Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Danes ponoči se je pri sosedih v Celju sprožil hišni alarm. Za vsak slučaj sem poklical Croissante, da pridejo čekirat.

Kaj sem se iz tega naučil?

Kifeljčki znajo prit v roku 2 minut, skor sm padu z balkona.

Nisem bil edini, ki je iz naše soseske poklical kifeljčke (NORO SUPER, CIVILNA STRAŽA ROX!!)

Ko kifeljčki pridejo, pripeljejo s seboj marico, milico, fifija in vse ostalo...

in stojijo pred bajto. Okoli hiše so se sukali ko mačka okrog vrele kaše.. noter niso smeli, tipa niso šli lovit, ker je bil že daleč stran... torej?

Ja, pridejo hitro. In to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem že navajen tu smetiti s kolesarji v prestolnici:

Ko danes brenčim na šiht opazujem kolesarje, čeprav je promet redkejši, dopusti pa to, je zgodbica enaka kot vsak dan.

Na enem od križišč v rožni dolini sem naletel kar na cvetober, da mu ni para. Sam ustavim na semaforju, ker se je prižgala ta rdeča. Babše, ki je peljalo pred mano pa kar ne zavirati. Upsss, sem si dejal, glejmo tole kaj bo. In res, šele, ko je avtomobil iz desne speljal, je babše nekoliko pobremzalo in potem naprej odkolovratilo čez križišče pri rdeči luči. Kaj če bi avtomobil ne stal na križišču in bi pripeljal z večjo hitrostjo, ko bi se mu zelena ravno prižgala? To bi bilo perja. Ker to še ni bilo dovolj, pade mimo mene še ena predstavnica iste živalske vrste. No ja dan kokoške je verjetno danes si mislim. Že, že, a ne misli da je samo dan biciklistične kokoške. Je tudi dan skuterske kokoške, je dokazala še ena predstavnica vrste Gallus domesticus, ki mi je brez kakršnegakoli zmanjšanja hitrosti švignila mimo levega ušesa.

Sem se počutil kot kreten, ko sem čakal zeleno luč. :eek:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, ko sem že v zaletu.

Sobota. Zmenjena furca s prijateljem na pico na Mokrine. Via Učja.

Do Lohatca po avtocesti, potem po stari preko Idrije in tako dalje.

Logaško cesto vsi motoristi dobro poznamo in se večinoma držimo omejitve 50km/h. In tako šibava, prijatelj pred menoj jaz lepo v zadostni razdalji za njim.

V Gornjem Logatcu za ovinkom Pri treh kostanjih stoji učilna zidana, pred njo pa prehod za pešče. In na njem možakar namenjen to cesto prečiti. Stopi na cestišče, jaz lepo počasi zavrem in ustavim. Možakar pa kar odskoči nazaj na trotoar. Kaj ne bo, ko je za menoj vozeči kreten v nekem srebrnem osebnem skrpucalu odvil na levi pas in po gasu mimo pešca. Ok, relax, pešak prosim pojdi čez cesto. Hvala.

Potem pa mater mu jebem cigansku pezdetu sem bil takoj pred njim in mu nazorno pokazal kaj mislim o njem. Ja, tudi vse pike bi takrat dal policaju, če bi me ujel na radar, a kasiral bi jih ta kreten. In za povrh to ni prvi tak primer, ki sem ga doživel letos na cestah.

Pa kaj je folku? A je narod totalno fuknen? :blush::kva1:

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa tako prav, da se naredi naravna selekcija....

ni prav ...ker tudi če nisi nič kriv ko se ti tako pod kolesa v smrt vrže te to verjetno tare še dolgo časa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni prav ...ker tudi če nisi nič kriv ko se ti tako pod kolesa v smrt vrže te to verjetno tare še dolgo časa ...

Kar nekaj časa je s teboj :( , tudi, če nisi kriv.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, že 15 let se pretežno po Ljubljani gibljem, pa teh strašnih znakov, kako kolesarji vozijo čez dojenčke in skačejo čez otroške vozičke, strašijo stare mamke in podobno, še nisem videl. Daj mi povej, katere droge jemlješ, da ti na paranojo sekajo? :D

Pred časom sem zamenjal službo in sedaj hodim peš v center po Celovški - 20 min v vsako smer. Kolesarji, ki so mi šli prej na živce večinoma kot ovire na cestah tipa Večna pot ali Lj-Medvode (torej tam, kjer jih ne bi smelo biti), sedaj niso več nadležna ovira, ampak me prav ogrožajo. Zjutraj in popoldne je namreč pravi kolesarski stampedo, kjer smer vožnje in označena kolesarska steza ne igrata praktično nobene vloge. Med hojo načeloma poslušam glasbo, sem se pa po nekaj bližnjih srečanjih - ko sem hodil lepo po pločniku na svoji strani in kjer je bil prvi znak, da mi izza hrbta (v napačno smer in po pločniku) prihaja kolesar piš vetra ali pa celo dotik obleke - navadil, da paranoično gledam za sabo vsakič, ko stopim malo v stran, da se izognem kakšnem količku. Raje ne pomislim, kako bi bilo, če bi tam rinil voziček.

