Skoči na vsebino

Vožnja po črti?


Black Knight

Priporočene objave

Kakšne imate kaj izkušnje z vožnjo po črti?Meni osebno je še vedno malo nelagodno(3. sezona).Ali vozite po črti tudi v neprgleden ovinek,če se vam avtomobilisti ne umikajo?

Kolikšnja je možnost,da trčiš čelno v motorista,ki ti tudi nasproti pripelje po črti?Ali me bo ta nelagodnost sčasoma minila?

lp bošte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prehitevam v nepreglednih ovinkih. Kaj ce se ovinek se bolj zapre pa prides not s prevlko hitrostjo, se bos nagno na avto? Kaj ce te avto zacne rinit na levo, bos zapelal v 40t sleper? No f**** way, tolk se me pa pamet ne zapusca B) Sem pa se pocasi navado jemat ovinke ob crti ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: Ej demons_eye - slej ko prej bo en prisel, pol bosta pa lahko podebatirala, ce se je kaj nelagodno pocutil :lol: :lol: :lol: :P :P :ph34r: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tema se mi zdi, da že nekje obstaja.

Sicer pa po (dvojni) polni črti prehitevam le počasi vozeče kolone (< 50 km/h) in vedno takrat, kadar je dovolj pregledno in vidim, da nasproti ne prihaja nihče ali je še dovolj daleč. Se pa malo zamislim, ko me kakšen mulec na skuterju prehiti čez polno črto ob nasproti vozežem prometu.

Jaz ponavadi občutek nelagodja med prehitevanjem izgubim po kakšnem dnevu ali dveh vožnje v novi sezoni. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevanje po črti... zelo previdno, sicer pa čez ovinke sploh ne... Tam se gre na levi pas. Če je pregleden ovinek, sicer se ne prehiteva. Jebiga, to je moja glava, črte so spolzke, etc...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v petek na Obali!

Pa za nazaj kolona neprekinjena ....pa po črnem kalu prehiteval kolono po dveh neprekinjenih črtah...na desni pa policaji ma niso reagirali!

Sej tehnično nisem šel čez črti ...ma občutek je usran! :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima morda še kdo kakšen način, kako naredit "neočiten" samomor??

Mislim prehitevanje v ovinku po črti, zato ker se avtomobilisti ne umikajo?? :blink:

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem vozil iz Raba-kot avtomobilist. Nasproti kolona in model na SUZUKIJU prehiteva v svojem desnem ovinku po levi strani črte (cca 1m na mojem pasu ). Sem komaj odvil ter bil čisto trd nekaj časa. Kaj bi pisdalo v časopisu??? Kar se mene tiče, je bil to vrhunski neodgovoren b...k.

Odkar vozim tudi motor, pazim na motoriste ter se umaknem, če se le da.

nekateri pa ti raje nagajajo, kot pomagajo, zato se ne bi dosti igral na črti.

LP D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po crti vozim le ko kolona stoji ali vozi cisto pocasi. Ce se avtomobil vidno umakne, ga prehitim po desnem pasu ob crti. Drugace pa vedno prehitevam po desni tretjini levega pasu in to postopoma -avto po avto. Vedno pa na ziher- ko je pregledno!

Lp Dani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vklopim dolgo luč, lev smernik in malo hitreje kakor kolona mimo ampak samo dokler imam pregled pred sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimo kolone počasi, prsti ves čas na zavori pa 100% zbranost- tko približno grem jst mim strnjene kolone ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne imate kaj izkušnje z vožnjo po črti?Meni osebno je še vedno malo nelagodno(3. sezona).Ali vozite po črti tudi v neprgleden ovinek,če se vam avtomobilisti ne umikajo? ...

lp bošte

Po sredini v nepregledni ovinek je po mojem mnenju precej samomorilsko! Se ti še ni kdaj zgodilo, da je kakšen avtomobil nekoliko sekal nepregleden ovinek? Kakšna druga ovira na drugi strani ovinka? :o

Upoštevati pa je tudi potrebno, da se pri vožnji po črti v levem ovinku kar precej nagneš na nasprotni pas (za kakšen meter) :unsure:

Predvsem moramo sami najbolj paziti nase, drugi ne bodo na nas! Žal!

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o Priporočam da se izogibaš prehitevanja po črti v ovinkih, ker ti ob nenadnem prihodu nasproti vozečega zmanjka maneverski prostor za povratek na svoj pas....

Pri kolonah vozil je potrebno paziti, da ti ostane toliko časa, da lahko varno ustaviš, če kdo nenadoma odpre vrata, ali pa se je naveličal čakanja v koloni in obrne vozilo ( vele mojstri v takih dejanjih so Čehi v poletni sezoni...).

Sicer pa boš s časom sam ugotovil, kdaj je varni in kdaj ni....

Pazi da te raziskovanje ne bo drago stalo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Pri kolonah vozil je potrebno paziti, da ti ostane toliko časa, da lahko varno ustaviš, če kdo nenadoma odpre vrata, ali pa se je naveličal čakanja v koloni in obrne vozilo ( vele mojstri v takih dejanjih so Čehi v poletni sezoni...)

...

Ja na odpiranje vrat je potrebno zelo paziti (veliko ljudi odpira vrata ne da bi se prej prepričali) Vem za en primer, ko je voznik tovornjaka odprl vrata ravno v trenutku, ko je mimo pripeljal motorist. Glavo mu je odrobilo kot na giljotini! :o

Torej pazimo, glavo imamo le eno (no... na ramenih mislim B) ):lol:

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kakšen počasi vozeč traktorček in nasproti kolona, pol si pa rešuj glavo če morš :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En komentar sem že dal pa se ne morem vzdržati še drugega.

Odgovarjam in komentiram kot avtomobilist (cca 1.200.000 km) in kot motorist cca 15.000 km).

1. Ali je smiselno prehitevati v desni nepregledni ovinek čisto po levi strani ter računati, da se bom nasproti vozečemu avtu izognil pod njim...??? !!!!)

2.Hitiš toliko časa, da si zagotovo vsaj drugi v koloni (Na pogrebu je pred teboj samo eden z zastavo ali križem...

3.Preberi črno kroniko (tolikokrat, da ti bodo vprašanja tega tipa za vedno izpuhtela iz glave!!!!!) !!!!

4. Avto lahko voziš počasi, z užitkom, ves spremljaš naravo in promet. Računaš na normalne ovire (+ rezerva 90%). Niti slučajno pa se ne nadejaš modela par metrov pred seboj, ali pa pol metra od levega retrovizorja)

ZA MOTOR PA MORAŠ BITI 100 % SKONCENTRIRAN.IN RAČUNATI, DA VSI OSTALI NE BODO NITI 50 %.

5. Še enkrat preberi črno kroniko. Ne enkrat, Neštetokrat....

LP pa srečno vožnjo po svojem pasu in vsaj koliko toliko po predpisih (predvsem pa varno....!!!! )

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno Damian.

O takih norih idejah sploh ni vredno zgubljat besed.

Pa zakaj lih čez črto pa še v nepregledn ovinek. Za vsakim ovinkom je ravnina in mislim, da je vredno počakat. Kdaj je pametno biti malo strpn! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!