Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Ej, a pa je specialka legalna na cesti? Brez odsevnikov in vsega kar majo navadni bicikli?

Najbrž ne, ampak bi podnevi lahko bila. Saj tudi pešec podnevi ne rabi imet kresničk in podobne navlake.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma eni bi res radi, da bi kr za vsako posrano stvar folk pisu kazni....a nismo ze dovolj omejeni? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meh, ko naletiš na kolesarja, ki po sredini pelje, se pripelješ zraven njega in ga mau brcneš v zadnjo gumo... zmeri užge. :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meh, ko naletiš na kolesarja, ki po sredini pelje, se pripelješ zraven njega in ga mau brcneš v zadnjo gumo... zmeri užge. :D

 

Seveda, tako kot motorista dregneš z blatnikom avtomobila... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, tako kot motorista dregneš z blatnikom avtomobila... :ninja:

 to se dogaja samo lastnikom GS-ov, katere avto lahko ujame... :grim  :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma eni bi res radi, da bi kr za vsako posrano stvar folk pisu kazni....a nismo ze dovolj omejeni? :hmm:

zakaj pa ne bi dobili kazni če nimajo luči???

če veljajo pravila nej za vse. zakaj pa pol nas j**** zarad aupuhu, žmigovcu, blokad, in ne vem še česa? sicer so pa luči še najmanj kar je problematično. 

 

sej noben nima nč proti ljudem, k se grejo normalno peljat s kolesom in upoštevajo pravila, ampak uni k pa mislijo da so na tour de france, delajo pa prekrškov malo morje.

 

torej če skrbi policija, da se odstrani nevarne udeležence v prometu, naj poleg motoroziranih začne kaznovat tudi tiste k imajo pogon na lasten ego in tiste mlete črve, al kar že majo v tistih kantah od jupola.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Don't hate the players....hate the game. :D Sej pisejo kazni tud kolesarjem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Don't hate the players....hate the game. :D Sej pisejo kazni tud kolesarjem.....

dokler ne vidim da policaj "masira" eno skupino spacjalkarjev.... 

 

so pa pridni za pisat kazni študentom k grejo domov z žurov na kolesu, to majo cele policijske zasede (sploh k so ta veliki žuri).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej noben nima nč proti ljudem, k se grejo normalno peljat s kolesom in upoštevajo pravila, ampak uni k pa mislijo da so na tour de france, delajo pa prekrškov malo morje.

 

Teh je mogoče 2% vseh kolesarjev...

 

dokler ne vidim da policaj "masira" eno skupino spacjalkarjev....

 

 

Za 'spacjalkarje' z veljavno licenco Kolesarske zveze veljajo posebna pravila, po kateril lahko vozita tudi po dva vzporedno  in lahko uporabljajo tudi tekmovalna kolesa (kar najbrž pomeni brez nepotrebne navlake, kot so npr. luči).

 

 

Skratka - spravite se na kolo, pa bodite kdaj tudi pešci, pa poskusite kdaj peljat kak naložen kombi s prikolico (če že ne tovornjaka), da boste spoznali 'vse' plati, pa boste najbrž malce pridobili na strpnosti, ki je tako zelo manjka v prometu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa obstaja tudi kaka moto zveza slovenije kamor se lahko včlanim in pridobim licenco, ter vozim brez pravil?

To je sranje, kolo ni za ceste izven naselj, obvoznice, itd.. jaz bi tudi mel Ferrarija, ampak nemorem ker imamo ceste kakršne so, zato mam normalen avto. Pa naj še kolesar kupi normalno kolo in se vozi ob cesti po pešpoteh.

Popravljeno . Popravil NejcZ
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok pol bomo pa tudi mi rekli, dokler v sloveniji motoristom ne zagotovite primerne površine "za trening" bomo pač trenirali na cesti! ok bomo dali tko k kolesarji za dirkaško cestno licenco in pol ga bomo žgal in se požvižali na vsa pravila. pa motorje bomo lepo vse v poliestre dali in bomo rekli da pač za nas k mamo to licenco pa pravila ne veljajo! me prou zanima kako bi to šlo skozi!

