Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Agent ti sicer ne sme odobrit bonusa na lastno roko - kar pa ne pomeni, da to ni možno! Verjetno se agentom tega ne da počet ali se jim ne splača, ker od večje premije dobijo več denarja - je pa dejstvo, da zavarovalnice lahko nekomu odobrijo bonus (in pogosto to tudi storijo)...

Tako da najbolje, da napišeš 'prošnjo' in jo pošlješ na zavarovalnico - najbolje kar kakšnemu oddelčnemu direktorju ali kaj podobnega - taki bodo znali zračunat, da zavarovanje hiše, dveh avtov, življensko in še moped znese kar nekaj denarja tudi če ti za moped odobrijo 50%...

D.

Prenos bonitete iz mopeda na motorno kolo tudi ni možen...

Tako da je še najbolje, da teh 10 let, kolikor traja, da prideš do 50% bonusa, vsi potencialni novi motoristi plačujejo 15kSIT meni (saj bi se zmenli za par procentov popusta), jaz jim bom potem sprintal kopijo 'prošnje', s katero lahko dobiš 50% bonitete... O:-)

D.

To ni res meni je brez problema dal .No v najslabšem primiru vzameš 80 ccm in registriraš belo tablico plačaš minimalno več in je stvar rešena :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo že kdaj vprašal, če lahko dobi tihi bonus??A so kakšne posebne zahteve in ali ga sploh lahko dobi vsak??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo že kdaj vprašal, če lahko dobi tihi bonus??A so kakšne posebne zahteve in ali ga sploh lahko dobi vsak??

Ja. Prosi agenta da napiše prošnjo in potem se zavarovalnica odloči če ti ga dajo ali ne. Pri tem seveda pomaga da imaš pri taisti zavarovalnici zavarovanih čim več stvari: od hiše, avtomobila, življenska zavarovanja..., ter seveda od dobrega lobiranja tvojega agenta pri njegovem šefu.

Jaz sem dobil odobrenega če bom imel potem celo leto zavarovan motor.

Tihi bonus je bonus, kjer ti zavarovalnica da 50% popusta pri zavarovanju, uradno se ti pa bonus viša vsako leto po 5%. Ker če bi ti dali uradno 50% bi ti lahko rekel "čao pero" ter odšel k drugi zavarovalnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo razmišljal da bi zavaroval pri Generali, kajti za avto dobiš na vse skupaj popust še na vozniško dobo. Jaz sem avto zavaroval na Generali, sedaj se bom pa še za motor pozanimal, kajti 25 let izkušen pa je neki, samo če dajo popust tud za motoriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. Prosi agenta da napiše prošnjo in potem se zavarovalnica odloči če ti ga dajo ali ne. Pri tem seveda pomaga da imaš pri taisti zavarovalnici zavarovanih čim več stvari: od hiše, avtomobila, življenska zavarovanja..., ter seveda od dobrega lobiranja tvojega agenta pri njegovem šefu.

Jaz sem dobil odobrenega če bom imel potem celo leto zavarovan motor.

Tihi bonus je bonus, kjer ti zavarovalnica da 50% popusta pri zavarovanju, uradno se ti pa bonus viša vsako leto po 5%. Ker če bi ti dali uradno 50% bi ti lahko rekel "čao pero" ter odšel k drugi zavarovalnici.

Ja...kaj pa če mam sam motor zavarovan??Hiše nimam,avta tut ne...A je možnost??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da dvakrat po pol leta na leto registrirat, pa da mas potem u bistvu 10% bonifikacije na leto? U bistvu bi imel registriran motor celo leto, le da bi po pol leta odjavil in takoj se enkrat registriral :P :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne da se. To lahka nardiš samo enkrat letno. Glede tihega bonusa, mi ga je kolega zrihtu k je agent pr Triglavu. Stvar je pa ,da mam motor pa dva življenca, stanovanje in hišo zavarovano pr Triglavu. Ta tihi bonus se baje na veliko prakticira na Primorskem. Zdej ga moram dobit samo še za avto k ga nameravam kupit drugo leto pa sem zmagu. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja...kaj pa če mam sam motor zavarovan??Hiše nimam,avta tut ne...A je možnost??

