Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Jaz ga ne morem tozit, ce on brez dovoljenja na tuji zasebni lastnini stoji.

Ne razumem pa, zakaj ima lahko policaj "neomejeno" pravici, da se lahko postavi kjer se pac zmisli.

Razumem da ima to pravico, ko ima utemeljen sum, da se vrsi kaksno kaznivo dejanje (in podobno), brez tega pa absolutno ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol je to tako kot to da folk misli da če ga polcaj brez kape ustavi in se bo pritožil nebo kazni dobil. Kazen dobiš polno + stroški postopka, polcaju pa šef reče naj ima drugič kapo gor... torej ti bi prekršek naredil če on ima kapo gor ali ne, torej bi te tudi na radar izmeril če stoji na parkplacu od gostilne ali meter stran na "javnem" pločniku ali bankini,cesti,itd...  . :)

Ne hodi mi z neko brezvezno kapo. Ko so lani Zokija (oz njegovega soferja) na AC posneli in je to prišlo v medije, ta tudi ni nič fasal, ker to ni bila uradna meritev (a iz posnetka se da lepo izracunat hitrost). Navadnen državljan pa takoj pokasira položnico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak pa veš da niso prej al pa potem kaj spili in tam v gostilni pojedli? Temu primerno so pač prej/potem še kakega prehitrega stresli ;)

 

Ja saj je logično,da če so kaj popili in pojedli so potem morali tisto takoj nazaj nadoknaditi.... :D  

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lej, hrvatje nimajo zastonj pod takim kotom tablc na cestakih,da je ze kr smesn, al so pa kr brez. :evilgrin: Predn pistolco posprav pa spakira je model ze na peru v baru. :lol1:

Popravljeno . Popravil DIN
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lej, hrvatje nimajo zastonj pod takim kotom tablc na cestakih,da je ze kr smesn, al so pa kr brez. :evilgrin: Predn pistolco posprav pa spakira je model ze na peru v baru. :lol1:

 

DIN ma tuki,če jim sklizneš v bar jih dobiš na parkingu od bara,ki merijo... :lol1:  

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne hodi mi z neko brezvezno kapo. Ko so lani Zokija (oz njegovega soferja) na AC posneli in je to prišlo v medije, ta tudi ni nič fasal, ker to ni bila uradna meritev (a iz posnetka se da lepo izracunat hitrost). Navadnen državljan pa takoj pokasira položnico

 to sem najdu za Zokija: Policija opozarja, da v primeru, ko nekdo posname domnevno prehitro vožnjo, ne gre za uporabo merilnih naprav po predpisih. Hitrost vozila tako ni dokazljiva, policija pa ne more ukrepati. Glede na to tudi na podlagi videoposnetka, ki naj bi prikazoval prehitro vožnjo ljubljanskega župana Zorana Jankovića, policija ne more ukrepati.

Kot so sporočili z generalne policijske uprave (GPU), so rezultati meritev hitrosti zakonsko veljavni in uporabni le takrat, ko je hitrost merjena z merilniki, ki so tipsko odobreni ter izpolnjujejo meroslovne in z njimi povezane tehnične zahteve. S pomočjo amaterskih posnetkov policisti lahko verodostojnost dokazov ugotavljajo samo pri prekrških, ki se ne ugotavljajo na podlagi zakonsko veljavnih meritev. Glede na to hitrost ni dokazljiva, če nekdo domnevno prehitro vožnjo posname, tudi če pri tem zajame še prikazovalnik hitrosti, ki je vgrajen v armaturni plošči vozila, navajajo.

Po zakonu o prekrških pa policija lahko začne postopek ugotavljanja okoliščin prekrška in verodostojnosti dokazov na podlagi posnetkov, ki jih pridobi od občanov, medijev, nadzornih kamer Darsa in podobno, če se ti nanašajo na prekrške, ki se ne ugotavljajo na podlagi zakonsko veljavnih meritev. Takšni prekrški so denimo nepravilna stran in smer vožnje ali vožnja po odstavnem pasu.

 

 

pa sem pogledal posnetek, konc koncev je možno tudi da je Chuck Noris vozil... :D  al pa Janša  :eek:

Popravljeno . Popravil MTXer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj jedo in pijejo kolikor jim paše - jim nisem fouš. Ampak na privat posesti brez dovoljenja pa kar naj ne stojijo.

Ampak konkretnega in korektnega odgovora na to zadevo tukaj ne najdem...

Potem pa prosi za uradno pojasnilo... Kr kot vidim, samo tebe to moti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 to sem najdu za Zokija: Policija opozarja, da v primeru, ko nekdo posname domnevno prehitro vožnjo, ne gre za uporabo merilnih naprav po predpisih. Hitrost vozila tako ni dokazljiva, policija pa ne more ukrepati. Glede na to tudi na podlagi videoposnetka, ki naj bi prikazoval prehitro vožnjo ljubljanskega župana Zorana Jankovića, policija ne more ukrepati.

