Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Če za 12 mesecev plačaš 40k, pol za pol leta...izračunaj.

(pol leta = cca 6 mesecev)

v bistvu je bilo lani za pol leta cca 70% letne premije (pri Triglavu)...saj je bilo par strani nazaj napisano zakaj ni sorazmerno letni premiji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu je bilo lani za pol leta cca 70% letne premije (pri Triglavu)...saj je bilo par strani nazaj napisano zakaj ni sorazmerno letni premiji...

Ej to se tudi meni zdi totalna bedarija. Če zavaruješ za celo leto in po cca. pol leta odjaviš ti zavarovalnino vrnejo proporcionalno do dneva natančno, za koji qurac bi ob vnaprejšnjem zavarovanju za pol leta plačeval 70% premije? Edina logična razlaga se mi zdi, da ima Triglav(oz. ostale zavarovalnice) lastniški delež v KIG-u in tiskarni, kjer "štampajo" obrazce za prometne :BUA: .

@gallus: daj razloži, kako si to zavaroval? Je to premija za pol leta, ali imaš bonifikacijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vrnejo ti razliko le, če nisi koristil kuponov, sicer pa plačaš celo premijo...pri krajšem obdobju zavarovanju pa že v osnovi plačaš manj...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vrnejo ti razliko le, če nisi koristil kuponov, sicer pa plačaš celo premijo...pri krajšem obdobju zavarovanju pa že v osnovi plačaš manj...

Ja saj to mi je jasno. Samo koliko manj, proporcialno?

Ali je potem varianta, da zavaruješ npr. za pol leta in plačaš, kot si sam rekel, 70% letne premije ali ti potem, če v teh pol leta nisi koristil kuponov, vrnejo tistih "preplačanih" 20%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je potem varianta, da zavaruješ npr. za pol leta in plačaš, kot si sam rekel, 70% letne premije ali ti potem, če v teh pol leta nisi koristil kuponov, vrnejo tistih "preplačanih" 20%

Ni te variante, razen če si zelo dober prijatelj z agentom ali šefom poslovalnice ali vrhovnimi šefi.

Obstaja še ena možnost: če imaš zavarovanega ogromno premoženja in še kak biznis, kake tovornjake itd, ti verjetno zavarovanje AO, ali pa celo tudi kasko, za motocikel - morda celo šenkajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z vračilom ne bo nič, saj bi potem lahko tudi tistim, ki niso koristili kuponov vrnili celotno premijo...

...zavarovalnice v premiji vkalkulirajo riziko izplačila odškodnine in ta je za motor v poletnih mesecih večji kot pozimi...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v petek plačal zavarovanje za B 12 ...

... 4 premijski razred ...

... 72 kw, 1200 ccm ...

... Triglav ...

... 54.000 SIT z zeleno karto ... :OK: :OK: :OK:

... bravo zavarovalnice ... .)

Si pa verjetno pozabil povedat da imaš 50% popusta <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v petek plačal zavarovanje za B 12 ...

... 4 premijski razred ...

... 72 kw, 1200 ccm ...

... Triglav ...

... 54.000 SIT z zeleno karto ... :OK: :OK: :OK:

... bravo zavarovalnice ... .)

Vse isto, samo da sem dal jaz 51.901,00 SIT. Je pa enojna zavarovalna premija. Če naredim tolk škode, mi lahko samo bog pomaga pa grobarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je agent iz zav. Triglav povedal da se za motoriste pripravlja poenostavitev postopkov, v zvezi z polletnimi zavarovanji da se bo dalo zavarovati tudi samo za pol leta. Saj se zavarovalnice zavedajo da se jeseni vsi motorji odjavljao, nato spet spomladi prijavljajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse isto, samo da sem dal jaz 51.901,00 SIT. Je pa enojna zavarovalna premija. Če naredim tolk škode, mi lahko samo bog pomaga pa grobarji.

