Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

To ni normalno, kar se tiče zavarovanja AO+. Sem šel na www.amzs.si in opravil kalkulacijo registracije za svoj motor. Seveda se vedno zavarujem. ZA CCA. 70.000 SIT SE JE PODRAŽIL ZAVAROVANJE, ZA VEČ KOT 200%.

No, ko se boš dobro prebudil, boš malo nižje našel temo, kjer se je o tem nabralo dobrih 60 strani.

Jaz sem "problem" z AO+ rešil tako, da sem na zavarovalnici Grawe, ki ima razede še po delovni prostornini, poleg obveznega zavarovanje, sklenil še nezgodno zavarovanje, katero ima, po zagotovilih agentke, kao enako kritje kot AO+. To nezgorno zavarovanje je mene koštalo slabih 30 jurjev za celo leto, kar niti ni toliko, če upoštevam še, da mi odslej tudi pri avtomobilskem zavarovanju ne bo "potrebno" jemati AO+.

Ima pa to nezgodno zavarovanje še dve prednosti pred AO+ in sicer si zavarovan 24 ur/dan in ne samo v/na vozilu in tudi še vedno prizbnavajo odškodnino za "nevidne-nedokazljive" poškodbe npr. vratna vretenca, kar je bilo pred časom iz zavarovanja AO+ izključeno.

Skratka zadeva naj bi bila oh in sploh odlična, kako bo pa pri izterjavi kakšne odškodnine pa upam, da mi ne bo dano izvedeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nobeno nezgodno zavarovanje nima niti približno enakega kritja kot AO/AO+, sploh kar se tiče višine odškodnine za posamezne poškodbe...edina prednost je, da že v naprej točno veš koliko boš dobil za posamezno poškodbo (invalidnost) ali dan bolniške / bolnice - tukaj se ne moreš pogajat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

>Se strinjam AO+ je v primeru nesreče najboljša rešitev :OK: Najbolje pa je, če ni treba nič terjat od zavarovalnice :D Daj cesarju kar je cesarjevega :( Pa srečno vožnjo vam želim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem razmišljal o zgoraj napisani varianti, da nebi zavaroval ao+ ampak bi se zavaroval nezgodno pri eni zavarovalnici pač (npr Vzajemna) kjer je varianta kot varčevanje in z tem tudi nezgodno zavarovanje.

Če imaš npr mesečni obrok pri Vzajemni 10k in ti to šteje kot varčevanje mislim da odškodnina v primeru nezgode nebi smela bit toliko manjša, pa še tisti denar ki ga plačuješ ti v bistvu ostane.

Če ima kdo kakšne izkušnje z tem, naj kaj napiše prosim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem prebiral celotne teme ,zato mi oprostite,če ste otem že raspravljali. Z nezgodnim zavarovanjem je takole:neglede koliko jih imaš,(lahko tudi na isti zavarovalnici)naprimer nezgodno pri živlenski polici ali pri stanovanjskem zav. ali pri kakšnem društvu.V slučaju nezgode dobiš od vseh zavarovanj ki so povezana s to nezgodo. Npr. si zavarovan nezgodno pri atletskem društvu na motorju in poživljenski polici:ko greš domov iz atletskega treninga imaš nezgodo z motorjem pokasiraš od vse treh zavarovanj.Pri AO-plus,če si sam kriv je dobro,če ga imaš (je zelo drago se splača razmislit),če je povzročitelj nesreče nekdo drug potem njegova zavarovalnica krije vse stroške. AO-plus takrat nič ne pomaga.V slučaju,da je povzročitelj neznan ali ,da ga mora zavarovalnica iztožit,takrat dobiš isplačano iz AO-plus. Preberi si moj podpis,če se tega nedržiš je AO-PLUS obvezen!!!!!!!!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jest sm se dons z mojim agentom zmenu za zavarovanje... In sicer, nov motor 650ccm, 53kw me pride obvezno+kasko 30x.xxx sit. Pol sm pa mal popusta dubu me pride pa 26x.xxx sit. In to brez ao+.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam čez en mesec zavarovanje in sem imel preveč časa :grim sem preračunal zavarovanje na amzs in ker je pri vseh zavarovalnicah enaka cena sem za hec poklical še na grawe (ker je bilo na forumu govora, da imaj še vedno razrede glede na prostornino) in naj bi bila cena AO zavarovanja 71k SIT (Hornetka 600 - 71KW in 10PR razred)

Na Generali pa 89k SIT! :grrr

Za ostale zav. je pa slika v priponki! .)

post-5873-1141911381_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje spet bo treba registrirat kobilce,pa me zanima kje in za kak denar,pa po možnosti koliko popusta,ker sem še na 0% popusta.To pomeni od nule .Ali kdo ve kje za kake ugodnosti-vnaprej hvala.Drugače pa ...mislim da bi se mogli motoristi pobunit glede teh zavarovanj ker to več nikamor ne pelje,pa saj nismo mi sami bedaki ali pač...?Prosim za mnenja potem pa v akcijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni normalno, kar se tiče zavarovanja AO+. Sem šel na www.amzs.si in opravil kalkulacijo registracije za svoj motor. Seveda se vedno zavarujem. ZA CCA. 70.000 SIT SE JE PODRAŽIL ZAVAROVANJE, ZA VEČ KOT 200%.

Jest sm pa glih včer avto registriral in sem zvedel nekaj stvari:

1. zavarovanje za avto se v enem letu ni podražil niti za 1 SIT :blink: :OK:

2. zavarovanje za motor me bi v tem trenutku prišlo 51kSIT (50% bonusa, razred 44-72kW) (na internetu mislim da sem naračunal blizu 90kSIT) - zavarovalnica Triglav

3. sedaj pri zavarovalnici štejejo kW in ne več ccm (po mojem razmišljanju- končno!)

