Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Sem na registracijah pri AMZS zvedel, da od 1.6. 2006 zavarovalnica Triglav prizna večji bonus vsem motoristom (premijska skupina 6), če je motor zavarovan vsaj 4 mesece oz. zavarovalna polica velja vsaj 4 mesece. :kva2:

No, pa se je nekaj spremenilo na boljše, sedaj je potrebno urediti še to, da bo premija za kratkoročno zavarovanje pravična in da bomo plačevali za obdobje 6 mesecev res samo za 6 mesecev in ne za 9 mesecev, kot je to sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem na registracijah pri AMZS zvedel, da od 1.6. 2006 zavarovalnica Triglav prizna večji bonus vsem motoristom (premijska skupina 6), če je motor zavarovan vsaj 4 mesece oz. zavarovalna polica velja vsaj 4 mesece. :kva2:

No, pa se je nekaj spremenilo na boljše, sedaj je potrebno urediti še to, da bo premija za kratkoročno zavarovanje pravična in da bomo plačevali za obdobje 6 mesecev res samo za 6 mesecev in ne za 9 mesecev, kot je to sedaj.

A to je 5% bonusa?

Koliko plačaš če plačaš samo za 4mesce recimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa se je nekaj spremenilo na boljše, sedaj je potrebno urediti še to, da bo premija za kratkoročno zavarovanje pravična in da bomo plačevali za obdobje 6 mesecev res samo za 6 mesecev in ne za 9 mesecev, kot je to sedaj.

tukaj sem včeraj objavil nekaj več o tem - prosim MODERATORJA/ko, da prestavi to temo tja.

Poleg tega mislim, da je že sedaj pravično. A v gostilni polovična porcija hrane stane 50% cene? Dvomim (razen, če naročiš celo porcijo in si jo dva razdelita).

Enostavno - ka jpa tisti, ki registrirajo za vs eleto in se pozimi vozijo bolj malo: se ti zdi do njih fer, da porabijo 80 ali več procentov 'vožnje' v 6 poletnih in toplih pomladnih/jesenskih mesecih in potem pozimi vozijo bolj malo, doplačajo pa 'pošteno' še celo polovico zraven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar zvedel od kolega s Triglava, da ti po novem pripada bonus za naslednje leto, če imaš motor registriran min. 4 mesece. (to je že malo boljš).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tisti, ki so želeli prenesti bonus (recimo 50%) od obveznega zavarovanja pred par tedni in jim ga niso priznali pri kasku? Sedaj pa je nova direktiva, da se jim prizna 40%. A bodo police popravili, ali so pač oni najebali?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 1. junija samo triglav priznava bonus že po 4 mesecih zavarovanja, verjetno bodo temu sledile tudi ostale zavarovalnise, samo malo je potrebno še počakati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 1. junija samo triglav priznava bonus že po 4 mesecih zavarovanja, verjetno bodo temu sledile tudi ostale zavarovalnise, samo malo je potrebno še počakati...

Če je pa to res,smo pa na konju :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niti ne, še vedno bo večina nezadovoljna, saj bo verjetno cena za 6 mesecev znašala časovno/stroškovno nesorazmernih 70% celoletne cene in marsikdo se bo spet počutil nategnjenega?

če bodo pa še to spremenili, so pa res carji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je pa to res,smo pa na konju :OK: :OK: :OK:

na oslu!

na konju bi bili, če bi lahko zavarovali za 4 mesece + 1 dan in pri tem se bi upoštevali bonusi + plačali res le sorazmerni delež.... bonifikacija pa bi vseeno rasla.... in kdaj bomo na kojnu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej je tu tko OK,vsaj men....motor po 6 mescih odjavim, pokasiram 5% bonusa, ostale obroke ne plačam...pa je....

Čist vse pa tut ne moreš met hehee

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je tako. Meni so še izrecno poudarili, da veljajo samo kupončki od 125 dalje.

Nebo držalo, sam sem iz mopeda prenesel na motor in kolega je z motorja na moped, tako da sta obe varianti možni.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam na AMZS strani in vidim, da so se kategorije za višino zavarovanja spremenile. Iz kubikov na moč motorja. :eek:

A je to nekaj novega ali pa sem jaz nekaj (pomembnega) spregledal... :doze:

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam na AMZS strani in vidim, da so se kategorije za višino zavarovanja spremenile. Iz kubikov na moč motorja. :eek:

A je to nekaj novega ali pa sem jaz nekaj (pomembnega) spregledal... :doze:

Urbi

Urbi :xx: ....preveč delaš :grrr ....pa si 'sam mal' zadi.... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od letos ;)

Mater, sem se končno odpravil spihat prah z motorja, pa vidim, da se mi je zavarovanje podražilo za 50%. :angry:

Tale motorizem ni poceni... :P

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še mal:"Spoštovani!

Dober mesec je od tega, ko so zavarovalnice sklenile, da se bonus pri zavarovanju avtomobilskega kaska na določa več na podlagi bonusa pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti. To je pomenilo, da ste imeli lahko pri avtomobilski odgovornosti 50% popusta, ko pa ste želeli skleniti avtomobilski kasko, ker ste kupili novo vozilo, ste morali začeti brez bonusa oz 0% popusta.

Od 01.06.2006 je Zavarovalnica Triglav preklicala vsa navodila, ki jih je sprejela pred mesecem dni, tako da se od tega datuma naprej zavarovancu PONOVNO OMOGOČI RAZVRSTITEV V DOLOČEN PREMIJSKI RAZRED NA OSNOVI PREMIJSKEGA RAZREDA, PO KATEREM JE DOLOČENA ZAVAROVALNA PREMIJA ZA ZAVAROVANJE AVTOMOBILSKE ODGOVORNOSTI.

Primer: Če imate pri avtomobilski odgovornosti 50% popusta, Vam pri avtomobilskem kasku, ki ga sklepate na novo, priznamo 40% popusta.

___________________________________________________________

Še ena novost je pri zavarovanju motornih koles. Ker vemo, da se vozila te kategorije uporabljajo v obdobju od pomladi do jeseni in da se čez zimo odjavijo, je Zavarovalnica Triglav na želje mnogih lastnikov motornih koles uvedla dve bistveni spremembi:

1. Zavarovanje se lahko sklene za čas, ki je krajši od enega leta, premija pa se obračuna po kratkoročni tabeli.

2. Zavarovancu se pri obračunu premije upošteva predhodno pridobljena pravica do bonusa oz. obveznost do malusa. Pogoj je le, da je premija sklenjena za najmanj 4 mesece in da v predhodnem obdobju ni bil prijavljen zavarovalni primer (škoda).

Primer: Letos registrirate in zavarujete svoje motorno kolo za obdobje 6 mesecev brez bonusa. Ko boste naslednje leto zopet registrirali vozilo, se Vam bo priznalo 5% popusta na zavarovalno premijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imaš že eno motorno kolo zavarovano pri določeni zavarovalnici z nekim popustom(npr.20%) in bi zraven tega zavaroval še eno motorno kolo, na svoje ime seveda, torej kot lastnik dveh motornih koles pri isti zavarovalnici bi se dalo kakšen popust uveljavljat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če 2× letno registriraš torej, 2× po recimo 5mescev dobiš 10% popusta? :OK: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ kocka

Meni na Slovenici niso hoteli dat nič, ker je kao obvezno zavaroavnje in ti ne morejo dajat popustov.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!