Kot so sporočili z generalne policijske uprave (GPU), so rezultati meritev hitrosti zakonsko veljavni in uporabni le takrat, ko je hitrost merjena z merilniki, ki so tipsko odobreni ter izpolnjujejo meroslovne in z njimi povezane tehnične zahteve. S pomočjo amaterskih posnetkov policisti lahko verodostojnost dokazov ugotavljajo samo pri prekrških, ki se ne ugotavljajo na podlagi zakonsko veljavnih meritev. Glede na to hitrost ni dokazljiva, če nekdo domnevno prehitro vožnjo posname, tudi če pri tem zajame še prikazovalnik hitrosti, ki je vgrajen v armaturni plošči vozila, navajajo.

Po zakonu o prekrških pa policija lahko začne postopek ugotavljanja okoliščin prekrška in verodostojnosti dokazov na podlagi posnetkov, ki jih pridobi od občanov, medijev, nadzornih kamer Darsa in podobno, če se ti nanašajo na prekrške, ki se ne ugotavljajo na podlagi zakonsko veljavnih meritev. Takšni prekrški so denimo nepravilna stran in smer vožnje ali vožnja po odstavnem pasu.

 

 

pa sem pogledal posnetek, konc koncev je možno tudi da je Chuck Noris vozil... :D  al pa Janša  :eek:

 

 to sem najdu za Zokija: Policija opozarja, da v primeru, ko nekdo posname domnevno prehitro vožnjo, ne gre za uporabo merilnih naprav po predpisih. Hitrost vozila tako ni dokazljiva, policija pa ne more ukrepati. Glede na to tudi na podlagi videoposnetka, ki naj bi prikazoval prehitro vožnjo ljubljanskega župana Zorana Jankovića, policija ne more ukrepati.

Kot so sporočili z generalne policijske uprave (GPU), so rezultati meritev hitrosti zakonsko veljavni in uporabni le takrat, ko je hitrost merjena z merilniki, ki so tipsko odobreni ter izpolnjujejo meroslovne in z njimi povezane tehnične zahteve. S pomočjo amaterskih posnetkov policisti lahko verodostojnost dokazov ugotavljajo samo pri prekrških, ki se ne ugotavljajo na podlagi zakonsko veljavnih meritev. Glede na to hitrost ni dokazljiva, če nekdo domnevno prehitro vožnjo posname, tudi če pri tem zajame še prikazovalnik hitrosti, ki je vgrajen v armaturni plošči vozila, navajajo.

Po zakonu o prekrških pa policija lahko začne postopek ugotavljanja okoliščin prekrška in verodostojnosti dokazov na podlagi posnetkov, ki jih pridobi od občanov, medijev, nadzornih kamer Darsa in podobno, če se ti nanašajo na prekrške, ki se ne ugotavljajo na podlagi zakonsko veljavnih meritev. Takšni prekrški so denimo nepravilna stran in smer vožnje ali vožnja po odstavnem pasu.

 

 

pa sem pogledal posnetek, konc koncev je možno tudi da je Chuck Noris vozil... :D  al pa Janša  :eek:

Če izvzamem:

"v primeru, ko nekdo posname domnevno prehitro vožnjo, ne gre za uporabo merilnih naprav po predpisih. Hitrost vozila tako ni dokazljiva" - to je čista LAŽ, saj je to povsem enostavno dokazljivo. Smo v dobi računalnikov ... Kar se pa tiče tega, kdo je vozil - če se ne ugotovi voznika, odgovarja lastnik vozila (oz odgovorna oseba podjetja, če gre za službeno vozilo ...)

 

Zato pa pravim, da je svinjarija, če lahko merijo z radarji iz zasebnih posesti. Ker iz videoposnetka kvazi ne morejo nič prav ugotovit, a na TUJI PRIVAT posesti se pa lahko parkirajo in merijo/ustavljajo vozila? 

Če je lastnik gostilne naredil parking za goste lokala, je to namenjeno njim, ne pa za to, da bo policaj na tem parkingu radarske meritve izvajal ... In ne za to, da bo nek XY na tem parkirišču npr gobe prodajal ... In ne za to, da se bo mladina na tem parkirišču npr košarko igrala ... Kaj bo pa naslednje? A se mi bo policija na dvorišče pred dom pripeljala in od tam merila in ustavljala avtomobile?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Če izvzamem:

"v primeru, ko nekdo posname domnevno prehitro vožnjo, ne gre za uporabo merilnih naprav po predpisih. Hitrost vozila tako ni dokazljiva" - to je čista LAŽ, saj je to povsem enostavno dokazljivo. Smo v dobi računalnikov ... Kar se pa tiče tega, kdo je vozil - če se ne ugotovi voznika, odgovarja lastnik vozila (oz odgovorna oseba podjetja, če gre za službeno vozilo .. .)

