Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Karambol je karambol pa tudi če sta samo z ogledali skupaj udarla. V vsakem primeru pa če je še tako majhen se sliši prokleto dobro da si nekaj zadel in tudi tukaj se je. Če ne drugega bi pogledal v vzvratno ogledalo če je bil v dvomih in gledal kaj se dogaja za njim. Sigurno bi videl da se je vozilo ustavilo ali kaj kar ni ravno normalno da se dogaja na cesti po nesreči / trku in kot policist je dolžan ustavit in pomagat. Pa ne mi rečt da ni, ker je vsak državljan SLO dolžan po zakonu pomagat po svojih močeh v primeru nesreče in policaj ni nobena izjema razen v tem primeru da je še toliko bolj dolžan pri pomoči, ker je izobražen v tej smeri.

Torej če črto potegnemo pod vsem skupaj. Ali je pil ali ne, ali je bil sam ali pa jih je bilo 7 v avtomobilu, ali je bil na izobraževanju ali na zabavi, ali je zadel ogledalo ali premaknil avto v jarek ... vse to sploh ni važno. Dejstva, ki so jasna so, da je bil trk, policaj je odpeljal, kar pomeni, da je Kriv (nalašč napisano z veliko začetnico) in tukaj ni izgovora za pobeg kar je v popolnem nasprotju z njegovim poklicem in zato bi moral iskat novo službo. Slednje je le moje mnenje od katerega ne odstopam (razloge sem že navedel nekaj postov nazaj), se pa zavedam da ima lahko kdo drug svoje mnenje, ki ga ne podpiram, ga pa odobravam, da ga ima.

to vse drži, kaj pa če ni v resnici vse tako, kot novinar zatrjuje?, mislim pa, da če je policist naredil napako za odpoved delovnega razmerja, ga bo tudi fasu, bolj je problem v tem, da bo s tožbo dosegu, da bo dobu službo nazaj :grim , na žalost ali na srečo, odvisno od primera, poznam kar nekaj takih prav v našem koncu :smoke:(odpoved delovnega razmerja iz krivdnih razlogov, ki so se po koncu sojenja izkazala, za nepravilna, nič krivi :grrr​ ), hebat ga, takle mamo, mi tukaj ne bomo nič rešli, edin deževni dan bo hitrej minil :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to vse drži, kaj pa če ni v resnici vse tako, kot novinar zatrjuje?, mislim pa, da če je policist naredil napako za odpoved delovnega razmerja, ga bo tudi fasu, bolj je problem v tem, da bo s tožbo dosegu, da bo dobu službo nazaj :grim , na žalost ali na srečo, odvisno od primera, poznam kar nekaj takih prav v našem koncu :smoke:(odpoved delovnega razmerja iz krivdnih razlogov, ki so se po koncu sojenja izkazala, za nepravilna, nič krivi :grrr​ ), hebat ga, takle mamo, mi tukaj ne bomo nič rešli, edin deževni dan bo hitrej minil :grim

Verjamem da ni vse tako kot novinar piše. Samo nekaj je pa moglo le bit če je policaj dobil plačilni nalog (kazen). Kar sem pa odebeljil pa podpišem. Pravni sistem v tej državi je takoj z roko v roki z parlamentom čisto v krcu tako da res brezveze da ga odpustijo ker bo potem hitro nazaj pa še sodne stroške bomo spet mi poravnali, da ne govorim, da bo s tožbo ostalim še podaljšal čakanje na sodni primer ki pa so že tako zelo dolgi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni kaj razpravljat - med vožnjo moraš gledat na cesto... :slap:

 

Na števec lahko pogledaš zgolj občasno, ko to razmere na cesti dopuščajo...

