Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Jst sm dobil danes od Zavarovalnice Grawe naslednjo ponudbo:

Pošiljam Vam informativni izračun za zavarovanje.

Motor in z.karta 47.540,- sit

AO+ 29.876,- sit.

S spoštovanjem

Sigurno grem k njim! :OK: :OK: :OK:

To je seveda s 50 % bonifikacije

Popravljeno . Popravil tadey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonifikacija se prizna samo kadar je zavarovanje trajalo eno leto oz. najmanj 11 mesescev.

Torej bi lahko sklepali, da "priznate", da je bistvo bonifikacije zaslužek z zavarovanjem, ne pa nagrada, ker med zavarovalnim obdobjem nisem povzročil nesreče. Kajti težko, da bom povzročil nesrečo, če je motor odjavljen po 6 mesecih in se z njim ne vozim več. Če pa seveda plačam za vsaj 11 mesecev, ne glede, da se zaradi vremena prav tako ne bom vozil, pa dobim 5% bonus... :BUA:

Moj predlog: na polletno zavarovanje si izmislite (namenjeno zavarovalničarjem, če tole berete) doplačilo za pridobitev 5% bonifikacije. Npr. doplačilo nekaj % premije več, pa v primeru, da v zavarovalnem obdobju (tudi, če je krajše od omenjenih 11 mesecev) ne povzročim škode, vseeno pridobim bonifikacijo. Nekaj podobnega ima ena od zavarovalnic, vendar v obratni smeri (odkup prve škode).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primeri izračunov:

...

Motorje in avtomobile pa lahko zavarujemo tudi za točno določen čas.

Premije znašajo: - do 180 dni je premija 70 % od letne premije

- do 210 dni je premija 80 % od letne premije

- do 240 dni je premija 90 % od letne premije

- nad 240 dni pa je je polna letna premija

Dobro, kaj pa če zavarujem za celo leto in po 179. dnevu prekinem zavarovanje? Koliko dobim nazaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, kaj pa če zavarujem za celo leto in po 179. dnevu prekinem zavarovanje? Koliko dobim nazaj?

Nazaj dobiš točno 186/365 (stošestinosemdeset tristopetinšesdesetin) letne premije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazaj dobiš točno 186/365 (stošestinosemdeset tristopetinšesdesetin) letne premije.

Kar seveda ne drži za prestopna leta. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazaj dobiš točno 186/365 (stošestinosemdeset tristopetinšesdesetin) letne premije.

Upam, da tole nisi spesnil kar tako na pamet. :blink: Ker potemtakem pomeni, da se bolj splača zavarovati za celo leto, plačevati na obroke (koliko jih je lahko največ?), odjaviti in dobiti vrnjeno 50%, če gre za 1/2 leta.

Če zavarujem za določen čas, pol leta, pa mi zavarovalnica računa 70%, torej vzame še dodatnih 20%. In kaj dobim za teh 20 %?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, kaj pa če zavarujem za celo leto in po 179. dnevu prekinem zavarovanje? Koliko dobim nazaj?

Nazaj dobiš točno 186/365 (stošestinosemdeset tristopetinšesdesetin) letne premije.

In zakaj ne 179/365 (stodevetinsedemdeset tristopetinšestdesetin) ? :hmm:

Zakaj ti šenkajo tistih 7/365 (sedem tristopetinšestdesetin) ? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimive ugodnosti za tiste, ki opravijo tečaj varne vožnje in naredijo več kot 10.000 km letno.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel na Triglav v Litijo. Polletno zavarovanje se kao ne da :? No samo, ker me pride zavarovanje cca 87000 SIT se da zadevo plačat na trajnik na 10 obrokov. Sem to naredil že lani in je dobitna kombinacija, saj po pol leta dobiš še celo par jurjev nazaj, no pa še prvi obrok ti ne trgajo takoj, največkrat šele naslednji mesec, vsaj pri meni je bilo tako, ker sem ravno zamudil tisti dan, ko na Triglavu trajnike trgajo. :OK:

lp

Rudi

p.s.

Še imensko tablico sem si dal delat, upam da bo zdržala več kot 10 let, al kolko je že dražja, da bom v plusu, ker mi je ne bo treba vračat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel na Triglav v Litijo. Polletno zavarovanje se kao ne da :? No samo, ker me pride zavarovanje cca 87000 SIT se da zadevo plačat na trajnik na 10 obrokov. Sem to naredil že lani in je dobitna kombinacija, saj po pol leta dobiš še celo par jurjev nazaj, no pa še prvi obrok ti ne trgajo takoj, največkrat šele naslednji mesec, vsaj pri meni je bilo tako, ker sem ravno zamudil tisti dan, ko na Triglavu trajnike trgajo. :OK:

lp

Rudi

p.s.

