Skoči na vsebino

Ciscenje vplinjacev


Treker

Priporočene objave

Kot ze naslov teme pove, zanimajo me izkusnje z uporabo dodatkov gorivu, ki naj bi ocistili vplinjace... a to deluje? katere firme?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena stvar od MOTUL-a je full dobra točnga imena se ne spomnim zdele, ti sporočim tekom vikenda,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recept za učinkovito čiščenje uplinjačev

Sestavine:

uplinjači brez tesnil, A4 list, svinčnik, liter ali dva zavorne tekočine, liter ali dva acetona, kup čistih krp, 100 litrov komprimiranega zraka

Priprava:

Uplinjače razdri na prafaktorje, zapiši in nariši kje in kako je kaj sestavljeno (preštej število vrtljajev, ko odstranjuješ igle v šobah), odstrani tesnila (tudi gumijaste obročke!) in dva dni namakaj kovinske dele v zavornem olju. Večkrat pomešaj in potresi.

Serviranje:

Dobro pobriši zavorno tekočino, izpiraj z acetonom in izpihuj z zrakom. Sestavi uplinjače, segrej motor, nastavi uplinjače in vozi.

Zavorna tekočina je precej agresivna in požre umazanijo v šobah, potrebna pa je vztrajnost, da se jo odstrani iz vseh luknjic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf... varjanta je dobra, enkrat sem jih ze cistil, in potem rabil se in se cajta da sem jih sestavil, (nevem kako je pri drugih motorjih za skup da, pri Afriki je to jeba!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam eno bukvico, če bi si kej pomagou?

Bi treba kej pogledat,če kej piše. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dela je res dosti, ampak zares očisti. Pred leti mi je avto crkoval pri dodajanju plina (delno zamašena prehodna šoba), v tank sem vlil neko čistilo, ki ni nič pomagalo, zgornji recept pa je deloval že na več uplinjačih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi jest glih z bremzolem.

LP

sem se ze cudil,zakaj se samo meni to zdi cudno..... petrolej,bencin,dizel,WD-40 in podobno ok...... samo zavorna tekocina?! aceton mogoce za majckene povrsine glancat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena stvar od MOTUL-a je full dobra točnga imena se ne spomnim zdele, ti sporočim tekom vikenda,...

Ja tisto od Motula deluje ... po zimskem spanju sem dal to reč v motor in mi je začel lepše vžigat in bolj mirno tečt v prostem teku. Se po moje splača enkrat na sezono to uporabit, da raztopi usedline v vplinjačih. Večji poseg razen po dolgotjani furah po Sahari B) po moje ni potreben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi jest glih z bremzolem.

LP

sem se ze cudil,zakaj se samo meni to zdi cudno..... petrolej,bencin,dizel,WD-40 in podobno ok...... samo zavorna tekocina?! aceton mogoce za majckene povrsine glancat....

Bremzole je zelo prijetno koroziven, pa najraje barvo papa. Pa še kej druzga.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzole je zelo prijetno koroziven, pa najraje barvo papa. Pa še kej druzga.

Saj ravno zato je bremzole uporabno, požre vse umazane obloge, aluminij in medenino pa ne. Zato sem poudaril, da ne namakaj tesnil, membran ipd. Težava je v tem, da se bremzole ne topi v bencinu in rabiš ogromno zraka, da ga izpihaš ven iz vseh luknjic. Zadnje uplinjače, ki sem jih čistil z bremzolem sem potem pral z acetonom in je šlo lažje. Z bremzolem sem uspešno očistil vsaj pet uplinjačev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težava je v tem, da se bremzole ne topi v bencinu in rabiš ogromno zraka, da ga izpihaš ven iz vseh luknjic. Zadnje uplinjače, ki sem jih čistil z bremzolem sem potem pral z acetonom in je šlo lažje. Z bremzolem sem uspešno očistil vsaj pet uplinjačev.

bremzole se krasno topi v vodi ... zato ga izpiraj z vodo ... čist simpl če veš ... pa še ceneje.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bremzole se krasno topi v vodi ... zato ga izpiraj z vodo ... čist simpl če veš ... pa še ceneje.. :)

Voda je za uplinjač umazanija...

Bom probal z destilirano, pa na koncu še z alkoholom, da bo zihr :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bremzole se krasno topi v vodi ... zato ga izpiraj z vodo ... čist simpl če veš ... pa še ceneje.. :)

Voda je za uplinjač umazanija...

Bom probal z destilirano, pa na koncu še z alkoholom, da bo zihr :D

ampak voda sama izhlapi ... če pa s fenom pomagaš pa še hitreje ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ful si zakompliciru to z bremz oljem. Čudno, da se nisi spomnu, kako smo to včasih delal. Fergazerje na prafaktorje, kovinske dele v lonc s praškom v vodi, pa na štedilnik kuhat. Ostale plastične dele smo pa pucal s čistim bencinom in kompresorjem. To je blo včasih. Danes, pa se v glavnem sčistijo šalčke in prepihajo dize, pa nič šraufov obračat ker je pol potrebno zopet nastavljat podtlak. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!