Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Je mogoče kakšen zastopnik Grawe na področju- Ptuja? in pa še kakšen je znesek zavarovanja za 498 ccm pri Grawe brez bonusa osnovno, če ima mogoče kdo podatek? :worship:

lp

051/377747 - Polona;sicer je iz MB,mislim pa da ji do Ptuja ne bo problem prit.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa še eno vprašanje ali morajo mladi vozniki (motorja) pravtako plačati 20% dražje zavarovanje kot je pri avtu? :blink:

čisto na kratko...DA

sicer te nihče ne vpraša tako da lahko zavaruješ tudi brez doplačila - vendar, če nimaš tega doplačila in povzročiš nezgodo te terjajo za razliko do polne odškodnine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče kakšen zastopnik Grawe na področju- Ptuja? in pa še kakšen je znesek zavarovanja za 498 ccm pri Grawe brez bonusa osnovno, če ima mogoče kdo podatek? :worship:

lp

Pojdi na Osojnikovo cesto 3. V drugem nadstropju na desno malo povprašaj. Tam ima Grawe svoje prostore. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole si lepo napisal povsem se strinjam steboj.Jaz sem danes zavaroval oba motorja kasko (z 8% odbitno franšizo).dobil sem še 50% popusta,ćeprav sem prvič zavaroval kasko.Plačal bom na dva obroka en obrok je 100 000,oo sit. Pri Mariborski zav.je bila premija samo za en motor (seveda popusta mi niso hoteli dati) za celo leto 560 000.oo sit za tako premijo sem se jim samo lepo zahvalil!!!!!!!!!!!!!

Še tole jaz sem obrtnik in :devil: motoristi so res najbolj urezan folk kot ,da so vsi rojeni na Škotskem ali vsaj na gorenjskem. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako.

Sicer mi pa je agent predlani naračunal za mojega 220.000 kaska. :o :slap: Hvala za rože. Za ta denar pa moram kar konkretno škodo vsako leto naredit na motorju, da se mi splača.

A je tebe Lojk uciu telovadbo na iskri :blush: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo (po koluarjih), da bo Grawe tako zavaroval samo še TA TEDEN, potem preidejo na isti sistem, kot ostale zavarovalnice.

Klicala sem agentko od Grawe, ce to drzi in je rekla, da to prvic slisi. Ko je preverla, mi je klicala nazaj in povedala, da tudi njen sef trdi, da to ni res.

čisto na kratko...DA

sicer te nihče ne vpraša tako da lahko zavaruješ tudi brez doplačila - vendar, če nimaš tega doplačila in povzročiš nezgodo te terjajo za razliko do polne odškodnine...

Kamorkoli sem klicala za informacijo, ce je treba za mladega voznika doplacilo, sem dobila informacijo, da tega pri motorjih ni, ampak je samo pri avtih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na Osojnikovo cesto 3. V drugem nadstropju na desno malo povprašaj. Tam ima Grawe svoje prostore. :)

Hvala :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm. Če je tako, pol res nimam več veliko časa, da zavarujem.

Sam sem se menil z agentom v začetku tega tedna, pa pravi, da se spremembe še zaenkrat ne obetajo. Najprej v maju/juniju.

Prosim, da mi kdo kaj več napiše o tem.

@pikanogavicka??

Pozdravljeni motoristi!

z današnjim dnem 1.4.2006 smo se priključili drugim zavarovalnicam glede prenosa bonusa iz obveznega zavarovanja v kasko zavarovanje. pomeni, da nobena zavarovalnica ne prenaša več bonusa iz obveznega zavarovanja v kasko zavarovanje. Če sedaj zavaruješ avto kasko in še ga prej nisi imel začneš na 0% in zbiraš bonus od začetka tako kot v obveznem zavarovanju.

Kaj se pa tiče zavarovanja za motorje pa je še vedno po starem!!!

pozabil za pr.14

Za motor 1000 ccm 14 PR znaša premija z davkom 130.272 sit (Grawe)

Žal, vendar se meni zavarovanje za določen čas niti ne zdi tako ugodno.

Za 11 mesečno zavarovanje priznava bonus tudi triglav.če motor odjaviš po 180 dneh, dobiš nazaj več, kot 30% letne premije.

V tej temi je nekdo pohvalil Grawe, da prizna bonus tudi za polletno registracijo. Sedaj smo "iz prve roke" izvedeli, da si je to malo izmislil??

