Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

LP :)

Ali drži to da imaš motor registreran več kot 6 mescev in dobiš 5% bonifikacije. Nato ga naslednjo sezono ponovno registreraš za več kot 6 mescev in dobiš že skupno 10% bonifikacije... :? :?

Ali je to res kajti ko ti odjaviš motor dobiš denar nazaj!

Kaj se splača da vzameš samo 6 mescev cestnine da ni potem potrebni izpolnjevati tistih obrazcev za 3 tisočake!

Spoštovani Driverman,

če boš kaj utegnil prebrati obstoječe teme o zavarovanjih (v ta namen lahko uporabiš Iskalnik), boš ugotovil, da je to že stokrat prežvečeno in premleto, pa ni enotnega odgovora. Žal vlada na tem področju sorazmerno kaos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu 1000ccm še nisem imel registrirano, ampak ko sem informativno gledal je bila pa 140k komplet registracija in podvojena zav. vsota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če vse tist res na amzs.si pol mene letos še cenejš pride registracija :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče kdo opazil, da se je AO+ za motorno kolo podražil za kakih 30.000 SIT?

Tadej

Tadej ,prjatolo, če bi malce prebral temo, bi videl, da smo tudi to že opazili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kle se jebete za tistih par jurjev :grim

prodajte mopede al pa se vozte z neregistriranimi :devil:

pezda če je blo par mio za dva kotača se pa naute jebali za tistga cankarja na leto :eek:

bicikl vabi al pa Peko :lol1:

Par jurjev? Aja, nekteri smo dali kvečjemu dober miljon (ali še manj) za mopede. Če imaš praveč keša lahk še meni plačaš registracijo, s tem boš dobil ziher 5 % bonus pri zavarovanju v onostranstvu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par jurjev? Aja, nekteri smo dali kvečjemu dober miljon (ali še manj) za mopede. Če imaš praveč keša lahk še meni plačaš registracijo, s tem boš dobil ziher 5 % bonus pri zavarovanju v onostranstvu.

jz ti ne morem pomagat če si kupu korejčka :lol1: fant delat je treba z glavo :grim

ne samo z mišicami :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz ti ne morem pomagat če si kupu korejčka :lol1: fant delat je treba z glavo :grim

ne samo z mišicami :oops:

Kupil sem japonca...ER 5, če bi pogledal v profil. Vse kar pravim je, da za nekatere ta sprememba ne bo nič posebnega, bodisi zaradi samih KW, bodisi zaradi njihovih prihodkov. Ampak še vedno mislim, da bo polovico kar počilo po žepu. Pa dobro, še vedno so mopedi...vendar je celo slednje potrebno registrirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AVATAR

ma ja sej te razumem :grim je pa tako

v tej državi če imaš prevozno sredstvo

ki ga žene bencin ali nafta

si avtomatsko molzna KRAVA z milion siski :zzz:

z drugimi besedami tud sam bi raj ta denar dal drugam tud revežu...sam kaj nam nuca jamrat.... :grrr

veselimo se toplih dni pa bomo hit registriral pa

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbRRRRRRRrrrrrrrrrruuuuuuuMMMMMMMMMMMMm

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Kako prestopaš med zavarovalnicami, ker ta Triglav ima za 8k draži registracijo Adriatic Slovenica!

Triglav 118k, Adriatic Slovenica 110k :?

Ve čem fora verjamem da ste se v tem že pogovarjal ampak a bi mi lahko še gdo kej svetoval :)

Cnej je tem bol je! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš na Adriatic in tam urediš zavarovanje, priznajo tudi popust ki si ga dosedaj nabiral pri triglavu.

Nobenih posebnih komplikacij.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Kako prestopaš med zavarovalnicami, ker ta Triglav ima za 8k draži registracijo Adriatic Slovenica!

Triglav 118k, Adriatic Slovenica 110k :?

Ve čem fora verjamem da ste se v tem že pogovarjal ampak a bi mi lahko še gdo kej svetoval :)

če si cene primerjal na internetni strani AMZS ??

Niso ravno mero dajne, katera zavarovalnica je ugodnejša, ker je precej odvisno od zavarovalniškega agenta, kateri ti ureja zavarovanje in s tem povezane popuste .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš na Adriatic in tam urediš zavarovanje, priznajo tudi popust ki si ga dosedaj nabiral pri triglavu.

Nobenih posebnih komplikacij.

LP

Ali lahko tut tm kjer imaš tehničnega rečeš da bi pač namesto pri Triglavu sklenil zavarovanje pri Adriaticu! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko tut tm kjer imaš tehničnega rečeš da bi pač namesto pri Triglavu sklenil zavarovanje pri Adriaticu! :?

