Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Psihično jih zjebat, psihično... :grim

Oni so nas že.

Zdej smo Mi na vrsti!!!

Vsak mesec pride inkasant na dom pobirat' (ropat) d'nar! Ko zbiješ jajca, te pride pa še jebat!! banda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi vprašal, če lahko zavaruješ in registriraš v tujini? Tako bi jih lahko dobro zaje*ali :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi vprašal, če lahko zavaruješ in registriraš v tujini? Tako bi jih lahko dobro zaje*ali :devil:

Na kratko - lahko.

Na dolgo - še ne vem točno, kako.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko...je že bilo napisano...na kratko = v tujini (EU) kupi moped in ga tam registriraj...

Pa naj najprej preveri, če je zavarovanje sploh ceneje v tujini in koliko bonusa lahko maximalno nabere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim, se je še vsako leto tik pred sezono podražil za ene 10 do 15%. :angry2:

Vsako leto. In se bo tudi letos. In se bo tudi leta 2007 itd. In mi bomo vsako leto večja teleta, ker bomo samo po Slovenceljsko kimali, pljuvali tle na netu, in to je (bo) to.

In vsako leto nas je več...Ni hudič, da pa enkrat ne bomo tolk močni (številčni) da se nas nebi SLIŠAL. :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.... lohk si kar mislte kaj si jest mislim o teh zavarovalnicah. So me hoteli že za avto nategnt, pa za eno

varčevanje, pa še kej bi se našlo. Če bom pa še brez motorja zarad njih, pol jih pa sploh sovražim :angry: :devil:

Prokleti mrhovinarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nov hit trenutka; od ponedeljka ne bo več možno dobiti na kasku enake bonifikacije, kot je na obveznem. Tudi če imaš obvezno 50% boš imel kasko 0%. Tudi pri kasku bo po novem letni porast bonifikacije samo 5%...

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam in ne bom mel (no ja, tud ne bi mogel met) registriranega, ata carnet pa je zvezek ki se uporablja za prevoz blaga (motorja) čez mejo

po cest pa motorja ne furam več. prenevarno. preveč norcev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po cest pa motorja ne furam več. prenevarno. preveč norcev

:OK: :OK: :OK: :lol1: :worship: :yea1:

LP;Rock-46

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nov hit trenutka; od ponedeljka ne bo več možno dobiti na kasku enake bonifikacije, kot je na obveznem. Tudi če imaš obvezno 50% boš imel kasko 0%. Tudi pri kasku bo po novem letni porast bonifikacije samo 5%...

:devil:

saj to velja že sedaj...kasko in AO nista medsebojno povezana in tudi bonifikacija se avtomatično ne prenaša...v primeru uveljavljanja škode se ti zmanjša bonifikacija samo pri tistem zavarovanju katerega si koristil...

...je pa res, da imajo pri kasku zavarovalnice bolj proste roke in ti lahko priznajo bonifikacijo in dodatne popuste, ki jih pri AO ne morejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko...je že bilo napisano...na kratko = v tujini (EU) kupi moped in ga tam registriraj...

Točno tako!

Boste poleti na 3M videli enega KTM-čka z Grško tablico. Cena registracije = sitnica proti cenam pri nas.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...je pa res, da imajo pri kasku zavarovalnice bolj proste roke in ti lahko priznajo bonifikacijo in dodatne popuste, ki jih pri AO ne morejo...

...in točno tega sedaj ne bo več... :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in zakaj ne...zakonsko so omejeni le pri AO zavarovanjih...ostala zavarovanja pa so v domeni samih zavarovalnic - če se prav spomnim, določeno obodobje zavarovalnice niso sklepale kasko zavarovanj za motorje, pa mi ga je po posredovanju zastopnika, vseeno uspelo uredit (pa še dober komercialni popust so mi odobrili)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in zakaj ne...zakonsko so omejeni le pri AO zavarovanjih...

Zakonsko je določena le zavarovalna vsota in minimalni obseg kritja (kaj krije zavarovanje) in morda še kakšna malenkost. Ostalo je na zavarovalnicah - višina premije, popusti, način obračuna (ccm / kW).

Ko sem o tem spraševal na raznih koncih (razne zavarovalnice, Agencija za zavarovalniški nadzor, Zavarovalniško združenje - slednji še nikoli niso odgovorili), sem dobil tak odgovor:

Višina premije, premijski razredi in osnova za izračun premije je v pristojnosti vsake zavarovalnice posebej. Zato Agencija za zavarovalni nadzor ne more odgovoriti na vaše vprašanje.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v praksi je pa tako, da pri AO zavarovanjih posamezne zavarovalnice ne odstopajo od osnovne cene, pri kasku pa je bila, ko sem iskal predračune, razlika med najvišjo in najnižjo premijo cca. 50% za isto zavarovalno vsoto in rizike ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej verjetno je bilo že v tej temi kje napisano pa vendar...

Kako je z temi zavarovanji za pol leta?

A to lohk sam zbiraš od kdaj do kdaj boš brez tablic al kako al majo oni določene termine?

A se sploh splača?

Trenutno mam osnovno zavarovanje in plačujem 40k...125ccm in 11kw kok cenejš pride če bi uzev to verjanto zavarovanja?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v petek plačal zavarovanje za B 12 ...

... 4 premijski razred ...

... 72 kw, 1200 ccm ...

... Triglav ...

... 54.000 SIT z zeleno karto ... :OK: :OK: :OK:

... bravo zavarovalnice ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi šel vse prebrat in bi prišel do naslednjega zaključka:

- zavarovanje za pol leta je možno in ni možno :blink:

- je pa odvisno od zavarovalnice, ali še bolje, znotraj ene zavarovalnice glede na regijo.

Edino sigurno je, da pokličeš na najbližjo zavarovalnico, in vprašaš. :devil:

Še bolj je sigurno, če čez dva dni ponovo pokličeš na isto zavarovalnico, da vidiš, če spet ni drugače.

In ko boš že prepričan, da ti je jasno, ponovno pokliči na isto zavarovalnico. :devil:

Rezultat zna biti zanimiv.

Če za 12 mesecev plačaš 40k, pol za pol leta...izračunaj.

(pol leta = cca 6 mesecev)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!