4. nadalje na tehničnem me je teta, ki papirje ureja, potolažila, da je šla deponirana tablica v nepovrat- kupiti bo treba novo

5. verjetno se bo dalo registrirati za določen čas (končno). Točno bo pa ta teta vedela drugi teden.

Tuki sem bil pa že tko zadovoljen, da se nisem pozanimal, ali se bo za določen čas lahko registriralo, ali pa plačalo zavarovanje ali oboje? :slap: Ampak kakorkoli, nekaj se bo dalo prišparat

Bodo pa verjetno finančno kaznovani tisti z večjimi konjušnicami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gogi5 kot vidim si nov na forumu zato so ti določene zadeve pač neznane, svetujem ti, da prelistaš nekaj strani nazaj v tej temi in zvedel boš vse kar te zanima, morda celo več! :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me ni bilo 14 dni na forumu pa sem mogu zdaj prebrat kakih 15 novih strani :) ... sam to me zanima, kaj je s tem da bi spremenil sistem razredov pri motociklih pri zavarovanju. A mislijo razrede bol razdrobiti po moči ali mislijo že spet iti nazaj na kubaturo :?

Za vaše odgovore sam vam zahvaljujem :P :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes slučajno na firmo vletel edn, ki se z zavarovanji že kar nekaj let ukvarja, pa sem ga spotoma pobaral, kako je zdaj s to jebo glede KW in ccm. :glare: Pa je rekel, da ne ve za nobene spremembe ter urno potelefonaril na ZM in svojega homeboya tam vprašal, kako in kaj. Odgovor: vse po starem. :fredy:

Zdaj pa res več ne vem. :fredy: Oziroma, da bo bolj razumljivo: WHAT.THE.FUCK?!? :hmm: :glare: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodo pa verjetno financno kaznovani tisti z vecjimi konjusnicami...

"Kaznovani", zakaj? Zdrava kmecka logika pravi, da vec konj poje vec sena. Preneseno, vec kW, vec denarja za benz, gume, zavarovanja ... Kaj je tle cudnega? Gre pa zato, da so ob tej prekvalifikaciji prikrito svinjsko podrazili zavarovanje le za to najmocnejso klaso. Klasa 600 R nenormalno, precej pa tudi 1000 R. Koliko je dal nekdo z R1 (ali ostali R litrasi) lani in koliko ga pride letos? Obakrat je v najvisji klasi. Razlike bi moralo biti kar nekaj? Ali se motim, naj nekdo napise te cifre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred kratkim registriral avto; vse uredil na AMZS bazi. Pri tem pa malo pobaral zaposlenega za pultom - kako bo z motorji, če se jih bo dalo registrirat po mesecih?

Odgovor: nič ne vem, sedaj je možno le za celo leto - drugega ne omogoča program. Ve le, da bodo tekom marca nekaj spreminjali program glede zavarovanj (baje so se že najavili in le še priti morajo) - kaj bo novega z novim programom - se ne ve.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tukaj sploh nebi bilo nobenega problema, če bi naredlili še en razred do npr 100kw. V bistvu nisem opazil da bi se litraši kaj posebej pritoževali, večinoma 600r ki smo zdaj najbolj j..... stranke :angry: :angry: :angry: . Če bi bil še en razred med 72 in npr 100kw sploh nebi bil problem, ampak oni že vedo zakaj so tako nastavili razmerje. :whistle: :whistle: :whistle:

Se bo treba sprijaznit tudi z tem kaj hočemo. :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tukaj sploh nebi bilo nobenega problema, če bi naredlili še en razred do npr 100kw. V bistvu nisem opazil da bi se litraši kaj posebej pritoževali, večinoma 600r ki smo zdaj najbolj j..... stranke :angry: :angry: :angry: . Če bi bil še en razred med 72 in npr 100kw sploh nebi bil problem, ampak oni že vedo zakaj so tako nastavili razmerje. :whistle: :whistle: :whistle:

Se bo treba sprijaznit tudi z tem kaj hočemo. :? :?

Če bi naredili še en razred bi se vse pomaknilo še navzgor, kake hude razlike nabi bilo!!! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost se čist strinjam!

Mi smo jebene stranke. :cry:

kupi si tak motor, da boš z registracijo na profitu, pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kaznovani", zakaj? Zdrava kmecka logika pravi, da vec konj poje vec sena. Preneseno, vec kW, vec denarja za benz, gume, zavarovanja ... Kaj je tle cudnega? Gre pa zato, da so ob tej prekvalifikaciji prikrito svinjsko podrazili zavarovanje le za to najmocnejso klaso. Klasa 600 R nenormalno, precej pa tudi 1000 R. Koliko je dal nekdo z R1 (ali ostali R litrasi) lani in koliko ga pride letos? Obakrat je v najvisji klasi. Razlike bi moralo biti kar nekaj? Ali se motim, naj nekdo napise te cifre?

> Razlika je cc.20 000 sit :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

> Razlika je cc.20 000 sit :nono:

Evo, kar pomeni P O D R A Z I T E V. Tu ne gre le za prekvalifikacijo, ampak predvsem za prikrito podrazitev samo v klasi "uber 100 PS", litrasi cca. 15%, 600 R klasa je pa sploh "katastrofa". Dekleta in fantje (SS klasa), koliko je te razlike pri vas (lani/letos)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!