Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Klicala sem agentko od Grawe, ce to drzi in je rekla, da to prvic slisi. Ko je preverla, mi je klicala nazaj in povedala, da tudi njen sef trdi, da to ni res.

Aha... Potem so se tiste koluarske govorice nanasale na prenos bonusa iz osnovnega na kasko zavarovanje, kar po novem ni vec mozno in so zavarovalnice tudi bolj nadzorovane glede tega. No, lepo:) Bo lahko vec motoristov po nizji ceni zavarovalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na veliko presenečenje(veselje) so tudi tile fantje bili pri pogajanjih zelo uspešni in iztržili pri triglavu 50% popust :OK:

komercialni ali 'preskok premijskega razreda'? Ker IMHO se lahko zavarovalnice v ekstremnem primeru zbunijo da preskakovati se ne sme ...

vsekakor pa čestitam :-)

popuste je treba iztržit

Ali pri Grawe upoštevajo bonus od druge zavarovalnice?

da

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes tudi jaz zavaroval motor. Za 57kw in 650ccm bom plačal 110.000sit v 11 obrokih (PR 14). Od tega je 4000sit stroškov trajnika, in 4200sit doplačila za nezgodno zavarovanje zase in za spotnika, v primeru smrti in trajne invalidnosti, ter za dnevno odškodnino 1000sit v primeru nezgode. Če imam zavarovano vsaj 6 mesecev dobim 5% bonusa :OK:

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj tle ni jasno.. Lani si plačal po starem sistemu (ccm) jih imaš verjetno 1000 .. Letos pa po po novem sistemu , namreč po KW. Zato te je prišlo manj..

Razred KW pa je od 72 neomejeno..

men je čist vse jasno!! .)

in če bi pogledal par postov nazaj bi videl, da sem odgovarjal na post g.Gangesa, ki je rekel, da bi lani za iste kW plačal isto kot letos...

je treba še mal poste nazaj prebirat in kar nekaj brezveze pisarit!! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se bolj splaca, placat zavarovanje za celo leto in cez 6 mesecev motor odjavit, ali ze na zacetku placat zavarovanje samo za pol leta?

O tem popustu, ki ste ga iztrzili pri triglavu??Kdo se ga lahko posluzi?

Hvala za odgovore

S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se bolj splaca, placat zavarovanje za celo leto in cez 6 mesecev motor odjavit, ali ze na zacetku placat zavarovanje samo za pol leta?

srce - o tem, kaj se ti bolj splača, se moraš pa sam odločit ... podatki o cenah in druge pomembne tehnikalije pa so bili že nekajkrat objavljeni tudi v tej temi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@samek: Spodaj imaš razloženo.

Eno stran nazaj sem objavil tole, saj je jasno napisano:

Če sumiram vse skupaj je po moje dilema zgolj sledeča:

Varianta 1: Zavarujem za 12 mesecev in plačam (na obroke ali pač kakorkoli) za AO 100.000 SIT.

Po pol leta odjavim motor in mi zavarovalnica vrne 50.000 SIT. Zavarovanje AO za pol leta me v tem primeru stane 50.000 SIt imam pa še dodatne stroške: prijava/odjava, nova prometna, nova tablica.

Varianta 2: Zavarujem za 6 mesecev in plačam za AO 70.000 SIT. Dodatnih stroškov nimam. Tablica ostane, prometna ostane.

Dilema je torej ali dodatni stroški (prijava/odjava, nova prometna, nova tablica) znesejo več kot 20.000 SIT, oziroma 20% letne AO premije, v katerem razredu se pač nahajaš.

Prednost variante 1 je še v tem, da lahko odjaviš kadarkoli in ti zavarovanje nepreklicno ne poteče npr. ravno v petek 29.9., pa tak lep sončen vikend je ravno napovedan sad.gif .

V kolikor pa poleg AO vzameš še AO+, je pa prednost variante 1 še večja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu še tole - novinar se sprašuje kako to, da cene zavarovanj še vedno samo rastejo čeprav je statistika nesreč v upadanju (-7% med letoma 2003 in 2004 za motorna kolesa), dobiček zavarovalnic pa je iz 840 mio. € leta 2003, narasel na 1241 mio. € leta 2004 (avto in moto zavarovanja, ni ločenih podatkov).

