Skoči na vsebino

Skakalnce


mazek26

Priporočene objave

v tej temi bomo pisal ( fani motokrosa & poznavalci ) o delanju skakalnc takšnih in drugačnih in miz in dvojnih skokov in etc.

mi mamo svojo progo in eno skakalnco. visoka ni še 1m in je zelo položna ampak se vseeno na tej skakalnici skače po 10-12m. ( več ni pogojev, ni zaleta in doskok je kratek ). v planu imamo eno mizo okoli 10m ali pa če ne bo dovolj denarja & zemlje dvojni skok. zanima me kako naj naredimo mizo, kakšen kot naj vzamemo in tako dalje. na mizo se bo pa približni pripelajo v tretji prestavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm nrdu eno umetno (les) pristal pa si u dolino, bil je skok enih 7m sam več nism mogu probat ker sem lih motor prodal... Drgač pa ene 1.5 m visoka in 2m dolga, je pa pr mal daljših dvojnih skokih zelo verjetno da te bo nabilo na balanco (preverjeno od mojga prjatla :D ) zato priporočam mizo in NE dvojčka, še posebej če nisi še 100% na motorju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej razmišlamo o mizi samo kurac ko zemle ni dost. to je problem drgač pa mioza definitivno bolš ko pa dvojni skok. mamo pa eno skakalnce 2.5m dolga pa pol meter visoka pa skočiš ene 12m tak v grabn not. pa je ql

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so ful dobre ''luftarce'' k te res v luft odnesejo pa ne tako dalec(no, kokr si upas, jaz si se ne velik).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so ful dobre ''luftarce'' k te res v luft odnesejo pa ne tako dalec(no, kokr si upas, jaz si se ne velik).

hm, jst pa kok bi reku. lani glih ka sn se zapelo prek skakalnce letos mi pa kr gre že kr lepo letim samo ko mamo tako skakalnco ko se morš fejst prpelat pol te pa samo malo dvigne če se pa malo prpelaš pa glih ka jo preskočiš. pa problem je tut ka motor ni moj pa si ne upam tolk. upam da bo motor kdaj. še letos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so ful dobre ''luftarce'' k te res v luft odnesejo pa ne tako dalec(no, kokr si upas, jaz si se ne velik).
...pa problem je tut ka motor ni moj pa si ne upam tolk...

Končno en pameten :) , ko sem jst še imel kawo, mi je vsak pogrnu, k je pelu z njo=>na srečo samo zvita balanca, je pa smešno, ko se frend hvali in postavlja, pol pa mu pr skoku vrže noge dol z tapc, pristane na prednjem kolesu in nazadnje ga vrže prek balace :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobri ste...dobri da take vragolije delaste...meni ne rata s kolesom 10 cm v zrak skočt....je pa lepo gledat take majstre...svaka čast.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobri ste...dobri da take vragolije delaste...meni ne rata s kolesom 10 cm v zrak skočt....je pa lepo gledat take majstre...svaka čast.. :rolleyes:

mi majstri? a dej lepo te prosim no. recimo mam frenda ki je vozu državno prvenstvo motokrosa 85ccm. Boštjan Ocvirk imenovan. :) res se pele da ga je užitek gledat, kr teb dviguje adrenalin ko ga vidiš.

no pa k zadevi k sn jo prvo mislo povedat.

Vragolije kot ti rečeš in ki sn jih jst doživo so pa sledeče.

na 25metrski mizi stojiš poleg frenda in še enga kroserja. gledaš ko se pele po progi in potem skoči preko tebe, :o blato leti skos, vidiš zadni kotač ko je 2m nad tabo in da je mera polna da v zraku on še noge narazen. tak carski filing, morte probat. najbolš je pa če maš to slikano in pol gledašššš in gledaš. :blink: :blink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so ful dobre ''luftarce'' k te res v luft odnesejo pa ne tako dalec(no, kokr si upas, jaz si se ne velik).
...pa problem je tut ka motor ni moj pa si ne upam tolk...

Končno en pameten :) , ko sem jst še imel kawo, mi je vsak pogrnu, k je pelu z njo=>na srečo samo zvita balanca, je pa smešno, ko se frend hvali in postavlja, pol pa mu pr skoku vrže noge dol z tapc, pristane na prednjem kolesu in nazadnje ga vrže prek balace :D

samo zvita balanca? pa sam tak je pal. mislim to je še fejst narodno pal da je tak sfuko. recimo moj frend se je enkrat ko smo mel fulll dirko prpelu na jumpo s polnim gasom, ga je fuknlo čist v grabn not in potem ni dobr pristal in motor se je prevrgu na desno on pa z njem ( rečunite da je bla to tretja prestava poln gas, 50km/h če se ne motim )

Posledice:

motor: malo povita balanca, zadnja leva stran pri blatniku/sedežu malo dol povita ( smo zrihtal in se zdej vozmo dalje )

voznik: tačka ob motorja, stopalka se mu je zapičla pod koleno ( biu je v navadnih hlačah ). sledile so močne krvavitve in sedaj ma 3 lukne v nogi ki se mu bojo vedno poznale. pa še na čeladi je zlamo šilt in se je prvo sekiru za čelado, ki sploh ni bla njegova in ker je bla mu prevelka mu jo je celo v nos zabilo in tako še krvavitve iz nosa, pol se je šele sekiru za nogo in svoj motor.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!