Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

1. Me zanima ali te provida zaradi prekrška vedno ustavi ali pošilja tudi kasneje račune ter ali je v njej lahko tudi le en voznik ali sta v dveh? Zadnjič sem namreč imel sumljivega zasledovalca.

2. Kaj pa policisti v civilnih avtomobilih, kakšno delo oni opravljajo?

 

1. Tvoj strah je upravičen. Policisti ti lahko pošljejo "pisemce" na dom v primeru, če so ugotovili prekršek in te niso ustavili. Razlog za pošiljanje po pošti je lahko neko drugo nujno delo, ... Možnosti torej so. Vendar, kolikor jaz poznam te modele in sebe, potem je takšen postopek zelo redek, saj je preveč odvečne pisarije. Pa še "lepše" se je pogovoriti s kršiteljem. V vozilu je vedno samo en voznik. :grim  Mora pa nekdo upravljati s sistemom, zato sta vedno dva v vozilu. Je pa mogoče tudi, da ima kakšen štiri roke in opravlja vse naenkrat. :eek:  Sumljivi zasledovalec je lahko bil poštar s pozivom na sodišče. :evilgrin:  

 

2. Tukaj boš pa moral bolj opisati vozilo in lokacijo, da ti lahko odgovorim. Ker je veliko civilnih vozil za opravljanje različnih nalog. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

provida te mora ustavit in seznanit s prekrškom, ker moraš ti podpisat par stvari.  nije to radar kišta, ki pošilja pisma. provida je na cesti zato , da ustavlja neprevidne voznike in jih seznani sa bedarijam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

provida te mora ustavit in seznanit s prekrškom, ker moraš ti podpisat par stvari.  nije to radar kišta, ki pošilja pisma. provida je na cesti zato , da ustavlja neprevidne voznike in jih seznani sa bedarijam

 

I ja sam mali poštar, k... mi je oštar ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem provida ni bila in verjetno se tudi policist sam ne vozi v civilnem avtomobilu.

Bel Renault Clio, novejši športni model, je vozil za mano, enkrat sem mu za kratek čas pobegnil pa me je na križiščih spet ujel, potem sem ga opazoval, je bil stalno za mano, sem pa nato vozil po predpisih in ko zavijem na parkirišče zavije za mano in sedi v avtu. Se odločim, da se zapeljem mimo njega in vidim, da nekaj piše na neko napravo. Ko opazi, da nameravam zapeljati nazaj na cesto spet spelje za mano, jaz se pa takrat premislim ter obrnem nazaj na parkirišče...morda je šlo zgolj za neko naključje ali pa kakšnega "občudovalca"  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je bilo samo naključje. 

Ja pr men se dogaja velik naključij :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem provida ni bila in verjetno se tudi policist sam ne vozi v civilnem avtomobilu.

Bel Renault Clio, novejši športni model, je vozil za mano, enkrat sem mu za kratek čas pobegnil pa me je na križiščih spet ujel, potem sem ga opazoval, je bil stalno za mano, sem pa nato vozil po predpisih in ko zavijem na parkirišče zavije za mano in sedi v avtu. Se odločim, da se zapeljem mimo njega in vidim, da nekaj piše na neko napravo. Ko opazi, da nameravam zapeljati nazaj na cesto spet spelje za mano, jaz se pa takrat premislim ter obrnem nazaj na parkirišče...morda je šlo zgolj za neko naključje ali pa kakšnega "občudovalca"  :smoke:

 

Mogoče je pa čakal da zapustiš motor da ti ga pajsnejo. Niso vsi, ki ti sledijo žandarji, lahko so tudi ravbarji  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem provida ni bila in verjetno se tudi policist sam ne vozi v civilnem avtomobilu.

