Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Seveda tablic ni za dobit :nono: , pa to je popoln poden od organizacije te državne uprave, minister pa se širokousti o organiziranosti in prijaznosti :slap: po drugi strani pa te oderejo za vsako napisano črko z državno takso in ddv-jem :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Škofji loki sem jih dobil brez problema :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja problem je z tablcami, jz sm v petek šel registrirat, pa sm že zjutri klical na avtotehno Vis, LPP, AMZS in nikjer tablc, pa grem na občino Medvode in so mel še 3 tablce. Pol pa grem delat tehinčnega na avtotehno Vis, pa hočm to plačat, pa rečm ,sej tablc nimate kajne, pa mal sam reče, ne sem ene par jih pa mamo, pa rečm ja kako, sej sm vas zjutri klicu, pa prav ja ne vem, mi jih mamo :hmm:

Tko d sm pol tm vse uredu in tud tablce dobu :yea1:

To so najnovejši ukrepi, kako spraviti motoriste s ceste...............

BTW - v soboto zjutraj sem dobil čestitko za rojstni dan od zavarovalnice Grawe - dober pristop, prima cena PRIPOROČAM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Ptuju jih imajo toliko da lahko zbiraš številke :OK: zgleda da so imeli srečo pri dovolj velikem in pravočasnem naročilu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede teh 5% in minimalno zavarovanje za 6 mesecev na Triglavo in Mariborski sploh nočejo slišat,ter mi veselo razlaga da če hočeš dobit popust moraš imeti motor zavarovat najmajn 11mescov.

Če pa ima kdo kakšnega agenta,pa prosim javite,bil bi :kva2: :kva2: :OK:

sem iz Maribora

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede teh 5% in minimalno zavarovanje za 6 mesecev na Triglavo in Mariborski sploh nočejo slišat,ter mi veselo razlaga da če hočeš dobit popust moraš imeti motor zavarovat najmajn 11mescov.

Če pa ima kdo kakšnega agenta,pa prosim javite,bil bi :kva2: :kva2: :OK:

sem iz Maribora

poskusi na enoti AMZS,

poznam primer, da pri svojem agentu ni dobil bonusa po 6 mescih, na enoti AMZS pa je dobil :) seveda, sta oba delala za triglav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve koliko bi prišlo kasko zavarovanje za motor, vrednost 1.6mio pa moč 25kW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve koliko bi prišlo kasko zavarovanje za motor, vrednost 1.6mio pa moč 25kW.

Najbolje, da kar pokličeš na kašno zavarovalnico in se točno pogovoriš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že že, samo danes je že malo prepozno, pa me slučajno zanima, če ima kdo kako cifrov glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede bonusa, pa odjave po 6-ih mesecih itd:

Moj zavarovalni zastopnik (Triglav) mi je včeraj, ko mi je snel 95 000 za 57 KW (12 razred + 4200 dnevna odškodnina) povedal natanko tako:

Priznavanja bonusa v primeru odjave po 6-ih mesecih je osebna presoja zavarovalničarja. Če ima nekdo pri Triglavu že kak avto, ali hišo, načeloma priznajo, če pa imaš ostala vozila ali nepremičnine zavarovane drugje, potem pač ne. Nikjer sicer nimajo zapisano, kaj lahko/hočejo in kaj ne morejo/nočejo.

Torej, stvar pogojalske sposobnosti, poznanstev, volje...in ne predpisov, navodil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve koliko bi prišlo kasko zavarovanje za motor, vrednost 1.6mio pa moč 25kW.

Če se ne motim, gre za cifor cca 10% vrednosti novega motorja. Vsaj tako je men teta, lani na zavarovalnici, rekla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi nekako 10%, t.j. 160k + 70k za "navadno" zavarovanje, right?

Se mi še ni dalo poklicat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi nekako 10%, t.j. 160k + 70k za "navadno" zavarovanje, right?

