Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Pa sej ubistvu....je cist kul, da se na radar pade.....ker drzava tko dnar dobi. Ker ce ga nebi, bi si zihr se kej bolj debilnega spomnil, da bi ga dobil, pa bi lahko vsak najebu....tko pa pac zaenkrat sam tist, k je "neumn"? :grrr

:lol: Ej, ta razlaga pa zmaga! Nimaš zastonj takega naziva. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na forumu se večkrat omenja varnostna razlika 5km/h ob meritvi z radarjem.

 

Ne se preveč zanašat na to. Me je koštala ta neumnost.

 

Pred leti, ko so policaji še tolerirali oz. se jim ni ljubilo ustavljat za prekoračitve do 10 km/h, sem vozil točno 63 km/h. To vem zato, ker se mi je malo prej zazdelo, da mi je nekdo požmigal.  Ker je bilo ob 23h, ni bilo šans kaj prej videti policaje, kraj pa tudi ni bil znan za merjenje. In sem prilagodil hitrost točno na 63 po števcu. Računal sem, da nekaj odstopa števec in še -3 km/h pri radarju in sem varno pod 60.

 

In sem bil ustavljen, na laserju pa 63 km/h, -3 km/h = 60. Dobil položnico za prekoračitev 10-20km/h in dobro šolo za naprej. K sreči takrat še ni bilo pik.

 

Sem policaju rekel, da sem vozil točno 63 po števcu, odgovor pa je bil, da bi bil on srečen, če bi imel tak avto, ki bi mu točno kazal števec.

Z našmeškom je pa še dodal, če bi vozil 62 pa sploh ne bi bil ustavljen (na kar sem tudi računal).

 

Iz tega se da sklepat, da ni varno računat na varnostno razliko 5km/h (zdaj 5, včasih 3 ???), ker je ta namenjena za dejansko odstopanje radarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sem bil ustavljen, na laserju pa 63 km/h, -3 km/h = 60. Dobil položnico za prekoračitev 10-20km/h in dobro šolo za naprej. K sreči takrat še ni bilo pik.

 

 

Toleranca je 5. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7.a člen

Pri izmerjenem rezultatu hitrosti se upoštevajo naslednje varnostne razlike:

- 5 km/h pri merilnem rezultatu do vključno 100 km/h;

- 7 km/h pri merilnem rezultatu od 100 km/h do vključno 200 km/h;

- 11 km/h pri merilnem rezultatu nad 200 km/h;

razen:

- pri merjenju v ovinkih, kjer se upošteva varnostna razlika 11% izmerjene vrednosti;

- pri merjenju s sledenjem, kjer se upoštevajo varnostne razlike iz tabele 1 v 10. členu tega pravilnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bilo pred 10-11 leti.

Hja zakoni se spreminjajo.

Takrat je veljalo do 100km/h - 3km/h, nad 100km/h -3%.

 

Bistvo pa je, ne računat na to toleranco, ker jo lahko sam radar pokuri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je bilo govora o parkiranju na hrvaškem.

Če tole kdo razume, bi prosil za pojasnilo:

 

Upoštevaje navedeno je odvetnik tako po mnenju MP kot IP upravičen do brezplačne pridobitve

osebnih podatkov od državnih organov, organov samoupravnih lokalnih skupnosti in nosilcev

javnih pooblastil, vendar glede na 10. člen ZOdv le pod naslednjimi pogoji:

– da predloži pooblastilo v konkretni posamični zadevi, pri čemer splošno pooblastilo ne

zadostuje,

– da navede oziroma izkaže, da so zahtevani podatki dejansko potrebni in primerni za

opravljanje odvetniškega poklica v posamični zadevi, in

– da ne gre za osebne podatke, ki so na podlagi posebnih zakonskih določb dostopni le

pooblaščenim organom.

Ker je odvetnik na podlagi navedene določbe ZOdv upravičen pridobiti podatke, kadar gre za

civilno-pravno razmerje, se strinjamo z navedbo MZIP, da bi morali odvetniki v primeru dvoma z

dokumenti izkazati, da gre za uveljavljanje pravic stranke, ki izvirajo iz civilno-pravnega

razmerja, in ne prekrškovno zadevo.

Glede na navedeno je v vsakem posameznem postopku bistveno proučiti konkretizirano

pooblastilo odvetnika ter ugotoviti, ali je to ustrezno za uveljavljanje pravice po 10. členu ZOdv.

 

 

Tega šmorna je še kar nekaj, drugače pa je to uradno pojasnilo ministrstva za pravosodje, kdaj so odvetniki upravičeni do podatkov .

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je to, ce te nekdo prijavi policiji, kao da si bil po njegovem prehiter

Ce ti policaji pridejo na dom, ti policija mora povedat kdo te je prijabil, ce vztrajas ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je to, ce te nekdo prijavi policiji, kao da si bil po njegovem prehiter

Ce ti policaji pridejo na dom, ti policija mora povedat kdo te je prijabil, ce vztrajas ?

