Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

se mi zdi, da nikjer ne piše, da motoristi lahko prehitevajo stoječo kolono, ne po sredini, ne preko polne črte, ne preko prekinjene črte - pravila so enaka kot za ostale udeležence v prometu ... to pravico smo si sami vzeli, potem je pa samo odvisno od policaja, al bo stran pogledu al te bo lupu

 

:krneki:

 

da se razumemo, tudi sam grem mimo stoječe kolone, ampak se zavedam, da me lohka cepjo ;)

 

V tazadnem CPP zakonu (ne vem kako se mu reče) piše da enosledna vozila lahko prehitevajo stoječo! kolono po skrajno desnem robu vozišča (ne voznega pasu!), če vozišče to omogoča. Prebral z lastnimi očmi. Pol sem prašu inštruktorja kva je s tem pa mi je razložu: Lohk, ampak... Če je to križišče si v k.. ker pol greš lohk samo tja kamor tisti pas pelje. Če desno pol desno, če desno pa naravnost pol desno al pa naravnost, levo pa ne gre nikol če sta dva ali več pasova. Tistih polhnih črt ki so pred križiščem ne smeš prevozit, se prav se ne smeš premaknt iz skrajno desnega roba na levi pas. Razen če se premakneš levo PREDEN prideš do polnih črt, če maš plac sevede. Kolkor se pa folk pr nas baše odbijač na odbijač pa včas še peš prideš komi mim. Vmes med dvema kolonama se ne smeš basat, ker pol nisi več na skrajnem desnem robu vozišča.

 

Na vsak način je pa treba merkat da ti kakšna budala dušbegovska zanalašč ne odpre vrat, se prav da mim lezeš ne pa pelješ. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da nisi mal zamešu prehitevanje in vožnja mimo :? .. res je da sem že zdavnaj izpit naredu, me pa res zanima kje piše to o prehitevanju po desni .

 

če bi bilo tako, bi se lahko vozili po odstavnem pasu na AC, pa je prepovedano ... na lastne oči videl, ko je policaj kaznoval motoriste ;)

 

nj Borutt pove

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj me kdo popravi, če se motim....a mislim, da zakon pravi, da je tam kjer je polna črta dovoljeno prehitevanje smo enoslednih vozil (npr. kolo, kolo z motorjem, drugih motornih koles), saj pri prehitevanju le-tej ne prevoziš polne črte, ker je vozni pas dovolj širok za prehitevanje v okviru le-tega.

 

Tudi v avtošoli mi je inštruktor na vožnjah parkrat zabičal, da niti traktorja ne smem prehiteti kjer je polna črta in moram voziti za njim pa četudi je polna črta 1 km...

 

Glede prehitevanja kolone (kolona je pa po zakona vsaj 3 vozila na kupu - če se prav spomnem) je tudi ni dovoljeno prehitevati v šusu (po levi strani).

 

Zdaj....to je teorija, praksa pa....

 

LP

Popravljeno . Popravil ringo5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tazadnem CPP zakonu (ne vem kako se mu reče) piše da enosledna vozila lahko prehitevajo stoječo! kolono po skrajno desnem robu vozišča (ne voznega pasu!), če vozišče to omogoča. Prebral z lastnimi očmi. Pol sem prašu inštruktorja kva je s tem pa mi je razložu: Lohk, ampak... Če je to križišče si v k.. ker pol greš lohk samo tja kamor tisti pas pelje. Če desno pol desno, če desno pa naravnost pol desno al pa naravnost, levo pa ne gre nikol če sta dva ali več pasova. Tistih polhnih črt ki so pred križiščem ne smeš prevozit, se prav se ne smeš premaknt iz skrajno desnega roba na levi pas. Razen če se premakneš levo PREDEN prideš do polnih črt, če maš plac sevede. Kolkor se pa folk pr nas baše odbijač na odbijač pa včas še peš prideš komi mim. Vmes med dvema kolonama se ne smeš basat, ker pol nisi več na skrajnem desnem robu vozišča.

 

Na vsak način je pa treba merkat da ti kakšna budala dušbegovska zanalašč ne odpre vrat, se prav da mim lezeš ne pa pelješ. 

 

Jp, to je res...se jaz tudi spomnem iz letošnje teorije.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem videl dva leteča, ki sta prehitevala počasi se premikajoči koloni na avtocesti. Prehitevala sta po sredini med dvema pasovoma.