Bel Renault Clio, novejši športni model, je vozil za mano, enkrat sem mu za kratek čas pobegnil pa me je na križiščih spet ujel, potem sem ga opazoval, je bil stalno za mano, sem pa nato vozil po predpisih in ko zavijem na parkirišče zavije za mano in sedi v avtu. Se odločim, da se zapeljem mimo njega in vidim, da nekaj piše na neko napravo. Ko opazi, da nameravam zapeljati nazaj na cesto spet spelje za mano, jaz se pa takrat premislim ter obrnem nazaj na parkirišče...morda je šlo zgolj za neko naključje ali pa kakšnega "občudovalca"  :smoke:

 

to je bil verjetno en lokalni rižotar v 1.2 16V cliotu z "need for speed" in "remus" nalepkami, ki baje dodajo 5hp/komadu, na parkingu je pa z najnovijim modjelom ajfouna na fejsa objavu kok je motorista lovil po lokalnih ridah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beuga Clia pa res osmodis tko, da te nkol ne najde....js nwem kako to eni vozte. :evilgrin:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sta dva policaja, ki nikoli ne vesta kateri konj je čigav. Najprej en postriže svojemu rep, a rep na novo zraste in spet imata probleme,potem drugi postriže svojemu grivo, a kaj ko kasneje spet zraste. Nato pa gresta skupaj do glavnega policaja in ga vprašata kako naj ločita konja med seboj in glavni policaj reče:"Saj je bel konj višji od črnega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vici o polcajih grejo tud u to temo? :D

To ni vic,to je blo res :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, ce opazite sumljiv avto, a ne pogledate najprej spredaj v masko - hladilnik za lucke / zadaj za vzglavnike na zadnjih sedezih + mrezo, ki loci prtljazni prostor od zadnjih sedezev :)?

In pa seveda voznika in sovoznika - uniforme.

Pustimo tiste registrske in znamke avtov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sem nekje prebral so sedaj baje v civilu in nič več v uniformah. Baje ravno zaradi tega ker je bil to eden večjih "znakov" kdo so. Drugače pa če vidim sumljiv avto zmanjšam in vozim po predpisih, če tega slučajno nisem delal že prej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso v uniformah

Tud v uniformah so ,predvsem prometniki,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pa že eni trosite neumnosti :grim Če je službeno v civilu, je za to iz določenega razloga, kar se pa tiče ustavljanja, pa naj bi bila označena, se pravi v uniformi, pa pustimo izredne razmere ali dogodke :smoke: . Bo pa itak Borutt razložu, ker se mi vidi, da je to potrebno :grim

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V civilu so me enkrat z avtom ustavili, ker sem jim prehitro "sledil". Je pac opozoril, da se men nima kam mudit, ce se ze njim.....Ce bi bla provida bi verjetno posnel....ta pa zgleda ni mel pripomockov na voljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo kakšnih nejasnosti v zvezi najnovejše mode uniformiranih in neuniformiranih policistov. Prav tako si bomo ogledali nekatere člene o vozilih oziroma označenih in neoznačenih vozilih policije. Je pa ves ta "špeh" naveden v večih zakonih in večih pravilnikih ter uredbah. Bom nekatere stvari poudaril, da bo šlo hitrejše in lažje.  

 

 

Opravljanje policijskih nalog v uniformi in civilni obleki

21. člen

(opravljanje policijskih nalog v uniformi in civilni obleki)

(1) Policisti opravljajo policijske naloge v uniformi ali civilni obleki.

(2) Ko policisti opravljajo policijske naloge v civilni obleki, se morajo pred policijskim postopkom izkazati s službeno izkaznico. Če okoliščine tega ne dopuščajo, se morajo ustno predstaviti kot policisti. Takoj ko je možno, pa se morajo izkazati s službeno izkaznico.

(3) Policist osebi, zoper katero je izvajal policijska pooblastila, na njeno zahtevo na kraju praviloma pove svoje ime in priimek ter policijsko enoto, v katero je razporejen, glede na okoliščine pa se izjemoma predstavi le z identifikacijsko številko, če oceni, da bi predstavitev z imenom in priimkom lahko povzročila njegovo ogroženost.

(4) Policist se predstavi tako, da si oseba identifikacijo lahko zapomni ali zapiše.

(5) Ob predstavitvi policist osebi v postopku pojasni policijsko pooblastilo oziroma nalogo, ki jo izvaja, razen če bi to ogrozilo ali otežilo izvedbo.

 

30. člen

(oprema)

(1) Za izvajanje z zakonom določenih nalog uporablja policija vozila, plovila, oborožitev in posebno opremo.

(2) Barvo in oznake vozil ter plovil, posebno opremo in oborožitev policije določi vlada.

 

1. člen
Ta uredba določa barvo in oznake vozil in plovil policije, oborožitev ter posebno opremo policije.

