Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

če ocenim da je prehitevanje varno grem prehitevat, pa me boli k*** kaka črta je kje.

če ocenim da prehitevanje ni varno pa je lahko miljon prekinjenih in ne bom prehiteval.

čist "ajnfoh".

dve polni sta druga stvar, tam čez mi na misel ne pride da bi šel. tudi pri rdeči stojim, pa če sem ob treh zjutraj sam v mestu. nekak mi ponos ne da, da bi šel čez. hecna stvar. (kot parkiranje na placih za invalide, ni šans, da sem jaz invalid :))

ampak to, kje jaz lahko prehitevam in kje ne...

da bo to meni neki kekec govoril ko tak sam ne zna vozit?! (sklepam po naših omejitvah in prometnih znakih ob cestah)

ne hvala...

to da so zakoni za vse enaki mi pove dovolj!

enaki za moj avto (piđo 106), enaki za nekoga ko ma BMW M3, enaki za enega s kombijem...

da pravila glede polne in prekinjene črte v enaki meri držijo za nekoga s polnik šleparom in za mene na R1-ki... slap.gif

aleluja!

na znake in označbe te vrste jaz gledam kot na PRIPOROČILA.

tisti trance_17_emot-angel.gif ko se jih držite kot pijanec plota in še v življenju niste šli čez polno črto blablabla... vsaka vam čast! grrr.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima pa Benx res nekaj prav in sicer, marsikje so prekinjene črte tako malomarno postavljene, da je res tvegano prehitevanje in marsikje je polna črta res po nepoterebnem. In v tem primeru ga 100% podpiram. Če imaš občutek, da ni varno, potem ne prehitevaj, pa čeprav je 1000 prekinjenih črt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodi raje še bolj brihten, pa glej dovolj naprej, da boš lahko videl polno črto v daljavi, ko se ti približuje. Saj ni 2 milimetra tanka ...eni jo celo iz avijona vidijo, ti pa je z mopeda ne bi?

pri prehitevanju gledam druge stvari kot pa tisti meter polne črte ... mi je bolj važno da ne ogrožam sebe in drugih in da lepo prehitim .. raje pa končam prej kot kasneje ... tudi zaradi kazni...

kolikor mi je poznano pa imaš ti več problemov z vidljivostjo raznih znakov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"there are bold and there are old motocyclists, but there aren´t many bold and old motorcyclists."

pa si naj vsak narise svoj strip.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da pravila glede polne in prekinjene črte v enaki meri držijo za nekoga s polnik šleparom in za mene na R1-ki... slap.gif

aleluja!

na znake in označbe te vrste jaz gledam kot na PRIPOROČILA.

pa ti si pravi hard-core badass bajker ... pa še računalnik znaš uporabljat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ti si pravi hard-core badass bajker ... pa še računalnik znaš uporabljat!

blink.gif

stari, tako službo kot maš ti bi jaz tudi mel.

da maš čas (in voljo) pri čist vsaki stvari svoje veleumne zraven pristavljat... vsaka ti čast!

mimogrede, jaz sem motorist začetnik (po kilometrih kot po znanju), še daleč za tabo.

glede računalnika...

verjetno ga vem boljše uporabljat kot ti. ko boš delal na več milijonov evrov vredni računalniški opremi kot to jaz praktično vsak dan, pol se javi, drugače pa pššššššt.

glede prehitevanja...

jaz z motorom rabim x-krat manj časa in poti da pridem mimo nekoga pred namo, kot pa kako drugo vozilo (ala avtobus?).

zato mi je bizarno, da za vse veljajo enaka pravila. tam, ko je za nekoga nevarno, lahko jaz povsem brez strahu prehitim še 3 vozila (extremni primer).

kaj te vem... moje mnenje pač.

pa za to ni treba met športaka. tudi čoperisti ga vejo dobro potegnit in to še s kako sopotnico zadaj. se velikokrat kar čudim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blink.gif

stari, tako službo kot maš ti bi jaz tudi mel.

da maš čas (in voljo) pri čist vsaki stvari svoje veleumne zraven pristavljat... vsaka ti čast!

mimogrede, jaz sem motorist začetnik (po kilometrih kot po znanju), še daleč za tabo.

