Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Včeri registriral. Prvič po nekaj letih brez AO+.

Samo obvezno zavarovanje, zavarovanje sopotnika in zelena karta. 86.000 SIT pri 50% bonifikaciji.

:SS :SS :SS :SS

Tudi jaz si letos nisem mogel privoščiti Aop+ <_<

Samo osebno zavarovanje, zelena karta, registracija+tehnični...108.000 sit pri 5% bonifikaciji.

Samo maja bom pa vseen dodal aop+ (ko bom pri penezih). Sej mi bodo mal manj zaračunal, k bo samo še ene 8 mesecev, a ne :hmm:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdej je možno registrerat za 6 mescev :)

A potem je registracija polovična :?

Naprimer sedaj je 120 za eno leto potem je pa 60 za 6 mescev?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek grem registrirat avto na Zavarovalnico Maribor, pa bom točno vprašal kako in kaj je za tem, ker zdaj je tukaj že toliko različnih varijant, da človek res ne ve,kako je z tem, ali pa še zavarovalnice same ne vedo.

Ps: Po novem menda sploh ne bo več treba registrirat, tablica bo le kot okrasni blatnik po želji vsakega motorista! :devil: :devil: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nismo že pisali o tem...tudi sedaj se uradno glede na splošne pogoje zavarovanj bonifikacija z AO ni mogla prenašati na kasko - to sta dva popolnoma ločena zavarovanja z ločenim obračunom bonus/malus...

..vse pa je odvisno od iznajdlivosti in dobre volje tvojega zav.agenta - če se mu da pridobiti soglasje ti lahko pri kasku obračuna še krepek komercialni popust...

do 6.2.2006 so ti avtomatsko priznali 40% pri kasku če si imel na obveznem 50% sory lahko dokažem :grim

od tega datuma naprej nimaš šans na nobeni zavarovalnici sem probal na vseh saj sem zavaroval kar precejšnjo nabavno vrednost

komercialni popust pa mi je priznal dober glede na to da mamo pr bajt kr nekaj stvari zavarovano pr njih

še dobr da je tadrag avto kasko 50% bonusa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se sem pa tja že najde kakšen prijeten sonček in želja po ĐIRU sem šel na AMZS pogledat kolk me bo letos pršla "tablca" in definitivno sem bil presenečen. Priznam, tokrat meni v prid, ker je skor ceneje kot lani ampak za vse ostale, ki mate pa več kot 72kW mi je zeloo ŽAL!! :?

post-1422-1140037131_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se sem pa tja že najde kakšen prijeten sonček in želja po ĐIRU sem šel na AMZS pogledat kolk me bo letos pršla "tablca" in definitivno sem bil presenečen. Priznam, tokrat meni v prid, ker je skor ceneje kot lani ampak za vse ostale, ki mate pa več kot 72kW mi je zeloo ŽAL!! :?

Ne veseli se prehitro, ker so mi predvčerajšnjim, ko sem šel registrirat, prijazno povedali, da se v kratkem obeta sprememba. Verjetno na slabše!!!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na slabše za koga?? Za vse, ali za tiste, ki imajo manj kot 72kW... Ker za nas, ki imamo več, slabše skoraj ne more biti... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na slabše za koga?? Za vse, ali za tiste, ki imajo manj kot 72kW... Ker za nas, ki imamo več, slabše skoraj ne more biti... :BUA:

Žal se motiš - lahko je slabše...

Po interpretaciji zavarovalnic pri spremembi iz 'cc' v 'kW' ni šlo za podražitev, ampak izključno za spremembo načina obračunavanja.

Zdaj nas čaka še podražitev. :SS

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se motiš - lahko je slabše...

Po interpretaciji zavarovalnic pri spremembi iz 'cc' v 'kW' ni šlo za podražitev, ampak izključno za spremembo načina obračunavanja.

Zdaj nas čaka še podražitev. :SS

D.

Ni šlo za podražitev?? :o :angry2: :angry2:

Kako si pa oni to razlagajo, mamu jim... :angry: :angry:

Hmm, a ni to kartelni dogovor, ce se vsi naenkrat dogovorijo o podražitvah in spremembah!?!? Urad za varstvo konkurence in zveza potrošnikov nimata tu kaj za povedat?? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj naj mi prosim nekdo razloži. Možno, da je že napisano par deset strani nazaj ali pa sem jaz preveč zabit. :blush: Glede na to, da danes pri velik večini storitev velja načelo svobodne konkurence in prostega trga ter da trg oblikuje cene, za koji k..... so te kur.... zavarovalnice izjema in za njih to ne velja. Naj pustijo,da trg oblikuje cene potem bomo pa vidl kdo je sposoben in najboljši. A gre res za tako močan lobi ali za kašno potuho s strani države?? :angry2:

Še to mimo grede:

SYMRU TVOJE MNENJE ME NE ZANIMA!!!!

Popravljeno . Popravil CPU
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj naj mi prosim nekdo razloži. Možno, da je že napisano par deset strani nazaj ali pa sem jaz preveč zabit. :blush: Glede na to, da danes pri velik večini storitev velja načelo svobodne konkurence in prostega trga ter da trg oblikuje cene, za koji k..... so te kur.... zavarovalnice izjema in za njih to ne velja. Naj pustijo,da trg oblikuje cene potem bomo pa vidl kdo je sposoben in najboljši. A gre res za tako močan lobi ali za kašno potuho s strani države?? :angry2:

Še to mimo grede:

SYMRU TVOJE MNENJE ME NE ZANIMA!!!!