2. člen
Vozila in plovila policije po tej uredbi so:
-        kolesa (patruljna, civilna),
-        motorna kolesa (specialna patruljna, civilna),
-        osebna vozila (specialna patruljna, civilna specialna patruljna, specialna blindirana, civilna),
-        terenska vozila (specialna patruljna, civilna specialna patruljna, specialna blindirana, civilna),
-        kombinirana vozila (specialna patruljna, civilna specialna patruljna, specialna blindirana, civilna),
-        druga vozila (tovorna, priklopna in oklepna vozila, avtobusi),
-        vodna in zračna plovila in
-        druga prevozna sredstva.

 

3. člen
(1) Patruljna kolesa so bele, modre, sive ali črne barve ali v kombinaciji teh barv, civilna kolesa so različnih barv.
(2) Specialna patruljna motorna kolesa so belo-modro-rumene barve, civilna motorna kolesa so različnih barv.
(3) Osebna, terenska in kombinirana vozila so različnih barv, razen osebnih specialnih patruljnih, terenskih specialnih patruljnih in kombiniranih specialnih patruljnih vozil, ki so belo-modre barve ali belo-modro-rumene barve.

(4) Vodna plovila so bele, modre, zelene, sive ali črne barve.
(5) Zračna plovila so modre ali belo-modre barve.
(6) Druga vozila ter druga prevozna sredstva so različnih barv.

 

5. člen
(1) Vozila in vodna plovila iz prvega odstavka prejšnjega člena, razen motornih koles do 350 ccm, imajo vgrajene naprave za dajanje posebnih svetlobnih in zvočnih znakov ter registrsko oznako P (policija).
(2) Naprave za dajanje posebnih svetlobnih in zvočnih znakov imajo tudi osebna (civilna specialna patruljna in specialna blindirana), terenska (civilna specialna patruljna in civilna specialna blindirana) in kombinirana (civilna specialna patruljna in civilna specialna blindirana) vozila.
(3) Naprave za dajanje posebnih svetlobnih in zvočnih znakov ter registrsko oznako P (policija) imajo lahko tudi civilna vozila policije.

 

1. člen

Ta pravilnik določa vozila s prednostjo in vozila za spremstvo, na katerih je dovoljeno namestiti in uporabljati naprave za dajanje posebnih svetlobnih in zvočnih znakov, vrste teh znakov ter pogoje in način njihove uporabe.

 

2. člen

(1) Izrazi, uporabljeni v tem pravilniku, imajo naslednji pomen:
1.      vozilo s prednostjo je vozilo, ki uporablja naprave za dajanje posebnih svetlobnih znakov in zvočnih znakov;

2.      naprava za dajanje posebnih zvočnih znakov je naprava, ki daje zvok spreminjajoče se frekvence (sirena) in ima možnost dajanja najmanj dveh različnih zvočnih znakov takšne jakosti glasnosti, ki zagotavlja dobro slišnost na ustrezni              razdalji pred vozilom, ki jih daje, ne glede na vrsto, gostoto in druge razmere v cestnem prometu;
3.      naprave za dajanje posebnih svetlobnih znakov sta utripajoči opozorilni svetilki, ki oddajata svetlobo modre barve (v nadaljnjem besedilu: modra svetilka) ter utripajoči opozorilni svetilki, od katerih ena oddaja svetlobo modre barve in                druga svetlobo rdeče barve (v nadaljnjem besedilu: modra in rdeča svetilka), katerih svetilnost zagotavlja, da jih lahko drugi udeleženci cestnega prometa pravočasno in zlahka opazijo, ne glede na vremenske in druge razmere v                      cestnem prometu;
4.      kratek zvočni znak je znak s sireno iz 2. točke tega odstavka, ki traja najmanj dva in največ tri intervale.
(2) Drugi izrazi, uporabljeni v tem pravilniku, imajo enak pomen, kot ga določa zakon, ki ureja pravila cestnega prometa.