Saj zato je pa pri nas toliko nesreč, ko gledaš vse drugega samo na cesto ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

99% da me je nategnil....bom plačal, drugič bom bolj previden. Mislim, da jih komandirji preganjajo, da čim več kazni napišejo s tem dobijo stimolacijo na plačo. Mi bedaki jim pa plačo dvigujemo. Policaji so že streljali na mene ali v mojo smer pa mi je detektor še bolj ponorel kot one občinske škatle.

o tem je blo že tok napisanega, dejte že enkrat se zase postavt, na forumu vsi glasni u živo pa tih ko riti ..... potem pa so vsi drugi krivi.

sory, če ti ne morejo dokazati, potem nisi toliko vozil in pika. Da se pa pustiš tkole policaju in se ne upaš niti muksnt, potem pa čisto prav da pišejo kazni ...

 

isto je na Hrvaške, ko stare radarje ven zvlečejo pa pišejo turistom kazni..ti pa vsi plačujejo kazen za isto hitrost ... in ko se kdo zbuni jim pa s sodnikom zagrozi , pri nas pa s polno ceno in sodnikom, pol pa so vsi usrani

če si siguren da nisi toliko pelal, potem res ne štekam zakaj to na mestu ne rešiš.... 

 

o teh radarjih je pa toliko napisanega, pa še vedno iste fore.....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so me z avtom slikali hitra cesta koper-bertoki,caddy na pocivaliscu,octavia po izvozu,js grem ven za bertoke oni gas v rikverc po hitri kakih 20 m in za mano,nakoncu me ustavijo in recejo da sem vozil 154kmh js pa njim da mi je kazalo 170 in mi recejo bodite vesel da je samo 154..mah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšen je epilog dogajanja?

Na mariborski policijski upravi pravijo, da so policistu, ki je vozil službeno vozilo, vročili pisno opozorilo pred izredno odpovedjo pogodbe o zaposlitvi, zoper oba sopotnika pa so uvedli disciplinski postopek zaradi lažjih  kršitev  delovnih  obveznosti: »Policistu, ki je povzročil prometno nesrečo smo zaradi vseh kršitev cestno-prometnih predpisov že vročili plačilni nalog.«

pobeg s kraja nesreče je prekršek ali kaznjivo dejanje ? neukrepanje policistov v avtu je prekršek ali kaznjivo dejanje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citirano iz članka. 

 

Ne drži torej, da bi bili policisti PPE PU Maribor, vključeni v nesrečo, pijani, saj to v postopku ni bilo ugotovljeno pri nobenem od policistov.

 

Ko bo nekdo videl Zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče, bo lahko nabijal. Če še ne veste, lahko drugi udeleženec zahteva vpogled v Zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče. Pa potem njega vprašajte, kaj tam piše in ali je bil odrejen alkotest. Ker mi se bomo tukaj samo nekaj preseravali z nekim novinarskim zapisom. Torej, vsi pametni in nič vedeli. 

Seveda lahko razpravljamo oziroma razpravljam samo tisto kar sem izvedel iz medijev,sam pa sem izkusil medije in vem da se veliko nabije da je dobro prodana naklada izdanega časopisa,vse se vrti okrog denarja.

Sam če je pa res kar so napisali se pa držim tistega kar sem napisal!!! Toda to ne bomo nikoli izvedeli!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pobeg s kraja nesreče je prekršek ali kaznjivo dejanje ? neukrepanje policistov v avtu je prekršek ali kaznjivo dejanje ?

 

Sem mislil, da smo to že ugotovili in, da je zadeva jasna. Preberi še enkrat članek, ker je notri tudi izjava PU Maribor o izvedenih ukrepih. Na podlagi te izjave je mogoče ugotoviti za kakšno dejanje je šlo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda lahko razpravljamo oziroma razpravljam samo tisto kar sem izvedel iz medijev,sam pa sem izkusil medije in vem da se veliko nabije da je dobro prodana naklada izdanega časopisa,vse se vrti okrog denarja.

Sam če je pa res kar so napisali se pa držim tistega kar sem napisal!!! Toda to ne bomo nikoli izvedeli!!!

 

Razpravljamo lahko o marsičem. In tudi marsikaj je res v tem primeru. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem je blo že tok napisanega, dejte že enkrat se zase postavt, na forumu vsi glasni u živo pa tih ko riti ..... potem pa so vsi drugi krivi.

sory, če ti ne morejo dokazati, potem nisi toliko vozil in pika. Da se pa pustiš tkole policaju in se ne upaš niti muksnt, potem pa čisto prav da pišejo kazni ...

