Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

No končno čakam da bo že nekdo v ponedeljek izkoristil to "priložnost" in registriral motor pri ZM ,da se nehate prepucavat :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No končno čakam da bo že nekdo v ponedeljek izkoristil to "priložnost" in registriral motor pri ZM ,da se nehate prepucavat :lol1:

Glej, prepucavanje je prazno forumsko argumentiranje. Pokličeš vodjo oddelka za avtomobilska vprašanja, tja te veže njegova tajnica, in človeka povprašaš o zgodbi, ki si jo prebral na Motosvetu. Gospod ti pove, da to sliši prvič in da takšne okrožnice ni nikoli podpisal. Zahvališ se mu, odložiš slušalko in si misliš svoje. To s prepucavanjem nima nobene zveze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober razlog za še en tvoj post.. no in tole še za en...:kva2:

potrjeno s strani agenta (50%bonusa na avtu ZM, član kluba, celo leto registriram)... motor bom zavaroval za 38500 sit in to za celo leto...... JJJJUUUHHHHHHHUUUUUU!!!!!!!! :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

A je že 1. april :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nekatere tukaj je 1. april celo leto.

Hja, potem pa res ne vem kdo je ta "vodja avtomobilskih zavarovanj". Škoda ker nimam skenerja, bi ti okrožnico prilepila sem. Imam jo pred sabo in prepisala ti bom le tole:

Okrožnica št. TPZ - 309 -2007

Pošiljatelj: sektor zavarovalne tehnologije premoženjskih zavarovanj

prejemnik: vsi zastopniki in agencije, vsa sklepalna meste program FORM, direktorji PE, vodje predstavništev, sektor TPZ-oddelelk tarifacije

datum veljavnosti: od 1.2.2007

podpisniki so pa: Odgovorni osebi: Srečko Čebron, član uprave in Uroš skuhala, izvršilni direktor marketinga

Pa saj brez veze, ob vsem svojem času, ki ga očitno imaš da pljuvaš po ostalih, si vzemi še toliko časa in obišči najbližje sklepalno mesto in povprašaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, potem pa res ne vem kdo je ta "vodja avtomobilskih zavarovanj". Škoda ker nimam skenerja, bi ti okrožnico prilepila sem. Imam jo pred sabo in prepisala ti bom le tole:

Okrožnica št. TPZ - 309 -2007

Pošiljatelj: sektor zavarovalne tehnologije premoženjskih zavarovanj

prejemnik: vsi zastopniki in agencije, vsa sklepalna meste program FORM, direktorji PE, vodje predstavništev, sektor TPZ-oddelelk tarifacije

datum veljavnosti: od 1.2.2007

podpisniki so pa: Odgovorni osebi: Srečko Čebron, član uprave in Uroš skuhala, izvršilni direktor marketinga

Pa saj brez veze, ob vsem svojem času, ki ga očitno imaš da pljuvaš po ostalih, si vzemi še toliko časa in obišči najbližje sklepalno mesto in povprašaj.

A je to pljuvanje, če nekdo pokliče Skuhalo, ga o zadevi povpraša in to napiše na forumu? Meni se ne zdi. Po kom pa pljuvam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm to z ZM je lepo slišat (če je vse skupaj res)...vendar....

...kako se pa ZM obnaša,če pride do odškodninskega postopka ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tako, kot z vozniki wartburgov nekoč.

Čuj, za tvojim avtom se kadi in smrdi.

Nič hudega, dimnik je itak obrnjen nazaj in smrdi tistim za menoj in ne meni.

Podobno je z obveznim zavarovanjem.

Če ga ti treščiš in škodo poravnavajo iz tvojega zavarovanja, ker si bil ti kriv, bodo imeli drugi težave z uveljavljanjem škode pri tvoji zavarovalnici. Ti ne, ker tako ali tako ne dobiš nič. Torej, smrdi drugim.

Edino, potrebno je dobro prebrati, kolika je višina škode, ki jo zavarovalnica krije. Da ne bo prenizka, če spraviš avtobus turistov v prepad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tako, kot z vozniki wartburgov nekoč.

Čuj, za tvojim avtom se kadi in smrdi.

Nič hudega, dimnik je itak obrnjen nazaj in smrdi tistim za menoj in ne meni.

Podobno je z obveznim zavarovanjem.