>Pri kateri zavarovalnici si pa uredil? :? Kdaj in za koliko časa? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonusa pa nebo!! :BUA:

Bonus bo le če bo registrin celo leto :angry2: :angry2:

Torej se bonus ukinja? Ker zdaj je. Imam registrirano celo leto, po kakšen dan več kot 6-ih mesecih odjavim, pa se mi prizna en premijski razred, torej 5%. :blush:

Štala, totalna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej se bonus ukinja? Ker zdaj je. Imam registrirano celo leto, po kakšen dan več kot 6-ih mesecih odjavim, pa se mi prizna en premijski razred, torej 5%. :blush:

Štala, totalna.

Štalo si delate sami, ker vedno znova parlamentirate in eden drugega zmešate brez potrebe.

Govora je bilo, da naj bi se uvedli za 6-mesečne registracije 2,5-odstotni bonusi, bo pač počasneje raslo, kot pri 11-mesečnih... Saj je ja jasno, da smo potrošniška družba in je bonus kot tak že nujna opcija pri vseh nakupih, kaj šele pri določeni 'zvestobi' zavarovalnici (ali mercatorju alli serviserju ali komurkoli že).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v petek plačal zavarovanje za B 12 ...

... 4 premijski razred ...

... 72 kw, 1200 ccm ...

... Triglav ...

... 54.000 SIT z zeleno karto ... :OK: :OK: :OK:

... bravo zavarovalnice ... .)

Srecnez... :huh: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štalo si delate sami, ker vedno znova parlamentirate in eden drugega zmešate brez potrebe.

Govora je bilo, da naj bi se uvedli za 6-mesečne registracije 2,5-odstotni bonusi, bo pač počasneje raslo, kot pri 11-mesečnih... Saj je ja jasno, da smo potrošniška družba in je bonus kot tak že nujna opcija pri vseh nakupih, kaj šele pri določeni 'zvestobi' zavarovalnici (ali mercatorju alli serviserju ali komurkoli že).

Točno tak!

Če bodo to uspeli spravit v realnost bi blo kr ok, glede 2,5% bonusa pa je itaq logično ane, da če imaš za pol leta bi se ti priznalo le pol torej 2,5% bonifikacije. Logično je, da nebodo dali za 6 mesecev 5% tako radodarni pa spet niso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

>Pri kateri zavarovalnici si pa uredil? :? Kdaj in za koliko časa? :hmm:

Triglav. Za eno leto. Plačal pa prejšni petek.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:SS po 30 letih staža pa 50% bonusa od 6.2.2006 ne upoštevajo več bonusa če zavaruješ vozilo kasko :zzz:

če pa si pred 6.2. recimo zavaroval vozilo kasko čeprav nikoli do takrat nisi imel kaska

imel pa si 50 % bonusa pri obveznem zavarovanju

so ti avtomatsko prišteli h kasku 40% bonusa

sedaj nema više štartaš z 0 pri kasku:SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:SS po 30 letih staža pa 50% bonusa od 6.2.2006 ne upoštevajo več bonusa če zavaruješ vozilo kasko :zzz:

a nismo že pisali o tem...tudi sedaj se uradno glede na splošne pogoje zavarovanj bonifikacija z AO ni mogla prenašati na kasko - to sta dva popolnoma ločena zavarovanja z ločenim obračunom bonus/malus...

..vse pa je odvisno od iznajdlivosti in dobre volje tvojega zav.agenta - če se mu da pridobiti soglasje ti lahko pri kasku obračuna še krepek komercialni popust...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri registriral. Prvič po nekaj letih brez AO+.

Samo obvezno zavarovanje, zavarovanje sopotnika in zelena karta. 86.000 SIT pri 50% bonifikaciji.

:SS :SS :SS :SS

So mi pa rekli, da se v kratkem pripravlja nova sprememba. Je baje preveč takih, ki so tako dobro prišli skozi kot Gallus.

Mogoče je več čoperjev kot 600 ccm super sportakov, pa jim računica oz. dobiček ne bo znesel kot so si želeli. Kaj pa vem.

Tadej

PS. Da je bil dan še bolj beden, me je skor ena stara baba z avtom zbila. Je šlo za centimetre.

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!