Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Če če ne bi bilo če, bi čebula bila bula!

 

A res ne razumete o čem se pogovarjamo. Jaz sem za varno vožnjo in vse kar zraven paše, nisem pa za inkasantstvo. Inkasantstvo!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja eni se pogovarjajo o "naselju" in tabli, pa da nimas kej tm 90 letet, eni skusate pa dopovedat, da 90 it v delu, kjer je pregleden in ni his pa vendarle v naselju ni tak kriminal. Tko js razumem. :grim In da gre samo za kasiranje, ker je radar valda postavljen v drugem delu, ne tam kjer bi moral bit....bliz sole pa to. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ste že skoraj vse napisali in meni ne ostane kaj dosti več. Mogoče samo to, da bi bilo potrebno odpreti novo temo, ker ta tema je namenjena enim drugim inkasantom in ne inkasantom mestnega redarstva.

 

Sploh sem pa že prevečkrat napisal, da so vse te kazni en navaden davek na neumnost dotičnega voznika. Zakaj tako ? Ker je vsakdo s prometno signalizacijo obveščen o razno raznih omejitvah, obveznostih in ostalih "posebnostih" na cesti.

 

Inkasantstvo je pisanje kazni za 1 km/h prekoračitve in ne pisanje kazni za prekoračitve, recimo, nad 30 km/h. Ena stvar je vožnja s 56 km/h, kar se lahko zgodi nepozornemu vozniku, druga stvar je pa hitrost 80 km/h ali več, kjer se ne more voznik zgovarjati na prepevanje v ritmih njemu priljubljene skladbe in posledično neskoncentriranost na vožnjo oziroma na merilnik hitrosti.

 

Mestno redarstvo je inkasantsko usmerjena firma, katera služi evre na legalen način. Sedaj je pa na vseh nas ali bodo imeli dobiček ali pa bodo zastonj stali na teh njihovih točkah. Pojavlja se tudi vprašanje varnosti oziroma, kako ta radar skrbi za bolj varen promet. Vsi tisti, kateri vsaj z enim delčkom svojih miselnih funkcij pomislijo na možnost skritega radarja, vozijo po omejitvi. To je pa tudi že nekaj, čeprav na občini ali pa na policiji šteje samo ukrep in posledično določena vsota evrov.

 

Ni kaj, motoristična ni lahka. Če te ne preseneti čez cesto hiteča babica, te pa poštar z modro kuverto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si imel tam na norveškem spike gume ali zimske?

 

seveda domačini veselo vozijo hitreje to sem tudi napisal - na 50 gredo cca 65 po števcu , tam kjer je v naselju 70 omejitev pa vozijo okoli 80 do 85 po števcu ...

in ker poznajo place kjer se postavljajo radarji se tam vozijo lepo v gosjem redu 55 - 60 - ravno toliko da jih ne ustavljajo ..

 

ti se voziš na gps ... bi zaupal koliko je to po števcu na motorju ?

----------------------------------------------------------------------------------------------

če je napake na števcu nekih 4km/h in od meritve radarja avtomatsko odšteje toleranco 5km/h je to po števcu 59km/h brez prekoračitve (absolutno verjetno je prekoračeno 50 ) ..

 

če temu prištejemo še kazen za prekoračitev 5 do 10km/h ki znaša 80eurov se peljejo po števcu 59 + 9 = 68 km/h ... to pa je že zelo blizu tistih  željenih 70 v planini za odsek dolg 250m kjer ni nobene hiše direktno ob cesti kajti po ovinku pri kapelci so na levi strani spet hiše ... 

 

če povzamem kazen 1000e + 9 točk se moraš peljati po števcu MINIMALNO  50 + 30 + 4 (števec) + 5 (odbitek tolerance radarja )= 89 km/h ... v naselju ... cool ja ...  :kick-ass:

 

in navkljub vsemu me zanima kdo bi se vozil potem 70 ...  ah saj kaj pa je poten kazen če peljemo z enako hitrostjo kot sedaj ?

