Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

...če sem prav zastopil ima GRAWE zavarovanje še po prostornini motorja, torej ni odvisno od moči...

:slap: Točno!

Pol se mi pa bl splača na Triglavu ker bom imel sedaj 25kW! Pride cca. 60.000 sit! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima grawe tako ugodne premije, pol bojo vse ostale zavarovalnice (ki obračunavajo po novem , beri dražjem sistemu) pričele izgubljati pri avto & moto zavarovanjih .) Sem definitivno za takšne konkurenčne zavarovalnice (kot npr. grawe), ki imajo dobro cenovno politiko in ne hlastajo po ubijalskih premijah, ki jih morajo povprečni siromaki riskirat, ker je pač želja po vožnji z motorjem velikanska... In zato grem tudi jst sklenit zavarovanje z njimi :OK: .

Glede odškodnine v primeru nesreče pa kr brez skrbi- grawe je močna zavarovalnica, ki si s kakšnimi goljufijami in morebitnimi odškodninskimi tožbami v svojo škodo ziher ne bi upala kvarit ugleda! Tako da...veselo h grawe-ju :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima grawe tako ugodne premije, pol bojo vse ostale zavarovalnice (ki obračunavajo po novem , beri dražjem sistemu) pričele izgubljati pri avto & moto zavarovanjih .) Sem definitivno za takšne konkurenčne zavarovalnice (kot npr. grawe), ki imajo dobro cenovno politiko in ne hlastajo po ubijalskih premijah, ki jih morajo povprečni siromaki riskirat, ker je pač želja po vožnji z motorjem velikanska... In zato grem tudi jst sklenit zavarovanje z njimi :OK: .

Glede odškodnine v primeru nesreče pa kr brez skrbi- grawe je močna zavarovalnica, ki si s kakšnimi goljufijami in morebitnimi odškodninskimi tožbami v svojo škodo ziher ne bi upala kvarit ugleda! Tako da...veselo h grawe-ju :wub:

:OK: isto mislim jaz in zato sem včeraj sklenil zavarovanje za mojga :yes: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če ima grawe dejansko še po starem sistemu (ccm) je ob upoštevanju povišanja premij glede na lansko leto ugodnejši le za motorje, ki imajo do 750 ccm in obenem nad 72 kW...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje :?

Koliko stane PREIZKUŠNJA za motorno kolo :? Koliko časa velja :?

Ali greš to iskat tam kjer ponavadi registriraš in narediš tehničnega :?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko stane PREIZKUŠNJA za motorno kolo :?

Jaz sn novembra dal na občini 5.500 sit, pa še pol na zavarovanici 3.500 sit.

Koliko časa velja :?

Velja tak dolgo, za koko plačaš :D, jaz sem vzel za 3 dni kar je najmanj koko lahko vzameš.

Ali greš to iskat tam kjer ponavadi registriraš in narediš tehničnega :?

Boljša varjanta je res da tablico, dovolenje pa zavarovanje zrihtaš tam ko delaš tehničnega, samo za motor ne rihtajo povsod tak, da se prej pozanimaj.

Če boš na občini rihto pa moraš najprej it na zavarovalnico, jaz tega nisn vedo, pa sn ko nor sem pa taj skako, pa glih ko se mi je najbol mudilo, ker nisn parkirnega listka vplačo(matr sn škrt da se za 200 sit grebem :P).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če ima grawe dejansko še po starem sistemu (ccm) je ob upoštevanju povišanja premij glede na lansko leto ugodnejši le za motorje, ki imajo do 750 ccm in obenem nad 72 kW...

kar je pa zelo velik delež motorev v sloveniji....

jaz grem tudi k grawe..... mater si manejo roke če berejo to temo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar je pa zelo velik delež motorev v sloveniji....

po anketi na MSju sodeč bo kar precej motoristov presedlalo iz 7 in 6 razreda na 5 in 4, torej v nižji premijski razred...

...sicer pa se je o spremembi premijskih razredov govorilo že kar precej časa, sploh pa od vstopa v EU dalje...in zadeve bodo šle verjetno še dlje - različne premije po starostnih skupinah in kraju bivanja...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko tisti, ki ste zav. pri grawe, še konkretno napište ccm, kw, bonus pa znesek. :)

oz date kak link, kjer se da izračunat koklo približno pride zavarovanje!

(na foro amzs strani) če obstaja, jaz nisem našel nikjer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oz date kak link, kjer se da izračunat koklo približno pride zavarovanje!

(na foro amzs strani) če obstaja, jaz nisem našel nikjer

Tega pri Grawe ne obstaja... Jaz sem za predračun zavarovanja čakal cel teden, sam se je splačalo :naughty: Razlika proti drugim zavarovalnicam je bila 57K!

Moj primer: Honda CBR 600 RR, 84kw, brez bonusa (14. premijski razred), cena 94K. Osnovno zavarovanje + zelena karta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sicer pa se je o spremembi premijskih razredov govorilo ze kar precej casa, sploh pa od vstopa v EU dalje...in zadeve bodo sle verjetno se dlje - razlicne premije po starostnih skupinah in kraju bivanja...

Le tako naprej. Dajte nam (pet let brez karambola/nesrece) dodatne ugodnosti (70% popusta). Kot je praksa v tujini. Le tako naprej. To je to. Tisti, ki pa misli, da mu brez 160 PS ziveti ni, naj pa za svoj EGO pac placa svojo ceno. In svet se vrti dalje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko tisti, ki ste zav. pri grawe, še konkretno napište ccm, kw, bonus pa znesek. :)

Ravno sem dobil predračun iz zavarovalnicce Grawe za moj mašin Zxr6 636ccm/95,5 kw kar me znese 95080sit z Ao+ pa 154832 sit. V to mislim da ni všteta cestnina ki pa znaša 11630 sit.

