Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Lani sem plačal za Bulldoga (1100 ccm , 65 KM) 119.000 sit, danes pa 81.000 sit . Obakrat pri Triglavu.

Lani glede na ccm, letos po konjih.

LPD

To rad čujem, še malo pa grem tudi jaz, da mi p**** ne podražajo.... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Pred kratkim sem se odločila, da si kupim motor. In tako je napočil trenutek, ko sem domov pripeljala Yamaho TZR50 Valentino Rossi.

Pred tem motorjem sem imela 2 skuterja (Piagio Typhoona in Benelli 491 Racing), nič pa v konkretno cestni izvedbi.

Sedaj ko se vsedem na nov motor je občutek čisto drugačen kar se tiče vožnje in vsega kar spada zraven.

Jutri grem tudi motor registrirat (zavarovanje že sklenjeno). Sem pa v dilemi ali naj dam motor kasko zavarovat ali ne.

Cena zanj pride 67.000 SIT, kar tudi ni tako malo.

A mislite, da se mi splača?

Hvala za pomoč, ker sem res v dilemi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nimam kaska. Zame bi prišlo zavarovanje s kaskom skupaj okol 300jurjeu in se enostavno ne splača, glede na to da je nov Hyosung Comet 1.000.000sit

67.000 se še da potrpet, odločitev je pa v vsakem primeru na tebi. Če iz preteklih izkušenj veš, da se ti večkrat dogajajo kakšne manjše nezgode (se prevrne motor/manjši zdrs, ipd..) potem se zagotovo splača, drugače pa ne vem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko pač je...

...če drekpumpo voziš. :D

Meni čisto odgovarja.

A ti maš tut kakšen motor?

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To rad čujem, še malo pa grem tudi jaz, da mi p**** ne podražajo.... :yes:

Baje boš moral pohiteti, pravijo, da se podražitev že pripravlja :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje boš moral pohiteti, pravijo, da se podražitev že pripravlja :SS

Saj vedno pred sezono podražijo :grim :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno bi se prej odločil za AO+, kot za kasko .) mogoče tudi na podlagi izkušenj, ki jih imam...

AO+ je skoraj obvezen za motorista! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v čem je poanta AO+ zavarovanja naj eden malo pove kaj vse je pokrito s tem zavarovanjem

torej če padem po svoji krivdi imam pokrite telesne poškodbe ne pa tudi poškodbe motorja . a je to to '?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o AO+ bi se pa dalo na dolgo in na široko razgovarjati...

če si kriv in imaš zavarovano še AO+, to pomeni, da si ti zavarovan. samo iz AO+ dobiš plačano škodo, če imaš hrbtenico zamaknjeno vsaj nekaj milimetrov (mislim da 3), če te samo nekaj boli (recimo vrat ali hrbrtenica), potem ne dobiš nič, tudi če maš hrbtenico zamaknjeno za 2 milimetra. to vem, ker sem imela nesrečo z avtom. in ravno v tem primeru nisem nič dobila.

če pa imaš potnike (vključno s sabo) nezgodno zavarovane, potem pa vedno dobiš izplačano škodo. tudi v primeru, da te samo boli in dobiš izvide od zdravnika.

če vas pa to bolj točno zanima, pa lahko rečem mamici, da prinese zakonik, pa vam lahko sem prepišem.

kaj pa vem. Mislim da se najbolj splača zavarovat proti tretji osebi- to se splača

kaj pa to pomeni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa to pomeni?

da ti zavarovalnica krije škodo, če ti kdo iz objestnosti/nevoščljivosti... na motorju kaj razbije/ukrade/popraska...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grawe: 123.065 SIT

Tirglav: 192.845 SIT

--------------------

razlika: -69.780 SIT

Od kje ti hodi takšna razlika? Meni so na Grawe informativno naračunali 96.000, na Adriaticu pa 102.000 sitou. Minimalna razlika, glede na to da mi je pa najbližji Grawe v Kranju, sploh ne vem, če se mi splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te samo nekaj boli (recimo vrat ali hrbrtenica), potem ne dobiš nič, tudi če maš hrbtenico zamaknjeno za 2 milimetra. to vem, ker sem imela nesrečo z avtom.

