Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Agentka mi je rekla, da to velja za vse motoriste, ki zavarujejo pri njih.. Isto mi je povedal tudi nek drug agent omenjene zavarovalnice, ko sem ga enkrat na ulici pobaral kako je s tem.. Zakaj bi torej skrival? Naj še kdo dobi bonus

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....načini obračunavanja pa so stvar kartelnih dogovorov oz. zavarovalnic samih.

D.

No to sem hotel povedat..se opravičujem...Me zanima kako bodo gledale ostale zavarovalnice na svojega konkurenta :hmm: in kako odolgo bodo to trpele....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede 5 % na pol leta je tako vsaj pri triglavu---> Nekdo v druzini mora imeti zavarovano nepremicnino (hisa) v mojem primeru ima hiso zavarovano oce in mi zati po pol leta pripada 5%. Ce pa nebi imel zavarovano bi se pa obrisal pod nosom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so tudi tam pohlepni in vedo da kdor ima denar za avto/motor, ima tudi za zavaroanje.

LP, El B.

ne pozabimo, da nas lupijo tudi pri bencinu, gumah, opremi, motorjih ... povsod ... mi pa tudi skušamo lupit delodajalce ... enim rata, enim pa ne ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da še jaz dodam svoje:

v torek registriral, pred tem dobil predračun od zavarovalnice maribor za 156.000 sit (obvezno + nezgodno voznik), nakar sem poklical na grawe in tam sklenil za 103.000 sit (obvezno + nezgodno voznika)... Pa se zeleno karto sem dobil gratis

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od agenta iz Grawe-a sem zvedel, da Grawe nima urejenega odšodninskega postopka, oz odškodninski postopek obravnava Slovenica.....čisto tko v razmislek..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od agenta iz Grawe-a sem zvedel, da Grawe nima urejenega odšodninskega postopka, oz odškodninski postopek obravnava Slovenica.....čisto tko v razmislek..... :hmm:

ne zdaj ljudi strašit - glavno, da je ceneje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Informativno od Grawe če koga zanima:

Zadeva: Ponudba za sklenitev avtomobilske odgovornosti za motorno kolo s prostornino motorja 600 ccm.

AO 14 PR 89.277,00 Avtomob. Odgovornost 2x ZV

(AP 13 PR) 84.813,00

AO + 56.105,00

(PR 13) 53.300,00

NZP 16.000,00 Nezg. Zav. Potnikov za smrt 2 MIO, invalidnost 4 MIO SIT

------------------------------------- --------------------

161.382,00

--------------------

161.382,00

+ 6,5 % davek

+ 10.489,80

--------------------

SKUPAJ ZA PLAČILO: 171.872,00

SKUPAJ ZA PLAČILO AO 171.872,00 SIT. V primeru, da ste imeli v lanskem letu motor registriran celo leto vam letos pripada 5 % popust – bonus. Bonus pridobite samo v primeru, da zavarovanje traja celo leto in ga ne prekinjate prej npr. 6 mesecev, ali v primeru kratkoročnega zavarovanja za določeno št. mesecev. Plačilo je možno na 1+5 obrokov brez doplačila preko trajnika.

Lahko se odločite za kratkoročno zavarovanje npr. 6 mesecev, v tem primeru plačate 70 % letne premije t.j. 120.310,00 SIT, vendar plačilo ni možno na obroke.

Ker ste voznik star manj kot 30 let in imate motor s prostornino nad 250 ccm, lahko zgoraj navedeno zavarovanje sklenete le v primeru, da imate pri Grawe zavarovalnici d.d. že sklenjeno kakšno drugo življenjsko zavarovanje, ali pa ga sklenete hkrati.

Primer izračuna:

Zavarovalna vsota za primer smrti 50.000 EUR /12.000.000,00 SIT/

Zavarovalna vsota za nezgodno invalidnost do 150.000 EUR / 100 % invalidnost

Bolnišnični dan 10 EUR dan

Letna premija: 250 EUR (60.000 SIT)

(V tem primeru vam zavarovanje velja 24 ur na dan kjerkoli tudi na motorju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od agenta iz Grawe-a sem zvedel, da Grawe nima urejenega odšodninskega postopka, oz odškodninski postopek obravnava Slovenica.....čisto tko v razmislek..... :hmm:

Za večino, ki motorje zavarujejo samo obvezno, za odgovornost do tretjih oseb, to itak nima kakšne veze.

S tem se bo pač moral ukvarjeti tisti, ki bo od Grawe terjal odškodnino za škodo, ki si mu jo ti, kot zavarovanec Grawe, povzročil.

