Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

zgleda da bomo kar pri adriaticu ostali :OK:

Če imaš pri njih zavarovano tudi premoženje dobiš AO+ za 23000SIT z 50% bonifikacijo :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to poznam, toda ne gre skupaj z navedbo - PERO58: 105kW PR4 adriatic izračunal 42.728 za 7 mesecev... to pa znese 7/12 celoletne premije... IN tu je vprašanje: a je to nova sprememba ali le zavajanje?

pa LP

tako je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Sem pred registracijo motorja pa me zanima če pri katera zavarovalnica dobiš bonus, kljub temu da na koncu sezone odjaviš motor?

LP

Kaj pa voziš? A ni blo tle že dost napisanga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr pri Triglavu moraš imeti zavarovano vozilo vsaj 11 mesecev, da ti prištejejo popust pri naslednji registraciji. Kar se tiče drugih zavarovalnic, nimam izkušenj, vendar dvomim da katera podarja popuste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr pri Triglavu moraš imeti zavarovano vozilo vsaj 11 mesecev, da ti prištejejo popust pri naslednji registraciji. Kar se tiče drugih zavarovalnic, nimam izkušenj, vendar dvomim da katera podarja popuste.

Treba se je pogovarjat, pa se da vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdo bi sepogajal/pogovarjal z eno mejhno ribo ki bo pustila tam max. 200 jurjev. Pravila zavarovalniških gigantov so vnaprej postavljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba se je pogovarjat, pa se da vse.

to pa sploh ni res. pojt po vseh zavarovalnicah se pogajat in potem povej, kje ti bo uspelo pridobiti na bonusu (pa ne na popustu zavarovalnice, ker to pa res lahko povsod dobiš).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Sem pred registracijo motorja pa me zanima če pri katera zavarovalnica dobiš bonus, kljub temu da na koncu sezone odjaviš motor?

LP

Grawe---- :OK: ; meni je uspelo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdo bi sepogajal/pogovarjal z eno mejhno ribo ki bo pustila tam max. 200 jurjev. Pravila zavarovalniških gigantov so vnaprej postavljena.

preberi temo, dosti nazaj...boš videl, da nekateri tudi pri Triglavu dobimo popust čeprav odjavljamo po 6 mesecih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Sem pred registracijo motorja pa me zanima če pri katera zavarovalnica dobiš bonus, kljub temu da na koncu sezone odjaviš motor?

LP

Prejšni teden sem bil na Mariborski zavarovalnici (poslovalnica v Cerknici), sem šel po predračun za zavarovanje. Po besedah agenta dobiš bonus v primeru, da imaš zavarovano več kot 6 mesecev, torej 6 mesecev in en dan ter več. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja resno

LP

Kolk vidim je pri vsaki hiši drugače + odvisn kdo te sprejme .) . Brezveze nakladat....it tam, stisnt zobe in plačat, če se hočeš vozit...basta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo šli na zav.Triglav in so nam dali 50% klubski popust.Tako da sem plačal 59.000sit za celo leto 650ccm 80KM. :lol1:

Iz katerega kraja pa si? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav najbolje od osamosvojitve

Zavarovalnica Triglav je v letu 2005 s 5,86 milijarde SIT čistega dobička za 113 odstotkov zvišala dobiček iz leta 2004.

Največja slovenska zavarovalna družba je s tem za 42 odstotkov presegla načrt poslovanja, skupina Triglav pa se je obenem razširila tudi na trge jugovzhodne Evrope in EU-ja.

Zavarovalnica je lani obračunala za 147,6 milijarde SIT bruto premij in izplačala 77,4 milijarde škodnih zahtevkov.

Predsednik uprave Andrej Kocič je med prihodnjimi cilji izpostavil prodor na srbski trg, ohranitev tržnih deležev matične družbe doma in hčerinskih na tujem ter napovedal umirjeno rast dobička.

vir: www.rtvslo.si

Toliko o tem kako uboge so zavarovalnice in zakaj zvišujejo premije! :angry2: :angry: :angry2:

P.S.: Tudi meni pri Triglavu da agent bonus po 6 mesecih. Zato pa letos prestopim iz Mariborske tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wow, skor 6 miljard dobička ... če je 20.000 motorjev registriranih pri njih, je to 300 jurjev profita po enem motorju ;)

res nas lupijo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem mislil samo na zavarovanje motorjev. Ampak na vsa zavarovanja. Glaven je končni dobiček, ne pa od posamezne kategorije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Grawe še moje izkušnje - zavaroval AO in AO+, brez bonusa, ker sem prejšnjo sezono odjavil motor po 5 mesecih. Imam 600 ccm in 57kW (ni ravno športno nabildan). Primerjave:

Triglav: 200.671 SIT (z AO+)

Adriatic: 191.909 SIT (z AO+)

ZMaribor: 182.041 SIT (z AO+)

Grawe: 152.460 SIT (z AO+), podarili so mi zeleno karto

Brez AO+ imajo vsi približno 113.000 SIT, razen Grawe ima 95.080 SIT za tak motor.

Kolegu pa so v drugi Grawe poslovalnici (Kranj) zatežili, da AO+ dajo samo, če imaš pri njih življenjsko zavarovanje sklenjenu. Glede na to da mene v LJ nihče ni nič vprašal o življenjskem zavarovanju, je to mal diskriminacije oz. kakor veter piha.

Jaz sem v primerjavi z najugodnejšo varianto v mojem primeru prišparal 30 K SIT.

Pravijo (po koluarjih), da bo Grawe tako zavaroval samo še TA TEDEN, potem preidejo na isti sistem, kot ostale zavarovalnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primeri izračunov:

Podatki :za vse motorje , ki imajo od 500-750 ccm in premijski razred 14 (osnovni premijski razred), znaša premija z davkom za osnovno zavarovanje : 95.080 sit. ( upoštevana je 1x zavarovalna vsota)

Enak primer v katerem dodamo še AO+ (zavarovanje voznika) pa znaša 154.832 sit

1.) motor 999 ccm, premijski razred 14, 2x zavarovalne vsote, nezgodno zavarovanje (3.000.000 sit za smrt in 6.000.000 za invalidnost) premija z davkom znaša: 160.944 sit

Motorje in avtomobile pa lahko zavarujemo tudi za točno določen čas.

Premije znašajo: - do 180 dni je premija 70 % od letne premije

- do 210 dni je premija 80 % od letne premije

- do 240 dni je premija 90 % od letne premije

- nad 240 dni pa je je polna letna premija

Ta izračun velja za zavarovalnico Grawe, katere zastopnica sem.

Bonus se prizna kadar je bilo zavarovanje v prejšnjem letu sklenjeno vsaj 11 mesecev.

Za več informacij lahko pošljete osebnostno pismo ali pa pokličete 051 377 747

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavaroval pri grawe :OK: :OK: :OK: podvojena vsota- 100k in neki drobiž + 200sit kavica za zelo prijazno :OK: :OK: :OK: :OK: agentko... :) :D :) :D :) :D :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje?

Namreč zanima me koliko imate popusta pri zavarovalnicah člani raznih moto klubov O:-) v okolici so fantje ustanovili MK in zdaj z (pre)velikimi ambicijami hodijo od zavarovalnice do zavarovalnice, koliko jim, da katera popusta .) koliko lahko pričakujejo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!