 

Ne, tega ti ne rabijo povedat niti ti on ne more dokazati prehitre vožnje. Če pa gre za objestno vožnjo in ogrožanje drugih udeležencev pa te lahko prijavi in priča proti tebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani sem bil ustavljen blizu Vranskega, kao da se tu vozi 1 z rdeco jakno in crnim m., vozi se hitro in vijuga med avti, povedali tko policaji, sam so takoj nato  povedali da nisem jz to

Ne dolgo nazaj pa 1 prisem k men na dom da sem se nekje vozil po terenu

Mi je 1 povedal da zdej po novem povejo, kdo je dal prijavo, ker kao je teh prijav vsemogočih in preverjajo katere so resnične in katere kr tko 

prevec je lažnih in zato nimajo časa resevat resničnih

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali lahko policist z ročnim radarjem poslika vozilo (kot pri stacionarnem)? Danes me je namreč gospod pomeril, po moje sem mičkeno prekoračil omejitev  :doze: . Skratka ustavil me ni, se mi pa zdi, da sem videl fleš.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko policist z ročnim radarjem poslika vozilo (kot pri stacionarnem)? Danes me je namreč gospod pomeril, po moje sem mičkeno prekoračil omejitev  :doze: . Skratka ustavil me ni, se mi pa zdi, da sem videl fleš.

 

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim

 Me je pa poslikal od spredaj, tako da pomoje ni ujel tablice. mam kej šans, da se izmažem?

Drugač pa...selavi, se zgodi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Me je pa poslikal od spredaj, tako da pomoje ni ujel tablice. mam kej šans, da se izmažem?

Drugač pa...selavi, se zgodi :)

 

Ne vidiš kolk je borut vesel ker ma tvojo fotko njemu se noben ne izmuzne  :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim

sam obvladate pa res "hitro skiciranje" .P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

evo, včeraj dobim pošto od občinskega redarstva postojna. No, na mojo srečo se je izkazalo, da je na radar priletel brat z mojim avtom. Pač, šli smo na morje, jst sem šel z motorjem, brat pa je peljal z mojim avtom. Rezultat - 66km/h - 250€ - 3 KT. 

A ma že kdo tukaj kakšne izkušnje s pritožbami? A če bi dal pritožbo al je potem še zmeraj polovica kazni? OK, sej položnico bo itak plačal brat, ampak pike pa men ostanejo. Any advice?

 

LP, T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kakšno logiko imajo redarji, ampak drugače začne rok za polovičko teči ko je zadeva vročena (pravilno) . Torej če nisi vozil ti, se pritožiš, potlačiš brata v d... in morajo poslati njemu in rok začne teči znova.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

evo, včeraj dobim pošto od občinskega redarstva postojna. No, na mojo srečo se je izkazalo, da je na radar priletel brat z mojim avtom. Pač, šli smo na morje, jst sem šel z motorjem, brat pa je peljal z mojim avtom. Rezultat - 66km/h - 250€ - 3 KT. 

A ma že kdo tukaj kakšne izkušnje s pritožbami? A če bi dal pritožbo al je potem še zmeraj polovica kazni? OK, sej položnico bo itak plačal brat, ampak pike pa men ostanejo. Any advice?

 

LP, T.

 

Kokr sem jaz seznanjen, polovička velja 8dni po prejemu kazni.... Če pritožba pade, plačaš v celoti (nisem čist ziher, bo Borutt več znal povedat na to temo)...

 

Pike nič tebi ne ostanejo, če prijaviš, da je bil brat v tvojem avtomobilu.... bo on dobil kazen in točke zvestobe....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je nekaj podobnega zgodilo, ko je na radar redarstva naletela žena z mojim avtom in sem dobil položnico ter 3 točke. Ker sem bil takrat v službi, sem se pritožil in je uspelo - ni mi bilo treba povedat kdo je vozil, samo dokazat da nisem bil jaz. Tako da na koncu ni bilo treba nič plačat.

 

Pri tebi bo verjetno to težje, ker si bil zraven, ampak na motorju, mogoče se pa splača probat, res pa je da plačaš polno, če ne uspe.

 

 LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je nekaj podobnega zgodilo, ko je na radar redarstva naletela žena z mojim avtom in sem dobil položnico ter 3 točke. Ker sem bil takrat v službi, sem se pritožil in je uspelo - ni mi bilo treba povedat kdo je vozil, samo dokazat da nisem bil jaz. Tako da na koncu ni bilo treba nič plačat.

 

Pri tebi bo verjetno to težje, ker si bil zraven, ampak na motorju, mogoče se pa splača probat, res pa je da plačaš polno, če ne uspe.

 

 LP

Dober se ti je to izšlo. Samo jst bi mal težje to dokazal :)

 

Če, si šel na morje, in si se prijavil(kemp/hotel še isti dan) bi lahko ta list služil kot dokaz? :)

Ma prijavili smo se pa šele pol naslednji dan zjutraj. Ke smo zvečer dol (lošinj) prišli ni blo časa, takoj akcija hehe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!