 

250 e + 3 točke ... in greš 6x v postojno in nazaj čez ride pa si ob 1500e in ob izpit .. isti qurac .. 

ne dam ker nimam oz. se raje vozim za ta denar  250e ) - 3000 km !

 

tisti ki ne obvlada svojega motorja toliko , da bi vozil v okvirih nekih denarno sprejemljivih okvirih kazni naj zaradi mene plačuje in kasira točke ..

 

če dobro pogledam , so točke uvedene iz enega samega razloga  - po prstih udariti skrajno ignorantske voznike in tiste z veliko denarja , ki so včasih plačevali - tudi velike - kazni a se jim to pač ni nikjer poznalo zaradi bogataškega statusa ...

 

za kazni bi osebno prevzel model severnih držav kjer so kazni določene v % od prihodkov  kršitelja ... 

omejitve so za vse enake ...

če jih nekdo želi spremeniti naj se podstopi to spremeniti po veljavni poti ..

 

za odseke , kjer so sedaj res nesmiselne omejitve ( seveda če bo to s strokovnimi  argumenti podkrepljeno in dokazano ) ga takoj podprem !

 

načeloma se kar strinjam s teboj, razen oboldanega dela... Potem bi verjetno mogli celoten  sistem temu prilagoditi, ne samo kazni... trgovina, bencin in vse ostalo... cena stvari se izračuna glede na OD.... hm, pa sej veš, da potem bi meli vsi, ampak res vsi minimalca prikazanega :D kar posledično pomeni manj DDVja za lačno državo in višje in še bolj nore davke :) 

 

in prideš do zaključka.... Opet najebe mali čovjek :) 

 

ps. Kok je zdej rekord na Planini?  :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš v €?

 

Ne zdaj na pamet - velja samo skanirana in pripeta položnica!

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......na vseh področjih je še veliko takih, ki mislimo in mislite, da so pravila zato, da se kršijo......eni zavestno.......drugi pa zaradi nevednosti  :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš v €?

 

Ne zdaj na pamet - velja samo skanirana in pripeta položnica!

rrrr

Mislil sem v km/h :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma se kar strinjam s teboj, razen oboldanega dela... Potem bi verjetno mogli celoten  sistem temu prilagoditi, ne samo kazni... trgovina, bencin in vse ostalo... cena stvari se izračuna glede na OD.... hm, pa sej veš, da potem bi meli vsi, ampak res vsi minimalca prikazanega :D kar posledično pomeni manj DDVja za lačno državo in višje in še bolj nore davke :)

 

in prideš do zaključka.... Opet najebe mali čovjek :)

 

ps. Kok je zdej rekord na Planini?  :jezik:

da ne bo kakšnega nesporazuma ...

 za kazni bi osebno prevzel model severnih držav kjer so kazni določene v % od prihodkov  kršitelja ... 

 

OD in skupni prihodki niso eno in isto ( to bi pa prav ti res že lahko vedel kajne) ..

 

me zanima koliko bi jih še prikazovalo minimalni OD ko bi jih enkrat sodnik vprašal od kje jim denar za drag otor ali avto - seveda v kombinaciji z davčno policijo .. 

ja ja vozila pisana na firmo ..tudi to imajo rešeno - najpej na firmah kjer morajo upravičiti vožnje , potem se pa ugotavlja še lastništvo ali solastništvo v firmi od katere je vozilo... to pa avtomatsko pomeni davčno inšpekcijo če kršitelj ugovarja višini kazni ..

 

in cena stvari ni višina kazni ...ne posplošuj .. napisal sem "severnjaški model kaznovanja" ! ti pa mešaš vse ostalo zraven ..

če pa že tako gledaš na to , potem bi pa res orali ieti sistem kazni glede na prihodke ...

 

če je pri ostalih cenah potrebščin lahko taka procentualna razlika glede na prihodke pa naj bo še pri kaznih (btw si to dejansko tudi sam napisal - smo v obratni smeri ) ,,

 

točno po sedanjem sistemu se kazni ne primejo vseh enako ...recimo meni je 250e skoraj triesečni bankrot glede na prihodek , nekou pa je 1000e vikend paket ua dve osebi in ga prav boli qurac če naslednji vikend ne bo šel tja...