Drugače pa imajo kot pogoje plačila 1+5 mesecev ali na 12 mesecev lahko pa seveda tudi takoj plačaš.

Pa še ona mlada teta je zeloo prijazna po telefonu. :wub: :wub:

Vprašanje je kako dolgo bodo obračunavali po ccm ker pri takšnih pogojih lahko ostale zavarovalnice kar zaprejo svoja vrata motoristom, no vsaj nam 600ccm sportašem ki pa tudi mislim, da nas ni ravno malo. :yea1: :yea1: :yea1:

Ps. Ko že misliš da je vse črno se le prižge en sonček! :D :D :D

Ravno sem dobil predračun iz zavarovalnicce Grawe za moj mašin Zxr6 636ccm/95,5 kw kar me znese 95080sit z Ao+ pa 154832 sit. V to mislim da ni všteta cestnina ki pa znaša 5160 sit.

Drugače pa imajo kot pogoje plačila 1+5 mesecev ali na 12 mesecev lahko pa seveda tudi takoj plačaš.

Pa še ona mlada teta je zeloo prijazna po telefonu. :wub: :wub:

Vprašanje je kako dolgo bodo obračunavali po ccm ker pri takšnih pogojih lahko ostale zavarovalnice kar zaprejo svoja vrata motoristom, no vsaj nam 600ccm sportašem ki pa tudi mislim, da nas ni ravno malo. :yea1: :yea1: :yea1:

Ps. Ko že misliš da je vse črno se le prižge en sonček! :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem dobil predračun iz zavarovalnicce Grawe za moj mašin Zxr6 636ccm/95,5 kw kar me znese 95080sit z Ao+ pa 154832 sit. V to mislim da ni všteta cestnina ki pa znaša 11630 sit.

Drugače pa imajo kot pogoje plačila 1+5 mesecev ali na 12 mesecev lahko pa seveda tudi takoj plačaš.

Pa še ona mlada teta je zeloo prijazna po telefonu. :wub: :wub:

Vprašanje je kako dolgo bodo obračunavali po ccm ker pri takšnih pogojih lahko ostale zavarovalnice kar zaprejo svoja vrata motoristom, no vsaj nam 600ccm sportašem ki pa tudi mislim, da nas ni ravno malo. :yea1: :yea1: :yea1:

Ps. Ko že misliš da je vse črno se le prižge en sonček! :D :D :D

A te je tudi Polona poklicala?? Jaz sem tudi dobil isto ponudbo kot ti za AO in AO+, jutri se pa še oglasi pri meni, da skleneva zavarovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te je tudi Polona poklicala?? Jaz sem tudi dobil isto ponudbo kot ti za AO in AO+, jutri se pa še oglasi pri meni, da skleneva zavarovanje.

Točno ja Polona ji je ime pa sexy glas ma. :OK: :wub: :OK:

Poročaj kaj kako si rešil zadevo, za cestino pa mislim da ne moreš pri njej rešit kolko sem jo jaz raumel, jaz itaq morem it na občino po tablice itd. bom pa šel še cestnino plačat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno ja Polona ji je ime pa sexy glas ma. :OK: :wub: :OK:

Poročaj kaj kako si rešil zadevo, za cestino pa mislim da ne moreš pri njej rešit kolko sem jo jaz raumel, jaz itaq morem it na občino po tablice itd. bom pa šel še cestnino plačat!

Cestnino +tablice pa lahko na tehničnih pregledih plačaš ter dobiš;ne vem s kje si;jaz v MBju vse ponavadi kar pri Šerbineku rihtam.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestnino +tablice pa lahko na tehničnih pregledih plačaš ter dobiš;ne vem s kje si;jaz v MBju vse ponavadi kar pri Šerbineku rihtam.

lp vuk

Hja jaz sem sicer z Ptuja pa mislim da bi na Petovia avto moralo it uredit te zadeve(glede tablic mislim pa prometne), drugače pač na občini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem tudi klical danes v MB na Grawe.... 94k osnovno zavarovanje, podvojena vsota :OK:

govoril s Tatjano, tudi zelo prijazna... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še moja "ponudba" ... 83kW - premijski razred 14 (0%) - dvojna zavarovalna vsota (neumno, bom vrgel ven) - dodatno zav. sovoznika (cca. 5.600,00 SIT) - PIŠI in BERI:

:eek: 176.500,00 SIT :cry:

Morda sem spregledal vnos na forumu, ampak koliko se izračuni na AMZSjevi strani razlikujejo od realnosti?

No v mojem primeru se kar za 20k SIT. Sicer sem namenjen še lahkih nog naokgrog (in z lahko denarnico :glare: ) po zavarovalnicah.

Javim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da nimaš ti to ao+ vštet pa ta sopotnik.... no ne vem samo ....kruta resničnost.... pomoje ti je rešitev grawe, samo pohiti...baje se ne ve kako dolgo še... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še moja "ponudba" ... 83kW - premijski razred 14 (0%) - dvojna zavarovalna vsota (neumno, bom vrgel ven) - dodatno zav. sovoznika (cca. 5.600,00 SIT)

Kakšno dodatno zav. sovoznika? Sovoznik je itak zavarovan že v osnovnem AO zavarovanju...

- PIŠI in BERI:

:eek: 176.500,00 SIT :cry:

UH, OH!? Pri kateri zavarovalnici!?

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen AO+ vštet :grrr

sam sem lani imel AO+ pa me je vse skupaj prišlo (za 600 ccm <- lanski obračun še po kubikih, da ne bo koga zmedlo) nekaj čez 150 kSIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!