Skoči na vsebino

Išcem samopostavljivi šotor-nujno!!!


Pervy

Priporočene objave

na enem srecanju sem videl avstrijca, ki je imel najboljši iglu šotor kar sem ga videl.

VRGEL GA JE V ZRAK IN SE JE SAM POSTAVIL. vsa stvar je zgledala kot avtomatski dežnik, same neke vzmeti in zložnjive palice. drugi dan je samo stranice skupaj zložil, malo prelagal levo desno in šotor je bil na motorju. pa še ful mali je bil ko je bil zložen. seveda sem ga jutranjo omemljen pozabil vprašat kje ga je dobil in zdaj ga išcem kot nor ampak v slo za to še nobeden ni slišal v avstriji pa sicer vedo da obstaja ampak noben ga nima. ker bo dopust kmalu me zanima

CE JE KDO TO ŽE VIDEL IN CE VE KJE SE GA NABAVI (PA TUDI CENA MA VLOGO).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Najprej lep pozdrav vsem skupaj. Ze nekaj casa vas spremljam in ugotavljam, da ste prav prijetna druscina. Upam, da boste sprejeli moje redkejse oglasanje (v sluzbi veliko dela, doma pa brez PC-ja).

Da preidem na temo:

1. Samopostavljiv sotor lahko dobis v trgovinah POLO (Nemcija) za ca 250 DEM. Zadeva se postavi v 1 minuti, kar je vsekakor hitreje kot klasicen sotor. Se nekaj podatkov: teza 2,7 kg, mere zlozenega 55x18 cm, notranje mere 140x210x100, zunanje mere 160x225x100, vodni stolpec 1000mm, material NYLON. Podrobneje ga lahko vidis v POLO katalogu stran 567.

2. Za daljsa potovanja raje poglej v GERICKE stran 342. Zadeva je sicer vecja (380x230x170) in tezja (ca 8,7 kg), omogoca pa spravilo motorja v predprostoru. Cena je 300 DEM.

Ce nimas omenjenih katalogov, mi poslji svoj naslov na moj e-mail, pa ti bom poslal fotokopije.

Lep pozdrav vsem skupaj by Easyrider

P.s.: se nekaj ostalih podatkov:

- Celje

- Moto Guzzi Nevada 350

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet sem ga mahnil mimo (in se skril v povprecju).

Ce hoce kdo hitrejse informacije, naj preklopi na:

1. www.polo-motorrad.de

2. www.hein-gericke.de

3. www.louis.de

Na POLU si oglejte ONLINE KATALOG - sekcija CAMPING - podsekcija ZELTE - sotor One Touch Cycle. Sicer sta pa tudi ostala dva naslova zanimiva.

Ops! Upam, da ne boste viseli prevec na netu oz. na gornjih naslovih (odvracanje z foruma).

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ pervy: sem se danes malo pozanimal glede tega sotora in vsi so mi odsvetovali.kvaliteta ni bog ve kaj,pa mehanizem,pa obdelava itd.v graz-u na razstavi ga nima pa nobeden.

@ all: prinesem dva kataloga gericke (vec jih zacasno nima) in od bergfuchsa se dva.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

@ pervy: sem se danes malo pozanimal glede tega sotora in vsi so mi odsvetovali.kvaliteta ni bog ve kaj,pa mehanizem,pa obdelava itd.v graz-u na razstavi ga nima pa nobeden.

@ all: prinesem dva kataloga gericke (vec jih zacasno nima) in od bergfuchsa se dva.

best

Ice

NO SEJ BI SI GA TEMELJITO OGLEDAL PREDEN BI GA KUPIL. KAJ VEM, BOMO VIDLI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po casu,ki ga porabis za postavitev in stabiliteti,ter prostoru v sotoru skoraj ne mores mimo tunela.teza in cena so pa nekje enake.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak meni ni nekaj cisto jasno!

Ce je to na mehanizem, da se sam odpre (recimo ko ga izvleceš iz pakunge), deluje fizicna sila na šotor.

