Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Zanimivo, v Mariboru pa te 'fore' ne poznajo oz. nočejo poznat, na žalost.

Na Gorenjskem to velja samo, če imaš pri njih sklenjeno še zavarovanje premoženja (hiše,...).

Kaj je to... :hmm:

To je plačilo za odkup prve škode, katero povzroči voznik motorja. To pomeni, da ti ni potrebno dati kupončka, ampak ti zavarovalnica krije. To ima samo Zavarovalnica Maribor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je plačilo za odkup prve škode, katero povzroči voznik motorja. To pomeni, da ti ni potrebno dati kupončka, ampak ti zavarovalnica krije. To ima samo Zavarovalnica Maribor.

To jaz rabim... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To jaz rabim... :OK:

Zavarovalnica Maribor pozna tudi institut zavarovanja stroškov za primer če moraš na novo izpit delat do višine 300 jurjev... Opcija stane 15 jurjev, kolikor vem, pa je izključeno kritje v primerih, če se pijan voziš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Gorenjskem to velja samo, če imaš pri njih sklenjeno še zavarovanje premoženja (hiše,...).

Očitno to "dobiš" tudi na "stalnost" pri avtomobilskem zavarovanju :huh: .Drugače si tega jaz ne znam razlagati, ker razen avtomobila nimamo nič zavarovanega pri Triglavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno to "dobiš" tudi na "stalnost" pri avtomobilskem zavarovanju :huh: .Drugače si tega jaz ne znam razlagati, ker razen avtomobila nimamo nič zavarovanega pri Triglavu.

Že milijonkrat smo razjasnili, da je to očitno odvisno od primera do primera, da tukaj ne gre za pravilo. Žal. Razmere so pač neurejene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že milijonkrat smo razjasnili, da je to očitno odvisno od primera do primera, da tukaj ne gre za pravilo. Žal. Razmere so pač neurejene.

Za nekatere žal, za druge pa k sreči... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In že miljonkrat si to povedal. A misliš, da bo miljonprvič pa pomagalo? :doze:

Morda bo komu vendarle pojasnilo situacijo. In prihranilo življenje kakemu zavarovalničarju, ki bi ga sicer kak jezen motorist lastnoročno zadavil, ker ni bonusa.

Mimogrede: a je kdo že kaj slišal o podražitvah? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica Tilia

gre za avtomobilsko zavarovanje, toda vseeno bom napisal... saj je lepo nategovanje strank

Tekom leta sem zamenjal avto in prenesel boniteto. "Nov" avto je bil rabljen in sem le prenesl kupone, boniteta ostala ista kot na prejšnem avtu. Sklenil sem začasno zavarovanje za 4 mesece - do redne registracije. Po 14 dneh prodal prvi avto in pobral razliko zavarovanja (za cca 3 mesece).

Sedaj sem zavaroval - podaljšal "nov" avto, redno letno zavarovanje pri tem pa niso hoteli priznati prehod v nižji premijski razred. Razlaga - ker nista bila avto (vsak posamično) zavarovana za eno leto. To kar sta bila zavarovana oba avta skupaj za eno leto in še en mesec v tekočem letu - to ne velja. Gleda se vsak avto posebaj.

Kaj naj rečem - nategovanje uporabnikov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Men se to zdi logično. Iz starega si prenesl na novi boniteto,tj če stari ni bil dost dolgo zavarovan se ti ne prizna - premijski razred.

To pa da si imel novi avto zavarovan samo 14 dni....to ne šteje...To sta dve različni zavarovanji....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Men se to zdi logično. Iz starega si prenesl na novi boniteto,tj če stari ni bil dost dolgo zavarovan se ti ne prizna - premijski razred.

Logično za zavarovalnice... :rolleyes:

post-2208-1138814297.jpg

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da mora biti avto zavarovan 11 mesec in potem dobiš boniteto.... to je vse razumljivo.

Zdi se mi prevarantsko - imas avto zavarovan 8 mesecev in potem to preneseš na drugi avto, ta je zavarovan 5 mesecev - skupaj 13 mesecev, ti ne priznajo bonitete (saj mora biti avto 11 mesecev...... )

to se mi zdi nefer in prevarantsko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

to se mi zdi nefer in prevarantsko!

Kdaj pa so še bile zavarovalnice fer??? :angry2:

Dokler jih konkurenca ali stranke ne prisilijo v drugačno obnašanje... pa tega še ne bomo kmalu videli.

Jebem ti tako državo, kjer je najbolj zaščiten tisti, ki zna najbolj rajo skubsti! In kjer se zgledujejo po Evropi le tam kjer jim paše. Kuššš banda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da mora biti avto zavarovan 11 mesec in potem dobiš boniteto.... to je vse razumljivo.

Zdi se mi prevarantsko - imas avto zavarovan 8 mesecev in potem to preneseš na drugi avto, ta je zavarovan 5 mesecev - skupaj 13 mesecev, ti ne priznajo bonitete (saj mora biti avto 11 mesecev...... )

to se mi zdi nefer in prevarantsko!

