Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Heh, oprosti če si letos vozil 600ccm ss klaso si prišparal približno 70k sit pri takem znesku se jaz požvižgan na 5% če so al pa niso, itaq pa se bojo drugo leto pod pritiskom konkurence vdali in nam dodeli še teh 5%, če ne pa nič. :P

Za druge ne vem ampak če jim teh 5% res toliko pomeni ---->>>> izbira je velika. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče to, da tudi Mb zavarovalnica NE prizna 5% po 6 mesecih...heh

Zx...razumem,da je Grawe trenutno cenejši...samo dvomim da bo ostal na tem modelu plus še priznal bonus po recimo 6 mesecih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče to, da tudi Mb zavarovalnica NE prizna 5% po 6 mesecih...heh

Zx...razumem,da je Grawe trenutno cenejši...samo dvomim da bo ostal na tem modelu plus še priznal bonus po recimo 6 mesecih....

Ja sej če pogledaš globalno so v bistvu ugodnejši le za 600ss klaso in motorje z podobnimi karakteristikami, tako da ne vem kakega navala na Grawe tudi ni, pač vse skupaj je bil lani en velik boom.

Jaz sem zdaj itaq menjal kubaturo in točnega primerjalnega izračuna med Grawe in ostalimi še nisem delal ker se bodo cene še itaq korigirale do pričetka sezone, čeprav je Grawe letos nekaj minimalnega že podražil premijo mislim da 3-5%.

Drugače pa sem se pred kratkim pogovarjal z mojo agentko in je rekla da se način zavarovanja(po kubikih) pri Grawetu zaenkrat še ne misli spreminjat.

Tako da pustimo se presenetiti, joj kje je še to ko bo ta tema spet vroča .) .) .) :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grawe letos nekaj minimalnega že podražil premijo mislim da 3-5%.

Drugače pa sem se pred kratkim pogovarjal z mojo agentko in je rekla da se način zavarovanja(po kubikih) pri Grawetu zaenkrat še ne misli spreminjat.

Tako da pustimo se presenetiti, joj kje je še to ko bo ta tema spet vroča .) .) .) :D :D

res je... imam iste informacije..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kje pa bi doobil info ceno za zavarovanje pri grawe??Pa pri generali?Se bo treba pr njih oglast??

Po telefonu ti tudi znajo marsikaj povedati. Tel. številke pa najdeš na njihovih web straneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mogoče je vprašanje neumno, pa vendarle: zadaj ko smo v EU, a se da registrirat in zavarovat v tujini, recimo v Avstriji? Bi Ice povedal malo o tem, če že ni bilo kje takega vprašanja... In če se da, kakšne so premije. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ga koristite? Sem zadnjič spraševal agenta, koliko pride kasko za motor in me je kar vrglo...Cena je res zelo visoka, jah rizični smo... :devil:

Če imam kake plane po svetu,potem zavarujem kasko,drugače pa AO+ obvezno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo obvezno zavarovanje in AO. Bi pa ga zavaroval proti kraji, pa brez osnovnega kaska, takšnega zavarovanja ne ponuja nobena zavarovalnica :BUA: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa ga zavaroval proti kraji, pa brez osnovnega kaska, takšnega zavarovanja ne ponuja nobena zavarovalnica :BUA: .

Že vejo zakaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi Ice povedal, kako je v Avstriji s kaskom. Bi se dalo mogoče gor zavarovat bajk.., če je ceneje. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koristim :grim polno..... lani se mi je izplačalo(prometna O:-) )pa še zaslužu sem neki (za čelado) :devil:

cena je ja.......... :eek: :wacko: ......sam kej čmo...dokler je mašina nova se po moje splača.jest ga bom mel prvi dve leti pol pa bomo vidl.....

baje je v Italiji ceneje pa manj komplicirajo......prjatlca ga ma zavarvanga u Italjii pa je zlo zadovolna....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj let voziš avto, pridelaš nekaj bonusa.

Nato pa prvič kupiš motor. Ali se bonus prenese ali za motor začne na 0%?

