Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Nekdo je v minulih dneh poročal o 50-odstotnem klubskem popustu, mislim, da pri Triglavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je v minulih dneh poročal o 50-odstotnem klubskem popustu, mislim, da pri Triglavu.

se ti malo hecaš :grim no lahko pa, da je res :P če so močne zveze :)

zanima me tko nasplošno, koliko popusta, dobijo MK pri zavarovalnicah O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo (po koluarjih), da bo Grawe tako zavaroval samo še TA TEDEN, potem preidejo na isti sistem, kot ostale zavarovalnice.

Hmm. Če je tako, pol res nimam več veliko časa, da zavarujem.

Sam sem se menil z agentom v začetku tega tedna, pa pravi, da se spremembe še zaenkrat ne obetajo. Najprej v maju/juniju.

Prosim, da mi kdo kaj več napiše o tem.

@pikanogavicka??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna naj bi bila potem cena obveznega (osnovno) zavarovanja za motor z 107kW (1000ccm) pri zavarovalnici Grawe? Ali je na gorenjskem kakšna poslovalnica in kje?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao... :wacko: Eni tolk komplicirate da bo prej konec sezone predenj boste dobili odgovore na vsa vaša vprašanja... Vse je bilo napisano že N-krat. Preberite zadnji 2-3 strani in vse bo jasno.

Aja, pa če vas moti zavarovalna polica pri Grawe (res je nekoliko večja in napisana na roke) pojdite na Triglav kjer je lepša in ja, napisana na računalnik. Cena je sicer večja za do 50% samo to niti ni tako pomembno...

Cena je odvisna od kubature in konjev. za večjo kubaturo in manj konjev je Triglav ugodnejši, zato ne posplošuj vse povprek!!!!

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna naj bi bila potem cena obveznega (osnovno) zavarovanja za motor z 107kW (1000ccm) pri zavarovalnici Grawe? Ali je na gorenjskem kakšna poslovalnica in kje?

Hvala.

pozabil za pr.14

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej imam pa še jaz eno vprašanje. Recimo, da ti odobrijo plačilo zavarovalnine na obroke. Sedaj me pa zanima, če plačam recimo prvo položnico v maju, junija NE plačam in nato julija plačam. Mi zavarovanje velja, če se mi julija zgodi nesreča ali morajo biti plačane vse položnice po vrstnem redu? To, da če bi se mi nesreča zgodila junija, je povsem jasno, da se obrišem pod nosom. Ne sej takrat, ko ne bi imel plačano, se tudi dejansko ne bi vozil.

Skoraj se mi zdi prepocen fora za tako vrhunsko pripravljeno legalno mafijo, vprašam pa vseeno. Sej veste, neumnih vrašanj ni, so le neumni odgovori :OK: Zdej pa da vidim kdo bo upal biti prvi :D No malo heca, ampak če kdo kaj ve o tem, bi pa lepo prosil za info.

Lp, lightning

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej imam pa še jaz eno vprašanje. Recimo, da ti odobrijo plačilo zavarovalnine na obroke. Sedaj me pa zanima, če plačam recimo prvo položnico v maju, junija NE plačam in nato julija plačam. Mi zavarovanje velja, če se mi julija zgodi nesreča ali morajo biti plačane vse položnice po vrstnem redu? To, da če bi se mi nesreča zgodila junija, je povsem jasno, da se obrišem pod nosom. Ne sej takrat, ko ne bi imel plačano, se tudi dejansko ne bi vozil.

Skoraj se mi zdi prepocen fora za tako vrhunsko pripravljeno legalno mafijo, vprašam pa vseeno. Sej veste, neumnih vrašanj ni, so le neumni odgovori :OK: Zdej pa da vidim kdo bo upal biti prvi :D No malo heca, ampak če kdo kaj ve o tem, bi pa lepo prosil za info.

Lp, lightning

julijsko plačilo se ti šteje za junij , saj zavarovalnica knjiži plačila po vrstnem redu.

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej imam pa še jaz eno vprašanje. Recimo, da ti odobrijo plačilo zavarovalnine na obroke. Sedaj me pa zanima, če plačam recimo prvo položnico v maju, junija NE plačam in nato julija plačam. Mi zavarovanje velja, če se mi julija zgodi nesreča ali morajo biti plačane vse položnice po vrstnem redu? To, da če bi se mi nesreča zgodila junija, je povsem jasno, da se obrišem pod nosom. Ne sej takrat, ko ne bi imel plačano, se tudi dejansko ne bi vozil.

Skoraj se mi zdi prepocen fora za tako vrhunsko pripravljeno legalno mafijo, vprašam pa vseeno. Sej veste, neumnih vrašanj ni, so le neumni odgovori :OK: Zdej pa da vidim kdo bo upal biti prvi :D No malo heca, ampak če kdo kaj ve o tem, bi pa lepo prosil za info.