 

pa niso to neki osamljeni primeri, tle pr nas so po večini samo tej specialkarji, k so na touru in tako tudi vozijo. fora je v temu da oni res mislijo da imajo prav, da jim noben nč ne sme, in da lahko delajo ma kar se jim sprdne. pridejo iz "fure" in se že p**** po forumih in socilanih omrežjih, da jih je en preveč blizu prehitel, da se jim kdo ni hotu umaknt itd. mislim sej je thumper vse napisu, oni so nad zakonom, ne velja ma prou nobeno pravilo. 

 

ne gre da se zdej kaže na nekoga s prstom kao glej jih kolesarje kaj vse delajo, mi smo pa popolni. daleč od tega. ampak če so pravila, so za vse. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej loh tut tko gledamo, da tist, ki ni sposoben kolesarja prehitet z avtom al pa motorjem ni lih za na cesto.... Drek je res, k grejo kolesart na regionalke, ki niso zlo siroke, pa pride bus, kamion, pa guzva rata....ker se on rekreira. Smart. Drgac pa, ja...so naduti specialkarji, jim pajkice mozgane stisnejo, pa rata problem. :lol1:

če bi jim pajkica jajca stisnila neb imel več za isostar ...

 

thumper nisem se zmotla :P kava je premau

lej če hočeš kerga j***t si druzga najd...jst sam poskrbim da ne zaspiš za volanom od trzina do črnuč... :ras:

 

Don't hate the players....hate the game. :D Sej pisejo kazni tud kolesarjem.....

 

ja full ja ... tolk da morjo nadure cepat..

Teh je mogoče 2% vseh kolesarjev...

 

 

Za 'spacjalkarje' z veljavno licenco Kolesarske zveze veljajo posebna pravila, po kateril lahko vozita tudi po dva vzporedno  in lahko uporabljajo tudi tekmovalna kolesa (kar najbrž pomeni brez nepotrebne navlake, kot so npr. luči).

 

 

Skratka - spravite se na kolo, pa bodite kdaj tudi pešci, pa poskusite kdaj peljat kak naložen kombi s prikolico (če že ne tovornjaka), da boste spoznali 'vse' plati, pa boste najbrž malce pridobili na strpnosti, ki je tako zelo manjka v prometu.

2% ??? a to ste kao bajkerji samo več vas je ?? :lol:

 

predpisi ..in ti pravijo da morajo za vožnjo dva po dva vzporedno imeti spremstvo...

 

jaz imam strpnosti kar zadost ...problem je v tem ker nestrpen zdej ratavam...

 

in nimajo absolutne pravice za tako vožnjo vseskozi neglede na spremstvo in jebene licence!

v zakonu lepo piše , da se mora počasnejši če se nabere za njim kolona umakniti na prvem primernem mestu ter spustiti ostale naprej - je tako ? ali pač kolesarjem ko se peljejo na vršič ali jezersko zakon izrecno dovoljuje oviranje prometa ? nise videl tega zapisanega ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi jim pajkica jajca stisnila neb imel več za isostar ...

 

lej če hočeš kerga j***t si druzga najd...jst sam poskrbim da ne zaspiš za volanom od trzina do črnuč... :ras:

 

lej, kokr si napisu, lohka jajca stisnem, pa ti nauš več iz trzina dam pršu :P

 

jaz ti povem da boljš krof..... pa do črnuč ga lih  s kufetom poplaknem :ras:

sam itak se ne sme z eno roko vozit :blush:  sicer pa tle ni nbenga polcaja :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne gre da se zdej kaže na nekoga s prstom kao glej jih kolesarje kaj vse delajo, mi smo pa popolni. daleč od tega. ampak če so pravila, so za vse. 

 

Huh, generaliziranje je ponavadi nehvaležna reč a ker ne vidite ogledala, ki vam ga Danci vztrajno nastavlja, bom še jaz prislonil svoj lonček.