glede računalnika...

verjetno ga vem boljše uporabljat kot ti. ko boš delal na več milijonov evrov vredni računalniški opremi kot to jaz praktično vsak dan, pol se javi, drugače pa pššššššt.

glede prehitevanja...

jaz z motorom rabim x-krat manj časa in poti da pridem mimo nekoga pred namo, kot pa kako drugo vozilo (ala avtobus?).

zato mi je bizarno, da za vse veljajo enaka pravila. tam, ko je za nekoga nevarno, lahko jaz povsem brez strahu prehitim še 3 vozila (extremni primer).

kaj te vem... moje mnenje pač.

pa za to ni treba met športaka. tudi čoperisti ga vejo dobro potegnit in to še s kako sopotnico zadaj. se velikokrat kar čudim.

sej ne veljajo za vse ista pravilna, enosledno vozilo lahko prehiteva stoječo kolono, avto jo ne sme.... seveda če to ni pred križiščem...

tako da ni res da za vse velja enako...

poleg tega, tudi polno črto se lahko prevozi, primer recimo vključevanje na avtocesto (kaj nč ne gledate tv? :P ) kjer lahko prevoziš tudi zaključek vključevalnega pasu, čez polno črto, če se drugače ne moreš varno vključiti na AC ... tako da tudi to ni res, da se polne črte NE SME prevoziti, vedno so izjeme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a seveda ja ... tud gumitvist lahko skačeš na polni črti, pa še dobr je, ker je ne zapneš z nogo in ne nardiš napake saj se ti ne zatakne za nogo, na prekinjeni ne morš, saj je tko k strgana elastika :P

p.s.

ponavadi veš, da bo polna črta, saj se prekinjena očitno daljša in daljša, ter postane polna, še noben opazu :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, a ti to čist zaresno?

Čist resno ... vsaj na glavnih cestah (magistralkah) bi moralo biti tako. Imenuje se t.i. opozorilna črta, ki je enkrat daljša od osnovne prekinjene (če je 3 m osnovna, je opozorilna črta 6 m in tako ene parkrat). Malo opazujte po cestah. Ne vem, kje je to zapisano ... mogoče u ZJC :?

bom mal poisku ;) ... če pa kakšn drug, tud nau nč škodl :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ne veljajo za vse ista pravilna, enosledno vozilo lahko prehiteva stoječo kolono, avto jo ne sme.... seveda če to ni pred križiščem...

tako da ni res da za vse velja enako...

pa mi lahko daš kakšen link do zakona kjer to piše da lahko prehitevam s motorjem stoječo kolono? Čisto tako zaradi sebe da vem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa mi lahko daš kakšen link do zakona kjer to piše da lahko prehitevam s motorjem stoječo kolono? Čisto tako zaradi sebe da vem.....

Če 'prehitevanje' razumemo dovolj na široko, je to to:

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

D.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak veš kaj se mi zdi pa butasto in je skregano z vsako logiko, zakon dovoljuje enoslednjim vozilom izključno prehitevanje po desni strani. Iz izkušenj vam povem da približno 30%(ali pa več) voznikov ne pogleda v levo ogledalo, še 1x večji procent jih pa vsekakor ne pogleda v desno ogledalo. Kar pomeni, da je veliko večja možnost, da te bo zbil na desni kot na levi. Večina ljudi ima itak večjo pozornost na levo stran, saj so mu tam nasproti vozeča vozila in velikokrat kratkomalo pozabijo na dogajanje na desni (vsaj za njim) Jaz osebno ne prehitevam po desni.

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak veš kaj se mi zdi pa butasto in je skregano z vsako logiko, zakon dovoljuje enoslednjim vozilom izključno prehitevanje po desni strani. Iz izkušenj vam povem da približno 30%(ali pa več) voznikov ne pogleda v levo ogledalo, še 1x večji procent jih pa vsekakor ne pogleda v desno ogledalo. Kar pomeni, da je veliko večja možnost, da te bo zbil na desni kot na levi. Večina ljudi ima itak večjo pozornost na levo stran, saj so mu tam nasproti vozeča vozila in velikokrat kratkomalo pozabijo na dogajanje na desni (vsaj za njim) Jaz osebno ne prehitevam po desni.

