Skoči na vsebino

motoristi kot darovalci


marem

Priporočene objave

Pred nekaj denvi sem prek interneta spoznel fanta iz Nemcije, ki je vec ali manj cisto povprecen motorist, edino kar se mi je res zdelo zanimivo je pogoj njihovega motokluba, ki je tak da se lahko vcalni vsak, ki:

-ima motor (neobvezno)

-je darovalec organov

ta drugi me je mal ozbodel v oci in sem ga prasal kako je s tem. Povedal mi je da se on zaveda, da kot voznik motorja spada v skupino, kjer je moznost poskodbe ali celo smrti toliko vecja, kot pri drugih aktivnostih. In se je zavezal da bo v primeru svoje smrti daroval svoje organe tistim, ki jih potrebujejo. Z bratm sta tako ustanovila moto klub (sedaj ima 14 clanov) katerih pogoji za vpis so zgoraj navedeni!

Zanima me kako je s tem pri nas, koliko od vas ima kartico Darovalec, in zakaj jo imate, vem da nekateri smatrajo to kot izzivanje nesrece, toda meni se zdi gesta kot sama lepa, zanimajo me tudi mnenja tistih, ki so proti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa direkten, iz prve, v tako intimno vprasanje.Bi si mar vsaj nekaj odgovor prej nabral, preden uletis s taksno na forum. Kakorkoli ze, zato pa smo tukaj in dobrodosel med nami! :roll: :?: :) :wink:

Aja, podpiram idejo o darovanju! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja je dobra sam prej se s starši posvetuj...da ne bodo potem presenečeni ko bodo ...bog ne daj... soočeni s tem!

Drgač je pa to "pametna" ideja saj se s tem lahko reši veliko življenj......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imama znanko ki ima ledvice v okvari in ona malo za salo malo zare pravi motoristom LEDVICE NA KOLESIH, kot vsi vemo so ledvice dokaj dobro zavarovane v primeru padca (ledvicni pas). Nocem samo da me kdo gleda kot rezervne dele dokler sem ziv, drugace pa ql...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jst jo mam, sn jo mel se predn sm mel 18 let, pa jebiga, docaku sn njeno veljavnost... 8)

konc koncev - postavte se v vlogo cloveka k bi krvavo rabu kak organ - a bi mrtvemu motoristu koristla ledvica?? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako, kot je povedal Zok. Postavi se v vlogo nekoga, ki organ rabi... Ne vem no, jest te kartice sicer nimam, nisem nikoli imel ravno prave priložnosti si jo priskrbeti in sploh ne vem kje to dobiš ne nič. No v glavnem, jest bi bil vesel, da bi komu lahko pomagal, če bi se meni kaj zgodilo. Po eni strani je prav dober občutek,če veš, da bo "del tebe" po smrti še živel nekje... ok to je že filozofiranje, skratka, jest to ful odobravam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pomoje je to prav.kje pa si to priskrbiš?samo ne vem kakšen bi bil odziv staršev,pomoje bi mislili da boš začel dirkat po cest in veš da se boš ubil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pametna ideja, ker nkol ne veš kdaj boš sam kej rabu !

kaj pa kaka Motosvet krvodajalska akcija, zihr bi se nas dost zbral, pa še odmevno bi blo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni neumna ideja to, saj če že imaš to nesrečo da se smrtno ponesrečiš, zakaj ne bi usaj nekoga drugega osrečil s kakšnim organom, ki ti itak ne koristi več.. Ob prvi priložnosti si bom omislil to kartico. Drugače pa tudi ideja o krvodajalski akciji motosvetovcev ni slaba in bi bilo res super, če bi se kaj naredilo v tej smeri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lansko leto sem na radiu Salamon slisal rekla mo ki se je slisala priblizno takole - "Ni strahu za organe, dokler so na cesti motoristi." :( :)

Sem bil šokiran! :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma k si na dugi strani je tko vseeno kaj ti poberejo :lol:

Kul 8) sej bilo dobro da bi veljalo za vse prometne udeležence ne samo za motoriste :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam to kartico že kakih 8 let.

Iskreno pa upam, da ne bo nobeden od vas niti jaz od kogarkoli rabil kak rezervni del. Razen za motorin. 8) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da je tole zelo občutljiva zadeva.

Baje še dohtarji niso čist prepričan, kdaj si sam še rožica in ali je prav da ti vn poberejo drobovje. Drugače nekako zadevo podpiram, sam zdi se mi skrajno nesramno, da nas imajo za zelo potencialne "rezervne dele"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok Cegi zdej pa povej, komu das raje svoje ledvice, srce in se kaj drugega po tvoji smrti; drugemu cloveku, ki jih krvavo potrebuje ali zajedalcem v zemlji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvar je taka, da ti organe poberejo šele takrat ko so možgani klinično mrtvi, ko se to enkrat zgodi ni več poti nazaj, vsaj ne brez hujših posledic (vegetiraš), pa še to je full dosežek, če jim rata, sam raj vidm da grejo moji organi v ¨obtok¨ kot pa da jih en pride ¨zalivat¨in jokat nad mojo lupino, grdo se sliš sam takrat te že ni več, te stvari vem (mama včasih delala v Soči in sem videl dosti tega), konec koncev pa lahko tvoja sicer žalostna smrt pomaga nekomu drugemu zaživeti na naovo, kar pa je glavni razlog teme!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok Cegi zdej pa povej, komu das raje svoje ledvice, srce in se kaj drugega po tvoji smrti; drugemu cloveku, ki jih krvavo potrebuje ali zajedalcem v zemlji?

Sem že rekel, da sem načeloma za - samo zadeva sploh ni tako enostavna, kot kruh kupit. Sam sicer kartice nimam, če bi se mi pa kaj zgodilo, bo pa o tem kaj dam in kaj ne odločala žena ali kdo drug.

Sploh pa če si že enkrat na tem (upam, da ne bo noben) ne odločaš več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo zadeva sploh ni tako enostavna, kot kruh kupit.

Saj zato pa je to narejeno tako, da se vsak SAM odloči. Če nočeš in nisi siguren, potem raje ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lansko leto sem na radiu Salamon slisal rekla mo ki se je slisala priblizno takole - "Ni strahu za organe, dokler so na cesti motoristi."  :( :)  

Sem bil šokiran!  :roll:

Tole je pa tudi mene sedajle pribilo! :evil: Da je narod lahko tako brezobrazen in da tako reklamo v eter.

Sicer pa v kolikor sem jaz slišal, koliko te razrežejo in zmasakrirajo pri obdukciji je vseeno bolje, da daruješ kar je uporabnega. Mrcvarili te bodo itak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah,jest sm na to idejo pršu pred enim letom,pa si bom kartico zrihtov koj,k bom polnoletn.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si tole zrihtaš? Jaz sem 100% za in sem že nekajkrat rekel, da moram tole zrihtat, pa še vedno nisem... ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!