Gre za princip kartela. Po domače: pred razrastom velikih trgovskih hiš so imeli vsi šiptarji banane po x tolarjev. Mislim da se bo v prihodnjih letih to spremenilo! Do takrat je pa brezveze z glavo v zid.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj naj mi prosim nekdo razloži. Možno, da je že napisano par deset strani nazaj ali pa sem jaz preveč zabit. :blush: Glede na to, da danes pri velik večini storitev velja načelo svobodne konkurence in prostega trga ter da trg oblikuje cene, za koji k..... so te kur.... zavarovalnice izjema in za njih to ne velja. Naj pustijo,da trg oblikuje cene potem bomo pa vidl kdo je sposoben in najboljši. A gre res za tako močan lobi ali za kašno potuho s strani države?? :angry2:

Še to mimo grede:

SYMRU TVOJE MNENJE ME NE ZANIMA!!!!

Saj glede višin premij, načina obračunavanja, popustov ipd. imajo zavarovalnice s strani države proste roke. Je pa res, da so vse zavarovalnice članice 'Zavarovalniškega združenja', ki pa ni nič drugega kot kartelno združenje, na katerem se dogovarjajo, kako nas bodo lupile.

Pri 'storitvah', ki so 'obvezne', je do neke mere logično, da se bodo zavarovalnice dogovorile in nas vse približno enako lupile, saj ni velike bojazni, da bi na veliko izgubljali stranke.

Pri nedavni spremembi, kjer so se dogovorili, da pri kasku ne bodo več upošteval bonusa od AO, pa zna bit zadeva drugačna - verjetno se bo kar precej ljudi odločilo, da bodo preživeli brez kaska.

Izpad tega dohodka si bodo verjetno pokrili iz povišanja premij za AO+. :SS

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za princip kartela. Po domače: pred razrastom velikih trgovskih hiš so imeli vsi šiptarji banane po x tolarjev. Mislim da se bo v prihodnjih letih to spremenilo! Do takrat je pa brezveze z glavo v zid.

LP

Ja upam,da bo res tako in čimprej.......ker takole podpirat gnide zavarovalniške ni nikamor podobno :angry2:

Saj glede višin premij, načina obračunavanja, popustov ipd. imajo zavarovalnice s strani države proste roke. Je pa res, da so vse zavarovalnice članice 'Zavarovalniškega združenja', ki pa ni nič drugega kot kartelno združenje, na katerem se dogovarjajo, kako nas bodo lupile.

Pri 'storitvah', ki so 'obvezne', je do neke mere logično, da se bodo zavarovalnice dogovorile in nas vse približno enako lupile, saj ni velike bojazni, da bi na veliko izgubljali stranke.

Pri nedavni spremembi, kjer so se dogovorili, da pri kasku ne bodo več upošteval bonusa od AO, pa zna bit zadeva drugačna - verjetno se bo kar precej ljudi odločilo, da bodo preživeli brez kaska.

Izpad tega dohodka si bodo verjetno pokrili iz povišanja premij za AO+. :SS

D.

Potem pa še AO+ ne bomo jemal, ampak potem nam pa bog pomagaj :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja upam,da bo res tako in čimprej.......ker takole podpirat gnide zavarovalniške ni nikamor podobno :angry2:

Potem pa še AO+ ne bomo jemal, ampak potem nam pa bog pomagaj :cry:

Se opravičujem - milsil sem seveda AO in AO+...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil na zavarovalnici TRIGLAV :slap: in so mi povedali,da se mi ne splača zavarovat za pol leta,ker moram plačat 70% letne premije :BUA: Glede podražitve pa baje nič ne vejo, :? pa saj agenti zadnji zvejo ali pa namerno ne povejo :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res, tudi mene zanima, ce je mozno sklenit zavarovanje v tujini...

In kake so cene v, recimo, Avstriji... :huh:

Ti pozanimal se pri eni domači zavarovalnici, pa mi je rekla, da oni niso šli na tanovi sistem. Mi bo poslala predračun pa povem kako pa kaj. Zna bit zanimivo za 600-take z močjo nad 72kW. Moj ima sicer ravno 72. Zanima me predvsem AO+, ker je Triglav svinjsko drag.

Popravljeno . Popravil bigi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pozanimal se pri eni domači zavarovalnici, pa mi je rekla, da oni niso šli na tanovi sistem. Mi bo poslala predračun pa povem kako pa kaj. Zna bit zanimivo za 600-take z močjo nad 72kW. Moj ima sicer ravno 72. Zanima me predvsem AO+, ker je Triglav svinjsko drag.

Ko dobis, poslji na PM naslov te zavarovalnice, pliz.

Thnx...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pozanimal se pri eni domači zavarovalnici, pa mi je rekla, da oni niso šli na tanovi sistem. Mi bo poslala predračun pa povem kako pa kaj. Zna bit zanimivo za 600-take z močjo nad 72kW. Moj ima sicer ravno 72. Zanima me predvsem AO+, ker je Triglav svinjsko drag.

To bi bil pa jaz tudi za, mogoče kakšen namig katera zavarovalnica je to, lahko tudi na PM. Bi bil zelo hvaležen :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanec iz Graza lani plačal za Transalpko 80.000 zavarovanje (polno). Dejal je, da pri njih lahko nabereš največ 25% popusta.

Res točne podatke, pa bi mogoče lahko priskrbel Ice. Mogoče celo podatke, če lahko naše zverine registriramo v AUT in kako. Seveda, če se sploh splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče celo podatke, če lahko naše zverine registriramo v AUT in kako. Seveda, če se sploh splača.

Če sem prav prebral vso to klobaso, potem lahko vozilo zavaruješ in registriraš v tujini, ne moreš pa ga v tujini zavarovati, doma pa registrirati.

Mogoče bi bili tile kartelni dogovori zreli za kako sodišče :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!