Mogoče, lej da ti napiše agent prošnjo ne stane tebe polnoma nič, agenta pa par minut časa. Če imajo tvoji tastari pri tej zavarovalnici karkoli zavarovano, bo sigurno to tudi pomagalo. Povprašaj doma kaj imate vse zavarovano pri tej zavarovalnici in pozanimaj se pri tvojem agentu kakšne so možnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če imamo doma zavarovane 3 avte, hišo(požarno in še neki), brat ma neko življenjsko varčevanje sklenjeno in trenutno moj motor s 5% bonifikacije se bo dal zmenit za 50%?? Fotru sm že neki omenu in je reku da lih ta vikend pride una delavka na dom neki urejat papirje in da se bo kej zmenu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če imamo doma zavarovane 3 avte, hišo(požarno in še neki), brat ma neko življenjsko varčevanje sklenjeno in trenutno moj motor s 5% bonifikacije se bo dal zmenit za 50%?? Fotru sm že neki omenu in je reku da lih ta vikend pride una delavka na dom neki urejat papirje in da se bo kej zmenu :OK:

Ja, če je dobra agentka bo sigurno napisala prošnjš ter dosegla pri svojem šefu da ti bodo odobril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo razmišljal da bi zavaroval pri Generali, kajti za avto dobiš na vse skupaj popust še na vozniško dobo.

To dobiš tudi pri Tiliji,Adriaticu in še kje menda....šteje se pa od 10+ let

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ja res je, iz mopeda na motorno kolo se ne da, no vsaj jaz nisem mogel :(

Veš ni pametno vsega pisat ,malo se moraš pa tudi sam znajti.Rečeš da si mopi sfriziral,daš mal manjši zadnji ali za zob večji prednji zobnik mopi gre čez 50 km/h plačaš belo tablico po enih parih dneh odjaviš in greš k drugi zavarovalnicoi naredit zavarovanje. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prenos bonitete iz mopeda na motorno kolo tudi ni možen...

to je možno. vsaj na zavarovalnici maribor. povedala je pa to mami, ki tam dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če mi lahko kdo posreduje ime moto kluba s primorske, keterega člani imajo pravico(možnost)pri včlanitvi v ta klub, da pridejo do takojšnje 50% bonifikacije? :? :? :?

Vsem, ki kaj veste o tem, se že vnaprej prav lepo zahvaljujem. :OK: :) :OK: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ti potem ta 50% prizna tudi za naprej, ali pa moraš le kot član kluba registrirat? Mislim za vsa nadaljna leta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako misliš, če se ti prizna za vnaprej? Seveda se, saj klub nima z zavarovanjem nič. To je boniteta kluba, ali po domače, pravi ljudje so organizirali pravo stvar za svoje člane. Osebno sicer nisem član nobenega kluba, slišim pa da se članarine vrtijo okrog 10 tisoč? Če malo razmisliš, se vseeno splača plačevat članarino več let,če imaš pa že takoj v startu 50%! :? :? :?

Mene samo zanima kateri klub na primorskem je to??? :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, razumem. Seveda se izplača, če vzameš da je zavarovanje za motor okoli 500 Eurov.. Pa še celo leto imaš registriranega za pol cene. Mislil sem, po par letih, ko samostojno registriraš, imaš verjetno polno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva objava v novem letu v tej temi-hvala meni :OK:

K stvari-pri nas je agent zav triglav.sm ga prasal kako je s tihim bonusom,me je debelo pogledal kaj to je??

Pa mu razložim pa pravi da tega oni(LJ okrožje) včasih niso smeli početi medtem ko se je v gorici to delalo na veloko(primorci so itak zakon B) ).No pa pravi da je pogoj da se zavaruješ življenjsko(življensko zavarovanje),to je okoli25€na mesec in da pol to lahko on zrihta.

Življenjsko zavarovanje pa se splača vzeti vsaj za 10 let(obresti oz.davek).

Se pravi 12 mesecev po25€ X 10 let=2500€(a je???) za 10 let.

Če bom 10 let zavaroval pri njih motor 600(SS motor ->656,48 EUR na leto ) s popustom 328,24EUR.

Na 10 let je to 6564,8€ oz. s popustom 3282,4€

Se pravi da je razlika med eno in drugo opcijo slabih 800€!!

Se splača??

PS:Kaj imaš od življenjskega zavarovanja??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če je dobra agentka bo sigurno napisala prošnjš ter dosegla pri svojem šefu da ti bodo odobril.

valda, mladim voznikom, ki imajo vozniško cirka 3 leta, najraje dajo 50% bonus :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!