Ali je možno izvedeti ceno obveznega zavarovanja za 1100 ccm, 65 HP?

pa lep pozdrav,

Damjan

Damjan nisi napisal premijskega razreda. Predvidevam da je 14PR, če je tako potem premija znaša 130.272 sit

Je mogoče kakšen zastopnik Grawe na področju- Ptuja? in pa še kakšen je znesek zavarovanja za 498 ccm pri Grawe brez bonusa osnovno, če ima mogoče kdo podatek? :worship:

lp

Cena z davkom za tvoj motor znaša pri Grawe 59.813 sit. v kolikor bi želel zavarovnje lahko pokličeš 051 377 747.

Zdej pa še eno vprašanje ali morajo mladi vozniki (motorja) pravtako plačati 20% dražje zavarovanje kot je pri avtu? :blink:

Res je , mladi vozniki morajo prav tako doplačati 20%, tako kot pri avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je , mladi vozniki morajo prav tako doplačati 20%, tako kot pri avtu.

Kolikor vem, to doplačilo ni obvezno. :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je , mladi vozniki morajo prav tako doplačati 20%, tako kot pri avtu.

mal :topic:

Kolko časa si že mladi voznik po tistem ko narediš izpit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni 2 leti za copse, za zavarovalnice pa 3 ?? vsaj pri avtu je tako, če se še prav spomnim :hmm:

točno tako... za zavarovalnice 3 leta :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motor 1000 ccm 14 PR znaša premija z davkom 130.272 sit (Grawe)

Damjan nisi napisal premijskega razreda. Predvidevam da je 14PR, če je tako potem premija znaša 130.272 sit

Imam 10 premijski razred. kot kaže je za več ccm in manj konjev (1100 ccm/65 HP) novi sistem ugodnejši.

Plačal sem 81.000 sit pri triglavu.

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa nazaj je bilo govora o zavarovanjih v tujini, kako je tam itn. K zadnji številki italijanskega časopisa DueRuote so priložili knjižico s precej dobrim pregledom nad zavarovanjim dvokoles v Italiji.

[attachmentid=66732]

Nasplošno so opisani vsi aspekti zavarovanja - zakaj sploh zavarovanje, kako poiskati najboljšo ponudbo, posebne ponudbe za dvokolesnike, kaj je potrebno vedeti pred sklenitvijo zavarovanja, franšiza, kdaj se splača poplačati škodo, zakon o zavarovalništvu, evropsko poročilo, kaj če se nesreča pripeti v tujini, mediacija z zavarovalnico, zavarovanje oldtimerjev in zakaj so zavarovanja tako draga.

Med drugim sem lahko prebral, da so obvezno zavarovanje za motorna kolesa uvedli leta 1970, za kolesa z motorjem pa 1993. Prej je ceno obveznega zavarovanja določala, kar so spremenili/liberalizirali zaradi nenehnega prigovarjanja zavarovalnic, da imajo s tem same izgube in zaradi evropske zakonodaje. Po liberalizaciji so cene skokovito narasle. Do leta 1998 sploh niso poznali premijskih (bonus-malus) razredov, ko pa so ga uvedli si je vsaka zavarovalnica to obrazlagala po svoje in je prenos med zavarovalnicami bil praktično nemogoč. To se je spremenilo z novim zakonom o zavarovalništvu, iz leta 2005., ki postavlja jasno razdelitev premijskih razredov - 14 PR je za novince oz. tistega, ki je povzročil nesrečo v zadnjem letu.

Da bi predstavili cene zavarovanj v vseh italijanskih provincah (velikosti naše stare regije) so si izbrali šest profilov, ki so predstavljeni na spodnji sliki.

[attachmentid=66735]

Pri izobrazbi upoštevajte, da diploma pomeni maturitetno spričevalo, laurea pa univerzitetno diplomo.

Cene lahko vidite tukaj. Za primer sem vzel samo Trst, Videm, Milano in Neapelj (+ tista mesta, ki so na strani skupaj z Milanom in Neapljem). V tabeli je samo 10 najcenejših zavarovalnic, pod tabelo pa lahko najdete tri najdražje.

[attachmentid=66736]

Nadaljujem, ker mi ni uspelo vseh slik v eno objavo stlačiti.

