Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Kolikor razumem iz vašega pisanja v bistvu profitirajo 600-taki?!

Da...najbolj profitirajo 600 ccm motorji z več kot 72 Kw, ker pri njih na prostornino gledajo in ne na Kw-kot drugod.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pri Grave za 1200ccm in 122KM? Ceneje ali isti šmorn.

Kolikor razumem iz vašega pisanja v bistvu profitirajo 600-taki?!

java script:emoticon(':slap:', 'smid_37')

:slap:

za 1200 je isti šmorn kot drugje sam 600ccm se splača pri grawetu

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

java script:emoticon(':slap:', 'smid_37')

:slap:

za 1200 je isti šmorn kot drugje sam 600ccm se splača pri grawetu

:slap:

Ne vem, če je ravno tako.

Jaz sem na Grawe zavaroval motor 600ccm, 57 KW, ki po stari in novi razporeditvi razredov pade v predzadnji razred, pa je bil Grawe še vedno cca. 10 jurjev cenejši kot ostali.

Tako mislim, da tudi, če si v obeh primerih v istem razredu (npr najvišjem: več kot 72kW ali več kot 750ccm) je Grawe še vedno cenejši. Drugače je samo pri tistih, ki imajo več kot 750ccm in manj kot 72kW, v tem primeru je Grawe dražji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem prišel z Grawe poslovalnice v Kranju! FJR - premijski razred 9 (prizna 5%, pa je bil odjavljen po pol leta) pride z enojno zavarovalno vsoto 97 000 JURJEV! :worship: Saj kr ne morem verjet - Ostali hočejo mal več

Zame je to opcija 1A!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a dajo na poloznice/obroke/... (al je treba skesirat)?

meni so v sg ju rekli da dajo na trajnik! za mojga z-ja je za celo leto skor 40k :OK: ceneje! majo zgleda še po tastarem sistemu( kubatura ne konji)!

jutri registriram!

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem prišel z Grawe poslovalnice v Kranju! FJR - premijski razred 9 (prizna 5%, pa je bil odjavljen po pol leta) pride z enojno zavarovalno vsoto 97 000 JURJEV! :worship: Saj kr ne morem verjet - Ostali hočejo mal več

Zame je to opcija 1A!

Ali je to za celo leto :? Ali nudijo tudi AO+? 1A :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je to za celo leto :? Ali nudijo tudi AO+? 1A :OK:

Saj za manj pa ne moreš registrirat - to je za celo leto - 9 premijski razred, enojna odšodninska odgovornost, dvojna je pa 106 000 sit! Polna je pa 130 000 tam nek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima....pri grawe sem dobil tako "čudno" polico.......mi nekako ne vliva zaupanja (prej pri triglavu je blo vse na printer stiskano + kupončki + "normalna" oblika police ) tukaj pa vse na roko izpisano + nobenih kupončkov+ polica je cela pola + ... :? ...

...sem se že spraševal če je to sploh pravo zavarovanje :P

kako je zdaj z temi kupončki...baje je treba klicat policijo da naredi zapisnik, kar pa povzročitelju pravgotovo ne paše, saj ob izgubi kupončka+ mopeda dobi še dodatno kazen od plavih za neprilagojeno hitrost , če ne še kaj hujšega :? a Evropsko poročilo je zadosti za zavarovalnice ali tudi nima neka pravne teže?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nezgodi ni potrebno klicati policije, če se povzročitelj in oškodovanec "znata" sama dogovoriti. v tem primeru izpolneta euro obrazec in povzročitelj da kupon.

če pa pokličeta policijo, gre potem vse lepo na sodišče, kjer se vse prepusti sodniku - kupon storilec mora v vsakem primeru dati (razen, če škodo poravna sam), sodnik pa še naloži neko kazen.

to tudi vem, ker sem imela nesrečo in sedaj "že" 1 mesec čakam od sodnika odločitev, kaj bo... grozi mi namreč prepoved vožnje motornih vozil, sam ne vem za kako dolgo. bomo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nezgodi ni potrebno klicati policije, če se povzročitelj in oškodovanec "znata" sama dogovoriti. v tem primeru izpolneta euro obrazec in povzročitelj da kupon.

če pa pokličeta policijo, gre potem vse lepo na sodišče, kjer se vse prepusti sodniku - kupon storilec mora v vsakem primeru dati (razen, če škodo poravna sam), sodnik pa še naloži neko kazen.

to tudi vem, ker sem imela nesrečo in sedaj "že" 1 mesec čakam od sodnika odločitev, kaj bo... grozi mi namreč prepoved vožnje motornih vozil, sam ne vem za kako dolgo. bomo videli.

