Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Popusti pri Zavarovalnici Maribor.

Se šele sedaj se iz dokumenta zavarovalnice, da razbrati v čem je fora

vseh popustov.

Če prav razumem !!!

Tu mislim na tiste ki že imamo 50% bonusa za motor.

Dobili bomo res 50% popusta pri zavarovanju, če imamo tudi avto zavarovan pri ZM. Caka pa je vtem da zavarujemo motor za celo leto. In ne moremo več zahtevati vračila z odjavo motorja .

To ni več tako super ugodno, je pa še zmeraj ugodno oziroma dosti bolje kot do sedaj.

Primer ; ki si sem ga izmislil.

Avto imam zavarovan pri ZM (in imam 50%bonusa)

Za motor plačam registracijo z AO-plus skupaj 500 € (pri 50%).

Lani sem recimo po 8 mesecih registracije dobil vrnjeno 167 € za preostale 4 mesece.

Letos pa bom dobil popust pri plačilu 50% in bom torej

plačal 250 €.

Kar pomeni da bom še zmeraj profitiral 83 €.

Motor bom imel registriran celo leto in prihranil si bom laufanje po občini in zavarovalnici.

Vozli se bomo lahko celo leto in ne bomo vnaprej financirali zavarovalnic !!! :worship: :worship: :worship:

Še bolj ugodno pa bo za tiste, ki do sedaj niso imeli nobenega bonusa pri zavarovanju motorja.

Sedaj bodo takoj dobili 30% bonusa in 50%popusta pri zavarovanju. :kva2: .

Pogoj je le da si včlanjen v moto klub (ki je tudi član Zveze motoklubov Slovenije) in vse skupaj zavaruješ pri Zvarovalnici Maribor !!!

Kje pa piše, da poleg AO še moraš imeti AO+ :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo...jaz sem danes šel registrirat mojo CBR929RR...

na avtu imam 15%....to sem dobil tudi na motor...

ker ne bom odjavljal motorja, sem dobil še 40%, ker nisem član nobenega motokluba...

vse skupaj zavarovanje me je prišlo 312€.....kar se mi zdi super proti normalnemu 575€...

tak da lahko potrdim da je novica 100% resnična in se jo že prakticira... :kva2: :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak vse druge stroške pa potem tudi za celo leto obdržite, a ne ... ne pozabite tega v kalkulaciji upoštevat :-)

mislim, ti zavarovalničarji si pa tut vsak dan nove finte psihološke zmislijo ... sam da folk nategujejo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak vse druge stroške pa potem tudi za celo leto obdržite, a ne ... ne pozabite tega v kalkulaciji upoštevat :-)

mislim, ti zavarovalničarji si pa tut vsak dan nove finte psihološke zmislijo ... sam da folk nategujejo :D

In kaj točno imaš v mislih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem je verjetno mišljena cestnina...? Prava reč, proti temu, da si za tretjino cene normalne registracije celo leto vozen. :OK:

In ko pride kak topel zimski dan, se brez strahu popelješ kakšen kilometerček ali dva...

Upam, da se bodo tega čimprej domislili tudi na Triglavu. Če ne, jim bomo vsi ušli na Mariborsko zavarovalnico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW...

Ker v našem koncu ne poznam nobenega agenta ZM, bom vprašal tukaj...

.. kakšni so plačilni obroki pri tako ugodnem zavarovanju? Samo keš ali je možno na obroke? Čisto tako inforamtivno me zanima.

Hvala. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem je verjetno mišljena cestnina...? Prava reč, proti temu, da si za tretjino cene normalne registracije celo leto vozen. :OK:

In ko pride kak topel zimski dan, se brez strahu popelješ kakšen kilometerček ali dva...

Upam, da se bodo tega čimprej domislili tudi na Triglavu. Če ne, jim bomo vsi ušli na Mariborsko zavarovalnico...

Kar je tudi namen teh ugodnosti... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel bi eno vprasanje za agente ZM.

Npr. imam avto s 50% in motocek. Motorcek zavarujem pod temi "novimi" pogoji. Potem pa med letom prodam avto. Sedaj me pa zanima ali imam ob naslednji registraciji (imam samo se motor) se vedno 50% popusta ali ne (ker kakor sem prebral se dosedanje bonitete na motorju "unicijo"). Pa iz tega ni najbolj razvidno ali je teh 50% vezanih na to, da imas tudi avto ali ne.

Sedaj manjka samo se iz avta na avto ... :whistle:

Sicer pa zivela konkurenca, je bil ze zadnji cas, da zacne delovati tudi v zavarovalnistvu. :worship:

Ce bo slo tko naprej bomo meli cez par let ze varianto (eno zavarovanje na n vozil). :yea1:

Kaj pa agentje drugi zavarovalnic? Ali se pri vas tudi kaj takega obeta? Ker sicer bomo imeli marca podobno migracijo kot lani ... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugo leto imaš normalno spet bonus. Izniči se boniteta, ki si jo dosedaj imel na motorju (npr. 5 ali 10%) Naslednje leto boš uporabljal ta bonus, ne boš ga prenašal z avta. Kar pomeni, da ni pomembno ali še imaš avto ali ne. Sicer pa tudi na avtu ne izgubiš bonusa s prodajo - veljaven je 3 leta po poteku police.

