Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Na kak način in po kakšnih kriterijih se določi, ali je voznik v tistem trenutku bil v nevarnosti ali ne?

 

(1) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.

(3) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih                   vozilih ter s predpisi o cestah.

 

Sunkovito speljevanje, zaviranje ali ustavljanje je mišljeno kot objestno dejanje. Ni problem v hitrem speljevanju zaradi vključevanja v promet (to vključevanje mora biti varno brez izsiljevanja prednosti), temveč v speljevanju z obrati v rdečem in z nekaj deset metrov dolgimi črnimi sledi na asfaltu. Zaviranje in ustavljanje sta do neke mere enaki zadevi, kjer zopet prihaja do prekomerne uporabe zavor s črnim podpisom (lahko tudi z ročno zavoro, ABS-a ne bom omenjal) na cestni podlagi. Torej, zloraba vozila z namenom izživljanja zaradi nekih neravnovesij v glavi takega voznika. 

Druga stvar pa je upravičeno sunkovito speljevanje v primeru, ko takemu vozniku grozi neka nevarnost, kot je nenadzorovano gibanje drugega vozila, padanje predmetov, "približevanje pajka ali redarja", ... Enako je v primeru sunkovitega zaviranja ali ustavljanja. Voznik zaradi neke nevarne situacije sunkovito zavira ali ustavlja, ker želi s tem preprečiti ali pa vsaj omiliti to nevarno situacijo. Te nevarne situacije so lahko nepravilno vključevanje v promet ali zamenjava prometnega pasu, nenadno prečkanje ceste s strani pešca ali živali, prometna nesreča, katera se zgodi pred voznikom, nenadna ovira na cesti, kot je razsuti tovor ali padanje predmetov, pristajanje NLP-ja, ... 

Ali je bil voznik v nevarnosti ali ne ? To ugotavljanje bi bilo v primeru prometne nesreče zaradi sunkovitega zaviranja ali ustavljanja, sunkovito speljevanje pa bi bilo objestno dejanje. Voznik za voznikom, kateri je sunkovito zaviral ali ustavljal, bi se želel izogniti kazni za povzročitev prometne nesreče zaradi premajhne varnostne razdalje in bi krivil voznika pred seboj, da je brez razloga sunkovito zaviral ali ustavljal. Seveda bi voznik, kateri je sunkovito zaviral ali ustavljal, zanikal sunkovito zaviranje ali ustavljanje brez razloga, kar bi obrazložil s tekanjem pešcev ali živali po cesti, mogoče rdečo lučjo na semaforju ali izsiljevanjem prednosti drugega voznika. Človeška domišljija je brezmejna. Kar pa ne pomeni, da je razlaga izmišljotina. Lahko tudi pride do nepotrebnega sunkovitega zaviranja ali ustavljanja zaradi prepoznega izključevanja iz prometa oziroma zavijanja na stransko cesto ali ulico. Tudi tukaj se da z upoštevanjem varnostne razdalje rešiti pločevino, katero je ogrozilo ravnanje dveh voznikov. 

Tukaj ni vse črno ali belo, temveč je sivo z nešteto odtenki (le kje sem to prebral ?). Ugotavljanje ali je bil voznik v tistem trenutku v nevarnosti bi temeljilo na izjavah prič, sledeh na vozišču in vozilih, morebitnih posnetkih, izjavah voznikov udeleženih v "prometni zaplet", ... So pa tudi izjave prič oziroma prijave nekega dogodka ali prekrška, da je nekdo počel nekaj v zvezi sunkovitega speljevanja, zaviranja ali ustavljanja, pa tega voznika ni več na kraju. V takem primeru si je potrebno ogledati kraj dogodka (morebitne sledi, ki kažejo na tako nedovoljeno ravnanje) in pogovoriti s pričo oziroma prijaviteljem, kateri naj bi povedal čimveč podrobnosti, da se izsledi takega voznika. V primeru osebne zaznave policista, pa je potrebno takega voznika ustaviti in ukrepati. Ukrep je lahko tudi samo opozorilo. 