Ker so tudi tam pohlepni in vedo da kdor ima denar za avto/motor, ima tudi za zavaroanje.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj !

Da povem mojo štorijo. Ju3 mi poteče zavarovanje pri triglavu(nisem odjavil čez zimo) in ker sem tole temo malo prečital (aktualna in uporabna tema glede da je sezona že tu :OK: )in tudi sam poklical na Grawe ter se pozanimal za mlincek z 248ccm in zakletih 26,5 kw.

Lepo prasam in mi teta na tisti strani pove da pride z 5 % popustom AO 35.011 sit za celo leto. Jst sam :eek: :grim jo vprasam se za AO+ (tut z 5%popusta in za celo leto) in rece 56.737 sit.

Če dam za primerjavo zdraven še Triglavo ponudbo ki je sledeča in pri tem da sem upošteval razred 14-26.0 kw( da na višji razred tudi pomislim ne :krneki: )

AO: 51.934 sit ( z 5 %popusta za celo leto)

AO+:135.154 sit :blink: (z 5%popusta za celo leto)

Tole se mi zdi pa že kr orng razlika :hmm:

---------------------------

16.923 sit (za AO) in

78.413 sit (za AO+)

Mislim da se nism mogu velik zmotit, nej me nekdo poprau,če sem se res :whistle:

Ju3 pa švrk u Postojno po novo zavarovanje :yea2:

Adijo Triglav... se vidmo sam še pri Aljaževem stolpu :)

LP

Popravljeno . Popravil malakai
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes tudi jaz zavaroval motor. Za 57kw in 650ccm bom plačal 110.000sit v 11 obrokih (PR 14). Od tega je 4000sit stroškov trajnika, in 4200sit doplačila za nezgodno zavarovanje zase in za spotnika, v primeru smrti in trajne invalidnosti, ter za dnevno odškodnino 1000sit v primeru nezgode. Če imam zavarovano vsaj 6 mesecev dobim 5% bonusa :OK:

LP, DeX

Pri kateri zavarovalnici so ti obljubili bonus po 6 mesecih??

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonus se med zavarovalnicami prenaša, tako tudi pri grawe.

Zanima me, koliko bi prišlo zavarovanje pri vas (Grawe) za motor ER-5. (499ccm in 37kw, lani sem imel 0 bonusa (14 p.r.) in registriran celo leto).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kateri zavarovalnici so ti obljubili bonus po 6 mesecih??

LP

Zavarovalnica Maribor, poslovalnica v Cerknici :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga slučajno zanima, pa mislim da ga ker se v tej temi pojavljajo ista vprašanja; tole mi je dala teta iz zavarovalnice Grawe.

Kot zanimivost pa še to, ker se je nekaj postov nazaj pojavilo vprašanje, če si nov voznik ali plačaš 20% več, lahko z gotovostjo povem, da ne plačaš nič več ker dodatek 20% za motorna kolesa ne velja!!! Sam tudi nimam izpita več kot 2 leti pa mi je gospodična iz Grawe danes prijazno popravila polico, ker je pač prišlo do nesporazuma in so mi v začetku dodali 20% kot mlademu vozniku, nato pa so me obvestili o napaki in jo odpravili. :grim :grim

Ko bi se tudi drugot obnašali tako prijazno, kot pri tej zavarovalnici, sploh ko je treba denarce vrniti. :yea1: :yea1:

post-9145-1144264515_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede teh 20% za začetnike. Sicer za motorje nevem, pri avtomobilskem pa tudi ni bilo obvezno, vsaj takrat ko sem še jaz bil začetnik. Če si hotel si zavaroval teh dodatnih 20%, če ne pa ne. Komplikacije bi pa nastale, če bi bil krivec v kakršni nesreči .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ce tudi pri grawe dobis 5% popusta po 6 mesecih? Tako majo pri triglavu seveda ce imas zavarovano nepremicnina kar v svojem primeru imam. Sicer sem za letos ze zamutil sem zavroval svojo ninjo (636) imam 30% popusta in sem placal 102000sit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ce tudi pri grawe dobis 5% popusta po 6 mesecih? Tako majo pri triglavu seveda ce imas zavarovano nepremicnina kar v svojem primeru imam. Sicer sem za letos ze zamutil sem zavroval svojo ninjo (636) imam 30% popusta in sem placal 102000sit...