 

tko zdej se grem pa oblečt pa bote mel dva dni mir pred mano..grem se pelat...  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil sem v km/h :)

Aja. Ah, pol pa nic. Kr neki brezveze.

 

Me zanima kolk stare pese ga takole ožemajo čez Planino. Kot mulariji nam je bilo v čast in ponos, ko te je policaj na frčotu na radar dobil na 52kmh po ravnini. SI imel dokaz koliko stegne. Na današnjih sekretih se pa bauch na tank nasloni, bučo v ruzak, možgane na pašo, pa dajmo, saj mašina da.

 

S tisto zadevo med ušesi je fajn pomislit, še preden jo nekdo skozi Planino ožame.

 

Pa še to: Pri taki prekoračitvi hitroti bi moralo biti pilota sram, ne pa, da črni redarje in policaje, krivdo išče povsod drugje in na forumu somišljenike nabira. Jaz bi bil tiho  in zelo nerodno bi mi bilo, pa nisem noben angelček, da se razumemo. 

 

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si imel tam na norveškem spike gume ali zimske?

 

seveda domačini veselo vozijo hitreje to sem tudi napisal - na 50 gredo cca 65 po števcu , tam kjer je v naselju 70 omejitev pa vozijo okoli 80 do 85 po števcu ...

in ker poznajo place kjer se postavljajo radarji se tam vozijo lepo v gosjem redu 55 - 60 - ravno toliko da jih ne ustavljajo ..

Imel zimske gume. Splošna omejitev je izven naselij 80 km/h, domačini vozijo med 100-120 (po mojem GPS-u).

 

Radarjev, oz. sploh policije na Norveškem praktično nisem videl, razen na 'hitrih cestah', kjer so dobro označeni stacionarci.

 

 

ti se voziš na gps ... bi zaupal koliko je to po števcu na motorju ?

 

 

Na motorju se sicer ne vozim redno na GPS, ker je prenevarno skoz zjat na display, sem pa nekajkrat izmeril razliko, ki je ob standardnem zobniškem razmerju bila med 9 in 11% (odvisno od obrabljenosti zadnje gume).

 

Podobno je tudi na mojem avtu (Subaru) - razlika je okrog 10%. Nekateri avtomobili pa imajo absolutno napako cca. +5 km/h (Renault, Kia, ...).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če v avstriji avstrijski državljan pripelje 147 na 70  v naselju je pa kazen kakšna?

filozofiraš......

če greš 300km/h mim te ne zazna :P

 

vzem povprečje kršenja in to so hitrosti med 60-80km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha ..in kako oz koliko dober motorist si ti če ti odvzaejo s ceste , ki jo ne poznaš : vse varovalne ograje , opozorilne in obvestilne prometne znake , znake omejitve hitrosti 

 

si ob svojih vozniških sposobnostih pripravljen prevzeti nase absolutno odgovornost za vse svoje napake ko bo pešec prečkal cesto na planini na 2/3 ovinka pri kapelici ti pa imaš po tvoje primernih 100 v tistem ovinku ( kajti nekje v teh okvirih so te dobili na radar kajne ) ? si sposoben tam ustaviti če je pešec na tvojem voznem pasu nasproti pa avtobus ? 