 

Zdi se mi malce mimo govoriti o pravilih izhajajoč iz populacije motoristov, ki pogosto tudi pod razno ne upoštevajo omejitev, je popolnoma navdušena nad odprtimi izpuhi, nad vožnjo z dolgo lučjo ali dirkanjem s kroslami po naravi. Še tukaj na forumu se osebki spravijo, v vsaj eni kolikor toliko urejeni kategoriji (Motocikli, Ice-ova dediščina), pisati o nekem njihovem problemu mimo vseh pravil in ko jih opozoriš je odgovor, da sicer že...ampak, da je njim tako ustrezalo, ker bo tako dobil več odgovorov (koristi). Jaz, jaz, jaz...

 

Preden pametujemo o drugih egotih v prometu se poglejmo v ogledalo in bomo morda dojeli, da je motocikel eden najbolj pogostih penis ekstenderjev (punce si to razložite po svoje). Biciklisti in vsi ostali so kakršni so, na nas pa je, da predvsem sami poskrbimo za svojo varnost. Če to pomeni, da moraš kdaj tudi počakat medtem, ko se gospoda na biciklu pogovarjajo in jih prehitet, ko je to varno...je pač tako.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, kokr si napisu, lohka jajca stisnem, pa ti nauš več iz trzina dam pršu :P

 

jaz ti povem da boljš krof..... pa do črnuč ga lih  s kufetom poplaknem :ras:

sam itak se ne sme z eno roko vozit :blush:  sicer pa tle ni nbenga polcaja :P

trzin je zajeban teritorij.... nima veze policija gor al pa dol... če se kreten od kolesarja vrže na haubo ko brez pogleda nazaj na polno zavije z desne strani povprek na levo na kolesarsko stezo ... na vesti ga imaš čeprav nisi kriv ..pustimo policijski zapisnik pa njihovo kao profesionalnost in strokovno podkovanost ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, generaliziranje je ponavadi nehvaležna reč a ker ne vidite ogledala, ki vam ga Danci vztrajno nastavlja, bom še jaz prislonil svoj lonček.

 

Zdi se mi malce mimo govoriti o pravilih izhajajoč iz populacije motoristov, ki pogosto tudi pod razno ne upoštevajo omejitev, je popolnoma navdušena nad odprtimi izpuhi, nad vožnjo z dolgo lučjo ali dirkanjem s kroslami po naravi. Še tukaj na forumu se osebki spravijo, v vsaj eni kolikor toliko urejeni kategoriji (Motocikli, Ice-ova dediščina), pisati o nekem njihovem problemu mimo vseh pravil in ko jih opozoriš je odgovor, da sicer že...ampak, da je njim tako ustrezalo, ker bo tako dobil več odgovorov (koristi). Jaz, jaz, jaz...

 

Preden pametujemo o drugih egotih v prometu se poglejmo v ogledalo in bomo morda dojeli, da je motocikel eden najbolj pogostih penis ekstenderjev (punce si to razložite po svoje). Biciklisti in vsi ostali so kakršni so, na nas pa je, da predvsem sami poskrbimo za svojo varnost. Če to pomeni, da moraš kdaj tudi počakat medtem, ko se gospoda na biciklu pogovarjajo in jih prehitet, ko je to varno...je pač tako.

 

lej jst ne odobravam odprtih auspuhov in drjasanja stalno po eni in isti cesti, ampak gre za zelo pomembno razliko, ki jo vsi po vrsti vzrajno ignorirate. vsi motorizirani udeleženci prometa so za divjanje po cesti ali tehnično neskladnost vozila kaznovani, RAZEN kolesarjev. gre zgolj za to. za nič drugega. če veljajo pravila naj veljajo za vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej jst ne odobravam odprtih auspuhov in drjasanja stalno po eni in isti cesti, ampak gre za zelo pomembno razliko, ki jo vsi po vrsti vzrajno ignorirate. vsi motorizirani udeleženci prometa so za divjanje po cesti ali tehnično neskladnost vozila kaznovani, RAZEN kolesarjev. gre zgolj za to. za nič drugega. če veljajo pravila naj veljajo za vse!