Skratka: Simči, nehaj (spet) nabijat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kolesarska mreža je lepo poniknila, ko so akterji dobili mesto v politiki in ko so po mestu pod Kobilo zacahnali kretenske paradajz špure. Zame je ta mreža totalno kapitulirala. Ni dosegla kolesarskih stez, ni dosegla ureditve prometa v smislu varnih stez za kolesarje, temveč le nekakšen nevaren rdeči zmazek na pločnikuh, kjer sedaj pešci odskakujejo pred kolesarji, ki se lajhajo v vseh mogočih in nemogočih smereh in iščejo variante kako prelisičiti kretensko speljane smeri paradajz špur, da jim ni treba trikrat čez isto križišče, da se pride na drugo stran. Za povrhu je dobro, če imajo še repetnice ko se steza neha in naenkrat padejo pred avtomobile, katerim tudi ni ravno fletno to upadanje kolesarjev na cestišče kar tam nekje enkrat na sredi. Ljubljanski urbanisti kar se tiče prometa niso pol peesde mrzle vode vredni. Pardon, se opravičujem, So pol peesde mrzle vode vredni. Jok, n'č mrzle, usmrajeno postano mlačne!

Oh wow. Tole pa v celoti podpišem. Tako kretensko speljane kolesarske, kot so pri nas, redko vidiš. V bistvu prav silijo vse udeležence k tekmovanju in nestrpnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri zadnji bajti na koncu naselja, tam kjer že vidiš v nedogled naprej, postavijo radar in...

Normalno, da sem pritisnil gas in divjal kar 72 km/h

150 EUR (s popustom!)

Da bi šli k vrtcu, k šoli ali pa k božjem hramu merit, to pa ne! Tam, kjer svi vozijo manj kot je omejitev...

Kako se že reče takom "blagajnikom"??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Kako se že reče takom "blagajnikom"??

Pezdetje?

Najprej se zahvali politični eliti, ki je sprejela zakone, ki za malenkostne prekrške predvidevajo velike nesorazmerne kazni in cestnim upravljavcem, ki tako modro postavljajo prometne znake.

Zanimivo kako v Avstriji lažje vozim po predpisih, pri nas pa je cela muka.

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a obstaja kje kaka država ki ima v dolžini 300 km (iz enga konca na drug) , toliko semaforjev za prehode za pešce, toliko znakov za omejitev? toliko znakov za naselja kot pri nas?

no jaz jo ne poznam..... ne še....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo kako v Avstriji lažje vozim po predpisih, pri nas pa je cela muka.

sem se parkrat ujel v avstriji skozi naselje tam kjer je omejitev 70 - vozil pa 60 po števcu ...

a obstaja kje kaka država ki ima v dolžini 300 km (iz enga konca na drug) , toliko semaforjev za prehode za pešce, toliko znakov za omejitev? toliko znakov za naselja kot pri nas?

no jaz jo ne poznam..... ne še....

mal tišje govori drugače bodo dali permanentno omejitev 50 znotraj meja ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem zamenjal službo in sedaj hodim peš v center po Celovški - 20 min v vsako smer. Kolesarji, ki so mi šli prej na živce večinoma kot ovire na cestah tipa Večna pot ali Lj-Medvode (torej tam, kjer jih ne bi smelo biti), sedaj niso več

...

Skratka: Simči, nehaj (spet) nabijat.

Yan, kaj pa izven prometnih špic? Priznam, nikoli nisem točno 15 do 8h zjutraj čekiral tega ali 15 do 16h.

Sicer pa še vedno trdim, da je tip pretiraval s svojim opisom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo kako v Avstriji lažje vozim po predpisih, pri nas pa je cela muka.

Tam so, vsaj tako se mi zdi, ceste lepše urejene, pa verjetno imamo v glavi vsidrano tudi, da so ful bolj kultivirani oni in zato skušamo biti tudi mi.

No, kak perverzni psihiatrist bi morda rekel tudi, da je to gensko, da se pač kočijaži na dvoru svoje gospode iz previdnosti lepše obnašamo. Ampak jaz mu tega ne bi verjel. Bi bila pa zanimiva misel. :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Inkasanti !

Kje se je to zgodilo?

Na koncu naselja, kjer ni več hiš in je še kakih 70 metrov do table, ki uradno zaključuje urbano cono. Pogled pa v nedogled...

Zvito ne?! Barabe hinavske!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Tam so, vsaj tako se mi zdi, ceste lepše urejene, ...

Tudi jaz to opažam in bistveno, omejitve so smiselne.

Table za konec naselja pa pri zadnji bajti.

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yan, kaj pa izven prometnih špic? Priznam, nikoli nisem točno 15 do 8h zjutraj čekiral tega ali 15 do 16h.

Sicer pa še vedno trdim, da je tip pretiraval s svojim opisom.

Mogoče nauk za naslednjič - ne trdi, kar ne veš, pa bo komunikacija mnogo bolj konstruktivna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po naših krajih je en glupi mestni redar začel srat po deželi in ne morem verjet...

na enem mestu se je piknila not tabla 70 (prej 50), na drugem mestu pa se je tabla za naselje prestavla za kakih 500m (prej je bilo naselje skozi gozd in mimo njiv).

pohvale!!!

nauk: če se hoče in je volja, se da tudi pri nas kaj pametnega zrihtat.

še vedno mi pa ni jasno kako je možno kaj takega, prej bi namesto 70 pričakoval tablo 40.

takoj sem bol srečen državljan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je predpisana minimalna zaščita pri vožnji "težkih" motorjev, ki jo moraš nositi? Razen čelade seveda. Mislem, da je v avtošoli zdaj obvezno še kaj poleg čelade (včasih je bila čelada dovolj).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče nauk za naslednjič - ne trdi, kar ne veš, pa bo komunikacija mnogo bolj konstruktivna.

Mogoče nauk tudi zate - ko si pešec na javni površini, si udeleženec v prometu, zato poslušanje glasbe tako na glas, da ne slišiš, kaj se dogaja okoli tebe, ni najbolj na mestu. ;-)

Pa nihče ni rekel, da tudi jaz nimam prav - če kolesarji divjajo samo v špicah, torej zjutraj in v popoldanski špici, sicer pa ne, ne moreš trditi, da ne vém.

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!