Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Mogoče bi pa to znalo pomeniti, da Generali AO-ja za motorje sploh ne ponuja...

Zakaj že? Da ni - če ga res ne ponuja - to mogoče zato, ker je z AO-jem pri motorjih vseeno res izguba? Profita se nekako nihče ne brani.

Generali čisto lepo ponuja avtomobilska zavarovanja, tako kot skoraj vse ostale zavarovalnice. Zakaj že? Da ni - glede na to, da ga ponuja - to mogoče zato, ker je z AO-jem vseeno res profit? Izgub se nekako vsi branijo.

Poleg tega se nekatere manjše zavarovalnice prav trudijo pridobit zavarovance tudi za AO in imajo tu pa tam celo kakšno reklamo. Verjetno tega ne počno, ker si želijo izgub. :hmm:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci tebi nikoli ne bo jasno, da je to, da se kartel z oderuškimi cenami spravi na nemočnega potrošnika, le dobra poslovna poteza. Marsikje preganjana in kazniva, pri nas pa le dobra poslovna poteza. Dobra poslovna poteza celo v očeh nategnjenega potrošnika. Ah ja, nekaterim se skisa prej, drugim pač pozneje... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Generali čisto lepo ponuja avtomobilska zavarovanja, tako kot skoraj vse ostale zavarovalnice. Zakaj že? Da ni - glede na to, da ga ponuja - to mogoče zato, ker je z AO-jem vseeno res profit? Izgub se nekako vsi branijo.

Poleg tega se nekatere manjše zavarovalnice prav trudijo pridobit zavarovance tudi za AO in imajo tu pa tam celo kakšno reklamo. Verjetno tega ne počno, ker si želijo izgub. :hmm:

D.

Izguba/dobiček tu nima smisla. Bistvo je v dovolj velii masi, s katero lahko potem operiraš in prilagajaš cene, premije, ... predstavljaj si, da bi bili zavarovani oz. bi plačali samo tisti, ki imajo nesreče, ker tisti, ki jih nimajo, bi plačalo 0 ali blizu 0... Kaj meniš, kako bi tak sistem funkcioniral? Ja, saj vem - idealno. Poleg tega, da bi bil verjetno domala nepotreben.

Zavarovalnica je pomembna še iz enega vidika: ko se en razsuje v drugega, hoče drugi, morda nič kriv, imeti čimprej popravljen avto/motor/kombi/hrbet in ne želi čakati unga povzročitelja, da si opomore in našpara ,da mu bo lahko povrnil škodo. Gre predvsem za finančni tampon, ki blaži posledice obračunavanja odgovornosti...

ah, okej, spet klobasam.

Danci tebi nikoli ne bo jasno, da je to, da se kartel z oderuškimi cenami spravi na nemočnega potrošnika, le dobra poslovna poteza. Marsikje preganjana in kazniva, pri nas pa le dobra poslovna poteza. Dobra poslovna poteza celo v očeh nategnjenega potrošnika. Ah ja, nekaterim se skisa prej, drugim pač pozneje... :xx:

pa saj je komu jasno tudi, da marsikje v tujini plačajo tudi še bistveno večje zneske? Se mi zdi ,da je Fritz nekaj konkretno i Italiji pisal... no, lahko pa, da sem že tolk skisan, da sem narobe prebral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja preprosta rešitev .)

Motor blokiraš na 25kw in plačaš manj zavarovanja. Cena kita je cca 35.000 - 40.000sit, torej se izplača že pri prvem zavarovanju (primer: 72kw =102.000sit 25kw = 54.000). Dodat je še potrebno stroške vpisa v homo. kartonček, ki jo ta trenutek nimam v glavi, ni pa visok. :devil:

Ja, pa še to: smo ravno R6 2005 blokiral na 25kw in je šlo skoz postopek brez problema :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni pa visok.

bo pa visok znesek ,če te odkrijejo :yes:

maš ti prav :grim samo eni so navajeni celo življenje hoditi po robu :eek: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja preprosta rešitev .)

Motor blokiraš na 25kw in plačaš manj zavarovanja. Cena kita je cca 35.000 - 40.000sit, torej se izplača že pri prvem zavarovanju (primer: 72kw =102.000sit 25kw = 54.000). Dodat je še potrebno stroške vpisa v homo. kartonček, ki jo ta trenutek nimam v glavi, ni pa visok. :devil:

Ja, pa še to: smo ravno R6 2005 blokiral na 25kw in je šlo skoz postopek brez problema :OK:

In ker zavarovalnica ni trop neumnih debilov, bo ob morebitni nesreči najela izvedenca, ki bo dokazal, da motor ni bil blokiran na 25kW in potem zavarovanje enostavno ne bo veljalo. Škoda pa bo šla lepo iz povzročiteljevega žepa. To pa je lahko drago... zelo drago! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ker zavarovalnica ni trop neumnih debilov, bo ob morebitni nesreči najela izvedenca, ki bo dokazal, da motor ni bil blokiran na 25kW in potem zavarovanje enostavno ne bo veljalo. Škoda pa bo šla lepo iz povzročiteljevega žepa. To pa je lahko drago... zelo drago! :doze:

popolnoma imaš prav :OK:

in iztožili te bodo kot da nisi imel popolnoma nič plačano :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: LP!