Pred časom se je en heroj vozil z motorjem po ridah mimo klopc po zadnjem kolesu. Nihče ga ni prijavil, vendar ga je spremljalo več policijskih oči. Sploh ne bi bilo problema, če bi se peljal enkrat po zadnjem kolesu. Ampak ta heroj se je peljal večkrat mimo in v smeri proti Postojni vedno po zadnjem kolesu. Ko je pri vožnji po zadnjem kolesu skoraj parkiral na prtljažnik avta pred njim, je bil čas, da se ga parkira v boks. Potem so bile pa solze zaradi kazni. Za nepravilno dimenzijo prednje pnevmatike je dobil opozorilo. Vsaj nekaj je privarčeval. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani poleti smo viseli na parkingu na ridah in poleg mene parkira letečman. Človek čist normalen ... čist privatno mal sprašuje okol kamere na mojem mopiju bla bla bla.... Fantje ki so bili ravno sredi tahudga treninga ... par furc so nardil bolj na izi, ko pa so skontal da model ni popadljiv so se hitro spet razživeli da jih je bilo kar veselje gledat. Letečman pa mi razlaga kako motoristov sploh ne obravnava ker jih čist razume. 

 

Take rabmo   :OK: De naute rekl kolk de sem negativen  :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem bil pa jaz :photo: . Ampak si me v eni temi imenoval prasec z dvema klicajema :BUA: , pa sedaj ne vem ali imaš slabo vest :slap: in bi se rad pokoril za svoje grehe :grim ali pa se delaš finega in pozitivnega :blush: . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ride ma čez Maus in Kal tudi. Ostali smo samo začasni obiskovalci :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robertjur se je nekaj začel prilizovat,se strinjamc s :spider: labela po tranovem v prvi pomoći :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kaže da se za mene odaljuje :blush:

dej,dej. Stisnt zobe pa gasa. Aprila boš na motorju verjem mi. Pa če te bojo moral drugi nanjga posedet. :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej,dej. Stisnt zobe pa gasa. Aprila boš na motorju verjem mi. Pa če te bojo moral drugi nanjga posedet. :OK:

prikolco s foteljem bomo nabauli,...pol ga bo pa vsak neki časa šlepal. Tebi jozexj6 pripada čast, da ga boš po jadranki vleku  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatu kaj se me bi rad znebu,Jožetu bi me dal vlečt po jadranki :eek:ka me ne bi rajši priporočil kakšnemu vsaj malo pametnejšemu kot jaz,Jože je užgan ke v gornji filter še bolj ko me heheheh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatu kaj se me bi rad znebu,Jožetu bi me dal vlečt po jadranki :eek:ka me ne bi rajši priporočil kakšnemu vsaj malo pametnejšemu kot jaz,Jože je užgan ke v gornji filter še bolj ko me heheheh

Če se bojiš motoristov te bomo pa skuteristi okrog vozil :kva2: :naughty: :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno bolj varno kot z Joškotom :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno bolj varno kot z Joškotom :OK:

Aha kar misli si. Tak te bojo po jadranki gonili, da boš umrl od dolgočasja. :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatu kaj se me bi rad znebu,Jožetu bi me dal vlečt po jadranki :eek:ka me ne bi rajši priporočil kakšnemu vsaj malo pametnejšemu kot jaz,Jože je užgan ke v gornji filter še bolj ko me heheheh

te bom jaz naokol peljal  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZOR VSEM FORUMAŠOM, NOVA STRATEGIJA POLICIJSKE ZASEDE!!!!

Ta pozicija je čisto normalna, to je nadzor nizko letečih projektilov in sicer raznih R1, CBR1000RR, Ninđ...itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robertjur se je nekaj začel prilizovat,se strinjamc s :spider: labela po tranovem v prvi pomoći :jezik:

Ja dej k sem unim kurbam plaču de me na suh jebejo je prec bol!! Tko de če boš mel litrsko labelu ssabo bo cel žur!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem bil pa jaz :photo: . Ampak si me v eni temi imenoval prasec z dvema klicajema :BUA: , pa sedaj ne vem ali imaš slabo vest :slap: in bi se rad pokoril za svoje grehe :grim ali pa se delaš finega in pozitivnega :blush: . 

Hja stari ... mal se omejitev drž pa bo bolj!! :grim  Kako pa miš de vpliva na mladino če čez usa naselja nažigaš? Še sploh pa u službi! :BUA: V ustavi piše de smo pred zakonom vsi enaki ... misliš de res??  :grrr Če moram jest trpet pa 50 po naselju furkat ne vem zakaj nebi tud ti? Se ti mogoč kam mudi?? Tvoj prjatu Marjan bi te hit pokaru he he!!  :ninja:

 

Ne vem če sem lih tebe zmerjal z atom krmakom ampak za večino naših aviatičarjev to kar vela!! Vsaj vtis je tak!

Pa sej je u riti vse skup .. sploh pa idiotski zakoni k hočjo vse popredalčkat. Učas je bil miličnik šerif  ... ampak človek ki je služil narodu. Kaj pa delate danes??

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!