 

Zato pa pravim, da je svinjarija, če lahko merijo z radarji iz zasebnih posesti. Ker iz videoposnetka kvazi ne morejo nič prav ugotovit, a na TUJI PRIVAT posesti se pa lahko parkirajo in merijo/ustavljajo vozila? 

Če je lastnik gostilne naredil parking za goste lokala, je to namenjeno njim, ne pa za to, da bo policaj na tem parkingu radarske meritve izvajal ... In ne za to, da bo nek XY na tem parkirišču npr gobe prodajal ... In ne za to, da se bo mladina na tem parkirišču npr košarko igrala ... Kaj bo pa naslednje? A se mi bo policija na dvorišče pred dom pripeljala in od tam merila in ustavljala avtomobile?

 

Če bodo k men na dvoriše pršli kasirat, bom psa nanje nagonu!!! 

Če bodo pa k sosedi (stara žleht baba) pršli, pa naj si kar sami pomagajo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa prosi za uradno pojasnilo... Kr kot vidim, samo tebe to moti

 

Zaenkrat me morda res edinega. Če te bo pa kdaj policaj opalil z radarjem, ki ga bo postavil na dvorišče od tvojega soseda (on pa tega ne bo dovolil), boš pa malo bolj razmišljal o tem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat me morda res edinega. Če te bo pa kdaj policaj opalil z radarjem, ki ga bo postavil na dvorišče od tvojega soseda (on pa tega ne bo dovolil), boš pa malo bolj razmišljal o tem ...

Maš prav, če ga bo sodelavc opalu z radarjem, se bo še kako sekiral :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebi pa res ni marsikaj jasno. Ampak ta oblačnost naj bo kar tvoj problem. Sedaj je tukaj neka brez vezna debata o parkiranju na zemlji, katere lastnik je nekdo drugi in ne ti sam. Ko bodo prišli k tebi, pa jim reči naj se spokajo. Za lastnino drugih pa naj te ne skrbi preveč. Verjetno si samo "ta prau slovenc", torej "foušarija". 

 

Vprašaj raje kaj koristnega. Pa prepričati se pusti. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebi pa res ni marsikaj jasno. Ampak ta oblačnost naj bo kar tvoj problem. Sedaj je tukaj neka brez vezna debata o parkiranju na zemlji, katere lastnik je nekdo drugi in ne ti sam. Ko bodo prišli k tebi, pa jim reči naj se spokajo. Za lastnino drugih pa naj te ne skrbi preveč. Verjetno si samo "ta prau slovenc", torej "foušarija". 

 

Vprašaj raje kaj koristnega. Pa prepričati se pusti. 

In kaj bi naj imela tu zraven "foušarija"? Daj mi razloži kaj bi jaz v tem primeru bil komerkoli "fouš"? Da bom pač še jaz vedel.

 

Še vedno pa ne razumeš v čem je point mojega vprašanja. Namreč z nobenim policajem in policijo kot organom nimam osebno nobenih težav in zamer. Čisto enostavno me pa zanima zakonska podlaga (ker sam pač nisem pravnik) pač prej omenjenega početja (ker glej ga zlomka - verjetno obstaja kje kakšen člen, ki takšno početje dovoljuje) - sam se na zakonodajo ne spoznam dovolj dobro, zato pa sprašujem tukaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj bi naj imela tu zraven "foušarija"? Daj mi razloži kaj bi jaz v tem primeru bil komerkoli "fouš"? Da bom pač še jaz vedel.

 

Še vedno pa ne razumeš v čem je point mojega vprašanja. Namreč z nobenim policajem in policijo kot organom nimam osebno nobenih težav in zamer. Čisto enostavno me pa zanima zakonska podlaga (ker sam pač nisem pravnik) pač prej omenjenega početja (ker glej ga zlomka - verjetno obstaja kje kakšen člen, ki takšno početje dovoljuje) - sam se na zakonodajo ne spoznam dovolj dobro, zato pa sprašujem tukaj ...

zdaj te mam pa rahlo dost, kako naj vem, da je to tvoja parcela in ne državna, ko boš na parceli postavil tablo in napisal zasebna last,ogradil in označil s tablo, vstop nepooblaščenim prepovedan, se lahko pogovarjamo dalje, do takrat pa preveč utrujaš, pa tudi če to piše, še zmeraj lahko policist vstopi na to območje, ne sme pa v zasebni prostor, to je pa hiša in tvoj avtomobil, na meji tudi to lahko, v hišo pa ti lahko vstopi na podlagi naloga, ki ga izda sodišče, morajo pa biti posebej izpoljnjeni pogoji za to odobritev, če policist z radarjom parkira in ti se to ne dopade, ker je to tvoj plac, mu to poveš, najverjetneje se bodo odstranili in to zato, KER PAMETNEJŠI POPUŠČA :grim , kapiš :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao en kekec bolj pameten kot drugi. Policist nima kaj početi na tvoji parceli kar pa ne pomeni da ne sme priti na njo če ni nikjer označeno se pa more odstranit če ga opozoriš

