Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

:grrr ne prodajaj buč

z mojim bonusom 50% bi me prišlo zavarovanje z AO+ 440 ojrov

ter seveda možnostjo vračila neizkoriščenega zneska ko bi (če bi) odjavil motor

Z NEVRAČILOM zneska pri ZM (ob morebiti odjavi)me je prišlo zavarovanje 278 ojrov z AO+

seveda pa sem pri njih zavaroval tudi OA ter s tem dobil njihov bonus

od Triglava bonus šparam za tadrug motor :P zdej pa računaj ali pokliči agenta na ZM

priznam da sem ga vžgal mimo, maš prav in me veseli da je tako, nevem ali sem spregledal da tudi nečlani klubov dobijo 40%

edino s temi OA in AO+ raje napiši osebni avto, saj vidiš da še agente spravljaš ob živce s temi tvojimi kraticami. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mogoče že piše kje, sam je blo na začetku tega z ZM precej nejasnosti dokler Issi ni vsega razložila (hvala) sam me pa usen zanima a se te bonusi zdej tut na kasko prenesejo al ne?

hvala in lp

S prenosi bonusa z AO na kasko je različno. AdriaticSlovenica in Generalli prenašata bonus po sistemu AO 50% - AK (kasko) 40%

ZM d.d. od 1.2.2007 prenaša v enakem odstotku, se pravi AO 50% - AK 50%.

V kolikor želite med letom menjati zavarovalnico, vas to stane cca. 20€, toliko jer namreč strošek na upravni enoti za odjavo in prijavo vozila. Sklenete novo polico za avto, na podlagi te na prejšnji zavarovalnici zahtevate povračilo neizkoriščenega dela premije, na upravni enoti pa naredite odjavo in prijavo vozila, za kar plačate približno 20€ in to je to. Registrske tablice vam v tem primeru ostanejo na vozilu in jih ne rabite vračati in kupovati nove.

Ponavljam:

- osebni avto na ZM --> enak bonus na motor + 50% za člane klubov in 40% za nečlane

- avto kje drugje --> člani klubov: 30% bonusa na motor + 50% popusta

nečlani klubov : ni bonusa na motor,je pa 40% popust

Kako bodo odreagirale ostale zavarovalnice se v tem trenutku še ne ve. Ali bodo sledile s podobnimi akcijami še same, ali pa zagnale vik in krik na AZN (agenciji za zavarovalni nadzor) in dosegle, da ZM to ponudbo umakne. Tega v tem trenutku ne ve še nihče.

Da razjasnimo še eno nejasnost; jaz nisem agent ZM, ampak sem v agenciji, ki zastopa vse slovenske zavarovalnice. To pomeni, da redno preštudiram vse ponudbe in novosti, ki jih zavarovalnice ponujajo, naredim analizo posameznih produktov in svetujem katera zavarovalnica je za koga v danem trenutku najbolj primerna. Vsi pač niso dobri v vsem. Zato tudi ne želim delati reklame ZM, dejstvo paje, da je v tem trenutku skoraj revolucionarna za motoriste. Zato se pač govori o njej. Ko bo katera druga zavarovalnica naredila kaj posebnega, se bo govorilo o njej. Tako deluje trg.

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr 40% :naughty:

Si vidla kaj sem napisal? Nimam nič zavarovano pri ZM in imam pridobljeno 5%. Zdaj mi pa prosim povejte koliko bonifikacije in koliko popusta, če si član kluba. Hvala lepa za odgovor. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi vprašanje:

imaš avto registriran in 50% bonitete na AO in AK. kupiš še drugi avto ki ga isto zavaruješ na sebe.

ali katera zavarovalnica prizna 50% tudi na drugem avtu ali moreš za drug avto štartat iz nule?

enako za motor: imaš 50% in hočeš registrirat še drug motor ali celo še en dodaten motor in še moped. ti kdo prizna 50 % na vseh?

namreč pred leti je to šlo, sedaj pa ZM noče nič slišat o temu :BUA:

PS: trdijo sicer da to nikoli ni šlo ampak 5 let smo imeli tako zavarovane avte tako da nevem kdo laže ali smo mi butasti, sedaj 2 leti ne in kar naenkrat ne gre več.

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- avto kje drugje -->

nečlani klubov : ni bonusa na motor,je pa 40% popust

Zgoraj je opisan moj primer: Ali se mi tudi upošteva 15% bonifikacije od triglava, poleg popusta?

Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si vidla kaj sem napisal? Nimam nič zavarovano pri ZM in imam pridobljeno 5%. Zdaj mi pa prosim povejte koliko bonifikacije in koliko popusta, če si član kluba. Hvala lepa za odgovor. Lp

OK, nimaš nič zavarovano na ZM, kaj pa drugje? Nisi bil jasen. Če sploh nimaš avtomobila, obdržiš teh 5% bonusa (oz. pridobiš še dodatni 5% če je bila polica veljavna vsaj 11 mesecev) in 40% popusta zaradi članstva v klubu. Če avto imaš, pa je zavarovan drugje, dobiš na motor 30% bonusa (ne glede na višino bonusa na avtu) in 40% popusta za članstvo v klubu.

Bonus velja za eno vozilo. Kot sem omenila, ga lahko prenašaš, ampak z enega avta na drugega. Ne moreš ga podvajat. Če imaš 50% bonusa, kupiš nov avto, starega pa tudi obdržiš, z novim startaš v premijskem razredu 14 (0% bonusa).