Nista bila na nujni vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tarktorje nevem, vem pa da lahko razne one čistilne avtočke in podobno navlako prehitiš tudi v križiščih in čez polno črto ker so ovira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se dobro spomnim naj bi se lahko ob polni črti prehitevalo vse stvari, ki se premikajo z manjšo hitrostjo kot 30 km ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nedeljo me je samo kesanje rešilo točno take kazni, kolona 100m pred semaforjem, grem mimo z max. 15km/h pa je pricapljal za menoj na pumpo, ki je takoj za semaforjem...sam čudno, meni je obljubljal 150€...

pomladil te je pa ti je dal pribitek za mladga voznika ( tako kot zavarovalnice) ..

 

V katerih primerih se pa sme prehitevati kolono? Če kolona stoji? Če se ne motim lahko voziš (previdno in počasi) po sredini smernega pasu med dvema prometnima pasovoma mimo stoječih avtomobilov. Kaj pa po sredini ceste če vozila stojijo v obe smeri?

 

Lp, Peter

ne ...... po našem zakonu ne smeš - "line splitting" dovoljujejo nekatere druge države .. ne - izjema so vozila na nujni vožnji ...

 

zdaj to je to okoli tega kaj se sme pri nas  ...  oz ne sme ...mogoče pa doživijo naši pravnuki obvezno vožnjo na pole position ..

 

ampak tudi jaz priznam , da mi ne pade na pamet da bi me vročinska kap pri 34stC sredi avtoceste pa da je 5km stoječih škatl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne kolone, ki se premika 20 km/h ... ker pol bi lahko vsi to kolono prehitevali, in pol sploh ne bi bilo kolone ;)

 

še enkrat sprašujem, kje piše, da se lahko kolona prehiteva po desni strani ...

 

da ne prevoziš črto ko prehitevaš avto .. OK ... ampak slej ko prej jo povoziš, ni vedno dovolj prostora

 

še vedno pravim, da smo si motoristi vzeli to pravico in da ni dana z zakonom :krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se dobro spomnim naj bi se lahko ob polni črti prehitevalo vse stvari, ki se premikajo z manjšo hitrostjo kot 30 km ... 

odvisno od pameti predvsem pa tolmačenja policista in njegovega gledišča na sam zakon ter posamične člene , odstavke in stavke , katere namerava napisati v plačilni nalog - ali pa pač ne napiše....

 

se pa na AC nikoli ne peljem samoiniciativno po odstavnem pasu - tudi za letečmanom ne - sem pa že slišal ( kakor se spomnim če se sploh še je bila debata v eni gnili gostilni s hudo kelnarco :P  ), da jih je nekoč nekje popeljal v gosjem redu naprej ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne kolone, ki se premika 20 km/h ... ker pol bi lahko vsi to kolono prehitevali, in pol sploh ne bi bilo kolone ;)

 

še enkrat sprašujem, kje piše, da se lahko kolona prehiteva po desni strani ...

 

da ne prevoziš črto ko prehitevaš avto .. OK ... ampak slej ko prej jo povoziš, ni vedno dovolj prostora

 

še vedno pravim, da smo si motoristi vzeli to pravico in da ni dana z zakonom :krneki:

 

Te kolone so res problematične...

 

14 dni nazaj so javljali po radiu, da je na primorski AC 10 km zastoj...

 

Ufff, še dobr, da sem bil prvi :kva2:  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te kolone so res problematične...

 

14 dni nazaj so javljali po radiu, da je na primorski AC 10 km zastoj...

 

Ufff, še dobr, da sem bil prvi :kva2:  

ti ne moreš biti nikoli prvi v koloni ...ker se zaradi varnosti vsi vozijo najmanj 150m za tabo da se lahko pravočasno ognejo odpadlim šraufom pa olju .. :P  

je pa to prednost - te ne morejo kaznovati za oviranje prometa ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdu, točka 4

Zakon o pravilih cestnega prometa (uradno prečiščeno besedilo) (ZPrCP-UPB2)

 

53. člen

(vožnja mimo)

(1) Voznik, ki pelje mimo udeleženca cestnega prometa, vozila, objekta ali ovire na vozišču, sme to storiti po levi ali desni strani, če ima dovolj prostora. Pri tem ne sme ovirati udeležencev cestnega prometa, ki vozijo oziroma prihajajo z nasprotne smeri.