Če ga ti treščiš in škodo poravnavajo iz tvojega zavarovanja, ker si bil ti kriv, bodo imeli drugi težave z uveljavljanjem škode pri tvoji zavarovalnici. Ti ne, ker tako ali tako ne dobiš nič. Torej, smrdi drugim.

Točno tako.

Poleg tega pa so do sedaj do mene vedno bili korektni (čeprav še nisem uveljavljal prav veliko škod).

Edino, potrebno je dobro prebrati, kolika je višina škode, ki jo zavarovalnica krije. Da ne bo prenizka, če spraviš avtobus turistov v prepad.

Temu se reče zavarovalna vsota, ki je predpisana z zakonom in za vse zavarovalnice enaka. Večina pa jih ponuja še zavarovanje z 'dvojno' zavarovalno vsoto.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm to z ZM je lepo slišat (če je vse skupaj res)...vendar....

...kako se pa ZM obnaša,če pride do odškodninskega postopka ? :hmm:

Obnaša se tako, da kadar gre za motorista, vse trikrat preverijo in 90% vseh škodnih primerov zavrnejo. Ti pa toži, če se ti ljubi. Jaz se, recimo, tožim z njimi že tretje leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Če ga ti treščiš in škodo poravnavajo iz tvojega zavarovanja, ker si bil ti kriv, bodo imeli drugi težave z uveljavljanjem škode pri tvoji zavarovalnici. Ti ne, ker tako ali tako ne dobiš nič. Torej, smrdi drugim.

Ja to mi je itak jasno. Mislil sem v primeru,da imaš kasko ali AO+, pa se ti nekaj zgodi (po lastni krivdi) in to hočeš uveljavit. Znano je,da nekatere zavarovalnice komplicirajo..nekatere še bolj kot druge :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mam svoj avto že vsa leta zavarovan pri Zav. Maribor,prav tako moji starši in dosedaj še ni bilo problema pri nobenem našem primeru. Tako,da zaenkrat samo :OK: kar se tiče Zav. Maribor.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no včeraj sem govoril z enim ki je že tako zavaroval pri ZM. na avtu ima 50%, dobil je 50% še za motor in 50% ker je v klubu. podpisal je da ne bo odjavil motorja ampak zavarovanje yamahe FJR 1300 ga pride 38.000 sit za celo leto in pri tem je itak potem brezveze odjavljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo aprila luštno, ko bom dosedanji zavarovalnici poslal zahtevo po ponudbi za zavarovanje obeh motorjev, ki pade v mesecu maju, zraven pa navedel številke, ki se pričenjajo pojavljati tu.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko vam uredim ugodnejše zavarovanje za motorno kolo ali skuter npr:

Bonifikacija enaka kot na avtu,

40 % popusta, če motorja ne odjavite,

+ dodatni popust če ste član moto kluba

Vse info na PM.

Ni zajebancija!

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od srca ti želim, da bi bilo res. Ker odgovorni za avtomobilska zavarovanja na ZM v Mariboru o tem ne vodo ničesar. Čudno potem, da je agent na terenu bolje obveščen od direktorja avtomobilskega sektorja :D ::D

Zdaj pa ko je že vse en čas jasno gatto, se posipaj s pepelom in priznaj da so v tem primeru bili

agenti na terenu bolje obveščeni kot sam direktor. :lol1: :kva2: :kva1: :kva2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že en čas vemo da to ni zajebancija (beri temo Zavarovalnice), tako da to kar si napisal mi lahko uredi vsak agent ZM.

Pa brez zamere :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je temu res tako, bom definitivno jaz najbolj vesel. Zase. In če zato stane, v resnici, zavarovanje 50% manj, ti napišem 200 postov s vsebino "OPROSTI".

Glede na to, da sma oba iz prestolnice Štajerske bo verjetno moral past kakšen kafe zraven.

Zadeva pa ziher drži, tak da ....

:OK: :P :OK: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sma oba iz prestolnice Štajerske bo verjetno moral past kakšen kafe zraven.

Zadeva pa ziher drži, tak da ....

:OK: :P :OK: :P

Rade volje. Ja, super. Toraj se bomo letos vozili ceneje. Krasno. Kava velja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naš klub MK N.m.je dobil od Mariborske zavarovalnice dopis,ki ga bom odspodaj pripel.

