Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

sem pa poslušal onidan na valu202 eno odajo in je bilo rečeno, da če pijan voziš in povzorčiš nesrečo, da lahko zavarovalnica od tebe kot povzročitelja izterja znesek v maksimalni višini 8400 evrov.

A kdo kaj ve, je to res in kako se to dejansko tolmači?

Mi je pa jasno, da te lahko oškodovanci itak potem civilno tožijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa poslušal onidan na valu202 eno odajo in je bilo rečeno, da če pijan voziš in povzorčiš nesrečo, da lahko zavarovalnica od tebe kot povzročitelja izterja znesek v maksimalni višini 8400 evrov.

A kdo kaj ve, je to res in kako se to dejansko tolmači?

Mi je pa jasno, da te lahko oškodovanci itak potem civilno tožijo ...

Da drži :grim , samo mislim da je 10000€ maksimum , vendar te zavarovalnica kljub temu toži za celoten znesek za povzročeno škodo, če kdo tega ne ve pač plača :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da drži :grim , samo mislim da je 10000€ maksimum , vendar te zavarovalnica kljub temu toži za celoten znesek za povzročeno škodo, če kdo tega ne ve pač plača :grim

ja, vem, ampak pri tožbi potem vendarle malo težje kaj izt(r/o)žijo, kot v prvi fazi, ko gre zgolj za obračun škode in te lahko nafukajo na brzino :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, vem, ampak pri tožbi potem vendarle malo težje kaj izt(r/o)žijo, kot v prvi fazi, ko gre zgolj za obračun škode in te lahko nafukajo na brzino :-)

te lahko nafukajo na brzino :-) :lol1:

svet je krut ..točno tako .....četudi protizakonito te pa probajo, zato za vse pravilo ne žalit zavarovalnic :naughty:

sicer pa brez odvetnika boljše da ne odpereš ust!

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo. v naši državi se vedno držijo EU direktiv, ko se gre za kakršne koli podražitve.

kaj ko bi se zgledovali po EU še pri višini plač. tam pa smo še vedno na balkanu :SS

To jim ne bo šlo "skozi". Pa saj tudi niso neumni. Vsak zasebna zavoravalna hiša, jih bo v tem primeru poradirala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z AO+ si zavarovan samo za čas vožnje... Za ta denar se je bolje nezgodno zavarovati.

pojma nimaš o zavarovanju! AO+ pokriva poškodbe in bolečine,strah,posledice.... nezgodno pa samo invalidnost in smrt ter eventuelno dnevno odškodnino za čas zdravljenja!

Sicer pa od 1.2.2007 velja , da se ti bonus ki ga imaš pri avtu recimo 50% prenese tudi na moped.Dodatno na to dobiš še do 50% če si član moto-kluba.Tako je pri ZM Maribor /upam da se to ne šteje kot reklama, ampak koristna informacija ! /

V postu nad mojim si pa nekdo dela lepo reklamo! Ta stvar namreč velja za kogarkoli in kjerkoli tako , da NI RES da lahko zrihta to samo on ! Torej lahko kličete tudi mene ali kogarkoli ki sklepa zavarovanja !!!

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojma nimaš o zavarovanju! AO+ pokriva poškodbe in bolečine,strah,posledice.... nezgodno pa samo invalidnost in smrt ter eventuelno dnevno odškodnino za čas zdravljenja!

Sicer pa od 1.2.2007 velja , da se ti bonus ki ga imaš pri avtu recimo 50% prenese tudi na moped.Dodatno na to dobiš še do 50% če si član moto-kluba.Tako je pri ZM Maribor /upam da se to ne šteje kot reklama, ampak koristna informacija ! /

V postu nad mojim si pa nekdo dela lepo reklamo! Ta stvar namreč velja za kogarkoli in kjerkoli tako , da NI RES da lahko zrihta to samo on ! Torej lahko kličete tudi mene ali kogarkoli ki sklepa zavarovanja !!!

Kdo zdaj nima pojma saj ne govori o AO+ ampak o AO -avtomobilski odgovornosti :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojma nimaš o zavarovanju! AO+ pokriva poškodbe in bolečine,strah,posledice.... nezgodno pa samo invalidnost in smrt ter eventuelno dnevno odškodnino za čas zdravljenja!

Pravš da AO+ pokriva med drugim tudi strah in bolečine? Me prav zanima koliko boš dobil za strah? Sem se pred leti zvrnil po Celovški in imel udarec v ledveni del. Od AO+ sem dobil prst v ......, ker nisem bil huje poškodovan.