:slap:

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej jst ne odobravam odprtih auspuhov in drjasanja stalno po eni in isti cesti, ampak gre za zelo pomembno razliko, ki jo vsi po vrsti vzrajno ignorirate. vsi motorizirani udeleženci prometa so za divjanje po cesti ali tehnično neskladnost vozila kaznovani, RAZEN kolesarjev. gre zgolj za to. za nič drugega. če veljajo pravila naj veljajo za vse!

Si v zadnjem casu kaksno kazen morala placat, da si jo sedaj tudi vsi kolesarji tako mocno zasluzjo?

Popravljeno . Popravil bentley
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si v zadnjem casu kaksno kazen morala placat, da si jo sedaj tudi vsi kolesarji tako mocno zasluzjo?

 

Sej si jo res zaslužijo jaz sem že parkrat sred ovinka butle zgazu ker se vštric vozijo drugače me pa kolesarji sploh ne motijo dokler se vozijo ob robu cestišča (pa sam za to bi jst kazni pisal me pa sploh ne moti če so brez luči, čelad,.... ker te stvari so sam za njihovo lastno varnost )

 

Drugače me pa zanima če boš enakega mnenja ko boš  doživel par takih situacij za avtom ali pa motorjem če jih še nisi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem oboje in motorist in kolesar in sem prepričan, da je med motoristi mnogo večji odstotek prekrškarjev, kot med kolesarji. Oziroma, naredimo kot motoristi več prekrškov na prevožen km, kot kolesarji. Govorim o kolesarjih, ki to počno za šport, ne za vožnjo do bifeja.

Koliko med nami jih je, ki se res držijo 90km/h po regionalnih cestah, kakršna je omejitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej si jo res zaslužijo jaz sem že parkrat sred ovinka butle zgazu ker se vštric vozijo drugače me pa kolesarji sploh ne motijo dokler se vozijo ob robu cestišča (pa sam za to bi jst kazni pisal me pa sploh ne moti če so brez luči, čelad,.... ker te stvari so sam za njihovo lastno varnost )

 

Drugače me pa zanima če boš enakega mnenja ko boš  doživel par takih situacij za avtom ali pa motorjem če jih še nisi ;)

Se mi je ze vse mogoce zgodilo na kolesu, avtu, motorju pa sem se vedno enakega mnenja. Ce bi bili malo bolj uvidevni in strpni do ostalih udelezencev bi bilo za vse bolje (ni vse v predpisih).

 

Glede voznje vstric se strinjam spolh na ovinkastih cestah izven naselja, pa raznih neumnosti ki jih kolesarji pocnejo po mestih ena boljsih je voznja v kroziscu v nasprotno stran (in se to na nacin saj mam prednost)....

Ampak neumnosti ne pocnejo samo kolesarji ampak jih vsi udelezenci v prometu, samo zdaj je zgleda pac tist cas ko je kolesarjev malo vec in ker nihce ni nikoli za nic sam kriv se je lazje zdaj na njih spravit,

pozimi na tovornjakarje, jeseni pa spomladi traktorji ovirajo gp dirke na rakitni, vedno se kdo najde :D

 

Mogoce bo jutri koga zmotil pesec, ki ne bo sel cez zebro pa se bo odprla nova tema da je treba vse pesce takoj kaznovat. Naj v vasi kjer je na 2km ena zebra vsi tam cez hodijo, pa vsakemu ki gre kdaj pes cez rdeco tut takoj kazen.

 

Itak imamo pa ljudje pogosto taka merila, ki nam v dani situaciji najbolj ustrezajo. Ce peljes 70 cez naselje ti mama z otrokom na plocniku maha kaj se gres, naslednji dan ko pa psa ven zjutraj peljes se pa ona mimo 80 pelje ker se otroku mudi v solo.

 

Kdor zeli da se 100 procentno izvaja predpise naj pomisli koliko casa bi imel izpit, ce bi za cisto vsak prekrsek ki ga stori dobil kazen. Jaz mogoce par dni. Ce bi policaji celo poletje po mestih stali na kriziscih pa pri 30 stopinjah pisali kazni za vsak pole position in ostale prekrske ki jih nekateri motoristi redno pocnemo tudi ne bi bili veseli ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!