 

isto je na Hrvaške, ko stare radarje ven zvlečejo pa pišejo turistom kazni..ti pa vsi plačujejo kazen za isto hitrost ... in ko se kdo zbuni jim pa s sodnikom zagrozi , pri nas pa s polno ceno in sodnikom, pol pa so vsi usrani

če si siguren da nisi toliko pelal, potem res ne štekam zakaj to na mestu ne rešiš.... 

 

o teh radarjih je pa toliko napisanega, pa še vedno iste fore.....

Preberi še enkrat kaj sem napisal: ne vem koliko sem vozil! Nosim očala za daleč in z njimi zelo slabo vidim od blizu na števec, s Pando ne moreš dosegat reaktivne hitrosti, radar ni cvilil......

ne bom več.... ne jokcam... Borutt mi je samo svetoval kaj piše in kaj mora policaj narediti v tem primeru!

tako, da vem za drugič in tudi kdo od tu bo to z veseljem vnesel v svoje možgane.

sp: po bitki so vsi generali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

isto je na Hrvaške, ko stare radarje ven zvlečejo pa pišejo turistom kazni..ti pa vsi plačujejo kazen za isto hitrost ... in ko se kdo zbuni jim pa s sodnikom zagrozi 

 

Nekako nam je vsem jasno da smo v lastni državi malo bolj korajžni in pametni ... V tujini, še posebej na dopustu ti pa res ni za po zaporu se svalkat in čakat sodnika ... Torej kaj storiti na Hrvaškem? Stari radarji? Kako jih spoznat in kako se upret in to dokazovat? Karkoli v zvezi s tem konkretnega in v parih stavkih bi prišlo prav meni in verjamem da še komu kjub temu, da je bilo baje že vse napisano pa nebi bilo odveč, da bi bilo še enkrat na sveže.Hvala tistemu, ki si bo vzel 2 min in tole napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako nam je vsem jasno da smo v lastni državi malo bolj korajžni in pametni ... V tujini, še posebej na dopustu ti pa res ni za po zaporu se svalkat in čakat sodnika ... Torej kaj storiti na Hrvaškem? Stari radarji? Kako jih spoznat in kako se upret in to dokazovat? Karkoli v zvezi s tem konkretnega in v parih stavkih bi prišlo prav meni in verjamem da še komu kjub temu, da je bilo baje že vse napisano pa nebi bilo odveč, da bi bilo še enkrat na sveže.Hvala tistemu, ki si bo vzel 2 min in tole napisal.

 

Bolj težko razumem tvoje vprašanje. Kaj ima tukaj sploh veze starost radarja ? Radar deluje ali pa ne deluje. Bolj pomembno je, da je pregledan in overjen. Torej si oglej nalepko, katere veljavnost naj ti policist razloži. Nalepka ima več številk, iz katerih je mogoče ugotoviti veljavnost. Poleg tega ne pozabi pogledati hitrost in razdaljo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj težko razumem tvoje vprašanje. Kaj ima tukaj sploh veze starost radarja ? Radar deluje ali pa ne deluje. Bolj pomembno je, da je pregledan in overjen. Torej si oglej nalepko, katere veljavnost naj ti policist razloži. Nalepka ima več številk, iz katerih je mogoče ugotoviti veljavnost. Poleg tega ne pozabi pogledati hitrost in razdaljo.

se mi zdi da bi bilo bolje če bi bil umirjen kot overjen:-)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ni bilo rečeno, da mora imeti stativ ali bit v avtu naslonjen, da je roka bolj pri miru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

isto je na Hrvaške, ko stare radarje ven zvlečejo pa pišejo turistom kazni..ti pa vsi plačujejo kazen za isto hitrost ... in ko se kdo zbuni jim pa s sodnikom zagrozi ,

 

 

Bolj težko razumem tvoje vprašanje. Kaj ima tukaj sploh veze starost radarja ?