(2) Če voznik svojo namero, da bo zavil levo, nakaže s predpisanim znakom in se postavi v takšen položaj, iz katerega se da nedvoumno sklepati, da bo zavil na levo, smejo drugi vozniki voziti mimo le po njegovi desni, če je na cesti dovolj prostora.

(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

(5) Vožnja mimo vozila, ustavljenega pred prehodom za pešce, na katerem je ali na katerega stopa pešec, je prepovedana.

(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(7) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena.

(8) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo petega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 7 kazenskih točk.

 

 

Za AC velja točka 3:

50. člen

(prehitevanje)

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:

1. vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;

2. vozilo, ki vozi na cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni;

3. vozilo, ki vozi na ploščadi z več prometnimi pasovi, v katero se razširi smerno vozišče pred cestninsko postajo, na kateri je hitrost omejena na največ 60 km/h.

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

(4) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke.

 

Zgleda dam je inštruktor tud mal narobe povedu, ker piše RAZEN kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem. Ampak če greste mal gledat, € so določeni za prvo, drugo tretjo in peto točko, za četrto ne. Se prav, ko vas polcaj ustav pa hoče zaračunat 120€ mu mirno lohk rečete da ne bo šlo.  :grim 

Madona, tole sim sprintu pa s sabo vozu. Sej uni tud ne morjo čist vsake vejce na pamet vedet. :smoke: 

Popravljeno . Popravil stenc55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa glede lane splittinga (mi ne dovoli uredit prejsnje objave)

Prej je bilo to legalno samo v Califironiji če se ne motim, vzdaj pa v US vedno več držav dovoljuje voznjo po sredini, tiste ki pa še niso odobrile dobivajo peticije iz moto društev.

 

Je pa zanimivo da vsi veliki Evropski časniki pišejo o povečani pretočnosti prometa, manj problemov s parkirišči, manjših emisijah in vsega boga, potem pa ne smemo niti "koristiti" legalno te pretočnosti?

Lahko bi še pri nas zmks probal kak predlog postavit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodimo realni, kazen si zasluzi tisti ki s svojim pocetjem ogroza sebe ter druge vse ostalo je pobiranje dnarja..

se je pa treba zavedati , da ob vsakem "mimohodu" kolone dejansko ogrožamo sami sebe že s tem , ker vemo da nam kak butl lahko odpre vrata ali pa brez žmigouca polkrožno izleti obračat iz kolone...

 

Lane (vozni pas), ne pa line :P

če se bašem na "pole " potem vozm po polni črti pred križiščem med avtomobili ! ker če b hotu pas razpolovit bi me avti ovirali pomoje v tolikšni meri , da neb blo dobr za zdrauje ...zdej ti pa kukr čš ..

potem sem prav napisal ...vijuganje desno-levo po črti  je pa nevarno zato peljem po sredini .. :P

 

 

Najdu, točka 4

Zakon o pravilih cestnega prometa (uradno prečiščeno besedilo) (ZPrCP-UPB2)

 

53. člen

(vožnja mimo)

(1) Voznik, ki pelje mimo udeleženca cestnega prometa, vozila, objekta ali ovire na vozišču, sme to storiti po levi ali desni strani, če ima dovolj prostora. Pri tem ne sme ovirati udeležencev cestnega prometa, ki vozijo oziroma prihajajo z nasprotne smeri.

(2) Če voznik svojo namero, da bo zavil levo, nakaže s predpisanim znakom in se postavi v takšen položaj, iz katerega se da nedvoumno sklepati, da bo zavil na levo, smejo drugi vozniki voziti mimo le po njegovi desni, če je na cesti dovolj prostora.

(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

(5) Vožnja mimo vozila, ustavljenega pred prehodom za pešce, na katerem je ali na katerega stopa pešec, je prepovedana.

(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(7) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena.

(8) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo petega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 7 kazenskih točk.

 

 

Za AC velja točka 3:

50. člen

(prehitevanje)

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:

1. vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;

2. vozilo, ki vozi na cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni;

3. vozilo, ki vozi na ploščadi z več prometnimi pasovi, v katero se razširi smerno vozišče pred cestninsko postajo, na kateri je hitrost omejena na največ 60 km/h.

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

(4) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke.

