Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

To ni provokativno vprašanje. Ali policija kdaj napiše zapisnik, da je treba popraviti, pomesti, pofrezati asfalt, kJer pač zaradi tega drsi. Za mnogo zdrsev ni vedno kriv voznik, ampak običajno neprilagojena hitrost. To sprašujem, ker policija, ki je veliko na cesti točno pozna take nevarne odseke na cestah v svojih rajonih in mislim, da so še edini, ki lahko ukrepajo.

Primer: cesta v industrijsko cono na Rudniku, kjer se zavije proti bauhausu, pred kar nekaj časa sem tam prišel z minimalno hitrostjo na sicer mokri in umazani cesti in me je enostavno odneslo proti  robniku otoka. Sreča n res nisem imel neke hitrosti in mi je uspelo ustavit pred robnikom. Ko sem se vračal se je to zgodilo še enemu na istem mestu. Čez nekaj dni se peljem mimo in ob otoku parkirano policijsko vozilo in to z odtrganim zadnjim kolesom, ker je bila prisotna kolegica ki je policistka sem se ustavil, povedal, da sem sam imel podoben primer pred kratkim in jih prosil, da urgirajo pri vzdrževalcih. Policist je rekel, da so že sporočili in da pridejo porihtat. Čez dva dni sem šel mimo in je res bil kompleten ovinek prefrezan in bistveno manj drseč. Verjetno bi na ta način odpravili precej tako imenovanih črnih točk in to ne samo z omejitvijo hitrosti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne more se nekdo izgovarjati na nekaj, ampak mora biti zadeva 100% zakonsko pokrita. Razen, če se gre nekdo šerifa. V takem primeru sledijo zahteve za sodno varstvo in pritožbe.

 

Neprilagojena hitrost ni nikjer navedena v številkah oziroma ni nikjer navedena v km/h ali m/s. Ta famozna neprilagojena hitrost je takrat, ko nekdo ne obvladuje svojega vozila zaradi takšnega ali drugačnega razloga. Prekoračitev največje dovoljene hitrosti je nekaj povsem drugega. Recimo, da je omejitev na nekem ovinkastem cestnem odseku 90 km/h, katerega se brez drame lahko prevozi s precej višjo hitrostjo. Vendar sedaj dežuje in je ta cesta mokra in spolzka. Pa naj bo sedaj nekdo junak in naj se vozi 90 km/h. Ta junak bo lahko že pri 60 km/h padel v ovinku, ker hitrosti vožnje ni prilagodil razmeram na cesti. Pa je neprilagojena hitrost pri precej nižji hitrosti, kot je omejitev na tem delu ceste.

 

Potem je najbolje, da narediš isto kot fant iz sosednje teme s skuterjem, sestopiš z motorja in ga porivaš skozi ovinek....  Samo moraš pazit da se ne zvrneš z motorjem vred v graben... Lahko dobiš kazen za neprilagojen hitrost.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem je najbolje, da narediš isto kot fant iz sosednje teme s skuterjem, sestopiš z motorja in ga porivaš skozi ovinek....  Samo moraš pazit da se ne zvrneš z motorjem vred v graben... Lahko dobiš kazen za neprilagojen hitrost.... 

 

Si bil na Mamutih ? Je kdo padel z motorjem na snegu ? Zakaj je padel ? Verjetno je bil sneg kriv, ker voznik ni videl snega, kajne. V Slovenskih novicah naslov; Sredi zime na zasneženi cesti sneg presenetil motorista. Ali pa; Sneg zahrbtno opravil z motoristom. Bolj kot ne je to zajebancija. Upam, da bo čim manjkrat kakšen motor prisilno v vodoravnem položaju. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni provokativno vprašanje. Ali policija kdaj napiše zapisnik, da je treba popraviti, pomesti, pofrezati asfalt, kJer pač zaradi tega drsi. Za mnogo zdrsev ni vedno kriv voznik, ampak običajno neprilagojena hitrost. To sprašujem, ker policija, ki je veliko na cesti točno pozna take nevarne odseke na cestah v svojih rajonih in mislim, da so še edini, ki lahko ukrepajo.

Primer: cesta v industrijsko cono na Rudniku, kjer se zavije proti bauhausu, pred kar nekaj časa sem tam prišel z minimalno hitrostjo na sicer mokri in umazani cesti in me je enostavno odneslo proti  robniku otoka. Sreča n res nisem imel neke hitrosti in mi je uspelo ustavit pred robnikom. Ko sem se vračal se je to zgodilo še enemu na istem mestu. Čez nekaj dni se peljem mimo in ob otoku parkirano policijsko vozilo in to z odtrganim zadnjim kolesom, ker je bila prisotna kolegica ki je policistka sem se ustavil, povedal, da sem sam imel podoben primer pred kratkim in jih prosil, da urgirajo pri vzdrževalcih. Policist je rekel, da so že sporočili in da pridejo porihtat. Čez dva dni sem šel mimo in je res bil kompleten ovinek prefrezan in bistveno manj drseč. Verjetno bi na ta način odpravili precej tako imenovanih črnih točk in to ne samo z omejitvijo hitrosti.

