Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Kdo ve, ima še vedno grawe zavarovalnica obračunavanje po ccm ? Ker zdaj pa že res motor kupujem pa bi mi bil to koristen podatek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima, kako je z zavarovanjem, ce pred enim letom prodas motor in kupis novega? Zavarovanja najbrz ne mores prenest na novga, al kako? In kako je s tistimi 5% bonusa?

Pa še eno vprašanje ... kako je s tem, da imaš recimo dva motorja in samo eno zavarovanje in ene tablice, potem pa daš tablice na tistga, s katerim se trenutno pelješ? A je to v Sloveniji možno (in zakaj ne?) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno vprašanje ... kako je s tem, da imaš recimo dva motorja in samo eno zavarovanje in ene tablice, potem pa daš tablice na tistga, s katerim se trenutno pelješ? A je to v Sloveniji možno (in zakaj ne?) :)

Ne.

Ker smo 100 let za ostalo evropo kjer lahko ponekod na eno polico zavaruješ do 3 vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok bom tole kar sem nalimal.

Lani maja sem imel v avstriji prometno nesrečo z motorjem. Na kraj nesreče so poklicali rešilca in zdravnika ki me je pregledal. Na srečo razen počenih reber (se je videlo kasneje na rentgenu) ni bilo nič hujšega tako da me niso odpeljali v zdravstveni dom ali bolnico in sem se še isti dan vrnil domov.

Včeraj pa sem po pošti prejel račun za opravljene zdravstvene storitve. Pregled ter stroški vožnje reševalnega vozila. Vse skupaj nanselo slabih 50€. Račun ni visok vsekakor pa bi raje imel da bi zadevo plačala zavarovalnica ali pa bi šlo iz obveznega zdravstvenega zavarovanja. Ve mogoče kdo kako in kaj s temi zadevami. Ali moram to urediti na zavodu za zdravstveno zavarovanje, na moji sedanji zdravstveni zavarovalnici ali natisti pri kateri sem bil v času nesreče zavarovan?

Hvala za odgovore ali namige :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P... si jo poceni odnesel, poznam primer ko se je za take svari plačevalo 10x več. Mislim, da te v vsakem primeru čaka preveč komplikacij da bi bile vredne 50 eurov. Drugače pa najbolje da pokličeš na ZZZS in vprašaš. To je tvoja zdravstvena zavarovalnica za primer iz tujine.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če je ta tema že otprta se opravičujem.

Zanima me koliko ti zavarovalnica povrne ob primeru padca z motorjem.

Moj brat je danes zamudil v šolo in se je pač klub dežju odloču da gre z mopedam (aprilia mx 50). Reku je de je biv na oviku pesek in je motor spodnesel. Nemu ni nič utrpel je par prask, ter obleko uniču. Motor se je pa zaletev v varnostno ograjo. Recimo okoli 100000 škode na motorju. In ali ti v takšnem primeru zavarovalnica povrne stroške ali del stroškov. Zavarovanga ma pa za 13000 ob registraciji. Je mene spraševov pa mu nism znov točn povedat.

Popravljeno . Popravil kalanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi na kakršen koli denar..

tudi od cestnega, ker so imeli neurejeno cesto, boš zeeeloooo težko kaj dobil..

LP, El B-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mu jst tut reku de bo bl teško kej dobu. Sam uprašov sem zato ker mi je en prijatu reku. Da se je z enmu zaletu. Pa zato ker sta se pozna sta se zmenila de bo pač ta moj prjatu reku de ga je na pesku spodnesl po pa če bo dobu kej povrnene čene mu bo pa tadrug k je kriv plačov.. Pa je dobu povrnene stroške. Mal se je zlagov ampak povrnen je pa dobu.

Mal je čudn sam konc koncov bi pa lohko dobu delež povrnen od zavarovalnice. Zakva bi pa pol plaču zavarvanino če pa nč nedobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kakšnem jeziku ti to pišeš :?

Drugače pa, kolikor sem tvoj zmazek razumel-tvoj brat želi povračilo odškodnino za nastalo materialno škodo na motorju.

Ali ima kasko :?

Kolikor sem te zastopil ima brat samo obvezno zavarovanje, le-to pa krije le v primeru da je kriv tvoj brat in krije le škodo nastalo na drugih vozilih oziroma predmetih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena novost je pri zavarovanju motornih koles. Ker vemo, da se vozila te kategorije uporabljajo v obdobju od pomladi do jeseni in da se čez zimo odjavijo, je Zavarovalnica Triglav na želje mnogih lastnikov motornih koles uvedla dve bistveni spremembi:

1. Zavarovanje se lahko sklene za čas, ki je krajši od enega leta, premija pa se obračuna po kratkoročni tabeli.

2. Zavarovancu se pri obračunu premije upošteva predhodno pridobljena pravica do bonusa oz. obveznost do malusa. Pogoj je le, da je premija sklenjena za najmanj 4 mesece in da v predhodnem obdobju ni bil prijavljen zavarovalni primer (škoda).