Se mi še ni dalo poklicat :whistle:

lenoba :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LOL :lol1: , zadnjič, ko je znanec hotel registrirati tudi ni bilo tablic...dobijo za celo Radovljiško občino samo dve :slap: :kva2:

No ena izmed obeh je od 04.04. moja. He :P

post-6668-1145013516.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja problem je z tablcami, jz sm v petek šel registrirat, pa sm že zjutri klical na avtotehno Vis, LPP, AMZS in nikjer tablc, pa grem na občino Medvode in so mel še 3 tablce. Pol pa grem delat tehinčnega na avtotehno Vis, pa hočm to plačat, pa rečm ,sej tablc nimate kajne, pa mal sam reče, ne sem ene par jih pa mamo, pa rečm ja kako, sej sm vas zjutri klicu, pa prav ja ne vem, mi jih mamo :hmm:

Tko d sm pol tm vse uredu in tud tablce dobu :yea1:

zato vcasih tut ukradejo kaksno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno je že blo kje govora nazaj o tem, pa vendar, ima kdo kakšno izkušnjo z vračilom zavarovalnine po odjavi motorja na zavarovalnici Grawe, sprašujem, da ne bi potem prišlo do kakih zapletov, češ zavarovali ste po starem zdej hočte pa gnar nazaj, nevem, ve kdo kaj koko je s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, pri kateri zavarovalnici se mi njabolj splača dat zavarovat motor? Motor bom dal prvič zavarovat, imam pa yamaho r6 90KW. Avto mam zavarovan sicer pri mariborski zavarovalnici. Slišal sem sicer da ima baje še ena zavarovalnica zavarovanje po starem. Kaj mislite koliko me bo stalo vozilo postavljeno na cesto? Aja, zavarovat bi dal le za 6mescev (sem bolj bogi pri dnarju, ker me še izpit tepe).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno je že blo kje govora nazaj o tem, pa vendar, ima kdo kakšno izkušnjo z vračilom zavarovalnine po odjavi motorja na zavarovalnici Grawe, sprašujem, da ne bi potem prišlo do kakih zapletov, češ zavarovali ste po starem zdej hočte pa gnar nazaj, nevem, ve kdo kaj koko je s tem?

Izkušnje sicer nimam - ampak tudi 'po starem' se je gnar vračal pri odjavi. :?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Sem novinc...

Kupil sem motorno kolo SUZUKI GSX 750 F (moč: 92KM).

Kako se mi ga zdej najbolj splaca registrirat?

------------------------------------------------------------

Moj izracun... "amzs.si"...

Moč motorja: 44-72kw

Popust: 0%

AO-plus: NE

CENA: 108.000 (cca.) SIT

CESTNINA: 6.000 (cca.) SIT

TEH. PREGLED: 4.000 SIT

------------------------------------------------------------

Motor je registiran do maja. Zdej sta se dva tedna, tak, da bom vrjetno nabavil zavarovanje do maja, pac kok bo, pac bo.

Potem pa imam maja tehnicni pregled in novo zavarovanje. Kaj pa sedaj tu? Jaz bi imel motor prjavlen od maja do septembra. Kaj zdej narest?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Sem novinc...

Kupil sem motorno kolo SUZUKI GSX 750 F (moč: 92KM).

Kako se mi ga zdej najbolj splaca registrirat?

------------------------------------------------------------

Moj izracun... "amzs.si"...

Moč motorja: 44-72kw

Popust: 0%

AO-plus: NE

CENA: 108.000 (cca.) SIT

Za tvoj motor med zavarovalnicami ni velikih razlik - pri Grawe, ki še edina računa zavarovanje po prostornini motorja (namesto po moči, kot ostale), je osnovna premija zate 95.080 SIT (za enkratno zav. vsoto).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa recmo, da zavarujem pr Triglavi. Cena je za 12mesecev 108.000 SIT.

Kako pa zdej ce bi htel samo od maja do septembra. Kako se to nardi? Na poloznice? Al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa recmo, da zavarujem pr Triglavi. Cena je za 12mesecev 108.000 SIT.

Kako pa zdej ce bi htel samo od maja do septembra. Kako se to nardi? Na poloznice? Al kako?

Zavarovat za manj kot leto se ti ne splača, ker je dražje (za 6 mesecev plačaš 70% premije). Je pa res, da v tem primeru ne rabiš mopeda odjavljat in vračat tablice.

Meni se zdi najboljša varianta, da zavaruješ normalno za celo leto, se dogovoriš za plačilo preko trajnika (6 obrokov ponavadi še gre brez obresti) in potem, ko sezono dejansko zaključiš, odjaviš moped in dobiš nazaj proporcionalno vrednost (oz. ti nehajo odtegovat).

Za priznanje bonitete pa se moraš 'borit' v vsakem primeru.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce tko nardim:

1. Registriram moped za 108.000 SIT... pac v celoti... vozim do septembra.

2. Ko mopet neham vozit, to bo od maja do septembera - odjavim mopet in dobim nazaj pac 63.000 SIT (108.000 SITleto / 12mes = 9.000 SITmesec).

Kako se pa odjava naredi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!