 

Zgleda dam je inštruktor tud mal narobe povedu, ker piše RAZEN kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem. Ampak če greste mal gledat, € so določeni za prvo, drugo tretjo in peto točko, za četrto ne. Se prav, ko vas polcaj ustav pa hoče zaračunat 120€ mu mirno lohk rečete da ne bo šlo.  :grim 

Madona, tole sim sprintu pa s sabo vozu. Sej uni tud ne morjo čist vsake vejce na pamet vedet. :smoke: 

 

prehitevanje - seveda kjer je to dovoljeno s prekinjeno črto ...

kolikor mi je poznano je polna črta prepoved kakršnegakoli prehitevanja že v osnovi in zato tudi ni omenjena v nobenem od teh dveh členov - moje tolmačenje , ki pa zna biti tudi napačno :grim   ..

kao bo pa policist ocenil tisto o ogrožanju samega sebe in ostalih je pa megla v sivini ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa glede lane splittinga (mi ne dovoli uredit prejsnje objave)

Prej je bilo to legalno samo v Califironiji če se ne motim, vzdaj pa v US vedno več držav dovoljuje voznjo po sredini, tiste ki pa še niso odobrile dobivajo peticije iz moto društev.

 

Je pa zanimivo da vsi veliki Evropski časniki pišejo o povečani pretočnosti prometa, manj problemov s parkirišči, manjših emisijah in vsega boga, potem pa ne smemo niti "koristiti" legalno te pretočnosti?

Lahko bi še pri nas zmks probal kak predlog postavit.

dejansko me ne mika živeti v jameriki ...  ta stvar ne odtehta razlike med dejansko svobodo pri nas in tam ...

 

eu ? na žalost smo del te - za navadne ljudi - relativno  neuspešne umetne tvorbe ...

potem pa so tukaj še : naftni , gradbeni in politični lobi...jameriški lobi ...

 

 dejansko jim ni v interesu zmanjšanje skupne porabe goriv ker bi stem podaljšali zaloge fosilnih gorih in s tem bi se znižali izpusti ter padla cena bencinu obenem pa bi imeli alternativni viri več časa za razvoj in finančno konkurenčnost fosilnim gorivom...

torej manjša poraba fosilnih goriv po nižjih cenah  = veliko manjši dobički ...

manj izpustov škodljivih plinov = manj pokasiranega ekološkega davka ...

 

zveza? će v lastnih vrstah dovoljujejo take stvari kot jih proti civilnim državljanom , potem se porajajo dvomi s kakšnim argumentom lahko nastopijo pri politikih ...  takoj se bo nekdo spomnil besed o enakosti zapisanih v ustavi ...

 

če bom plačal kazen po trenutno veljavnem zakonu sem si sam kriv ... če je pa ne bom sem pa podal policistu dovolj močen in podprt argument zakaj sem to naredil ...

kakšnega ne premakneš z mesta pa tudi če res nima prav ...

kakšnemu pa je dovolj lepa obrazložitev da si po eni uri v polni opremi pri +45stC na mestu ( če je v poročilih navedena temperaturaž +35stC se zna na AC pri mirovanju vozil z vžganimi motorji zaradi klim kaj hitro dvigniti krepko prek +50 ) že delno dehidriral a ker je prišlo do nepredvidenega zastoja ni dosegljive tekočine - sploh če je to vsaj delno res ti bo vsak dokaj normalen pogledal skozi prste če si to napako delal pazljivo in z relativno nizko hitrostjo .. če boš pičil 90 po odstavnem pač težko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prou sm meu :010

 

:krneki:

bl maš prou več prekrškov delaš ...

kiminalc...

:P

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh


Vožnja mimo je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se ne premika, objekta ali ovire na vozišču. Voznik, ki hoče peljati mimo, sme to storiti po levi ali desni stran

 

Jaz stoječe kolone nikoli ne prehitevam, ampak samo vozim mimo drugih udeležencev cestnega prometa, ki se ne premikajo in so zato ovire na vozišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Una zveza za motorje ne dela nič, zadna objava k jo majo je iz lanskega leta. Če jim kdo članarino plačuje lohk kuj neha.

 

A čmo sestavt mi tuki neki argumentirano, večja pretočnost, manj gužve, hlajenje na 30+°, večja varnost, pa tko pa butnemo na predlagam vladi? K zdej se neki kurčimo tle, uni bizgeci tam gor nas pa mirno ignorirajo k se ne znamo organizirat. Sej da bo kaj ratal je tko sam 0.004% šanse, k tele naše kao strokovne službe tko al tko delajo po sistemu "kako bi da nebi", ampak vsaj en filing da hočmo neki uredit bi pa bil. 

 

Aj kakšen tanov poslanc motorist?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!