Ne, Grawe uradno ne prizna 5% popusta po 6 mesecih. Če se da 'neuradno' kaj zmenit, pa ne vem.

Pri Grawe bi za Ninjo 636 s 30% popusta plačal 66556,11 SIT (z davkom). Glede na to, da pri Triglavu tudi s 50% popustom ne prideš na to ceno (cca. 72000 SIT je premija s 50% popustom), je kar za razmislit o prekinitvi zavarovanja pri Triglavu...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo je treba racunat da bom mel registriran cca 6 do 7 mescov. se pravi ce bom imel 6 dobim nazaj 51k sit. +da dobim 5% popusta. Edino kar je imam stroske z odjavo in prijavo..posledicno se nove tablice kar pride cca 10-15k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx za cenik. Sem si malo preračunal. Meni bi pri Grawe prišlo zavarovanje za moj motor 6000 manj kot pri Mariborski (650ccm, 57kw, PR14), vendar ne bi dobil bonusa po 6 mesecih. V mojem primeru se pomoje kar splača plačat tistih 6 jurjeu več, pa dobit bonus. Za ostale z majhnimi kubikažami in veliko kw se pa definitivno najbolj splača Grawe! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx za cenik. Sem si malo preračunal. Meni bi pri Grawe prišlo zavarovanje za moj motor 6000 manj kot pri Mariborski (650ccm, 57kw, PR14), vendar ne bi dobil bonusa po 6 mesecih. V mojem primeru se pomoje kar splača plačat tistih 6 jurjeu več, pa dobit bonus. Za ostale z majhnimi kubikažami in veliko kw se pa definitivno najbolj splača Grawe! :)

Ali si prepričan da ti bodo priznali bonus, tega nemreč nimaš nikjer zapisanega....včeraj sem govoril z enim zastopnikom in mi je trdil da lahko po 9 mesecih prizna 5% bonusa. Zgleda da si vsak zastopnik razlaga po svoje in svoje trosi naprej....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mi ni jasno...kako dolgo si bo lahko še Grawe privoščil, da obračunava po starem, ko je pa zakonsko določeno obračunavanje po kW ? :hmm:

Kaj na to porečejo druge zavarovalnice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede tega bonusa...

agent ti lahko prizna 5% že po 1 mesecu, če hoče ali pa že prej. samo ko bo on dal potem naslednjo polico naprej bodo oni na sedežu (ne agent) preverili bonus. tam pa ti lahko vse zavrnejo, ti razveljavijo polico in moraš skleniti novo.

to je iz uradnih virov zavarovalnice maribor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom prvi, ki bo dobil bonus po 6 mesecih pri tej zavarovalnici.. Torej ne vidim problema. Sploh pa imamo v družini s to zavarovalnico in agentom le dopbre izkušnje, imamo praktično sklenjena vsa zavarovanja tu že vrsto let, le jaz sem bil dosedaj izjema pri Adriaticu.. Zaupam da bonus bo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mi ni jasno...kako dolgo si bo lahko še Grawe privoščil, da obračunava po starem, ko je pa zakonsko določeno obračunavanje po kW ? :hmm:

Kaj na to porečejo druge zavarovalnice?

Pa saj NI zakonsko določeno obračunavanje po kW!

Zakonsko določena je le zavarovalna vsota in kaj se s tem krije - cene, pogoji, načini obračunavanja pa so stvar kartelnih dogovorov oz. zavarovalnic samih.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica Maribor, poslovalnica v Cerknici :OK:

Fajn se razgovorite po forumih ja! Pol pa ne bit presenečeni če vam bodo skenslal bonus!!!

Takšne zadeve so neuradne in dejte se pogovarjat o njih po PM,....

samomorilci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!