Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Če prav štekam, bo račun plačala/povrnila zavarovalnica in ne ti?

Ajaaa... zdj štekam. Ti bi se šel zavarovalniško goljufijo?

Goljufijo? Niti ne. Oni so mi dolžni povrnt stroške-right? Sej nism nč kriv bil pri krešu. Torej. Kaj bom pa popravu je pa moja odločitev. V predračunu je pa tisto kar je cenilec napisal in nič več. Tudi nič več ni zjebano od tistega kar piše...

Sam zanima me če je račun nujen al ni. Ker ne mislim dajat državi tolk DDVja če mi ni treba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Goljufijo? Niti ne. Oni so mi dolžni povrnt stroške-right? Sej nism nč kriv bil pri krešu. Torej. Kaj bom pa popravu je pa moja odločitev. V predračunu je pa tisto kar je cenilec napisal in nič več. Tudi nič več ni zjebano od tistega kar piše...

Sam zanima me če je račun nujen al ni. Ker ne mislim dajat državi tolk DDVja če mi ni treba...

sej DDV bo tut zavarovalnica plačala ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Goljufijo? Niti ne. Oni so mi dolžni povrnt stroške-right? Sej nism nč kriv bil pri krešu. Torej. Kaj bom pa popravu je pa moja odločitev. V predračunu je pa tisto kar je cenilec napisal in nič več. Tudi nič več ni zjebano od tistega kar piše...

Sam zanima me če je račun nujen al ni. Ker ne mislim dajat državi tolk DDVja če mi ni treba...

pred pričetkom popravila ne potrebuješ računa ker ga ne moreš dobit ... ko je višina škode določena se odločiš ali boš dal popravit in zavarovalnica plača račun serviserju, ki ima z njimi sklenjeno pogodbo...

ali pokasiraš denar in sam popravljaš motor .. v tem primeru ti odbijejo DDV dobiš v bistvu 80% zneska ki je na predračunu ....

te dve opciji imaš .. zdej se pa odloči kaj je tzate boljše

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred pričetkom popravila ne potrebuješ računa ker ga ne moreš dobit ... ko je višina škode določena se odločiš ali boš dal popravit in zavarovalnica plača račun serviserju, ki ima z njimi sklenjeno pogodbo...

ali pokasiraš denar in sam popravljaš motor .. v tem primeru ti odbijejo DDV dobiš v bistvu 80% zneska ki je na predračunu ....

te dve opciji imaš .. zdej se pa odloči kaj je tzate boljše

Kolikor poznam zadeve (primer Generali), ni nujno, da si izbereš serviserja, s katerim ima zavarovalnica sklenjeno pogodbo. Pred nekaj meseci sem imela škodo na avtu (predstavljam si, da ni pomembo, ali gre za motor ali avto) in sem si izbrala svojega (čisto neznanega) mehanika, prijatelja, ki ima s.p.

:hmm: Če je tako tudi pri drugih zavarovalnicah, pa bi težko rekla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred pričetkom popravila ne potrebuješ računa ker ga ne moreš dobit ... ko je višina škode določena se odločiš ali boš dal popravit in zavarovalnica plača račun serviserju, ki ima z njimi sklenjeno pogodbo...

ali pokasiraš denar in sam popravljaš motor .. v tem primeru ti odbijejo DDV dobiš v bistvu 80% zneska ki je na predračunu ....

te dve opciji imaš .. zdej se pa odloči kaj je tzate boljše

:OK: :grim :grim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel prometno, v križišču me je izsilil voznik osebnega avtomobila. V policijskem zapisniku jasno piše, da bodo proti njemu vložili kazensko ovadbo zaradi povzročitve prometne. Zavarovalnice noče povrniti škodo, ker se tip sklicuje na mojo (domnevno) preveliko hitrost.

Kaj storiti?