Hola

Vkolikor imaš z zavarovalnico sklenjene tudi kake druge police (življensko, nepremičnine .... ) Se boš najverjetneje lahko dogovoril za prenos bonifikacje z avta na motormo kolo. Vendar vedi, da boš v tem primeru z avtom ponovno v 14 premijskem razredu.

lp g.

p.s. v kontra smer (z motorja na avto, avta na kamion) se pravi, gledano v višini premije, navzgor prenos bonifikacije ni možen. :nono:

Popravljeno . Popravil skiper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj let voziš avto, pridelaš nekaj bonusa.

Nato pa prvič kupiš motor. Ali se bonus prenese ali za motor začne na 0%?

odvisno, kako se zmeniš z zavarovalnim agentom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola

Vkolikor imaš z zavarovalnico sklenjene tudi kake druge police (življensko, nepremičnine .... ) Se boš najverjetneje lahko dogovoril za prenos bonifikacje z avta na motormo kolo. Vendar vedi, da boš v tem primeru z avtom ponovno v 14 premijskem razredu.

Vse mam zavarovano pri Triglavu (bajto, 2x avto, življensko), pa mi je agent reku, da prenos ni možen. Sicer pa mam samo AO+, kasko je tud z bonifikacijo predrag :BUA: .

Popravljeno . Popravil jfk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse mam zavarovano pri Triglavu (bajto, 2x avto, življensko), pa mi je agent reku, da prenos ni možen. Sicer pa mam samo AO+, kasko je tud z bonifikacijo predrag :BUA: .

jest mam use na Triglavu (avto,življensko,dodatno zavarovanje?)mene mi je upoštevu neki popustov tko d sem pršparu neki $$$

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj bi svetoval predvsem voznikom avtomobilov,namreč prenos zavarovanja z avta na motor skoraj ni možen,tega zastopniki nesmejo več počet,lahko si izborite le kakšen popust seveda pod pogojem,da imaš pri isti zavarovalnici sklenjenih več zavarovanj.Najboljši način je,da vsak voznik (avta)in ima v bližnji prihodnosti namen postati motorist, naj takoj kupi neki poceni moped ga zavaruje in registrira tako si lepo prisluži bonus in ko kupi motor mu ti kuponi veljajo,moped odjavi in ga spet ponovno registrira.Namreč registracija za moped z zavarovanjem je ca 15K za celo leto. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse mam zavarovano pri Triglavu (bajto, 2x avto, življensko), pa mi je agent reku, da prenos ni možen. Sicer pa mam samo AO+, kasko je tud z bonifikacijo predrag :BUA: .

Agent ti sicer ne sme odobrit bonusa na lastno roko - kar pa ne pomeni, da to ni možno! Verjetno se agentom tega ne da počet ali se jim ne splača, ker od večje premije dobijo več denarja - je pa dejstvo, da zavarovalnice lahko nekomu odobrijo bonus (in pogosto to tudi storijo)...

Tako da najbolje, da napišeš 'prošnjo' in jo pošlješ na zavarovalnico - najbolje kar kakšnemu oddelčnemu direktorju ali kaj podobnega - taki bodo znali zračunat, da zavarovanje hiše, dveh avtov, življensko in še moped znese kar nekaj denarja tudi če ti za moped odobrijo 50%...

D.

Nekaj bi svetoval predvsem voznikom avtomobilov,namreč prenos zavarovanja z avta na motor skoraj ni možen,tega zastopniki nesmejo več počet,lahko si izborite le kakšen popust seveda pod pogojem,da imaš pri isti zavarovalnici sklenjenih več zavarovanj.Najboljši način je,da vsak voznik (avta)in ima v bližnji prihodnosti namen postati motorist, naj takoj kupi neki poceni moped ga zavaruje in registrira tako si lepo prisluži bonus in ko kupi motor mu ti kuponi veljajo,moped odjavi in ga spet ponovno registrira.Namreč registracija za moped z zavarovanjem je ca 15K za celo leto. :OK:

Prenos bonitete iz mopeda na motorno kolo tudi ni možen...

Tako da je še najbolje, da teh 10 let, kolikor traja, da prideš do 50% bonusa, vsi potencialni novi motoristi plačujejo 15kSIT meni (saj bi se zmenli za par procentov popusta), jaz jim bom potem sprintal kopijo 'prošnje', s katero lahko dobiš 50% bonitete... O:-)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!