Skoči na vsebino

motoristi kot darovalci


marem

Priporočene objave

Jaz tudi za! Imam drugače vedno notri v čeladi zataknjen kartonček z osnovnimi podatki, kontaktne osebe, krvna grupa! Kje pri nas se to z darovanjem organov uredi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kartico darovalca imam že kakšnih 6 let.......v vozniškem dovoljenju......

Vseeno imam raje, da se zdravniki po (bog ne daj) kakšni hudi nesreči malo manj potrudijo z mojim reševanjem in uporabijo moje sestavne dele, kakor pa da vegetiram na aparatih ali pa da jih pustim skuriti ali zakopati v zemljo........Meni tako ali tako ne bodo več koristili, torej naj koristijo tistim, ki jih nujno rabijo.

Ja, pa kartico naj bi se dalo dobiti v vsaki ambulanti......

Alla 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsem vetru in prepitem alkoholu + ......... kaj je sploh se uporabnega ????

A bi kdo rad da se mu telo zastrupi al kaj???

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S: Bom sel po kartico pol bomo pa videl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam imam podobne težave, moje telo je že tako sesuto od cigaret alkota dela itd. da ne vem če je še sploh kaj uporabnega, bom pa vseeno poskusil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam imam podobne težave, moje telo je že tako sesuto od cigaret alkota dela itd. da ne vem če je še sploh kaj uporabnega, bom pa vseeno poskusil :D

Morš poj na kartico dopisat, da so deli v slabem stanju in potrebni obnove :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi jaz omenil moji mami, da bi šel za darovalca me pri tisti priči ona fenta. Saj sem polnoleten in sam odločam o tem, ampak vem da je moja mama tako konzervativna in paranoična glede tega, da bi delala celo štalo, če bi res prišlo nezgode in odvzema organov.

Ampak, da ne bom ustvaril vtisa, da se skrivam za svojo mamo in da iščem opravičila, si bom tudi jaz uredil status darovalca.

Ali ima (bi imel) tudi kdo drug potencialne težave s svojci glede tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si tole zrihtaš? Jaz sem 100% za in sem že nekajkrat rekel, da moram tole zrihtat, pa še vedno nisem... ??

Jaz sem to uredil na neki krvodajalski akciji. Sigurno (vsaj mogli bi, saj konec koncev ti nekaj ponujaš) bi to uredili v zdravstenem domu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek sem šel na krvodajalsko in mimogrede pri sprejemnem okencu prosil še za omenjeni kartonček. Pravijo, da ga izpolniš, o tem obvestiš svojce in nato hraniš vedno pri sebi. Mene pa čudi to, da nimajo nobene baze podatkov o tem. Nič, samo izpolnjen kartonček imaš pri sebi.

Najprej me je hotla sestra prijavit kar za darovanje organov še za časa življenja!? :blink:

Več o tem na RKS - Darovanje organov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, jaz sem darovelec (potencialni) že nekaj let- tako kot je predhodnik napisal, izpolniš kartonček, ki ga dobiš skoraj v vsaki ordinaciji, obvestiš svojce o tem, da si darovalec in hraniš kartonček pri sebi. Zdi se mi prav da se o tem ne vodi uradne evidence, saj bi zgledala kot "dead waiting list".

O tem se lahko pogovarjamo na glas, mislim, da ni tabu in niti ni tako grozno,celo nasprotno-ob izgubi enega življenja lahko podaljšaš ali rešiš drugo življenje.

lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede baze sem mislil le v toliko, da bi lahko ugotovili, da si darovalec tudi, če slučajno takrat nisi imel kartončka pri sebi (greš na sprehod s psom in te povozi avto na prehodu za pešce). Jasno pa mi je, da je mogoče vsako bazo zlorabiti.

Ali kdo ve, ali imajo podobne kartončke tudi v tujini? Tega, ki ga dobiš pri nas je izdal RK Slovenije in je v slovenščini, tako da sklepam, če se ti zgodi najhuje v tujini, ne bo z darovanjem nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi bodo ledvička ipd tam doli (al pa gori kakor vzamete)!!! <_< ;)

No zato sem tudi jest darovalec že celih 6 let!!!

Upam da bom potencialni darovalec vsaj še 67 let!!!!Pa nej pol naredijo z 90 let staro ledvičko kar čjo!!! :huh: :P :blink:

Ciao,by Pero

Popravljeno . Popravil pero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!