Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Kako se pa odjava naredi?

Kolega, kaj če bi ti to vprašal tam, kjer boš tudi 'prijavo naredil'? Mislim - tam ti bodo najbolj zihr znali povedat ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokličeš tistega agenta pri katerem si sklenil zavarovanje in urediš tudi odjavo, če pa si v kakšnem večjem moto klubu pa se zadeve rešujejo tudi tam(MCM). :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa odjava naredi?

Greš s prometnim na UE in odjaviš. Simpl ko pasul. Potem pa še na zavarovalnico, da odjavijo še tam in ti vrnejo denar. To je vse :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce tko nardim:

1. Registriram moped za 108.000 SIT... pac v celoti... vozim do septembra.

2. Ko mopet neham vozit, to bo od maja do septembera - odjavim mopet in dobim nazaj pac 63.000 SIT (108.000 SITleto / 12mes = 9.000 SITmesec).

Kako se pa odjava naredi?

+ cestnino se da nazaj dobit, sam na ue reč za obrazec .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če je to ravno prava izba, ampak ima veze z registracijo...

Mene samo zanima, če lahko recimo na AMZS-ju registriraš odjavljen motor, ali je to nujno naresti na upravni enoti? Lani sem ga prvič v devetih letih motociklizma odjavil, pa sem pozabil vprašat, kako je s tem :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če je to ravno prava izba, ampak ima veze z registracijo...

Mene samo zanima, če lahko recimo na AMZS-ju registriraš odjavljen motor, ali je to nujno naresti na upravni enoti? Lani sem ga prvič v devetih letih motociklizma odjavil, pa sem pozabil vprašat, kako je s tem :blush:

Seveda lahko vse urediš na AMZS :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadevo lahko urediš na vseh tehničnih pregledih (ne samo AMZS)...če pa nimaš tablice prej pokliči - tablic za motorine namreč primankuje...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar klicala svojo zavarovalno agentko, da mi izračuna zavarovanje za motor ... noče priznat bonifikacije za letos, ker je bil motor odjavljen več kot 10 mesecev ... tudi nobene veze niso pomagale, pravi, da ni šans ... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar klicala svojo zavarovalno agentko, da mi izračuna zavarovanje za motor ... noče priznat bonifikacije za letos, ker je bil motor odjavljen več kot 10 mesecev ... tudi nobene veze niso pomagale, pravi, da ni šans ... :?

Najprej ji namigneš, da boš poskusila pri drugi zavarovalni agentki, potem poskusiš pri drugi zavarovalni agentki, potem poskusiš pri drugi zavarovalnici. Če se vedno nič ne pomaga, si vsaj na istem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej ji namigneš, da boš poskusila pri drugi zavarovalni agentki, potem poskusiš pri drugi zavarovalni agentki, potem poskusiš pri drugi zavarovalnici. Če se vedno nič ne pomaga, si vsaj na istem.

Imam vse zavarovano pri njih ... jo je klical kolega, ker sta frenda ... pravi, da se ne da, ker so imeli revizijo in pizdarije zaradi tega :angry:

BTW razlika med Adriatic Slovenica in Zavarovalnico Maribr (osnovno zavarovanje brez AO+)

Adriatic Slovenica 75.000

Zavarovalnica Maribor 92.000

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW razlika med Adriatic Slovenica in Zavarovalnico Maribr (osnovno zavarovanje brez AO+)

Adriatic Slovenica 75.000

Zavarovalnica Maribor 92.000

Tole pa zelo težko verjamem :eek: Ponavadi pride max jurja razlika med zavarovalnicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa zelo težko verjamem :eek: Ponavadi pride max jurja razlika med zavarovalnicami.

Telefonski izračuni iz obeh strani ... lahko da so se kje ušteli ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vse zavarovano pri njih ... jo je klical kolega, ker sta frenda ... pravi, da se ne da, ker so imeli revizijo in pizdarije zaradi tega :angry:

BTW razlika med Adriatic Slovenica in Zavarovalnico Maribr (osnovno zavarovanje brez AO+)

Adriatic Slovenica 75.000

Zavarovalnica Maribor 92.000

Informativni izračun pri Adriatic-u:

[attachmentid=67973]

A imaš kake posebne popuste? :D

D.

post-2208-1145358686_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+ cestnino se da nazaj dobit, sam na ue reč za obrazec .)

Čisto komot!

Vse lahko urediš na kateri koli tehnični bazi, ali U.E..

1. Potrebuješ keš za stroške odjave (upravne takse + njihova storitev)...

2. prometno dovoljenje,

3. zavarovalno polico,

4. registrsko tablico in to je to.

Na šalterju izpolneš odjavo vozila iz prometa...

s tem dokumentom (in odjavljenim prometnim dovoljenjem) greš na zavarovalnico in vložiš zahtevek za povračilo preostanka zavarovanja oz. če plačuješ na obroke, si oproščen plačila do razlike... pazit pa moraš, kaj se ti bolj izplača, ker na ta način nisi upravičen do bonifikacije za tisto leto, ker je bilo zavarovano vozilo manj kot pol leta!!! Če nameravaš vozilo vedno tako zavarovat, se ne boš nikoli pomaknil po bonifikacijski lestvici navzgor.

p.s.: ne pozabi na reg.tablico. na tehnični bazi jo moraš dat na uničenje, na U.E. ti jo lahko hranijo za določen čas (se mi zdi največ 3 mes.?! - lahko, da se motim)

Jaz sem npr. na začetku imela motor z nižjo kubikažo in je bila registracija znosna, zdaj sem že tako visoko na "bonus lestvici", da mi tudi stroški zavarovanja ne predstavljajo več takega trna v peto. Ne pozabimo, da spadajo motorji med luxuzne rekvizite, v nekaterih državah pa nujno "zlo"... (npr. v IT, vidiš folk na motorjih čez celo leto, tudi ob dežju...) pa srečno! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Informativni izračun pri Adriatic-u:

[attachmentid=67973]

A imaš kake posebne popuste? :D

D.

Jep imam ... ker imam vse pri njih zavarovano ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo pove, kje je mogoče dobit tablico za motor, po možnosti v okolici lj, hvala

Litija, poklic Labata :), al pa na obcini vprasi.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce vas prav razumem... ko enkrat motor odjavis... das tablico nazaj... potem pa ko motor pirjavis dobis drugo tablico... zdej jih primankuje... in ce jih ni sploh ne mores registrirat motor... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce vas prav razumem... ko enkrat motor odjavis... das tablico nazaj... potem pa ko motor pirjavis dobis drugo tablico... zdej jih primankuje... in ce jih ni sploh ne mores registrirat motor... :?

Tako je bilo še lani. Po novem se ne rabi vračat tablice, ko odjaviš motor, ampak jo zadržiš.

Na Primorskem ni problema s tablicami. Jih imajo povsod :grim

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LOL... moj kolega v MB ne more registrirat motorja, ker ni tablic...

zato pa jo jaz ne vracam .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno registriral motorčič pri triglavu, nad 72kw, 12pr, po pregovarjanju dobil še nekaj komercialnega popusta, tako da sem kar ugodno čez prišel, še ugodneje kot pri Grawe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!