 

Tudi jaz ne razumem kaj je pajkica s tem mislila zato pa sprašujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ne razumem kaj je pajkica s tem mislila zato pa sprašujem

 

mal poguglaj pa bo.... ja, star radar, radar z eno cifro, škatla ki še komaj zgleda radar... sicer pa, izkušnja je bila brezplačna, hvala za internet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da bi bilo bolje če bi bil umirjen kot overjen:-)

Je fino, ce je umirjen (= da ne tezi :) ) Za pravilno merjenje pa mora biti umerjen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislil, da smo to že ugotovili in, da je zadeva jasna. Preberi še enkrat članek, ker je notri tudi izjava PU Maribor o izvedenih ukrepih. Na podlagi te izjave je mogoče ugotoviti za kakšno dejanje je šlo. 

misliti ... nisem strokovnjak da bi ugotavljal zato sem samo vprašal kako bi pri takem dejanju obravnavali civilista ... 

kaj pa jaz mislim je pa druga stvar - mislim da so tisti poliji v tuaregu poteptali zadjo mrvico človečnosti ..o uradnih zadolžitvah zaposlenih v policiji pa ne bom ker so poznane - a ti ki so bili zraven niso izpolnili niti ene!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

misliti ... nisem strokovnjak da bi ugotavljal zato sem samo vprašal kako bi pri takem dejanju obravnavali civilista ... 

kaj pa jaz mislim je pa druga stvar - mislim da so tisti poliji v tuaregu poteptali zadjo mrvico človečnosti ..o uradnih zadolžitvah zaposlenih v policiji pa ne bom ker so poznane - a ti ki so bili zraven niso izpolnili niti ene!!!

 

Zgodila se je prometna nesreča I. kategorije s pobegom. Tako je napisano v članku. Torej prekršek in plačilni nalog za povzročitev prometne nesreče ter za pobeg. Enako bi se obravnavalo "civilista". Mogoče imamo mi prednost, ker prej pridemo na vrsto in vsi nadrejeni (skoraj vsi) komaj čakajo, da lahko koga poj... Ko se pa nekdo od šefov prevrne, pa takoj vse pospravijo in pometejo pod preprogo. 

Vprašaj še kaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodila se je prometna nesreča I. kategorije s pobegom. Tako je napisano v članku. Torej prekršek in plačilni nalog za povzročitev prometne nesreče ter za pobeg. Enako bi se obravnavalo "civilista". Mogoče imamo mi prednost, ker prej pridemo na vrsto in vsi nadrejeni (skoraj vsi) komaj čakajo, da lahko koga poj... Ko se pa nekdo od šefov prevrne, pa takoj vse pospravijo in pometejo pod preprogo. 

Vprašaj še kaj. 

Mislim, da so naloge policije vsem jasne. In da se v tem primeru nebi smelo enako obravnavati policiste kot "civiliste"! Če so bili res v službenem času pijani...kakšna je kazen za poklicnega voznika kamijona, ki napiha 0.2 promila... kaj sledi zaposlenemu v podjetju, ki je pijan povzročil škodo firmi....Obranavalo enako...blablabla! Banda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodila se je prometna nesreča I. kategorije s pobegom. Tako je napisano v članku. Torej prekršek in plačilni nalog za povzročitev prometne nesreče ter za pobeg. Enako bi se obravnavalo "civilista". Mogoče imamo mi prednost, ker prej pridemo na vrsto in vsi nadrejeni (skoraj vsi) komaj čakajo, da lahko koga poj... Ko se pa nekdo od šefov prevrne, pa takoj vse pospravijo in pometejo pod preprogo. 

Vprašaj še kaj. 

o uradnih zadolžitvah zaposlenih v policiji pa ne bom ker so poznane - a ti ki so bili zraven niso izpolnili niti ene!!!

 

dobrega učitelja retorike in PR zadev si imel in bil dober učenec ...   

ne bom več spraševal v trj zadrvi ker je brezveze ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!