Še imensko tablico sem si dal delat, upam da bo zdržala več kot 10 let, al kolko je že dražja, da bom v plusu, ker mi je ne bo treba vračat.

No pa si odkril nekaj novega :P

To ti je najboljša praksa za registracijo motorja, če nočeš ves denar dat naenkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da tole nisi spesnil kar tako na pamet. :blink: Ker potemtakem pomeni, da se bolj splača zavarovati za celo leto, plačevati na obroke (koliko jih je lahko največ?), odjaviti in dobiti vrnjeno 50%, če gre za 1/2 leta.

Če zavarujem za določen čas, pol leta, pa mi zavarovalnica računa 70%, torej vzame še dodatnih 20%. In kaj dobim za teh 20 %?

Eno stran nazaj sem objavil tole, saj je jasno napisano:

Če sumiram vse skupaj je po moje dilema zgolj sledeča:

Varianta 1: Zavarujem za 12 mesecev in plačam (na obroke ali pač kakorkoli) za AO 100.000 SIT.

Po pol leta odjavim motor in mi zavarovalnica vrne 50.000 SIT. Zavarovanje AO za pol leta me v tem primeru stane 50.000 SIt imam pa še dodatne stroške: prijava/odjava, nova prometna, nova tablica.

Varianta 2: Zavarujem za 6 mesecev in plačam za AO 70.000 SIT. Dodatnih stroškov nimam. Tablica ostane, prometna ostane.

Dilema je torej ali dodatni stroški (prijava/odjava, nova prometna, nova tablica) znesejo več kot 20.000 SIT, oziroma 20% letne AO premije, v katerem razredu se pač nahajaš.

Prednost variante 1 je še v tem, da lahko odjaviš kadarkoli in ti zavarovanje nepreklicno ne poteče npr. ravno v petek 29.9., pa tak lep sončen vikend je ravno napovedan sad.gif .

V kolikor pa poleg AO vzameš še AO+, je pa prednost variante 1 še večja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saint kok zdej pride imenska tablica?

Hm, približno 16.000 SIT, točno povem, ko jo dobim, sedaj sem plačal okrog 14000 SIT (7x ceno tablice + takso), ob prevzemu bo pa treba plačat še približno 2-3 x ceno navadne tablice.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lohk sam vprašam kolk stane preizkušnja tablica + vse ostalo zavarovanje za motor pa za kok časa velja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preizkušnja te pride 5.500 SIT (zavarovanje+takse) velja pa za tri dni, toliko sem plačal pred enim mesecem. Lahko pa jo vzameš tudi za 5 dni vendar je potem vse skupaj dražje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preizkušnja te pride 5.500 SIT (zavarovanje+takse) velja pa za tri dni, toliko sem plačal pred enim mesecem. Lahko pa jo vzameš tudi za 5 dni vendar je potem vse skupaj dražje.

LP

Še ena majhna skrivnost velikih mojstrov: tablco moraš prit dvignit z že urejenim zavarovanjem, drugače na levo krog in ponovi vajo :grim B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena majhna skrivnost velikih mojstrov: tablco moraš prit dvignit z že urejenim zavarovanjem, drugače na levo krog in ponovi vajo :grim B)

Ubistvu je bilo tako:

-šel sem na mačkovo in tam zaprosil za preizkušnjo, dobil sem nalog na katerem sem napisal svoje podatke in od vozila, ta list so mi poštempljli in me poslali na zavarovalnico uredit zavarovanje (vse brez stroškov)

-na zavarovalnico sem nesel potrjeno vlogo z strani UE plačal zavarovanje v znesku 3.xxx sit in upravno takso v znesku 2.xxx in zavarovalna agentka mi je izročila preizkušno tablico in zavarovalno polico.

Torej tablico dobiš na zavarovalnici.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni normalno, kar se tiče zavarovanja AO+. Sem šel na www.amzs.si in opravil kalkulacijo registracije za svoj motor. Seveda se vedno zavarujem. ZA CCA. 70.000 SIT SE JE PODRAŽIL ZAVAROVANJE, ZA VEČ KOT 200%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svašta..... a ti pa ravnokar iz zimskega spanja? :slap: :slap: :lol1: :lol1: :slap: :slap: :lol1: :lol1: :slap: :slap: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!