Seveda, zakaj pa ne. Mene zmeraj vprašajo, če zavarujejo pri isti zavarovalnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izračun cen na strani AMZS ni točen.Po besedah zaposlene v avtohiši real Lj.

morajo imeti vse zavarovalnice iste cene (+, - 500 sit).Za 44kw,500ccm pride zava.

+cestnina+teh 98 000sit,pri vseh zavarovalnicah, agent na slovenici pa pravi da je

samo zavarovanje 79 000cestnina 4000 + tehnični 4000 torej skupaj 87 000 seveda

pa tudi po njegovih besedah,so cene enotne oz. pri vseh enake . Izračun je narejen za

obvezno zav. enojna premija brez bonusa.

Še dobro da so enotne cene,si predstavljate razlike če bi bilo drugače.

Seveda pa je možno,da bodo zaposleni v popoldanski izmeni izračunali

drugače.

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tik pred sezono bodo cene po vsej verjetnosti uskladili, tako kot pri dodatnem. Upam da se bo razširila ponudba dodatnih ugodnosti, kjer bodo zavarovalnice med sabo tekmovale. Pa ne v smislu brezplačnega zavarovanja v znesku 3 mio SIT za primer nezgodne smrti izplačljivo samo zavarovancu! :?

V glavnem če bo kdo ponujal bonifikacijo za polletno zavarovanje mi bo dal zraven pisno izjavo, da mi jo bodo izlačali pri odjavi jeseni. :angry2: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oy!

Jaz bom pa spomladi prišel za okence pa bom rekel katera izmed zavarovalnic najcnej ponuja zavarovanje in koliko je!! :) Pol se naj pa zjasne :)

:? :? :?

Zavarovalna vsota: -podvojena -enojna

6.000 sit razlike ali se vseno splača vzeti enojno?

Za koliko miljonov lahko narediš škode z enojno :D

Popravljeno . Popravil Driverman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj jamrate, glede na avtomobilsko zavarovanje so motorji napol zastonj, za avto z 2.0 motorjem in 155PS da skoraj 200.000, sit pa niti ni ne vem kok močan avto, za motor z 650ccm in 72PS pa dobrih 100.000 sit. Zdej mi pa povejte kaj je dražje. Motor je napol zastonj :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj jamrate, glede na avtomobilsko zavarovanje so motorji napol zastonj, za avto z 2.0 motorjem in 155PS da skoraj 200.000, sit pa niti ni ne vem kok močan avto, za motor z 650ccm in 72PS pa dobrih 100.000 sit. Zdej mi pa povejte kaj je dražje. Motor je napol zastonj :OK:

LP

Ja, ampak če z avtom treščiš v drug avto boš tudi naredil vsaj dvojno škodo če ne več. Da ne omenjam kaj ostane od tebe, če z motorjem narediš toliko škode, kot z tono in pol težkim avtom s 150KM.... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale poteza zavarovalnic je enostavno sick...sam imam motor z 88 kw in pade seveda v najvisjo klaso....Tisti k bo mel 170ps bo placal isto to se mi ne zdi fer....Sicer tudi sistem ko so usklajevali po ccm

se mi ni zdel fer. Zanima me samo to zakaj niso uvedli takega sistem kot je v italiji... Vsak KW ma neko doloceno ceno in potem samo stevilo kw pomnozijo ceno in je to to ....tukaj pa vse kar je nad 100 ps mecejo v isti kos...men se ne zdi isto al cliovek kup fazer 600 ali pa R1...

sam mogu sem se zjokat :baa:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam mogu sem se zjokat :baa:

Če ti pomaga, da se ti duša olajša, potem kar :D

Pozdrav od Roberta

P:S.: Tudi meni se mi zdi način plačevanja kot je v Italiji še najbolj primeren .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P:S.: Tudi meni se mi zdi način plačevanja kot je v Italiji še najbolj primeren .)

Ko je že govora o Italiji - kakšne pa so tam cene registracije/zavarovanja? Prosim bi čimbolj celovito informacijo, nekaj mi pravi, da mi bo tukaj znal najbolje odgovoriti Fritz?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je že govora o Italiji - kakšne pa so tam cene registracije/zavarovanja? Prosim bi čimbolj celovito informacijo, nekaj mi pravi, da mi bo tukaj znal najbolje odgovoriti Fritz?

Verjetno celo višje, ampak plačevanje glede na točno (in ne približno) število konjev se vseeno zdi - vsaj glede na naše opcije - še najbolj pravično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!