Jaz sem nezgodno zavarovan, plačuje mi firma in imam tudi visoko dnevno odškodnino. Torej me AO + ne zanima. Bom pa šel uprašat na ZM Maribor, če dobim še 50 % popusta ker sem član moto kluba. Mi zavarovanje kmalu poteče.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojma nimaš o zavarovanju! AO+ pokriva poškodbe in bolečine,strah,posledice.... nezgodno pa samo invalidnost in smrt ter eventuelno dnevno odškodnino za čas zdravljenja!

Sicer pa od 1.2.2007 velja , da se ti bonus ki ga imaš pri avtu recimo 50% prenese tudi na moped.Dodatno na to dobiš še do 50% če si član moto-kluba.Tako je pri ZM Maribor /upam da se to ne šteje kot reklama, ampak koristna informacija ! /

V postu nad mojim si pa nekdo dela lepo reklamo! Ta stvar namreč velja za kogarkoli in kjerkoli tako , da NI RES da lahko zrihta to samo on ! Torej lahko kličete tudi mene ali kogarkoli ki sklepa zavarovanja !!!

Marja, popravek

Pri AO+ ni povračila zaradi strahu.

lp

Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo zdaj nima pojma saj ne govori o AO+ ampak o AO -avtomobilski odgovornosti :slap:

Dobro poglej moj post z kopirano vsebino na katero odgovarjam ! Ta govori o AO+ kot sem napisal.

Drugače pa sem samo povedal veselo novico glede popustov , glede na vašo reakcijo pa mi je zato zelo žal !

Namesto da bi bili hvaležni za nasvet, me kar tolčete/ z nepravilnimi odgovori in bedastimi temami / .

Skratka boli me Đ... kje in kako si boste uredili zavarovanje.

P.S: V zavarovalništvu delam verjetno bolj dolgo , kot si ti star !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravš da AO+ pokriva med drugim tudi strah in bolečine? Me prav zanima koliko boš dobil za strah? Sem se pred leti zvrnil po Celovški in imel udarec v ledveni del. Od AO+ sem dobil prst v ......, ker nisem bil huje poškodovan.

Jaz sem nezgodno zavarovan, plačuje mi firma in imam tudi visoko dnevno odškodnino. Torej me AO + ne zanima. Bom pa šel uprašat na ZM Maribor, če dobim še 50 % popusta ker sem član moto kluba. Mi zavarovanje kmalu poteče.

Vaš klub je v ZMKS :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaš klub je v ZMKS :grim

aaaa, temu služi ZMKS :kva2: :kva2: :kva2: :naughty: :naughty: :naughty: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojma nimaš o zavarovanju! AO+ pokriva poškodbe in bolečine,strah,posledice.... nezgodno pa samo invalidnost in smrt ter eventuelno dnevno odškodnino za čas zdravljenja!

Sicer pa od 1.2.2007 velja , da se ti bonus ki ga imaš pri avtu recimo 50% prenese tudi na moped.Dodatno na to dobiš še do 50% če si član moto-kluba.Tako je pri ZM Maribor /upam da se to ne šteje kot reklama, ampak koristna informacija ! /

V postu nad mojim si pa nekdo dela lepo reklamo! Ta stvar namreč velja za kogarkoli in kjerkoli tako , da NI RES da lahko zrihta to samo on ! Torej lahko kličete tudi mene ali kogarkoli ki sklepa zavarovanja !!!

Čakaj malo. Torej lahko preneseš bonifikacijo z avta TUDI na motor. Če imaš na avtu 50%, na motorju pa 0%, imaš po novem oba 50% bonifikacije? A je tu kakšna caka, ali je res tako? Obstaja kakšna stran, kjer bi to prebral? Če je to res, potem je super, ni kaj. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo. Torej lahko preneseš bonifikacijo z avta TUDI na motor. Če imaš na avtu 50%, na motorju pa 0%, imaš po novem oba 50% bonifikacije? A je tu kakšna caka, ali je res tako? Obstaja kakšna stran, kjer bi to prebral? Če je to res, potem je super, ni kaj. :OK:

Saj to je bilo že lani, sam sem moral za protiuslugo pri zav. Triglav še hčerko življensko zavarovati ...

:headbang: :angry: :wacko: :? :hmm: :BUA: :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, to je verjetno tisti ''tihi'' bonus. Jaz imam pri Triglavu zavarovan avto, pa mešano življenjsko zavarovanje, pa brat isto in svakinja... Menda mi bojo pa ja dali tudi za motor 50%, sploh ker imam na avtu že 10 let 50%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je bilo že lani, sam sem moral za protiuslugo pri zav. Triglav še hčerko življensko zavarovati ...