Kaj si mislil s tem, da manjka še prenos bonusa z avta na avto? Saj se prenaša! Bonus je vezan na zavarovanca ne na vozilo. Ko npr. vozilo prodaš, imaš tri leta čas da ta bonus uporabiš pri drugem vozilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj manjka samo se iz avta na avto ... :whistle:

v bistvu bi bila najboljša rešitev izenačen bonus za vsa vozila zavarovanca :OK:

...pri zgornji ponudbi me moti le, da je omenjena samo kombinacija avto-motor, ne pa tudi kombinacija motor-motor (nekateri imajo dva motorja in nimajo avta)

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj imam pa še jaz vprašanje (verjetno za Issy)

Moja firma d.o.o ima vsaj 17 let zavarovana štiri službena vozila (tudi kasko) in privatna pri ZM in vsa imajo 50%, ker se pač ne zaletavamo. Sam osebno nimam avta (svojega lastnega) ampak že 15 let vozim službenega (jasno v teh letih že tretjega) tudi v privatne namene in zato plačujem boniteto. Ali sem tudi v tem primeru upravičen do prenosljive bonitete in kaj za ene dokumente potrebujem za to operacijo.

Lp Mokl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma lahko vedno napišeš 'prošnjo' in jo pošlješ na zavarovalnico. Če boš v prošnji stvar obrazložil tako, kot si zgoraj, skoraj ne vidim razloga, da ti ne bi ugodili prošnje.

Dovolj zainteresirani agenti tovrstne prošnje spišejo in pošljejo ustreznim osebam kar sami - s tem prošnja nekoliko pridobi na 'teži' oz. 'kredibilnosti'.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugo leto imaš normalno spet bonus. Izniči se boniteta, ki si jo dosedaj imel na motorju (npr. 5 ali 10%) Naslednje leto boš uporabljal ta bonus, ne boš ga prenašal z avta. Kar pomeni, da ni pomembno ali še imaš avto ali ne. Sicer pa tudi na avtu ne izgubiš bonusa s prodajo - veljaven je 3 leta po poteku police.

Kaj si mislil s tem, da manjka še prenos bonusa z avta na avto? Saj se prenaša! Bonus je vezan na zavarovanca ne na vozilo. Ko npr. vozilo prodaš, imaš tri leta čas da ta bonus uporabiš pri drugem vozilu.

Aha ok potem je na motorju 50% in pika ... super.

Avto na avto sem mislil to kar jer MaraudeR izpostavil ... ce imas na enem avtu 50% ... bi se to preneslo se na drugega (tako kot se bo to sedaj zgodilo za motor). V koncni fazi bi imela vsa lastnikova vozila 50% (oz. kolikor pac imas najvec bonusa).

Sicer pa hvala za odgovor.

Popravljeno . Popravil TNT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu bi bila najboljša rešitev izenačen bonus za vsa vozila zavarovanca :OK:

...pri zgornji ponudbi me moti le, da je omenjena samo kombinacija avto-motor, ne pa tudi kombinacija motor-motor (nekateri imajo dva motorja in nimajo avta)

No, pravzaprav si dogovor že dobil.

Pa vseeno; vprašala sem pristojne na zavarovalnici in dobila odgovor, naj dostavim št. police avtomobila, prošnjo in dokazilo da si lastnik ali direktor firme (izpis iz sodnega registra). Neuradno so mi potrdili, da bi odobrili.

Svetujem ti, da se obrneš na svojega zastopnika in mu to poveš. Gotovo ti bo stvar uredil.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men prav kmalu poteče registracija motorja in bom šel na ZM ob podaljšanju registracije. Ker sem v predzadnjem razredu bom verjetno dal za zavarovanje samo okol 109 €, pa bomo vidl če to vse drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali se da prenesti ao(avto) iz ene zav. na drugo(ZM) preden poteče oz. da se ne prekine( samo prenese na drugo zav.). trenutno namreč nisem pri zm.?? :?

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stol:

To kar ponuja Slovenica oz. AdriaticSlovenica za kupce Aprillie, ni bonus ampak popust (reče se mu tehnični bonus). To pomeni, da letos dobiš 50% popusta, ki pa se ne piše kot bonus in drugo leto si odvisen od tega, ali akcija še traja ali ne. V primeru zamenjave zavarovalnice pa si brez bonusa.

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

The best!!!!

Sem v ponedeljek agenciji poslal vse potrebne papirje za registracijo pri ZM.

Pred dvemi tedni sem dal na stran 350 EUR za registracijo XJR 1300, ki jo imam čez 10 dni.

Sedaj me bo prišla registracija XJR 1300 197 EUR :OK: :OK: :OK:

Za 150 EUR, ki mi bodo ostali, bom po 10 letih počivanja aktiviral mojo 24 let staro Vespo P 200 E. Registracija zanjo me bo prišla 65 EUR.

Končno se mi ne bo več treba na šiht 5 km po mestu cjaziti z XJR.

Če potegnem črto:

Od že odpisanih 350 EUR mi bo ostalo 88 EUR in še oba motorja bom imel registrirana. :worship: :worship: :worship:

Za tisti podpis izjave, da ne bom odjavljal me pa boli zadnja rupa na sviralu, ker v moji 18 letni "moto karieri" še nikoli nisem odjavljal motorjev. Je pasalo izkoristiti zime brez snega s temperaturami 10 in več stopinj.

ZM še enkrat :worship: :worship: :worship: :worship:

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le kako se bo odzval Triglav... Če bo hotel obdržati zavarovance, verjetno z isto potezo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!