Potem moraš biti kar malo mocan, da spet to spraviš skupaj! Kar pa se zna takrat zgoditi, da zadevo malo zviješ, pa ni nikoli vec tako kot je.

Sicer pa tudi mislim, da je procent cara na zborih tudi postavjanje šotora (in pospravljanje), saj se ti nikoli ne da, pa se moraš prepricati, ker ga tam pac ne moreš pustiti!!

Jaz osebno rada šotor postavim. Še posebno, ker imam na zborih vedno tipe naokoli, ki spremljajo žensko postavitev šotora, pa so malo preseneceni!!!

- hvala bogu za tabornike!!!!

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vgrajeno imajo neko tanko zelezo (podobno nemirki v urah,samo malo vecje),tako da to niti ni problem.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

tudi jaz sem ze videl tak sotor v neki reviji. imel naj bi tudi napihljiv poden, tako da ni treba nositi s seboj armaflexov in podobno. celo ljubljana prebrskal pa nobeden za takega se slišal ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ideja sama po sebi niti ni napacna,samo ce bi to funkcioniralo,kot treba,bi menda ze vsi alpinisti imali take sotore.

s tistimi,s katerimi sem se glede sotorov pogovarjal,so vsi rekli sledece: ali pretezko,prekomplicirano/predolgo za postaviti,ni stabilno,ni vodotesno.

re vodotesnost: vodni stolpec za tla sotora od 6000mm,streha od 3500 mm dalje.to je v primeru,da klecis v sotoru (koleno izvaja pritisk ekvivalenten 6 m visokem stolpcu vode na povrsino 1 cm2),ali se naslonis na sotor (lahek naslon 3500 mm +).

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po sezoni se ga bom spravil delat. vzel bom moj sedanji iglu tako da vodotesnost ne bo vprešljiva. Kupil bom napihljivo blazino in jo nekako vgradil na poden šotora. šotor bo potem težji, debelejši in enako dolg ko bo zložen. Zrak je najbojši toplotni izolator, tako da mislim da bi moralo biti spanje bolj prijetni kot pa na trdih tleh oz. kakšni odeji(armaflex). pa še manj kosov prtljage bi sabi nosil.pa še bolj zdravo je.

Glede vodnih stolpcev: Jaz imam šotor le za prespat, ne za klecat ali se naslanjat na njega.

psiho

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

take sotore se dati dobiti pri nas v trgovini z opremo za hribolazce. kar pa slisim, da je zadeva slaba se glih nebi strinjal ker sotori so namenjeni popotnikom na visinah in temperaturah pod niclo tako da kvaliteta sestavljanja in raztavljanja temelji na preizkuseni metodi. no ja vsekakor se pa lahko oglasis v eni izmed trgovin in ti bodo prodajalci z veseljem pomogalai. cene pa se gibljejo za dve osebi tudi pri nas okoli 25k sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ideja sama po sebi niti ni napacna,samo ce bi to funkcioniralo,kot treba,bi menda ze vsi alpinisti imali take sotore.

s tistimi,s katerimi sem se glede sotorov pogovarjal,so vsi rekli sledece: ali pretezko,prekomplicirano/predolgo za postaviti,ni stabilno,ni vodotesno.

sosko,sem se s parimi alpinisti glede teh sotorov pogovarjal in so mi vsi odsvetovali.but hey......it´s your money. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam tak šotor kupljen v polu pred tremi leti za 250 dem.(nima napihljivega dna, za to prvič slišim) Meni se kar dobro obnese, postavljen je bil sigurno več kot tridesetkrat in je zaenkrat še popolnoma v redu.

Samo zelo majhen je(tudi ko je postavljen), pa tudi kvaliteta mi zgleda slabša kot pri navadnem šotoru za tako ceno.

Šotor se ne postavi popolnoma sam (ni nevaren za okolico) in za zlaganje ni potrebna moč. :twisted:

MotoManiac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!