Zanima me če se da zablokirat motor iz 49kW na 44kW kje se da dobit tak kit oziroma kje v samem motorju se ga da zablokirat??

Če ima gdo kakšno idejo naj mi piše!

Sorry vem da je mau :topic:

Popravljeno . Popravil Driverman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ker zavarovalnica ni trop neumnih debilov, bo ob morebitni nesreči najela izvedenca, ki bo dokazal, da motor ni bil blokiran na 25kW in potem zavarovanje enostavno ne bo veljalo. Škoda pa bo šla lepo iz povzročiteljevega žepa. To pa je lahko drago... zelo drago! :doze:

Imaš kakšno idejo, kako bo to dokazal? Že samo za Suzuki GS500 obstaja kakih 10 različnih metod za omejitev moči na 25kW - in slov. zastopnik nima pojma, katere in kako se to potem odblokira.

Pri novejših mopedih, ki imajo el. vbrizg, je zadeva morda izvedljiva tudi čisto preko elektronike, kjer je še manj možnosti, da bi 'izvedenec' lahko karkoli dokazal.

Seveda obstaja možnost, da bo moped ostal dovolj cel, da ga lahko dajo na Dyno in moč zmerijo...

popolnoma imaš prav :OK:

in iztožili te bodo kot da nisi imel popolnoma nič plačano :hmm:

Sem nekje bral, da te iztožijo za 'sorazmerni delež'...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: LP!

Zanima me če se da zablokirat motor iz 49kW na 44kW kje se da dobit tak kit oziroma kje v samem motorju se ga da zablokirat??

Če ima gdo kakšno idejo naj mi piše!

Sorry vem da je mau :topic:

Kolikor sm se jaz s Panigazom pogovarjov, se da zablokirat samo na 25kw al pa nič..... :blink:

Nisem pa čisto prepričan :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sm se jaz s Panigazom pogovarjov, se da zablokirat samo na 25kw al pa nič..... :blink:

Nisem pa čisto prepričan :eek:

eno svečko vn pa na ponovno homologacijo pa bo :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kle se jebete za tistih par jurjev :grim

prodajte mopede al pa se vozte z neregistriranimi :devil:

pezda če je blo par mio za dva kotača se pa naute jebali za tistga cankarja na leto :eek:

bicikl vabi al pa Peko :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pezda če je blo par mio za dva kotača se pa naute jebali za tistga cankarja na leto :eek:

Sicer se strinjam.. ampak gre za dobre tri cankarje, če smo natančni (v mojem primeru) ;)

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se strinjam.. ampak gre za dobre tri cankarje, če smo natančni (v mojem primeru) ;)

ja saj je pr men isto :grim pa dejva skup jamrat hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, da praktično nikjer v javnosti, niti na drugih forumih, skoraj ni omenjeno kakšno povišanje zavarovalnih premij za motoriste. Iz česar sledi, da smo dejansko tako majhna ciljna skupina, da je vsako jokanje in stokanje le glas vpijočega v puščavi....

Če bi kaj takšnega zavarovalnice naredile pri osebnih avtomobilih, pa mislim, da je ob 19.00 že na POP pa na TVS itd.

Pa ne mislite, da zdaj jamram; kot je že bilo zgoraj omenjeno, če imam za motocikel, bom imel pa še za zavarovanje, pa čeprav sem nenadoma v najvišjem razredu (81kw) :cry:

Ko pa k zavarovanju motocikla prištejem še stroške zavarovanja dveh avtomobilov, hiše, življenskega zavarovanja, pa ugotovim, da kar lepo prispevam k uspešnemu poslovanju zavarovalnice .)

Popravljeno . Popravil lojzeboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naračunal, da me bo prišlo še nekoliko ceneje.

Nad 72kw, enojna premija, 10%, + nezgodno zavarovanje zame.

In to ne pri triglavu, ki imajo občutno višje premije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naračunal, da me bo prišlo še nekoliko ceneje.

Nad 72kw, enojna premija, 10%, + nezgodno zavarovanje zame.

In to ne pri triglavu, ki imajo občutno višje premije.

Tale tvoj izračun me pa res zanima... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP :)

Ali drži to da imaš motor registreran več kot 6 mescev in dobiš 5% bonifikacije. Nato ga naslednjo sezono ponovno registreraš za več kot 6 mescev in dobiš že skupno 10% bonifikacije... :? :?

Ali je to res kajti ko ti odjaviš motor dobiš denar nazaj!

Kaj se splača da vzameš samo 6 mescev cestnine da ni potem potrebni izpolnjevati tistih obrazcev za 3 tisočake!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kubikih ~140ksit, po tanovem pa 132ksit

Kako pa si ti imel po kubikih 140 kSIT, če sem jaz za 1000ccm imel 122kSIT (brez bonusa in DDV 6.5%)? Menda razlike med zavarovalnicami niso (bile) tako velike?!

A si imel morda dvojno zav. vsoto?

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!