 

3. člen
(1) Naprave za dajanje posebnih svetlobnih in zvočnih znakov, ki označujejo vozila s prednostjo, je dovoljeno namestiti in uporabljati samo na:
-        vozilih policije,

-        vozilih državnih organov, ki se uporabljajo za prevoz varovanih oseb iz uredbe, ki določa varovane osebe,
-        vozilih vojaške policije,
-        reševalnih in specialnih vozilih za izvajanje nujne medicinske pomoči, ki se uporabljajo v okviru javne zdravstvene službe in vojaške zdravstvene službe ter reševalnih vozilih za prevoze pacientov, ki niso nujni in jih uporabljajo pravne in fizične osebe, ki imajo za izvajanje prevozov dovoljenje Ministrstva za zdravje,
-        gasilskih vozilih,
-        vozilih carinske službe,
-        posebej označenih službenih vozilih cestninskih nadzornikov,
-        vozilih Prometnega inšpektorata Republike Slovenije,
-        vozilih mobilne enote Veterinarske uprave Republike Slovenije, s katerimi se opravlja nadzor prevozov v cestnem prometu,
-        posebej označenih specialnih vozilih za prevoz zaprtih oseb Uprave Republike Slovenije za izvrševanje kazenskih sankcij, državnega tožilstva in preiskovalne službe sodišča ter
-        posebej označenih intervencijskih vozilih civilne zaščite, gorske, jamarske ter podvodne javne reševalne službe na ravni države in mobilne enote ekološkega laboratorija, ki se uporabljajo za opravljanje nalog iz tega člena.
(2) Posebne svetlobne in zvočne znake na vozilih s prednostjo je dovoljeno uporabljati samo:
-        za izvedbo nujnih nalog, potrebnih za reševanje življenja ali premoženja oziroma za preprečitev nastanka velike materialne škode,
-        za preprečitev ali odpravo onesnaženja okolja,
-        za zavarovanje in ogled kraja prometne ali druge nesreče,
-        za odkritje oziroma prijetje storilca prekrška ali za zavarovanje kraja storitve prekrška,
-        za odkritje oziroma prijetje storilca kaznivega dejanja ali za zavarovanje kraja storitve kaznivega dejanja,

-        za izvedbo nujnih in neodložljivih nalog državnega organa, ki so za delo državnih organov strateškega pomena,
-        za izvedbo nalog pri varovanju oseb in objektov ter
-        za izvedbo nalog varovanja javnih prireditev in javnih shodov.
(3) Na vozilih s prednostjo je dovoljeno uporabljati posebne svetlobne znake tudi za izvedbo vaj zaščite in reševanja, skladno s pravilnikom, ki ureja vaje na področju varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami, za opozarjanje na nesrečo, zgostitev prometa oziroma zastoj ali druge okoliščine, ki pomenijo nevarnost za udeležence cestnega prometa.
(4) Na policijskih vozilih je dovoljeno uporabiti posebne svetlobne in zvočne znake tudi za ustavitev vozila, ki vozi pred njim.

 

4. člen

(1) Naprave za dajanje posebnih svetlobnih in zvočnih znakov, ki označujejo vozila za spremstvo, je dovoljeno vgraditi, namestiti in uporabljati samo na vozilih, s katerimi policija ali vojaška policija opravlja spremstvo iz drugega odstavka tega člena. Pod pogojem iz prvega odstavka 6. člena tega pravilnika je dovoljeno vgraditi, namestiti in uporabljati naprave za dajanje posebnih svetlobnih znakov, ki označujejo vozila za spremstvo, tudi na vozila drugih državnih organov, kadar so ta vozila v spremstvu.
(2) Posebne svetlobne in zvočne znake na vozilih za spremstvo je dovoljeno uporabljati samo za izvedbo nalog pri spremljanju in varovanju določenih oseb ali za izvedbo nujnih nalog pri spremljanju posebno pomembnih tovorov ter pri spremljanju in varovanju javnih prireditev in javnih shodov, ki jih drugače ne bi bilo mogoče zavarovati ali bi bilo drugačno varovanje nesorazmerno zahtevno in drago.

 

 

To bi bilo na kratko in upam dovolj razumljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

(2) Posebne svetlobne in zvočne znake na vozilih s prednostjo je dovoljeno uporabljati samo:

...

-        za izvedbo nujnih in neodložljivih nalog državnega organa, ki so za delo državnih organov strateškega pomena,

...

Recimo ogled kakšne tekme. Za vikend jih je bilo polno na relaciji LJ - Planica.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo ogled kakšne tekme. Za vikend jih je bilo polno na relaciji LJ - Planica.

 

Jaz grem tako na malico. Super zadeva so ti posebni svetlobni in zvočni znaki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!