hvala bogu, imam jaz boljše izkušnje z zavarovanjem A0+ pri motorju :) pa ne enači A0+ zavarovanja z avtomobilskim, ker je v praksi to drugače...pa še to .) zavarovalniški agentje NE radi zavarujejo A0+ motoriste oz. nekatere zavarovalnice na našem območju sploh nimajo A0+ v ponudbi za motoriste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno sem edini tukaj, ko ima motor kasko zavarovan. Pa še to ne bi imel, če ne bi vzel motorja 50/50.

Naslednjo sezono bo boljše, pa veliko več denarja za pohajat. Preveč vzamejo pri motorjih za kasko

Lp Reegi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO+ je skoraj obvezen za motorista! :grim

Razen, či si v službi zavarovan k kočevski medved in ti zavarovanje krije poškodbe tudi v prostem času.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala bogu, imam jaz boljše izkušnje z zavarovanjem A0+ pri motorju :) pa ne enači A0+ zavarovanja z avtomobilskim, ker je v praksi to drugače...pa še to .) zavarovalniški agentje NE radi zavarujejo A0+ motoriste oz. nekatere zavarovalnice na našem območju sploh nimajo A0+ v ponudbi za motoriste...

ja tako je bilo nekdaj... so pa zakon spremenili... tisti, ki so zavarovali avto, motor, kolo ali karkoli pač pred oktobrom 2004 so bili še deležni AO+, ki je veljal včasih (dobro izplačilo). od takrat pa tega ni več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ti zavarovalnica krije škodo, če ti kdo iz objestnosti/nevoščljivosti... na motorju kaj razbije/ukrade/popraska...

to pa niti pomotoma ni res... ravno za to (med drugim) je kasko - zavarovanje za škodo, pri kateri si kriv sam ali pa ne poznaš povzročitelja, da bi jo izterjal od njega.

zavarovanje proti tretji osebi - malo nerodno je tak napisano, ampak to je zavarovanje, ki krije škodo, ki jo TI povzročiš tretjim osebam - tako za stvari, kot za ljudi (poškodbe).

kar se ao+ tiče, pa se mi zdi, da je na motorju tako rekoč obvezno - tako dobiš vsaj nekaj, če padeš ali povzročiš nesrečo. res pa je, da so pogoji za vnovčitev ao+ vsako leto strožji in da je ao+ za motoriste hudičevo drag (davek visoko rizične skupine zavarovancev).

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce hoces met vse zavarovano moras zavarovat kasko, ao+ in nezgodno!

kasko zavarujes motor!

ao+ zavarujes sebe in se ene par drugih!

nezgodno pa velja samo v primeru nezgode in mas mislim da krito vse samo v manjsih zneskih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena cvetka iz zavarovalništva :)

[attachmentid=66091]

Sicer nima veze z motorji ampak vseeno..... :slap:

Popravljeno . Popravil Šarc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlika nastane pri 600ccm,nad 72km,pri grawe računajo po ccm,drugje pa km :? :OK:

Točno tako!

Danes sem registriral 636 in plačal pri Grawe 44K, ostali bi vzeli preko 70K.

Če ga bom po pol leta odjavil bom še vedno prihranil več kot 10K.

Pri meni se sicer razlika ne vidi tako očitno, ker imam 50%. Ampak pri nekomu, ki ga ne bo odjavil in plača 100% pa je to že 50.000 :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako!

Danes sem registriral 636 in plačal pri Grawe 44K, ostali bi vzeli preko 70K.

Če ga bom po pol leta odjavil bom še vedno prihranil več kot 10K.

Pri meni se sicer razlika ne vidi tako očitno, ker imam 50%. Ampak pri nekomu, ki ga ne bo odjavil in plača 100% pa je to že 50.000 :eek:

Za razmislit :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!