Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

pri izplačilu odškodnin so carji ... drugi so pa tam lahko pičke (vsaj Mariborska je bila, ko sem imel enkrat pizdarijo...)

Imam enake izkusnje. Triglav dal takoj odskodnino za motor, pol leta kasneje dobil se dokaj veliko odskodnino za poskodbe. Pri Mariboru, sem pa dobil le prst v rit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam enake izkusnje. Triglav dal takoj odskodnino za motor, pol leta kasneje dobil se dokaj veliko odskodnino za poskodbe. Pri Mariboru, sem pa dobil le prst v rit.

a ti je pasal :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam enake izkusnje. Triglav dal takoj odskodnino za motor, pol leta kasneje dobil se dokaj veliko odskodnino za poskodbe. Pri Mariboru, sem pa dobil le prst v rit.

Matr, kolkokrat si pa ti že mel nesrečo z motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr, kolkokrat si pa ti že mel nesrečo z motorjem?

U bistvu majo motorji nesrečo z njim. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

mene pa zanima, če je res to da ko preskočiš v višjo kategorijo zavarovanja, ne dobiš več bonifikacije oz se ti zbriše

pr: mel sem 4 leta skuterja in mislim da 20% bonifikacije, zdaj pa imam 125 pa bi moral res iti od začetka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je tako. Meni so še izrecno poudarili, da veljajo samo kupončki od 125 dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zdej z bonifikacijo v mojem primeru? Motor Hondo NSR 125 sem registriral za celo leto, a sem ga registriranega tudi prodal naprej. Registriran je do 1.julija. Bil je registriran celo leto... Zdej sm pa kupu pač drugi motor in nevem a se mi prenese al imam 0% spet znova...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam enake izkusnje. Triglav dal takoj odskodnino za motor, pol leta kasneje dobil se dokaj veliko odskodnino za poskodbe. Pri Mariboru, sem pa dobil le prst v rit.

Koliko ti odbijejo pri totalki ? (motor star 2 leti)

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri imate pa res krompir jaz že 8 let nabiram bonifikacijo, imel sem cele zime registriran motor pa sem komaj na 40 % res je dobrota je sirota potem se ti še pa eni hvaljo kak so kar kupili tistih magičnih 50 % kaj vse se ne dogaja v tej naši državi.

STEF

Ne sekiri se, to je blo za avto..pr motorju tudi jaz počasi nabiram "kamenčke".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno vprašanje. Klical sem AGENTA od TRIGLAVa. Klical sem na AMZS. Pri obeh me stane popolnoma enako, le da na amzs, lahko uredim vse naenkrat, preko agenta pa imam 2 opravka.

V čem je finta agentov, če nič ni ceneje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem je finta agentov, če nič ni ceneje...

..da ti pride na dom, mu skuhaš kavo, požre en pir, no, pa tut malce se ne brani,.... pokasira in gre. Pride takoj, če le maš kej za zavarovat, ko mora pa kej dat, pa ponavadi nima časa, oz. je zelo težko dosegljiv, vsaj pri Triglavu je tko :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač pa... ja točno tako je... pride, pokasira in gre. plačan je pa sam na uro in pa kilometrina in ne od zavarovalne police. seveda se pa zastojn lepo naje in napije :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač pa... ja točno tako je... pride, pokasira in gre. plačan je pa sam na uro in pa kilometrina in ne od zavarovalne police. seveda se pa zastojn lepo naje in napije :closedeyes:

in pomaga neukim ljudem izpolnjevati police, malo svetuje, ... pa ko imajo ljudje kako novo vozilo ali bajto ali kaj, ga takoj pokličejo, da jim še malo svetuje ...

skratka - ko bodo ljudje mal bolj funkcionalno pismeni, bodo agenti čao-bao. ampak to ne bo nikol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zaj, pr kateri zavarovalnici se splaca zavarovat? Ne bom imel celo leto zavarovanega.

...stvar posameznika, vsakdo se odloči po svoji volji, Jaz sem na Adriaticu, sm se prestavu iz bednega Triglava, vsa zavarovanja sm jim skenslu :grim ... Adriatic ti da pa še 10% popusta vsako leto,. oz. 5% če je motor zavarovan vsaj pol leta in 1 dan :OK:

Popravljeno . Popravil king
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adriatic ti da pa še 10% popusta vsako leto,. oz. 5% če je motor zavarovan vsaj pol leta in 1 dan :OK:

A je ta zavarovalnica AdriaticSlovenica po novem??

