.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dol mi visi če sem imel za moped bom imel tud za zavarovanje :grim

pa naj košta kolkr kol že košta :grim

ko ne bo denarja za registracijo pa presedlam na bicikel :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vsega bral, ampak ali to ze velja, oziroma kdaj zacne veljat?????

Ker ce se ne velja, grem kar registrirat, pri nas se sneg hitro tali... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vsega bral, ampak ali to ze velja, oziroma kdaj zacne veljat?????

Ker ce se ne velja, grem kar registrirat, pri nas se sneg hitro tali... :kva2:

Si že prepozen... :(

Ali pa tudi ne:

Spoštovani!

Dne 15. 01. 2006 se spremenijo osnove za izračun AO za motorna kolesa. Sedaj je bila osnova za določitev premije prostornina motorja, katera se izraža v kubičnih centimetrih (ccm). Od navedenega dne dalje bo osnova za določitev premije, moč motorja, katera se izraža v KW. To je bilo potrebno spremeniti predvsem zaradi novih štirikolesnikov, kateri imajo motorje z veliko prostornino in majhno močjo in so posledično plačevali previsoke premije. Pri uskladitvi teh kriterijev pa je prišlo tudi manjših korekcij cen. Pri najnižji skupini je cena nižja od dosedanje, pri višjih skupinah pa je cena nekoliko višja.

Prav tako je tudi sprememba pri zavarovanju voznika motornega kolesa z oznako AO-plus. Novi pogoji AO-plus-06 so izdani zaradi uskladitev premoženjskih zavarovanj z osebnimi zavarovanji. Pri AO-plusu za motorna kolesa bodo tudi premije občutno višje.

V prepričanju, da sem zadovoljivo odgovoril na vaše vprašanje, vas iskreno pozdravljam.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lohk kdo pove če ma kakšne izkušnje z zavarovalnico GENERALI in v čem je fora

da majo tok cenej zavarovanje??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No :angry2:

So nas že po domače povedano ZAJEBAL :angry2:

http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=5&tip=1

Na AMZS ju majo že na kilovate naštimano to se vidi kakšni hinavci so na teh zavarovalnicah!! :BUA: :angry2: :angry2: :angry2:

Mrš u pi... !!!!!

ej, imogrede -a ti podražitev mleka, piva, vina itd. v trgovini par mesecev naprej povejo al vidiš višje cene, ko prideš kupit?

A mi lohk kdo pove če ma kakšne izkušnje z zavarovalnico GENERALI in v čem je fora

da majo tok cenej zavarovanje??????

jaz sem že registriral ninjo za 5600 SIT. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lohk kdo pove če ma kakšne izkušnje z zavarovalnico GENERALI in v čem je fora

da majo tok cenej zavarovanje??????

Po moje nekaj na strani ne spila, saj vidis, da imas ceno 0.00 SIT... Cena na koncu je od cestnine+tehnicni (ce)...

@danci1973: kolikor jaz to razumem, so podrazli zavarovanje vecine motociklov zaradi 10ih ATVjev, ki so do zdaj placeveli prevec?? Oh, kako lepo od njih... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje nekaj na strani ne spila, saj vidis, da imas ceno 0.00 SIT...

Mogoče bi pa to znalo pomeniti, da Generali AO-ja za motorje sploh ne ponuja... Zakaj že? Da ni - če ga res ne ponuja - to mogoče zato, ker je z AO-jem pri motorjih vseeno res izguba? Profita se nekako nihče ne brani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je že s prenosom bonifikacije na drugo zavarovalnico? Če bodo do spomladi ostale take cene, je Triglav od ostalih zavarovalnic za moj primer AO + AO+ in pri PR 10 dražji za 37kSIT, kar pa ni zanemarljivo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!