 

 

neumne omejitve zahtevajo neumno vožnjo, in takoj dobiš paranoike, ki vozijo 40 povsod, ali celo 60 povsod.......i kje si ti ugotovil, da je po njegovem 100 primerno skoz vas??? Marsikje na planini pa bi bilo 70 zelo primerno, pa ni.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao samo sranje mam... :D

Sledeče: danes sem pač letu tu po naših poljih ..pridem iz ovinka zagledam policisko omarico..sem bremzal dol..ustavili me niso..zdaj pa nevem če so meli Ročni radar  ali ne?..peljem dalje..so tudi bli eni policisti z navadim policijskim..me tudi niso ustavili..no grem domov iz tankštelee spet mimo omarice pa me tudi niso ustavili..torej se mam kaj za bat?..mel sem tam nekje 130-140?..niti ne tolko se mi zdi..drugega Radar pa ni blo.. ( koliko vem če bi bil oni radar bi moral bit CLIO ali pa KANGO)..pa ni blo nikje..torej se mam kaj za bat al lahko mirno živim dalje? :D:) ..hvala za odgovore in Lp.NinjaRider04! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao samo sranje mam... :D

Sledeče: danes sem pač letu tu po naših poljih ..pridem iz ovinka zagledam policisko omarico..sem bremzal dol..ustavili me niso..zdaj pa nevem če so meli Ročni radar  ali ne?..peljem dalje..so tudi bli eni policisti z navadim policijskim..me tudi niso ustavili..no grem domov iz tankštelee spet mimo omarice pa me tudi niso ustavili..torej se mam kaj za bat?..mel sem tam nekje 130-140?..niti ne tolko se mi zdi..drugega Radar pa ni blo.. ( koliko vem če bi bil oni radar bi moral bit CLIO ali pa KANGO)..pa ni blo nikje..torej se mam kaj za bat al lahko mirno živim dalje? :D:) ..hvala za odgovore in Lp.NinjaRider04! 

 

V vsakem primeru lahko mirno živiš, nihče ti ne bo nič naredil.... dobil boš slikco, položnico, zraven pa še točke zvestobe... kaj hočeš lepšega? 

Popravljeno . Popravil motozajebant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem primeru lahko mirno živiš, nihče ti ne bo nič naredil.... dobil boš slikco, položnico, zraven pa še točke zvestobe... kaj hočeš lepšega? 

kaj res?....sam če bi ven iz omarice meril bi me morali staviti al?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj res?....sam če bi ven iz omarice meril bi me morali staviti al?

Ja če vse tok veš, zakaj potem sprašuješ? :)

 

vem kako se počutiš, ko sam sebe prepričuješ, da je to tako in pika... ampak v ozadju, ti vseeno nekaj najeda in ne da miru, kaj pa če... ??? Je tako? :)

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če vse tok veš, zakaj potem sprašuješ? :)

 

vem kako se počutiš, ko sam sebe prepričuješ, da je to tako in pika... ampak v ozadju, ti vseeno nekaj najeda in ne da miru, kaj pa če... ??? Je tako? :)

prepričati se hočem...živci na 10000,...

...je je tako ja!..dam prav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej 140 na 90 ni tok grozno :P   

no ja..dobro da sem fest zmantran danes da ni blo 240 :D haha..mah sem pozabu da majo akcijo do jutri za hitrost..sem že klical kolega ki je policist..je reku da naj sem brez skrbi :D..bo pač treba spet za vikend na Novi marof it :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, sam pisda ste smesni s temi "skrbmi". A si meu jajca tiscat? Dej mej zdej jajca, pa pozri to juho k si jo kao skuhal....pa sploh ne ves, ce si kej skuhal, pa ze ves presran.....dej no. pussy. :P:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, sam pisda ste smesni s temi "skrbmi". A si meu jajca tiscat? Dej mej zdej jajca, pa pozri to juho k si jo kao skuhal....pa sploh ne ves, ce si kej skuhal, pa ze ves presran.....dej no. pussy. :P:lol1:

...sem že 1x zadosti najebal..zato pa je zdaj pač tak,..pussy ja..me poznaš da lahko tako rečeš? ...NE! ;),..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je policaj sam povedal, da mora biti tisti, ki te z laserjem izmeri pravi ostrostrelec, da je vse prej kot enostavno izmeriti motor, strela pa v vizir čelade, ki je edina kolikor toliko ravna površina za odboj žarkov......tko da če se skriješ za vetrobran te praktično nima kje izmerit....ako su lagali mene, ja lažem vas  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!