Ob uveljavljanjuodškodnin za telesne poškodbe, pa bomo tisti, ki smo pri njih zavarovani tudi AO+ oziroma nezgodno, upali na čim manj kompliciranja. Itak, pa je najbolje, da se ne zgodi škodni primer.

Primer izračuna:

Zavarovalna vsota za primer smrti 50.000 EUR /12.000.000,00 SIT/

Zavarovalna vsota za nezgodno invalidnost do 150.000 EUR / 100 % invalidnost

Bolnišnični dan 10 EUR dan

Letna premija: 250 EUR (60.000 SIT)

(V tem primeru vam zavarovanje velja 24 ur na dan kjerkoli tudi na motorju)

Jaz sem pri Grawe sklenil to nezgodno (se mi zdi, da imam zavarovalne vsote enake, pa saj menda ne ponujajo dvojih različnih) zavarovanje, pa me je prišla letna premija 123 EUR. Sem pa čez 30 let .) (36)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za večino, ki motorje zavarujejo samo obvezno, za odgovornost do tretjih oseb, to itak nima kakšne veze.

S tem se bo pač moral ukvarjeti tisti, ki bo od Grawe terjal odškodnino za škodo, ki si mu jo ti, kot zavarovanec Grawe, povzročil.

Lahko se pa zakomplicira, če ti uveljavljaš škodo. Ne morem si zamislit kako zgleda, če ti mora škodo ocenit človek iz druge zavarovalniške hiše.... :hmm:

Itak, da se te zadeve zmeraj zakomplicirajo....dejstvo sem samo podal, da se bo mogoče nekdo malo zamislil...dobronamerno. Ne trdim, da je tukaj kaj narobe.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavaroval :kva2:

za celo leto, popust: 35 % :naughty: , 75.400 sit, Triglav.

+ 10.000 sit na upravni enoti + 4000 sit tehnični.....

sum: 89.400 sit <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavaroval :kva2:

za celo leto, popust: 35 % :naughty: , 75.400 sit, Triglav.

+ 10.000 sit na upravni enoti + 4000 sit tehnični.....

sum: 89.400 sit <_<

pa vsaj veš pri cem si ane :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo mi plača registracijo? ;)

mu dam za en per :naughty: :lol1:

Jaz ti plačam.

Samo pir bo zelo velik.

post-6986-1144414887.jpg

Popravljeno . Popravil bigi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ljubljani ni tablic!!!!

Jebemu državo!!!

Plačal zavarovanje, naredil tehnični, zdej pa tkole :eek:

Tožu jih bom, prasice!

Na tehničenih so mi rekli, da tablic sploh ni za dobiti, ker jih niso naredili!

Kaki bebci so na MNZ-ju, pa to ne morš verjet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v Cerknici ni tablic. Ko sem šel v sredo na UE, sta ob istem času prišla uredit registracijo še 2 motorista. Oba sta odšla domov vpraznih rok z odgovorom, da naj gresta registrirat v Postojno ali na Vrhniko, ker ne vejo kdaj pridejo tablice. Jaz sem imel k sreči deponirano, tako da sem dobil. Ni pa šlo brez zapletov, ker so zamenjali programe za izdajo prometnih in jim ni hotelo potegnt št tastare tablice, ker je bila v računalniku zaradi novega sistema že odjavljena.. No potem sta nekako le ščarala nekaj tista uradnika, da sem dobil staro tablico.. Se jima zahvaljujem za prijaznost, ampak organizacija teh državnih služb je pa podn.. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LOL :lol1: , zadnjič, ko je znanec hotel registrirati tudi ni bilo tablic...dobijo za celo Radovljiško občino samo dve :slap: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Celju tudi, samo mene nič več ne briga, jaz imam tablo gor... :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe jaz tud! Pa danes parkiram na Ptuju pred enim kafičem pa za mano pridirja policaj pa gleda kot osel če mam tablo pod ritjo.

Se mu nasmejim on pa se levokrug obrne pa gasa nazaj v avto, kot da smo motoristi kriminalci, pa itaq da me je šel preverjat v to sploh ne dvomim. :grrr :grrr :grrr

Mislim eni sami sebe smešijo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja problem je z tablcami, jz sm v petek šel registrirat, pa sm že zjutri klical na avtotehno Vis, LPP, AMZS in nikjer tablc, pa grem na občino Medvode in so mel še 3 tablce. Pol pa grem delat tehinčnega na avtotehno Vis, pa hočm to plačat, pa rečm ,sej tablc nimate kajne, pa mal sam reče, ne sem ene par jih pa mamo, pa rečm ja kako, sej sm vas zjutri klicu, pa prav ja ne vem, mi jih mamo :hmm:

Tko d sm pol tm vse uredu in tud tablce dobu :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!