Skoči na vsebino

Easy Riders -- Goli v sedlu


Jason

Priporočene objave

crusty d.. = :?: :?:

To so eni Americani, ki z motocross motorji pocnejo te in one "cool" reci, izvajajo full dolge skoke, se pri tem snemajo, kamera pa potem praviloma ne pokaze kako se na drugi strani model sesuje k marija ... :twisted: :twisted:

Podobno imajo Svedi ene svoje sorte izpadov s cestaki, se veselo snemajo ko vozijo po zadnjem, prednjem, na zadnjem sedec na tanku itd. .... in tudi tu ko se motor nekam sumljivo nagne vstran praviloma ne pokazejo stika voznika z ljubo mater Zemljo :twisted:

Vazn da so cool :twisted: :twisted:

To smo že preživeli. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, sam meni ni jasno kaj je na tem filmu tako posebnega

...

Odvisno, kaj se ti zdi posebno: npr meni se je vedno zdelo precej posebno, da Peter Fonda na svoji hudi makini sploh ni imel prednje zavore :shock: :? :roll: (če imaš posneto poglej, da ko daje gas nima ročke za zavoro na balanci, ko kaže od blizu njegovo prednje kolo, pa ni bobna (hja, diskov takrat še ni bilo...)...

Druga posebnost je definitivno izjava Jacka Nicholsona (zvečer, preden ga frdirbajo) o svobodi v Ameriki, ki jo potem še "potrdi" njegova smrt. IMHO zelo poučno.

Pa veliko dobre glasbe :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem včeraj prvič gledal film in opazil da ni imel bremze. Drugače pa mi sam film ni nič posebnega, če se nas moralna vprašanja, ki so jih hoteli z filmom izpostaviti, ne dotaknejo. Ta film je lahko torej za nekoga zgolj nizko proračunsko filmsko sranje ali pa vrhunsko filmsko delo, ki odpira nešteto moralnih vprašanj, ki dosežejo namen le, če se med oz po filmu dejansko osredotočiš na sporočila ki so nam jih hoteli posredovati in o katerih gre razmisliti. :? :wink:

Življenje je beg med omamno pijanostjo in trezno opojnostjo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:roll:

ne gre pozabiti KDAJ je bil film sneman... zato je njegova teža čisto nekaj drugega (mislim da v času ko smo zasedli filozopfsko fakulteto in imeli prve večje študentske demonstracije v Lj)

tosoblicajtipress

razni Schwartzeneger-ji, Bruce-ji, Stalone-ji pa so glih zvedeli kaj so kvihti.. zato vam nekaterim ta film ne pomeni nič.. saj je akcije v primeri z današnjimi le za šcepec

in marsikdo ne vidi pravega sporočila (takih danes filmi ne nosijo več) - tipične USA-fraze:

"pobijaj svobodne med tem ko govoriš o svobodi"

ali

"pobijaj svobodne v imenu svobode"

ali

"pobijaj svobodne, da bodo svobodni"

ali

"osvobajas svobodne tako, da jih pobiješ"

:roll:

a sm nakladač - a ne? 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: :lol:

predvsem, vedi, da me je izredno težko najti nezadovoljenega

8)

Si lahko predstavljam.Good 4U :!: BTW, Nicholson je bil pa v filmu totalni 100% marsovec. Že njega se spljača pogledat. Fonda je :? , Hopper je pa vedno boljši, čim starejši je. Se strinjaš :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa mislim, da je film danes zelo aktualen (mogoče si je tudi zato izboril uvrstitev v "prime time" TV čas).

če pogledamo zlagane vrednote in odnos do "drugačnih", ki so takrat veljale v ZDA in to kar zdaj pridiga busheva amerika je eno in isto sranje.

film je eden od mojih najljubših (ga mam na video, pa še kak divx bom poiskal), je pa res da zahteva malo bolj pogljobljeno gledanje kot današna instant hollywood produkcija.

aja pa celo dialoge ima brez da bi bilo 70% filma ena sama eksplozija in na koncu zmaga "all american hero".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem tistih ki sprašujejo o "vsebini" tega filma je ta da so film samo "gledali",

niso ga pa "VIDELI" :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Med gledanjem in "VIDENJEM" pa je velika velika razlika. Če si film gledal si opazil celo, da baje ni mel prednje bremze! Uauu :!:

Če si ga pa res "VIDEL" si vedel kakšen bo konec.

Pa ne se sekirat!

FREEDOOOOOM!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: :lol:

predvsem, vedi, da me je izredno težko najti nezadovoljenega

8)

Si lahko predstavljam.Good 4U :!: BTW, Nicholson je bil pa v filmu totalni 100% marsovec. Že njega se spljača pogledat. Fonda je :? , Hopper je pa vedno boljši, čim starejši je. Se strinjaš :?:

tut Bata Živojinović ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec filma me je kar malo pretresel, oz. presenetil. Takoj sem se spomnil tudi na forumaša D.J.-a in mu v mislih zaželel, da se mu kaj takega nebi nikoli zgodilo - na kakšni furi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takrat so bili pravi časi flower power generacija.In če si niste pogledali rock opere Tommy si še to oglejte iz približno istih časov. :wink:

No, ja, samo približno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk nakladanja, pa videti je, da le tu in tam kdo sploh razume ta film.

Priporočam tudi ogled Jugoslovanskega filma Stara mašina, v glavni vlogi motorist Marjan Ogrinc - Mao... Čeprav - tega bo razumelo še manj ljudi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk nakladanja, pa videti je, da le tu in tam kdo sploh razume ta film.  

Priporočam tudi ogled Jugoslovanskega filma Stara mašina, v glavni vlogi motorist Marjan Ogrinc - Mao... Čeprav - tega bo razumelo še manj ljudi :D

Sem se že nekajkrat spomnil na ta film ... kje bi ga pa lahko dobil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam tudi ogled Jugoslovanskega filma Stara mašina, v glavni vlogi motorist Marjan Ogrinc - Mao... Čeprav - tega bo razumelo še manj ljudi :D

Sem se že nekajkrat spomnil na ta film ... kje bi ga pa lahko dobil ...

Kinoteka ga zavrti povprečno enkrat letno :D

Pa mogoče bi ga celo Ogrinc imel kje, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!