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao en kekec bolj pameten kot drugi. Policist nima kaj početi na tvoji parceli kar pa ne pomeni da ne sme priti na njo če ni nikjer označeno se pa more odstranit če ga opozoriš

mora se samo umret

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj te mam pa rahlo dost, kako naj vem, da je to tvoja parcela in ne državna, ko boš na parceli postavil tablo in napisal zasebna last,ogradil in označil s tablo, vstop nepooblaščenim prepovedan, se lahko pogovarjamo dalje, do takrat pa preveč utrujaš, pa tudi če to piše, še zmeraj lahko policist vstopi na to območje, ne sme pa v zasebni prostor, to je pa hiša in tvoj avtomobil, na meji tudi to lahko, v hišo pa ti lahko vstopi na podlagi naloga, ki ga izda sodišče, morajo pa biti posebej izpoljnjeni pogoji za to odobritev, če policist z radarjom parkira in ti se to ne dopade, ker je to tvoj plac, mu to poveš, najverjetneje se bodo odstranili in to zato, KER PAMETNEJŠI POPUŠČA :grim , kapiš :smoke:

Veš da ni državna lastnina, ker piše "privat parkirišče, rezervirano samo za goste lokala". Mi je žal da te table nisem fotkal, ker potem ne bi tak fejst utrujal :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj te mam pa rahlo dost, kako naj vem, da je to tvoja parcela in ne državna, ko boš na parceli postavil tablo in napisal zasebna last,ogradil in označil s tablo, vstop nepooblaščenim prepovedan, se lahko pogovarjamo dalje, do takrat pa preveč utrujaš, pa tudi če to piše, še zmeraj lahko policist vstopi na to območje, ne sme pa v zasebni prostor, to je pa hiša in tvoj avtomobil, na meji tudi to lahko, v hišo pa ti lahko vstopi na podlagi naloga, ki ga izda sodišče, morajo pa biti posebej izpoljnjeni pogoji za to odobritev, če policist z radarjom parkira in ti se to ne dopade, ker je to tvoj plac, mu to poveš, najverjetneje se bodo odstranili in to zato, KER PAMETNEJŠI POPUŠČA :grim , kapiš :smoke:

 

:slap:

 

duce... javni forum, če ti od nekoga objave najedajo, mrtvo hladno ignoriraš ;) 

 

Sicer pa, zdej je bilo pa že toliko okoli tega merjenja in štrafanja policistov na privat parcelah napisanega, da že mene počasi zanima kako je s tem  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš prav, če ga bo sodelavc opalu z radarjem, se bo še kako sekiral :P

Psssttt... Se pa tudi to lahko zgodi, tak da ne klici vraga... Drugace pa vozim pocasi po omejitvah :-P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tosemjaz imeli so dovoljenje :)

 

 

Bi se skoraj upal stavit, da ga niso imeli  :grrr

 

 

In policisti bi se skoraj upali stavit, da so ga imeli. V tem primeru sta obe stranki skoraj v prekršku, ker sta skoraj organizirali igre na srečo brez ustrezne koncesije.

 

Iz sodne prakse je znan judikat Sodišča v Višnji Gori v zadevi Kozlovska sodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz jim pustim na svoji zemlji mert,ker smo dogovorjeni ,da pol mene ne merijo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tosemjaz

 

... ti že tvoj nickname vse pove o tebi

TO SEM JAZ

... samo TI.... samo TVOJE... kar je MOJE, ni TVOJE.... kar pa je TVOJE je (zate) tudi NAŠE... kar je VAŠE, je tudi MOJE.... samo kar je MOJE ni VAŠE...

... oz. je lahko tudi VAŠE, samo prej PLAČEJ....

Po tvoji logiki se lahko giblješ samo po lastnem dvorišču..... polovica "občinskih" cest je še vedno v privatni lastnini...in te sosed lahko po tvoji logiki s sekiro po glavi.... pa ne mi zdej o kakih služnostnih pravicah itd.... kaj pa če sosed tega "ne ve"?  :eek:

 

... ej... ni čudno, da so po taki logiki vsi sosedje v SLO skregani pa se streljajo med sabo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz jim pustim na svoji zemlji mert,ker smo dogovorjeni ,da pol mene ne merijo :P

js pa pobiram desetino dnevnega plena hehe :P

sam je pa ratalo tule huje kot na 24 ur xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle bol kot STOP Policija,sa debatira o privat parcelah,zemlji...itd...  :D  

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!