Vsi vemo, da se je pred leti dalo bonus podvajat, ampak nikoli legalno. ;) Bilo je pač toliko lukenj v sistemu, da se je dalo "zmutit". Danes, ob vsej kontroli in preverbah se to (žal) ne da več.

In še odgovor simonsiju: Obstoječi bonus, če ga že imaš na motorju seveda obdržiš. Zavarovanje preneseš na ZM, predložiš obstoječi bonus in pridobiš še popust zaradi nevračila premije ob odjavi.

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še odgovor simonsiju: Obstoječi bonus, če ga že imaš na motorju seveda obdržiš. Zavarovanje preneseš na ZM, predložiš obstoječi bonus in pridobiš še popust zaradi nevračila premije ob odjavi.

V mojem primeru to znese več kot 200€ razlike v prid ZM. Če se triglav ne bo kmalu zmigal, grem marca k ZM. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, nimaš nič zavarovano na ZM, kaj pa drugje? Nisi bil jasen. Če sploh nimaš avtomobila, obdržiš teh 5% bonusa (oz. pridobiš še dodatni 5% če je bila polica veljavna vsaj 11 mesecev) in 40% popusta zaradi članstva v klubu. Če avto imaš, pa je zavarovan drugje, dobiš na motor 30% bonusa (ne glede na višino bonusa na avtu) in 40% popusta za članstvo v klubu.

Bonus velja za eno vozilo. Kot sem omenila, ga lahko prenašaš, ampak z enega avta na drugega. Ne moreš ga podvajat. Če imaš 50% bonusa, kupiš nov avto, starega pa tudi obdržiš, z novim startaš v premijskem razredu 14 (0% bonusa).

Vsi vemo, da se je pred leti dalo bonus podvajat, ampak nikoli legalno. ;) Bilo je pač toliko lukenj v sistemu, da se je dalo "zmutit". Danes, ob vsej kontroli in preverbah se to (žal) ne da več.

In še odgovor simonsiju: Obstoječi bonus, če ga že imaš na motorju seveda obdržiš. Zavarovanje preneseš na ZM, predložiš obstoječi bonus in pridobiš še popust zaradi nevračila premije ob odjavi.

Hvala... :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, kako zavarovalnice delajo reklamo.

Npr;

Zavaroval sem se pri zavarovalnici .......... (ne bom delal reklame).

Namesto, da bi rekli;

"Ta in ta zavarovalnica mi je izplačala toliko in toliko".....

Zanimivo ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi vprasanje zate:

Nic nimam zavar. pri ZM.

Za motor imam ze sadaj 50 % bonifikacije(4 raz.), ker nisem clan MC bi dodatno dobil se 40% imam prav?

Se pravi za moj GS s 62Kw placam cca 156€ za osnovno in AO+ za 12 mesecev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav. Le glede cene ti ta trenutek ne morem povedat točno, ker sem (saj ne morem verjet?!?) doma. Vseh cenikov pa res ne vem na pamet... žal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, tudi jaz sem se pozanimal in vse skupaj drži, čakam le že da mi zavarovalni agent pri Triglavu pove kaj mi ponudi v zamenjavo. B)

Čeprav v mojem primeru, ko nimam nič popusta-bonusa, se mi vsakem primeru izplača, saj pridobim takoj 50% bonifikacije. Bom malo pobezal mojga agenta če me lahko spravi v kakšen višji premijski razred. :?

PS: 70robert, je auspuh že gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil v soboto pri meni agent od zav Triglav, pa PRVIČ VIDEL TE POPUSTE, s kom pa si govoril, mogoče z Miranom.

Ga imam narejenega, samo gor ga še moram dat, po smučanju!

LP, Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm... Bi pričakoval od Triglava da nam pošljejo zavarovancem kateri smo že prej bili pri njih zavarovani kakšno ugodno ponudbo na dom... sej majo vse podatke.... Jest bom šel tudi drugam če bo tako naprej... Če se moram jest borit za stranke, naj se še oni...

Da ne poznajo ponudb ostalih zavarovalnic, je navadno nabijanje.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot rečeno, včeraj sem bil pri enem višjih v zav. triglav, recimo top 20, pa ni nič vedel o ponudbi ZM. očitno ne spremljajo konkurence :eek: . no ampak zdaj vejo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno da ne spremljajo konkurence, za pričakovat bi bilo, da bi v tem času že sami kaj podobnega ponudili, kot pa da se sprenevedajo.Veliko zavarovancev lahko izgubijo, sicer mi je vseeno sem pri ZM od pamtiveka :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men Tomaž ureja te stvari. Bom videl kaj lahko uredi...

Če mi da kakšen bonus, bom še ostal pri Triglavu, drugače pa pa-pa Triglav, vsaj za eno sezono, da dobim bonus 50%. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men Tomaž ureja te stvari. Bom videl kaj lahko uredi...

Če mi da kakšen bonus, bom še ostal pri Triglavu, drugače pa pa-pa Triglav, vsaj za eno sezono, da dobim bonus 50%. :OK:

js bom pa potem tut ostal na zm, ker so se prvi spomnili nekaj dobrega naredit za motoriste! :beer2: sicer pa tut oni niso socialna ustanova in vse delajo z določenim interesom! po moje bodo pridobili veliko zadovoljnih komitentov, ki bodo(nekateri) poleg motorja, avta zavarovali avto še kasko, pa hišo pa zivljensko, pa.... da ne naštevam! :grim juhu ZM! :kva1:

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!