Ti si imel avto zavarovan 8 mesecev, potem pa si zavarovanje prekinil in dobil izplačilo razlike. Je tako? Torej bonusa ni. Na žalost ...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si imel avto zavarovan 8 mesecev, potem pa si zavarovanje prekinil in dobil izplačilo razlike. Je tako? Torej bonusa ni. Na žalost ...

Lp

OK - pravila so pravila, ne bom zaradi tega propadel... gre se za princip; zavaroavnje po 8 mesecih "prekinil" - prenesel na drugi avto in še malo več plačal kot nazaj dobil... Vmes ni bilo prekinitvi zavarovanja - niti za minuto...

Po njihovo sem prekinil - po moje ne,... toda vemo kdo ima vedno prav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavarovanje je žal vezano na vozilo in ne na lastnika...torej, če zamenjaš vozilo (ga odjaviš) s tem prekineš zavarovanje, preneseš bonus na drugo vozilo in zanj skleneš novo zavrovanje, ki pa nima nobene veze s prejšnjim (razen prenosa bonusa)...

sicer pa bi tudi meni bilo bolj všeč, če bi bilo zavarovanje vezano na lastnika (tako bi imel za vsa vozila enako bonifikacijo)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK - pravila so pravila, ne bom zaradi tega propadel... gre se za princip; zavaroavnje po 8 mesecih "prekinil" - prenesel na drugi avto in še malo več plačal kot nazaj dobil... Vmes ni bilo prekinitvi zavarovanja - niti za minuto...

Po njihovo sem prekinil - po moje ne,... toda vemo kdo ima vedno prav!

Sam si se odločil, da po 8 mesecih trajanja zavarovanja menjaš avto... Počakal bi 11 mesecev... Se mi zdi mal mim, da zdaj žališ zavarovalnico da je prevarantka. Če se res čutiš prevaranega - hop do odvetnika in na sodišče, ni hudič, da ne bi zmagal. Razen, če sam nabijaš, ker se pač ni izteklo, kot si si predstavljal.

Mislim, glede na to, da so ti bili pogoji zavarovanja predočeni ob sklenitvi in da je bilo tudi to o bonusih zagotovo tam zapisano...

Jaz sem nekoč pri avtu podaljšal zavarovanje, potem pa sem ga po 4 mesecih prodal in zavarovanje prekinil. Pridem do agenta in pričakujem izplačilo vplačane premije za preostalih 8 mesecev, pa mi reče da nč ne dobim. Me je skoraj kap. No, potem mi je pojasnil, da smo avto enkrat odpeljali z zavarovalniško asistenco do servisa... in da v primeru koriščenja te storitve pač vračilo premije več ni možno. No, ko sem potem s posebnim računom poplačal stroške storitve, so mi z veseljem izplačali preostanek premije. Seveda sem najprej hotel takole čez pult zadaviti Krempla, takrat mojega zavarovalniškega agenta... Ampak ko mi je razložil, kako in kaj, ... sem ugotovil, da sem se (skoraj) zajebal sam.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logično za zavarovalnice... :rolleyes:

D.

Itak da...sem iz njihovega zornega kota gledal :doze: ....Ma se ne splača sekirat, ker ne bo nič bolje ;) mojih živcev je pa tud škoda za par 1k tolarjev.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnice pač obstajajo kot nujno zlo... ne moreš brez njih, ko jih pa rabiš ap te ne je%€ 5%...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ježeš Marijca... :slap:

Zdaj glih gledam, da se bo/je baje podražilo zavarovanje za motorje... :blink: :wacko:

Koliko bom potem jaz plačal za 99KW, 900ccm??? :hmm: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ježeš Marijca... :slap:

Zdaj glih gledam, da se bo/je baje podražilo zavarovanje za motorje... :blink: :wacko:

Koliko bom potem jaz plačal za 99KW, 900ccm??? :hmm: :rolleyes:

:hmm: Tebi pa kot kaže hiter "potegne" .)

A si :zzz: :zzz: zadnji mesec dni.

Popravljeno . Popravil DenisR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnice pač obstajajo kot nujno zlo... ne moreš brez njih, ko jih pa rabiš ap te ne je%€ 5%...

Nujno zlo? Zakaj nujno? A bi brez njih bilo konec sveta oziroma vožnje z vozili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če koga zanima.

Pri zavarovalnici Grawe (1.2.2006) je sklenjeno osnovno zavarovanje za 81kw -5%bonusa prišlo 90.000sit in nekaj drobiža

torej še "po starem" :OK:

lp, dejci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Tebi pa kot kaže hiter "potegne" .)

A si :zzz: :zzz: zadnji mesec dni.

In to tako hitro, da bi mu lahko z koledarjem štopali in morali vmes še liste obračat

:lol1: :lol1: :lol1:

LP, El B.

(brez zamere..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!