Saj tudi dovoljeno prehitevanje, ampak vožnja mimo s primerno hitrostjo in pazljivostjo... ;)

D.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz z motorom rabim x-krat manj časa in poti da pridem mimo nekoga pred namo, kot pa kako drugo vozilo (ala avtobus?).

zato mi je bizarno, da za vse veljajo enaka pravila. tam, ko je za nekoga nevarno, lahko jaz povsem brez strahu prehitim še 3 vozila (extremni primer).

kaj te vem... moje mnenje pač.

Pravila so enaka, razen izjem, ki so natančno določene...verjetno zato, ker v zakonu ne more pisati za vsak tip in podtip vozila kaj in kako. Že tako so zakoni vse prepogosto nerazumljivo napisani.

Glede same polne črte in prehitevanja pa sem že nekaj strani nazaj napisal in ponavljam (tukaj se delno strinjam s tabo), da je zaradi pospeškov in majhnosti vozila, prehitevanje za motoriste precej lažje kot za druga vozila. Zato ne razumem od kod vso razburjanje nad predpisi in polnimi črtami, če pa lahko brez večjih težav prehitevamo tam, kjer je to dovoljeno in varno. In kolikor se jaz vozim po cestah je takšnih odsekov še vedno dovolj.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi dovoljeno prehitevanje, ampak vožnja mimo s primerno hitrostjo in pazljivostjo... ;)

D.

Saj to sem mislil-prehitevanje-vožnja mimo in to itak počasi. Predstavljaj si stoječo kolono, ti greš po desni počasi mimo, mulc na desni ali pa sovoznik odpre vrata, ker ga lulat tišči?!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi dovoljeno prehitevanje, ampak vožnja mimo s primerno hitrostjo in pazljivostjo... ;)

D.

Seveda sem nameraval napisat, da NI dovoljeno prehitevanje...

Saj to sem mislil-prehitevanje-vožnja mimo in to itak počasi. Predstavljaj si stoječo kolono, ti greš po desni počasi mimo, mulc na desni ali pa sovoznik odpre vrata, ker ga lulat tišči?!!

Hja, saj veš, s kakšno hitrostjo je treba vozit po ZVCP... :blush: Takšno, da lahko ustaviš pred oviro, ki jo glede na okoliščine lahko pričakuješ...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist resno ... vsaj na glavnih cestah (magistralkah) bi moralo biti tako. Imenuje se t.i. opozorilna črta, ki je enkrat daljša od osnovne prekinjene (če je 3 m osnovna, je opozorilna črta 6 m in tako ene parkrat). Malo opazujte po cestah. Ne vem, kje je to zapisano ... mogoče u ZJC :?

bom mal poisku ;) ... če pa kakšn drug, tud nau nč škodl :naughty:

vidu včer, pa res je tako! Svašta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to sem mislil-prehitevanje-vožnja mimo in to itak počasi. Predstavljaj si stoječo kolono, ti greš po desni počasi mimo, mulc na desni ali pa sovoznik odpre vrata, ker ga lulat tišči?!!

Vožnja mimo je, ko vozila stojijo.

Prehitevanje je, ko vozila vozijo.

Ni isto.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno nisem našel, da je dovoljeno PREHITEVANJE preko POLNE SREDINSKE ČRTE .... če greš po desni mimo, ne prevoziš polne sredinske črte, al pač :?

Sem se pa že izvleku pr organih, z "vožnjo mimo" zelo počasi premikajočega se vozila, preko polne sredinske črte. Seveda, saj sem prijazen dečko :P

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja mimo je, ko vozila stojijo.

Prehitevanje je, ko vozila vozijo.

Ni isto.

Hvala za pojasnila. V vsakem primeru greš mimo, mar ne? Včasih se tudi kolona premika 5 km na uro in zunaj je 30 C. Zdaj se pa odloči ali boš šel mimo ali jih boš prehitel. Poanta mojega razmišljanja je, da grem raje mimo po levi (kjer kršim zakon), kot po desni (ne kršim zakona). In če grem mimo po levi, še ni nujno da grem preko polne črte. Več ali manj je vedno dovolj prostora na voznem pasu, da ni potrebe po vožnji preko polne črte.

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!