Kaj to je za obvezno zavarovanje ali kasko ??

Ker meni na njihovem sedežu mi niso hoteli dat nobenega popusta, razen 5% bonifikacije če sem celo leto zavarovan, brez odjavljanja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A ima kdo kaj izkušenj z izterjavo škode po predračunu :?

Končno mi je uspelo z zavarovalnico sklenit poravnavo za telesne poškodbe, zataknilo pa se je pri materialni škodi :doze: . Škoda na motorju je bila uradno ocenjena, glede na oceno škode je s strani uradnega uvoznika bil sestavljen predračun in vložen zahtevek za povračilo škode v višini 70% .Več kot leto in pol po dogodku (totalno debilni odvetnik in moja nemarnost :blush: ) zavarovalnica za izplačilo škode zahteva račune za popravilo, ki jih seveda nimam...večino stvari sem nabavil preko e-baya in motor prodal.

Za koristne nasvete vnaprej hvala :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko morda kdo (okvirno) poda oceno kolko bi stal kasko - (...zanima predvsem proti kraji, oz. objestnosti 3. oseb ...) - za motorno kolo/skuter Honda lead 100, 5 mesecev star!

Popravljeno . Popravil mirando
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole sem dobil na maile ....

--------------------------------------

Spoštovani!

Dober mesec je od tega, ko so zavarovalnice sklenile, da se bonus pri zavarovanju avtomobilskega kaska na določa več na podlagi bonusa pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti. To je pomenilo, da ste imeli lahko pri avtomobilski odgovornosti 50% popusta, ko pa ste želeli skleniti avtomobilski kasko, ker ste kupili novo vozilo, ste morali začeti brez bonusa oz 0% popusta.

Od 01.06.2006 je Zavarovalnica Triglav preklicala vsa navodila, ki jih je sprejela pred mesecem dni, tako da se od tega datuma naprej zavarovancu PONOVNO OMOGOČI RAZVRSTITEV V DOLOČEN PREMIJSKI RAZRED NA OSNOVI PREMIJSKEGA RAZREDA, PO KATEREM JE DOLOČENA ZAVAROVALNA PREMIJA ZA ZAVAROVANJE AVTOMOBILSKE ODGOVORNOSTI.

Primer: Če imate pri avtomobilski odgovornosti 50% popusta, Vam pri avtomobilskem kasku, ki ga sklepate na novo, priznamo 40% popusta.

___________________________________________________________

Še ena novost je pri zavarovanju motornih koles. Ker vemo, da se vozila te kategorije uporabljajo v obdobju od pomladi do jeseni in da se čez zimo odjavijo, je Zavarovalnica Triglav na želje mnogih lastnikov motornih koles uvedla dve bistveni spremembi:

1. Zavarovanje se lahko sklene za čas, ki je krajši od enega leta, premija pa se obračuna po kratkoročni tabeli.

2. Zavarovancu se pri obračunu premije upošteva predhodno pridobljena pravica do bonusa oz. obveznost do malusa. Pogoj je le, da je premija sklenjena za najmanj 4 mesece in da v predhodnem obdobju ni bil prijavljen zavarovalni primer (škoda).

Primer: Letos registrirate in zavarujete svoje motorno kolo za obdobje 6 mesecev brez bonusa. Ko boste naslednje leto zopet registrirali vozilo, se Vam bo priznalo 5% popusta na zavarovalno premijo.

--------------------------------

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel podoben primer sam pri avtu. Šel do kolega (serviserja) in ga prosil, da mi malo priredi račun :blush: ..beri.. poišče v bazi podoben račun na ta datum in sprinta.

Ok, pri motorinu,je to malo težje.

Sej,če si nabavljal preko e-baya...a nimaš nekje sprintano koliko te je posamezni del prišel? Mogoče bo dovolj...(ugibam) hmmm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OPA..pohvale vredno :OK:

Ne pozab, da se premija obracuna po kratkorocni tabeli. Men je za avto naracunu tok za en mesec, da sem raj placu za ceu let, pol pa nazaj terju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon to, da spet priznajo bonus od AO tudi pri kasku. Se kar fajn pozna :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!