Zdravo jst sm mev isti primer ženska v križišču je zapelala direkt v mene. Policija nardila zapisnik in vložila proti njej kazensko ovadbo zaradi povzročitve prometne. Zavarovalnica je prvo trdila da sm jst sokriv in sicer 50% zaradi prevelike hitrosti, za preostalih 50% nej bi se pa pogajal kolk naj bi dobiv. Pol sm se skor vsak dan kregu z cenilcem na zavarovalnici ker prvo nej nebi mel slik avta, ki so jih posnel (kako je to mogoče nevem), pol niso dobill policijskega zapisnika, pol je mogu kao čakat na komisijo, itd. Tko da so mi iz začetnih manj kot 50% (se pravi po njihovem naj bi biv jst več kriv čeprov nism biv nič kriv! :rolleyes: ), ponudl 50%, pa 60%, 80% in na koncu so mi po 1,5 mesca izplačal 100%.

Biv sm pri odvetniku in mi je svetoval naj počakam, ker naj bi to bila zdej praksa zavarovalnic, da probajo s tem da si mev kao preveliko hitrost pol k vidjo, da se pa ne daš pa probajo barantat tko k so v mojem primeru hotl.

Aja bla je zavarovalnica Slovenica :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko...j**** bi jim vse po spisku,kot sem jim že enkrat in jim bom spet,če bo treba. Nimajo se kaj sklicevcati na preveliko hitrost, če tega ni v policijskem zapisniku zapisano. PIKA. AMEN.

Primer sicer z avtom:

Priletel v luknjo na cestišču, pri čemer sem si poškodoval felgo in uničil gumo (omejitev je bila 40km/h, luknja je bila zaradi dežja polna vode). Na policiji sem prijavil nezgodo. Naslednji dan sem šel na zavarovalnico, kjer sem prijavil škodo (terja se vzdrževalca cest). Cenilec mi je pametoval, da sem se prehitro pripeljal in ne vem kaj še vse....moje reakcije na to raje ne bi opisal :devil: . Skratka...zaključek: škoda je bila 100% povrnjena, zraven pa sem še šefom zavarovalnice "zatožil" cenilca zaradi nespodobnega odnosa do stranke,tj mene (beri: jemal me je preko kurca,češ kaj boš ti mulc) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje: ti je zavarovalnica dolžna omogočit samostojno izbiro ali izplačilo škode ali plačilo računa popravila?

npr. če jaz ne bi želel popraviti avta/motorja lahko zahtevam le izplačilo ocenjene škode?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede zavarovanja na novo: recimo, imaš 0% bonifikacije. Zavaruješ za celo leto, po šestih mesecih in enem dnevu odjaviš, a potem imaš drugo leto 5% bonifikacije...? Ja, super, če je res tako. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S sodelavcem sva se malo pozanimala pri zavarovalnicah, kako je z bonusom. Klical smo na dve poslovalnici Triglava in na obeh so nama dal informacijo, da ze po 4 mescih dobis bonus 5%. Klicala sva se na mariborsko in dobila info, da pri njih pa dobis bonus po 6 mescih.

A ima se kdo kaksno tako informacijo, da na triglavu dobis bonus po 4 mescih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno! :OK: :OK: :OK: Saj pozimi ga je tako skoraj brezveze imeti registriranega,... Ja, včasih smo se tudi pozimi vozili, zdaj pa je avto in družina, pa bolj poredko že poleti... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:? :? :? govori se, da naj bi imeli člani moto društev-klubov??? 50% popust na zavarovanju!! pri zav. mb?! :OK: skor dvomim, da bi bli tk radodarni! mi je rekla tut agentka na moji zav. naj se pozanimam!

a ve kdo v čemu je finta, če je sploh res!?

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? :? :? govori se, da naj bi imeli člani moto društev-klubov??? 50% popust na zavarovanju!! pri zav. mb?! :OK: skor dvomim, da bi bli tk radodarni! mi je rekla tut agentka na moji zav. naj se pozanimam!

a ve kdo v čemu je finta, če je sploh res!?

lp 6

Samo na kasko 20%. Pri tem ne pozabi da drugih komercialnih popustov ne dobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je zav Triglav presenetla...po nesreči sem moral po potrdilo da čelada ni več varna oz.ni več čelada za v promet.Kaj ni to vsakemu že jasno da moraš čelado po nesreči zamenjat?Tudi če je bila malenkost udarjena?Že če pade z1m visoke police je lahko fertik z njo...zelo razočaran :BUA:

L sreči so v TCju sam mal debel pogledal pol pa takoj napisal kakor je treba :OK: Vsa čast jim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!