Skoči na vsebino

Easy Riders -- Goli v sedlu


Jason

Priporočene objave

Danes (12.4.2003) je ob 22.55 na POP tv film Goli v sedlu oz. Easy Rider. Baje je to en bikerski film, ki se ukvarja z iskanjem svobode s pomočjo motorja in ostalimi bikerskimi ideali. Jaz si filma še nikoli nisem celega pogledal, in si ga bom mogoče danes, če mi ne bo treba v službo in če ne bo preveč brezvezen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je to ta s peter fondo,dennis hopperjem in jack nicholsonom...... vreden ogleda.dober film,dobra muzika....... pogojil zacetek "bikerstva" v evropi leta 1969,ko so ga prvic predvajali v kinematografih.

ustvaril "mit" steppenwolf-a.... in chopperjev. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, sam meni ni jasno kaj je na tem filmu tako posebnega. OK vozijo se okoli, pa kažejo kako je 'navaden' narod omejen in negativno usmerjen proti motorizmu, kot pika na i temu pa še nesreča.

Saj mogoče bi ga gledala še enkrat. Mogoče bi se mi zdaj, ko sem tudi sama motoristka, zdel kaj drugačen. Samo izirajderski stil ne vem če bi meni lih preveč sedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi se mi zdaj, ko sem tudi sama motoristka, zdel kaj drugačen. Samo izirajderski stil ne vem če bi meni lih preveč sedu.

Bi, bi, samo v Ameriki in 30 let nazaj.

Poanta filma :?: :idea: :arrow: BORN TO BE WILD :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Film danes vam, otrokom, resda deluje čudno, ker so se časi spremenili, film pa je ostal tak, kot je bil posnet. Mi smo takrat Gole v sedlu, Zabriskie point in podobne gledali s široko odprtimi očmi :shock:

Naši starši pa Ples na vodi, ki se pa meni zdi čuden :?

Jaz ga bom gledal. Če ne bom vmes zaspal. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, sam meni ni jasno kaj je na tem filmu tako posebnega. OK vozijo se okoli, pa kažejo kako je 'navaden' narod omejen in negativno usmerjen proti motorizmu, kot pika na i temu pa še nesreča.

Saj mogoče bi ga gledala še enkrat. Mogoče bi se mi zdaj, ko sem tudi sama motoristka, zdel kaj drugačen. Samo izirajderski stil ne vem če bi meni lih preveč sedu.

macka,na koncu ni "nesreca" temvec rednecki sestrelijo (dobesedno) fondo s HD-ja.

saj je poanta celega filma realno gledano totalno brezveze: dva hipija (fonda in hopper) se na chopperjih odpravita na jug iskati gandzo in med potjo pobereta propadlega advokata (nicholson); fonda ima za to plasticno cev polno bankovcev skrito v tanku.

road movie.... ob pravem casu na pravem mestu.razlika med tem in vsemi (ali vecino) ostalih takratnega casa je v zasedbi vlog,"resnosti" filmske ekipe in pristopu k tematiki motorizma takrat.

vecina takratnih filmov je motoriste (bajkerje) prikazala v zelo slabi luci: agresivci,hooligani,daredevils itd. filmi kot so the wild one (brando,marvin) in razlicice o HA (deloma z bargerjem in nicholsonom) so bolj schnellschuß inacice takratne filmske scene v holywood-u na temo hollister 04.07.1947.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Samo izirajderski stil ne vem če bi meni lih preveč sedu.

Mačica, zdaj pa vem zakaj mi je ta film všeč! Zakaj :?: Zato, ker meni pa ta Easyriderski stil sede! ;) :lol:

Sam si bom seveda še enkrat ogledal ta "stari, dobri" legendarni film :twisted: :twisted: :D

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, sam meni ni jasno kaj je na tem filmu tako posebnega.

nekaterim pač ni dano, da bi v filmih dojeli kaj drugega kot očitne in na krožniku servirane reči ... pa nič slabega ali zelo konkretnega ne mislim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

film sem gledal četrtič in konec me je vzpodbudil k novi temi:

ali vas je že kdo poizkusil ubiti med vožnjo z motorjem :twisted:

mene: nekajkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

film sem gledal četrtič in konec me je vzpodbudil k novi temi:

ali vas je že kdo poizkusil ubiti med vožnjo z motorjem :twisted:

mene: nekajkrat

...s strelnim orožjem, še nikoli ;) :twisted: :twisted: :twisted: :lol:

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

film sem gledal četrtič in konec me je vzpodbudil k novi temi:

ali vas je že kdo poizkusil ubiti med vožnjo z motorjem :twisted:

mene: nekajkrat

tema obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops: :oops: :oops:

ja, Ice, saj vem da sem ga polomil - pa sem gledal "skozi lupo" in nisem videl

hebiha

vsi delamo fehler-je - saj lahko zbrišeš in zakleneš kar hočeš - nam jezen

:cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledu sem si film, ker se pač gre o motoristih pa je bil ocenjen s petim (5) zvezdicam. Sam zakaj ju pa na konc ustrelijo? A zato , de so prkazal kaka prasica je, če si svobodn?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

crusty d.. = :?: :?:

To so eni Americani, ki z motocross motorji pocnejo te in one "cool" reci, izvajajo full dolge skoke, se pri tem snemajo, kamera pa potem praviloma ne pokaze kako se na drugi strani model sesuje k marija ... :twisted: :twisted:

Podobno imajo Svedi ene svoje sorte izpadov s cestaki, se veselo snemajo ko vozijo po zadnjem, prednjem, na zadnjem sedec na tanku itd. .... in tudi tu ko se motor nekam sumljivo nagne vstran praviloma ne pokazejo stika voznika z ljubo mater Zemljo :twisted:

Vazn da so cool :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:roll:

aha - sem videl nekaj teh vragolij in nekaj takih z zaključno fazo in tipom na vozičku, ki je veselo kokodakal kako bi še če bi lahko spet..

full bulan - kt tist manijak iz ene druge teme k straši s čelado na zadnji luči na pokvečenem HD-ju pu Ljubljani (js trdim da je pulcaj, sej bga drgač zihr že puspravl) :2gunfire: :2gunfire: 8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol:

manjak - tudi tebi *****

:lol:

Kaj nej bi pa to pomenil? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!