Primer: Letos registrirate in zavarujete svoje motorno kolo za obdobje 6 mesecev brez bonusa. Ko boste naslednje leto zopet registrirali vozilo, se Vam bo priznalo 5% popusta na zavarovalno premijo.

Ker sm tole prebral tudi v reviji Motorist, kličem svojega zavarovalniškega agenta (Triglav), pa človek nima pojma... :hmm: jamra mi neki o enajstih mesecih registracije za 5% bonus :o

Ja porkaflik, kva je zdej to, mogoče ve kdo od vas kako stoji tale zadeva?? :?

Drgač mu pa nesem revijo motorist pod nos pa nej se pol izgovarja... :nono:

Lp vsem skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je ta tema že otprta se opravičujem.

Zanima me koliko ti zavarovalnica povrne ob primeru padca z motorjem.

Moj brat je danes zamudil v šolo in se je pač klub dežju odloču da gre z mopedam (aprilia mx 50). Reku je de je biv na oviku pesek in je motor spodnesel. Nemu ni nič utrpel je par prask, ter obleko uniču. Motor se je pa zaletev v varnostno ograjo. Recimo okoli 100000 škode na motorju. In ali ti v takšnem primeru zavarovalnica povrne stroške ali del stroškov. Zavarovanga ma pa za 13000 ob registraciji. Je mene spraševov pa mu nism znov točn povedat.

Pozabi na odškodnino,če bi bila na mestu Policija bi še kazen plačal! :grim :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj o hitrosti in padcih z motocikli:

ZVCP pravi, da sme voznik voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje in da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo glede na okoliščine lahko pričakuje. Hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojim sposobnostim, lastnostim in stanju ceste ter preglednosti na njej, gostoti in drugim značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila in tovora v njem ali na njem --> globa 50.000 tolarjev + 4 kazenske točke.

Torej je vsak padec (glede na zakonska določila) posledica neprilagojene hitrosti, razen če je možno dokazati, da je šlo za nepričakovane okoliščine, npr. oviro ali poškodbo cestišča, ki ni bila pravilno označena.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mel lani nesrečo in sem mel Ao+, materialne škode ni blo veliko in še "dobro" da sem mel vsaj zapestje zvito sem pokasiral od AO+-a brez problemov, za ostalo bi pa mogu met kasko!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel prometno, v križišču me je izsilil voznik osebnega avtomobila. V policijskem zapisniku jasno piše, da bodo proti njemu vložili kazensko ovadbo zaradi povzročitve prometne. Zavarovalnice noče povrniti škodo, ker se tip sklicuje na mojo (domnevno) preveliko hitrost.

Kaj storiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sm tole prebral tudi v reviji Motorist, kličem svojega zavarovalniškega agenta (Triglav), pa človek nima pojma... :hmm: jamra mi neki o enajstih mesecih registracije za 5% bonus :o

Ja porkaflik, kva je zdej to, mogoče ve kdo od vas kako stoji tale zadeva?? :?

Drgač mu pa nesem revijo motorist pod nos pa nej se pol izgovarja... :nono:

Lp vsem skupaj

Zamenjaj agenta :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sm tole prebral tudi v reviji Motorist, kličem svojega zavarovalniškega agenta (Triglav), pa človek nima pojma... :hmm: jamra mi neki o enajstih mesecih registracije za 5% bonus :o

Ja porkaflik, kva je zdej to, mogoče ve kdo od vas kako stoji tale zadeva?? :?

Drgač mu pa nesem revijo motorist pod nos pa nej se pol izgovarja... :nono:

Lp vsem skupaj

mariborska je imela že letos :OK: Triglav bo imela drugo leto... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, men teta na Triglavu rekla tako. Zavaruješ motor za celo leto (po možnosti na obroke), čez 6 mesecev odjaviš, prizna ti se 5%. Obroki se odštejejo od zavarovalne premije, tj naredi se obračun.

..zdej pa vedi.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Mel sem nesrečo-nič kriv, nič dolžan. Spisala sva EU poročilo, prišel cenilec, reku da je treba nardit predračun... Zdej predračun je narjen, seveda ne bom zamenjal vseh delov ker se je neki dalo popravt... zadnja plastika je malo popraskana in je nebom niti menjaval niti popravljal. Zdej pa baje hočjo met račun. Taprav račun in ne samo predračun. Torej bom mogu plačat serviserju še za DDV. Kar pa nočem, normalno...

A mogoče kdo zdej ve če je ta račun obvezen ali ne? Gre se za Triglav zavarovalnico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav štekam, bo račun plačala/povrnila zavarovalnica in ne ti?

Ajaaa... zdj štekam. Ti bi se šel zavarovalniško goljufijo?

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!