Lp, lightning

gre za storitev, storitve pa se po zakonu plačujejo za nazaj in ne za naprej, če prekinejo pogodbo oz. polico, te morajo o tem pisno obvestiti... eno tvoje neplačilo še ne pomeni neveljavnosti storitve za nazaj - je pa verjetno v primeru pizdarije fino it takoj najprej plačat vse obroke, potem pa na zavarovalnico izpolnjevat zahtevek ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primeri izračunov:

Podatki :za vse motorje , ki imajo od 500-750 ccm in premijski razred 14 (osnovni premijski razred), znaša premija z davkom za osnovno zavarovanje : 95.080 sit. ( upoštevana je 1x zavarovalna vsota)

Enak primer v katerem dodamo še AO+ (zavarovanje voznika) pa znaša 154.832 sit

1.) motor 999 ccm, premijski razred 14, 2x zavarovalne vsote, nezgodno zavarovanje (3.000.000 sit za smrt in 6.000.000 za invalidnost) premija z davkom znaša: 160.944 sit

Motorje in avtomobile pa lahko zavarujemo tudi za točno določen čas.

Premije znašajo: - do 180 dni je premija 70 % od letne premije

- do 210 dni je premija 80 % od letne premije

- do 240 dni je premija 90 % od letne premije

- nad 240 dni pa je je polna letna premija

Ta izračun velja za zavarovalnico Grawe, katere zastopnica sem.

Bonus se prizna kadar je bilo zavarovanje v prejšnjem letu sklenjeno vsaj 11 mesecev.

Za več informacij lahko pošljete osebnostno pismo ali pa pokličete 051 377 747

Žal, vendar se meni zavarovanje za določen čas niti ne zdi tako ugodno.

Za 11 mesečno zavarovanje priznava bonus tudi triglav.če motor odjaviš po 180 dneh, dobiš nazaj več, kot 30% letne premije.

V tej temi je nekdo pohvalil Grawe, da prizna bonus tudi za polletno registracijo. Sedaj smo "iz prve roke" izvedeli, da si je to malo izmislil??

Ali je možno izvedeti ceno obveznega zavarovanja za 1100 ccm, 65 HP?

pa lep pozdrav,

Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No nekaj sem že izvedel, še več pa bom, ko jih pokličem.

Popravljeno . Popravil lightning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdj naj mi pa en zrihta 50%, pa mu dam za per :yea2:

50% bonusa ali doplačila???? :kva2: :kva2:

No kakorkoli že knjižijo, to bi že videl iz položnice, kjer je jasno razvidno za katero obdobje plačaš, bolj me zanima, če lahko katero izmed položnic spustiš(v primeru da se tisto obdobje res ne voziš) in potem plačuješ naprej normalno, ko se tudi dejansko voziš. In če kasneje, ko imaš sicer položnico za tisti mesec poravnano, pride do nesreče, semi upravičen do zavarovanja ali ne?

Da poenostavim. Odobrijo mi na 12 obrokov(da bo lažje), plačam maj, junij, julij, avgusta pa grem za en mesec na morje z avtom in zato recimo za avgust ne bi plačal položnice, septembra in oktobra pa bi se spet vozil in normalno plačeval dalje. Mi torej zavarovanje septembra in oktobra velja, če imam za ta dva meseca plačano, za enega prej pa ne?

Bo najboljš da pokličem na zavarovalnico.

ne moreš spuščati obrokov, čeprav se v tem obdobju ne voziš. Motor je kljub temu zavarovan.

LPD

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal, vendar se meni zavarovanje za določen čas niti ne zdi tako ugodno.

Za 11 mesečno zavarovanje priznava bonus tudi triglav.če motor odjaviš po 180 dneh, dobiš nazaj več, kot 30% letne premije.

V tej temi je nekdo pohvalil Grawe, da prizna bonus tudi za polletno registracijo. Sedaj smo "iz prve roke" izvedeli, da si je to malo izmislil??

Ali je možno izvedeti ceno obveznega zavarovanja za 1100 ccm, 65 HP?

pa lep pozdrav,

Damjan

Ja pa ja de.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo:

No jest sem se vceraj dobil z agentom od Grawe-ta, tipcek prav da se da marsikaj poskusit, ne uspe pa vedno, ker ga preverjajo nadrejeni. Eno cako imajo ce doplacas za sopotnika, dobis se 7%popusta, pa 4% za gotovino, tako sem odstel 128.480,oo SIT za 1300 ccm nad 72 kW (7.razred -35%, AO+, podvojeno, sopotnik, zelena karta)... Fajn a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa sploh pomeni d maš podvojeno zavarovalno vsoto :?

To pomeni, da imaš zavarovano do večje vsote.

Recimo, če boš prevrnil ladjo, al pa zbil letalo, ti nič ne pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna naj bi bila potem cena obveznega (osnovno) zavarovanja za motor z 107kW (1000ccm) pri zavarovalnici Grawe? Ali je na gorenjskem kakšna poslovalnica in kje?

Hvala.

Kranj; Koroška cesta; V stavbi kjer je Janus! Tina je tam zelo prijazna.... :OK: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče kakšen zastopnik Grawe na področju- Ptuja? in pa še kakšen je znesek zavarovanja za 498 ccm pri Grawe brez bonusa osnovno, če ima mogoče kdo podatek? :worship:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa še eno vprašanje ali morajo mladi vozniki (motorja) pravtako plačati 20% dražje zavarovanje kot je pri avtu? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče kakšen zastopnik Grawe na področju- Ptuja? in pa še kakšen je znesek zavarovanja za 498 ccm pri Grawe brez bonusa osnovno, če ima mogoče kdo podatek? :worship:

lp

59.532 sit ,zelena karta brezplačno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa še eno vprašanje ali morajo mladi vozniki (motorja) pravtako plačati 20% dražje zavarovanje kot je pri avtu? :blink:

Ne, vsaj ne pri Generali in Triglavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!