Skoči na vsebino

Ste vedeli za to ...


Vale

Priporočene objave

Zanimivo!!!!Le kako to da se to niso spomnili ze pri kaksni veliki hisi(Nolan,Arai.....)!me pa zanima kako se to dejansko obnasa v praksi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težava je napihovanje in praznjenje. Ko se človek odloči, da bo snel čelado, jo hoče imeti v potezi, dveh dol in obratno, na glavi. Za pihanje boš moral imeti izvor plina (zraka). Če hočeš, da je čelada čim bolj lahka, bo vir plina ločen, kar pomeni: vir natakniti na ventil na čeladi, napihniti, vir odstraniti in nekam shraniti.

Če ne bo z zakonom obvezno, prezapleteno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi tud tavelki so se spomnl takih stvari,sa kakor je videti zadeva simpl, sploh ni, kaj na hrbtu bom pa meu jeklenko k kak potapljač, stvar pa definitivno zgleda zanimivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj imas lahko one mini jeklenke s stisnjenim zrakom... kot za krpanje gum...

Ideja pa je zanimiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko bi naredili kit z mini kompresorjem na generatorju (na gredi bol točno), in pol bi samo ustrezno cevko prklopu u čelado da ti napihne blazine 8) samo trik je u tem če bo kdo to kupu :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tisto napihovanje bi že nekako rešil...

Meni se zdi bolj problematična lega te čelade na glavi. Po moje ne more biti kaj dosti stabilna če z glavo malo zmigaš levo-desno. Zaradi zraka med čelado in tvojo faco, bi v praksi stvar "plavala" okrog tvoje glave. Isto kot če voziš avto s premehkimi gumami in priletiš malo bolj v kakšen ovinek. Če bi to probal rešiti z večjim pritiskom zraka, bi pa spet dobil efekt pretesne, trde čelade...

Sigurno so se tudi veliki že kaj takega domislili... pa so verjetno prišli do enakih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi bilo uporabno pri kakih delavnih čeladah na motorističnih pa NE BO. Ne mi rečt da bo zračna blazina obdržala čelado na glavi če jo pa pašček ne obdrži pri padcu.

Mislim da bo še kar nekaj časa čakal na $$ od svojega izuma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ideja je dobra uporabnost pa je neki druzga :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!