Praktično zgleda takole.Npr če stane zavarovanje za 1000 ccm motor za celo leto AO (bruto 600 EUR) - bonus od avta(50% -ali od motorja 50%) ki je zavarovan(ali je bil zavarovan v letu 06) in imaš kupone od motorja tudi pri Mariborski zavarovalnici bi bilo zavarovanje 300 EUR na to vsoto dobiš še kot član kluba (z veljavno izkaznico) še dodatnih 50% plačaš 150 EUR premijo in plačano je za 12 mesecev in NEMOREŠ več kot prej (pri odjavi ali pri prodaji motorja) zahtevat povračilo dela premije. :eek:

post-9445-1170616509_thumb.jpg

post-9445-1170616570_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako leto 5% :OK: zdaj pa računaj..... :kva2: meni je važno, da daš pri reg. 50% :worship:

Če si član kluba in imaš avto zavarovan (AO) pri ZM(Npr.bonus 50%), imaš pri zavarovanju motorja za celo leto 50% na to vsoto dobiš še DODATNIH 50%popusta za člane MK sicer 40%. :OK:

Ps:poglej tabelo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popusti pri Zavarovalnici Maribor.

Se šele sedaj se iz dokumenta zavarovalnice, da razbrati v čem je fora

vseh popustov.

Če prav razumem !!!

Tu mislim na tiste ki že imamo 50% bonusa za motor.

Dobili bomo res 50% popusta pri zavarovanju, če imamo tudi avto zavarovan pri ZM. Caka pa je vtem da zavarujemo motor za celo leto. In ne moremo več zahtevati vračila z odjavo motorja .

To ni več tako super ugodno, je pa še zmeraj ugodno oziroma dosti bolje kot do sedaj.

Primer ; ki si sem ga izmislil.

Avto imam zavarovan pri ZM (in imam 50%bonusa)

Za motor plačam registracijo z AO-plus skupaj 500 € (pri 50%).

Lani sem recimo po 8 mesecih registracije dobil vrnjeno 167 € za preostale 4 mesece.

Letos pa bom dobil popust pri plačilu 50% in bom torej

plačal 250 €.

Kar pomeni da bom še zmeraj profitiral 83 €.

Motor bom imel registriran celo leto in prihranil si bom laufanje po občini in zavarovalnici.

Vozli se bomo lahko celo leto in ne bomo vnaprej financirali zavarovalnic !!! :worship: :worship: :worship:

Še bolj ugodno pa bo za tiste, ki do sedaj niso imeli nobenega bonusa pri zavarovanju motorja.

Sedaj bodo takoj dobili 30% bonusa in 50%popusta pri zavarovanju. :kva2: .

Pogoj je le da si včlanjen v moto klub (ki je tudi član Zveze motoklubov Slovenije) in vse skupaj zavaruješ pri Zvarovalnici Maribor !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kasko se prizna enak bonus kot ga imaš na obveznem- torej 50% v opisanem slučaju

Ni res.

Kje je hakeljc? :hmm:

V nesposobnosti zavarovalniškega kadra, da bi se vsaj zmenili, kako bodo konsistentno nastopili na trgu. S tem samo vnašajo kaos in povzročajo zmedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res.

O ja, pa je. :fredy: Vsaj pri ZAV-MB.

3. Novo kasko zavarovanje in prenos bonusa iz police AO

Ob sklenitvi novega kasko zavarovanja je možno prenašati bonus v isti višini iz police avtomobilske odgovornosti za isto vozilo, če je le-ta sklenjena pri Zavarovalnici Maribor d.d. Na kasko polico obvezno vpišite sklic po številki police zavarovanja avtomobilske odgovornosti in ne kot zamenjava police.

Novo zavarovanje je zavarovanje, ki ga zavarovanec sklepa prvič, kar pomeni, da zavarovanec še ni imel sklenjenega kasko zavarovanja ali pa je prekinitev trajala več kot tri leta od poteka kasko zavarovanja.

Odločitve o vseh zgoraj navedenih ugodnostih smo sprejeli v želji, da vam omogočimo čim lažje pridobivanje avtomobilskih in drugih vrst zavarovanj Zavarovalnice Maribor d.d. – OPA, PPZ, življenjskih... Lepo vas pozdravljamo in vam želimo veliko sklenjenih zavarovanj!

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!