 

Tudi to se dela. Policija pač predlaga neko izboljšanje na cesti, zamenjavo neustrezne prometne signalizacije, nameščanje ali odstranjevanje prometnih znakov, ... Potem pa so na vrsti pametne glave, da odločijo ali se bo to naredilo. Iz lastnih izkušenj lahko napišem, da so v približno 99% skoraj takoj upoštevali predlog in uredili zadevo. Tukaj ima policija še nekaj vpliva. Je bil primer, ko je nek občan šel na občino prijaviti izginuli "stop" znak (na lokalni cesti je to pristojnost občine). Vse to zaradi varnosti prometa. Kljub večkratnim prošnjam, naj ponovno postavijo znak, ga niso nič upoštevali. Zato se je obrnil na nas. Takoj je bilo napisano poročilo, občina je pa takoj namestila znak. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si bil na Mamutih ? Je kdo padel z motorjem na snegu ? Zakaj je padel ? Verjetno je bil sneg kriv, ker voznik ni videl snega, kajne. V Slovenskih novicah naslov; Sredi zime na zasneženi cesti sneg presenetil motorista. Ali pa; Sneg zahrbtno opravil z motoristom. Bolj kot ne je to zajebancija. Upam, da bo čim manjkrat kakšen motor prisilno v vodoravnem položaju. 

 

bil bil... tudi padel... sam nisem policije klical.... ker bi me štrafal za neprilagojeno hitrost :whistle:  :jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem je najbolje, da narediš isto kot fant iz sosednje teme s skuterjem, sestopiš z motorja in ga porivaš skozi ovinek....  Samo moraš pazit da se ne zvrneš z motorjem vred v graben... Lahko dobiš kazen za neprilagojen hitrost.... 

Najbolše je,da pred ovinkom ustaviš,greš peš pregledat ovink,sproti preveriš če prihaja kdo iz nasprotne smeri potem pa gassss!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni provokativno vprašanje. Ali policija kdaj napiše zapisnik, da je treba popraviti, pomesti, pofrezati asfalt, kJer pač zaradi tega drsi. Za mnogo zdrsev ni vedno kriv voznik, ampak običajno neprilagojena hitrost. To sprašujem, ker policija, ki je veliko na cesti točno pozna take nevarne odseke na cestah v svojih rajonih in mislim, da so še edini, ki lahko ukrepajo.

Primer: cesta v industrijsko cono na Rudniku, kjer se zavije proti bauhausu, pred kar nekaj časa sem tam prišel z minimalno hitrostjo na sicer mokri in umazani cesti in me je enostavno odneslo proti  robniku otoka. Sreča n res nisem imel neke hitrosti in mi je uspelo ustavit pred robnikom. Ko sem se vračal se je to zgodilo še enemu na istem mestu. Čez nekaj dni se peljem mimo in ob otoku parkirano policijsko vozilo in to z odtrganim zadnjim kolesom, ker je bila prisotna kolegica ki je policistka sem se ustavil, povedal, da sem sam imel podoben primer pred kratkim in jih prosil, da urgirajo pri vzdrževalcih. Policist je rekel, da so že sporočili in da pridejo porihtat. Čez dva dni sem šel mimo in je res bil kompleten ovinek prefrezan in bistveno manj drseč. Verjetno bi na ta način odpravili precej tako imenovanih črnih točk in to ne samo z omejitvijo hitrosti.

najmanj 3 leta je bila točno tam drsalnica...še dobro da jim je pršlo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

videl še nisem da bi bil v civilu oblečen, na civilnem motorju v službeni obleki pa že, in to velikokrat......pa je bil v službi takrat, ne samo na poti v službo ali domov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni bil motor, je bila pa siva octavia karavan in policaja v civilu (trenirkah) in v akciji v Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ucer je celo traktorista na Vrhniki ustavil, ker je nasvinjal cesto.... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ucer je celo traktorista na Vrhniki ustavil, ker je nasvinjal cesto.... :notworthy:

sam res to sem prvič v življenju vidu, da je policaj ustavu traktorista k je nasvinjal cesto.... svaka čast policaju!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo,da v Avstriji nisem še naletev na usrano cesto.Verjetno nimajo tako blatnih njiv kot pri nas,Sem pa že vidu kako sta mož in žena čiustila gume na traktorju na priključku na glavno cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem srečal policaje, ki so se lepo parkirali in z radarjem merili iz zasebnega zemljišča (parkirišče od gostišča). A to je spet neka nova finta? Od kdaj pa lahko zasebna zemljišča za to koristijo? Me prav zanima če so imeli vse potrebne papirje za to zraven (dovoljenje od lastnika parcele) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem srečal policaje, ki so se lepo parkirali in z radarjem merili iz zasebnega zemljišča (parkirišče od gostišča). A to je spet neka nova finta? Od kdaj pa lahko zasebna zemljišča za to koristijo? Me prav zanima če so imeli vse potrebne papirje za to zraven (dovoljenje od lastnika parcele) ...

 

Enostavne stvari kompliciraš do nerazpoznavnosti. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...stvar je preprosta....

... zakaj pa misliš, da polcaji s sabo vozjo lušne polcajke..  :D

 

... da zamotjo lastnika parcele... medtem pa polcajo nemoteno kasirajo..   :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!