[attachmentid=66737][attachmentid=66738]

post-1019-1144003518_thumb.jpg

post-1019-1144004666_thumb.jpg

post-1019-1144005195_thumb.jpg

post-1019-1144005588_thumb.jpg

post-1019-1144005816_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednja tabela prikazuje ceno zavarovanja za požar/krajo v desetih italijanskih mestih. V Italiji se je mogoče zavarovati, poleg osnovnega zavarovanja, še posebej za požar in krajo. To za krajo bi bilo verjetno zelo zanimivo pri nas kjer je trenutno to možno samo v okviru delnega ali polnega kasko zavarovanja.

[attachmentid=66739]

Še grobi pregled moto-zavarovanja v nekaterih evropskih državah (pripravila zveza evropskih proizvajalcev motorjev, upoštevana starost voznika do 25 let).

[attachmentid=66740]

Na koncu še tole - novinar se sprašuje kako to, da cene zavarovanj še vedno samo rastejo čeprav je statistika nesreč v upadanju (-7% med letoma 2003 in 2004 za motorna kolesa), dobiček zavarovalnic pa je iz 840 mio. € leta 2003, narasel na 1241 mio. € leta 2004 (avto in moto zavarovanja, ni ločenih podatkov).

post-1019-1144006111_thumb.jpg

post-1019-1144006316_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namreč zanima me koliko imate popusta pri zavarovalnicah člani raznih moto klubov O:-) v okolici so fantje ustanovili MK in zdaj z (pre)velikimi ambicijami hodijo od zavarovalnice do zavarovalnice, koliko jim, da katera popusta .) koliko lahko pričakujejo :hmm:

Nekdo je v minulih dneh poročal o 50-odstotnem klubskem popustu, mislim, da pri Triglavu.

na veliko presenečenje(veselje) so tudi tile fantje bili pri pogajanjih zelo uspešni in iztržili pri triglavu 50% popust :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam 10 premijski razred. kot kaže je za več ccm in manj konjev (1100 ccm/65 HP) novi sistem ugodnejši.

Plačal sem 81.000 sit pri triglavu.

LP Damjan

Če imaš 1000 ccm ali pa več ccm in 10PR potem premija pri nas znaša 76.065 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar registriral svojega BMW-ja!! :OK:

zavaroval pri AdriaticSlovenica in za 14 premijski razred, 72 kW, zavarovani 2 osebi plačal natanko 94.856,00 SIT oziroma 395.83 Eura!

ljubim novo obračunavanje zavarovalnih premij... :worship: :yea1:

Popravljeno . Popravil netopir1930
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ljubiš novo obračunavanje? Saj bi za 72kw enako plačal tudi lani. Vsaj jaz sem lani plačal z AO+ (72kw) okrog 155.000 SIT. Ker je bil AO+ malo več kot 55.000 SIT. Letos pa bi me osnovno zavarovanje prišlo tudi 98.000 SIT, ampak se je AO+ podražil in je 80.000 SIT. Osnova pa je pri meni bila enaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ljubiš novo obračunavanje? Saj bi za 72kw enako plačal tudi lani. Vsaj jaz sem lani plačal z AO+ (72kw) okrog 155.000 SIT. Ker je bil AO+ malo več kot 55.000 SIT. Letos pa bi me osnovno zavarovanje prišlo tudi 98.000 SIT, ampak se je AO+ podražil in je 80.000 SIT. Osnova pa je pri meni bila enaka.

lani sem za isto zavarovanje plačal okoli 120000 SIT in ne vem od kod tebi takšni podatki!?!

bom poiskal polico od lani... .)

lani sem plačal za zavarovanje natančno 120.396,00 SIT!!

to pomeni, da sem letos privarčeval natančno 25.540,00 SIT oz dobrih 100 evrov... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani sem za isto zavarovanje plačal okoli 120000 SIT in ne vem od kod tebi takšni podatki!?!

bom poiskal polico od lani... .)

lani sem plačal za zavarovanje natančno 120.396,00 SIT!!

to pomeni, da sem letos privarčeval natančno 25.540,00 SIT oz dobrih 100 evrov... :OK:

Ja kaj tle ni jasno.. Lani si plačal po starem sistemu (ccm) jih imaš verjetno 1000 .. Letos pa po po novem sistemu , namreč po KW. Zato te je prišlo manj..

Razred KW pa je od 72 neomejeno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!