:headbang: :angry: :wacko: :? :hmm: :BUA: :wallbash:

Sam bejž od Triglava,največ imajo,najbolj kradejo in so najslabši,ko jih " slučajno " potrebuješ ,če še nisi boš kmalu ugotovil. :lol1:

Ps: za 150k odškodnine popravilo motorja,ki sem jo sam plačal,će sem se hotel vozit sem čakal točno 2 leti in 10 mesecev,med tem časom sem bil na zavarovalnici Triglav ca 40 X med tem sem bil enkrat klican k sodniku za prekrške in je ponovno potrdil,da nisem nič kri,kot je že pisalo v policijskem poročilu. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam same pozitivne izkušnje,- odškodnine nakazane v roku enega tedna od dneva vložitve zahtevka. Seveda pa mora biti dokumentacija popolna. Sem se pozanimal pri agentu, kaj vse rabim, priskrbel papirje, čez teden dni pa cekinčki v žepu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 6/2004 sem padel v Kočevju, ker me je nabasal motorist za menoj. Vse smo podpisali, vse predložili, zapisnik, slike, priče, kuponček...Vse. Še danes se tožimo. Pri zavarovalnicah nikoli ne veš, če si udeležen kot motorist, kako bo odreagirala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredimo vstajo in naj nas dajo ven iz rizične skupine zavarovancev. :angry:

Ne gre. Da smo tangirani tako kot smo, se lahko zahvališ nekaterim posameznikom, ki so ne tako dolgo nazaj imeli Rent a bike s, p. in debelo nategovali zavarovalnice za odškodnine in škode, ki so bile fingirane in popravljane z neoriginalnimi deli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre. Da smo tangirani tako kot smo, se lahko zahvališ nekaterim posameznikom, ki so ne tako dolgo nazaj imeli Rent a bike s, p. in debelo nategovali zavarovalnice za odškodnine in škode, ki so bile fingirane in popravljane z neoriginalnimi deli.

Vidiš, to me žalosti, da nas mečejo vse v isti koš. :cry: Dajmo se enkrat preštet, oziroma ločit plevel od zrnja. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu sem popolnoma nova, se pa z zavarovalništvom ukvarjam že dolgo. Upam da mi ne zamerite, če vam poskušam pojasnit nekatere stvari.

AO (avtomobilska odgovornost ali, kot rečemo po domače, obvezno zavarovanje) krije odgovornost lastnika motornega vozila do tretjih oseb. To pomeni, škodo na vozilu v katerega se bomo zaleteli, ograjo ki jo bomo spotoma podrli, telesne poškodbe udeležencev v tistem vozilu in naše sopotnike - saj so oni tudi tretja oseba za katere poškodbe smo odgovorni.

Naših poškodb ne krije, saj ne moremo sami do sebe uveljavljati odgovornosti.

AO+ krije naše poškodbe (oziroma voznika našega vozila, ni važno ali smo to mi kot lastnik ali žena, mož, prijatelj - skratka vsakokratni voznik) To zavarovanje krije telesne poškodbe, ne pa strahu, strganih oblačil in podobnega.

Za strah, izgubo dohodka, bolečine, stroške zaradi zdravlejnja, uničena oblačila,... lahko zahtevamo odškodnino le, kadar smo udeleženi v prometni nezgodi, katere povzročitelj je nekdo drug. (torej to uveljavljamo iz njegove avtomobilske odgovornosti)

Upam, da sema vam kolikor toliko razumljivo razložila razliko med tema dvema zavarovanjema.

Jarc, zate pa le eno vprašanje; na podlagi katere okrožnice ZM d.d. je to zdaj možno? Je to popolnoma legalno? Zjutraj preverim, in sporočim takoj popolnoma verodostojne informacije, saj ne bi želela ribarit v kalnem in izgubiti kakšne pogodbe z zavarovalnico, kajne Jarc .) ?!

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za uničena oblačila,... lahko zahtevamo odškodnino le, kadar smo udeleženi v prometni nezgodi, katere povzročitelj je nekdo drug. (torej to uveljavljamo iz njegove avtomobilske odgovornosti)

KAKO DO POVRAČILA?

Če smo že udeleženi v pro. nesreči in nismo krivi, kako lahko dobimo nazaj povrnjene stroške za oblačila in opremo, če pa smo jo kupili na sejmih v tujini ali razprodajah v Ita., Aut. ali kje drugje izven meja, ali pa

smo od oblačil preprosto izgubili račune, oprema pa je lahko vredna sami veste tudi čez pol mio bivših SIT??????

To je za vse, ki ste v zavarovalništvu oz tisti, ki ste to dali skozi, BREZ NABIJANJA topic: :topic:

lp

Popravljeno . Popravil nofrus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!