še enkrat preberi mojo objavo!!

Baje nobena zavarovalnica -zavarovalna polica nima več kupončkov, razen Triglava! kako naj mu dam po tvoje kuponček , če ga nimam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat preberi mojo objavo!!

Baje nobena zavarovalnica -zavarovalna polica nima več kupončkov, razen Triglava! kako naj mu dam po tvoje kuponček , če ga nimam!

ok... jaz sem motor zavarovala 23.3.2006 na zavarovalnici maribor in imam normalno polico s kuponi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao... :wacko: Eni tolk komplicirate da bo prej konec sezone predenj boste dobili odgovore na vsa vaša vprašanja... Vse je bilo napisano že N-krat. Preberite zadnji 2-3 strani in vse bo jasno.

Aja, pa če vas moti zavarovalna polica pri Grawe (res je nekoliko večja in napisana na roke) pojdite na Triglav kjer je lepša in ja, napisana na računalnik. Cena je sicer večja za do 50% samo to niti ni tako pomembno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem prišel z Grawe poslovalnice v Kranju! FJR - premijski razred 9 (prizna 5%, pa je bil odjavljen po pol leta) pride z enojno zavarovalno vsoto 97 000 JURJEV! :worship: Saj kr ne morem verjet - Ostali hočejo mal več

Zame je to opcija 1A!

Kje pa je Grawe v Kranju? Na njihovi strani nič ne najdem.

Koliko si se moral pregovarjat za teh 5%?

Men so pri Triglavu lani ob odjavi obljubili 5%, pa bom kakor kaže moral od poncija do pilata, pa še ne vem če bo kaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa je Grawe v Kranju? Na njihovi strani nič ne najdem.

Koliko si se moral pregovarjat za teh 5%?

Men so pri Triglavu lani ob odjavi obljubili 5%, pa bom kakor kaže moral od poncija do pilata, pa še ne vem če bo kaj!

Grawe, Koroška cesta 53 C, 4000 Kranj

Veš kje je Janus (bivši BigBang)? Na koncu stavbe so vrata, greš v prvo nadstropje in prva vrata na levi... Je pa tko, kot je že nekdo povedal. Če ne boš siten lahko čakaš na predračun kakšen teden. Ko pa postaneš zoprn te agent pokliče v roku ene ure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem se pogovarjal z agentom Adriatic-a :naughty: Zavarovanje za 7 mesecev AO = 1300cm +105kw+4prem. raz. je 42.728sit :OK: Škoda da ne nudijo AO+,dobijo ga smo njihove dobre stranke,ki imajo pri njih več zavarovanj :BUA:

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem se pogovarjal z agentom Adriatic-a :naughty: Zavarovanje za 7 mesecev AO = 1300cm +105kw+4prem. raz. je 42.728sit :OK: Škoda da ne nudijo AO+,dobijo ga smo njihove dobre stranke,ki imajo pri njih več zavarovanj :BUA:

Čisto na kratko, da ni treba preverjat preko AMZS: zavarovanje za 7 mesecev - a je to 7/12 cele premije ali več?

In kako je potem s cestnino, a je 7/12 ali 12/12?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zavarovanje za 7 mesecev...

...čisto na kratko...zavarovanje za 6 mesecev je cca 70% celoletne premije - premija se ne obračunava sorazmerno na število mesecev (zakaj je tako je že bilo napisano - iskalnik)... pri nadomestilu za uporabo cest pa naj bi upoštavali sorazmerni delež...

...pa za informacije ne sperašuj na teh.pregledih (AMZS in podobno) temveč neposredno pri zavarovalnicah oz. direkcji za ceste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko si se moral pregovarjat za teh 5%?

Nič - uslužbenec je sam ugotovil na podlagi predloženih kuponov od Triglava. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...čisto na kratko...zavarovanje za 6 mesecev je cca 70% celoletne premije ...

to poznam, toda ne gre skupaj z navedbo - PERO58: 105kW PR4 adriatic izračunal 42.728 za 7 mesecev... to pa znese 7/12 celoletne premije... IN tu je vprašanje: a je to nova sprememba ali le zavajanje?

pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto na kratko, da ni treba preverjat preko AMZS: zavarovanje za 7 mesecev - a je to 7/12 cele premije ali več?

In kako je potem s cestnino, a je 7/12 ali 12/12?

LP

Točno tako mi je zatrdil agent Adriatic-a 7/12 tudi cestnina je 7/12 :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!